Jump to content

gutegute

Nariai
  • Pranešimai

    20
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius gutegute

  1. Šiek tiek patikslinu:

    Braškių keletas daigų auga atsitiktinai, nes už kokio metro auga braškių lysvės. Kai sodinau šilauoges- kasėm dideles tranšėjas, specialiai ruošiau substratą iš rūgščių durpių, pjuvenų, šiek tiek dėjau dirvožemio. Gruntas- laidus vandeniui- žvyras. Pernai mulčiavau šilauoges pjuvenomis. Sodinau 3 metų šilauoges, dirvoje -2metai. Krūmelius pirkau Lenkijoje, bet buvo vešlūs. Įdomus dalykas: 6 krūmeliams sodinant šilauoges pritrūkau pjuvenų- substratą papildžiau žeme iš eglyno- šilauogės puikiai auga.

    Ačiū už patarimus.

  2. Laba diena,

    Turiu šilauogių, o kartu ir problemą- šilauogių lapai gelsvi, nevešlūs, kraštai jau pradėjo raudonuoti, krūmai augina mažai ūglių. Šilauoges sodinau į specialiai paruoštą substratą su rūgščiom durpėm- taip, kaip rekomenduojama sodinti. Vandens pertekliaus nebūna, stengiamės reguliariai laistyti. Tręšiu 1k. per metus specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis. Aplink krūmelius mulčiavau pjuvenomis. Turėjau įtarimą, kad gal per daug užpyliau stiebelius pjuvenomis, bet kaip pradėjau atkasinėti- pasirodė paviršiuje šaknelės.

    Gal turite kokių patarimų, kaip atgaivinti šilauoges, nes manau, kad keletas krūmų šiais metais numirs galutinai. Būtų labai gaila...

    Štai kaip mano šilauogės atrodo. Krūmeliams apie 5 metus. Ką mano profesionalai?

    post-5233-141521823164_thumb.jpg

  3. Laba diena,

    Turiu šilauogių, o kartu ir problemą- šilauogių lapai gelsvi, nevešlūs, kraštai jau pradėjo raudonuoti, krūmai augina mažai ūglių. Šilauoges sodinau į specialiai paruoštą substratą su rūgščiom durpėm- taip, kaip rekomenduojama sodinti. Vandens pertekliaus nebūna, stengiamės reguliariai laistyti. Tręšiu 1k. per metus specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis. Aplink krūmelius mulčiavau pjuvenomis. Turėjau įtarimą, kad gal per daug užpyliau stiebelius pjuvenomis, bet kaip pradėjau atkasinėti- pasirodė paviršiuje šaknelės.

    Gal turite kokių patarimų, kaip atgaivinti šilauoges, nes manau, kad keletas krūmų šiais metais numirs galutinai. Būtų labia gaila...

  4. pirmus metus tarpueilius intensyviai palaikom juoda zeme kas dvi savaites kultivuojam ,jei reikia net su raundapu purskiam su priedangom kad isnaikint daugiametes piktzoles ,o eilese avietes tai mulciuoju pjuvenomis ,ten zoles praktiskai net neauga arba isauga pavienes ,antroje vasaros puseje iseju ,migle su dobiliukais ,jas paskui sienaujam ,jos auga nedideles tai vieni kitiems netrugdo ,vasaromis tik reikia nupjaut ,o eilese tai avietes karaliauja ju nebereik ravet,ojei islenda kokia zole tai veliau jas avietes nustelbia,hemikalu stengiuos maziau naudot ,geriau zoles iset,nes esu pastebejes jei isnaikini vienas rusis piktzoliu tai pradeda augti kitos ,zeme niekada nebus juoda ji vistiek kuom nors apaugs ar piktzolem ar zemauge veja

    O kokias pjuvenas naudojate mulčavimui? kokių medžių? šviežias ar perpuvusias?Ačiū

  5. Temperatūra, drėgmės režimas ir šviesa tai aišku, bet ir užtikrinant tokias sąlygas, kai spygliuočiai priklausomai nuo rūšies dauginasi 50-100 proc., šilauogės nesiekia ir 10...

    Cia net ir naudojant augimo hormonus?

  6. ieva.s, idomu kokia veisle tu sodinai si pavasari ir jau netgi tais paciais metais dziaugiesi derliumi? :)

    Ir noreciau paklaust avietininku ka manot apie Willamette veisle? Kiek domejausi sodinukus pasodinus si rudeni, kitais metais derliaus dar toli grazu negalima tiketis, nes jos ne remontantines..

    Ir dar versliniam avietynui geriau sodinti remontantines ar paprastas ?

    butu malonu, kad pasidalintumet savo ziniomis ir patirtimi :eusa-think:

    Aktualu ir man, ar verta auginti vasarinių aviečių veislių? Esu girdėjusi nuomonių, kad yra vasarinių veislių, kelis kartus derlingesnių nei remontantinės Polana.

  7. tarp kitko as kaiptik girdejau ta pati. Taigi man atrodo jus neskubedami is rudens pasiruoskit zeme, o pavasari balandzio pabaigoj sodinkit. Tik as dabar kazkaip mastau, kad pavasari geguzes menesi reikes pasidaryti raugo ir avietes pagirdyti ir is pavasario ir liepos pradzioj. Nes pavasari rekomenduoja purksti skystu azotu, kad butu daugiau ugliu, kad geriau aygtu, bet kadangi as cheminiu trasu nenoriu, tai renkuosi tradicinius, kaimiskus variantus.Siandiena vyrui paskutine diena darbe, po to dvi savaiteles atostogu, vaziuosim jas atiduoti avietems.Prasides imomumai, realizavimas. Grizus parasysiu kaip sekesi, bet itariu, kad pagrindinis nokimas prasides tik rugsejo pradzioj. Geru iseiginiu visiems. :D

    Lauksim su įspūdžiais, įdomu būtų ir nuotraukos :)

  8. Dar vienas klausimelis apie avietes:

    Kada geriau sodinti avietes: rudeni ar pavasari?

    Mes sodinom pavasari, o jau zeme pasiruoset?

    Cia dar viena priezastis, kodel mintys linksta avietes sodinti pavasari. Kadangi patys neturime technikos paruosti zeme, o dabar pati javapjute, tai veluojame su zemes paruosimu. Kazkur esu girdejusi, kad pranasaujama salta ziema, tad manau, kad apsaugoti ka tik pasodintas avietes nuo salciu- dar papildomos islaidos ir rizika, kad issals krumeliai.

  9. Kaip ketinate realizuoti avieciu derliu ? Dekinga visiems patariantiesiems :)

    kol kas atzalu dar nelabai leidzia i sonus, sake po poros metu pradeda zelti, as bent jau atzalomis planuoju plesti, kitais metais greiciausiai plesim iki kokio hektaro savo avietyna, o po to atzalomis plesim toliau. Del realizacijos as irgi bijojau, kad niekam nereikes, pradejau visiems siulyti, dabar jau strioke, o jei tiek neprideres, kiek jau dabar turiu norinciuju ir visi tik kibirais ruosiasi imti, o dar avietes nokti tik pradeda, neturiu ka pasiulyti. As irgi is ziedu skaiciaus tikiuosi, kad ju bus daug, o jei ne, prisizadesiu zmonems, paskui galesiu atsiprasinet. Mes irgi bijojom daug sodinti, nes nezinojom kaip bus su realizacija, dabar galiu drasiai pasakyti, kad galima nebijoti, tikrai klientu atsiras, kad tik butu skinanciu. :)Na galesiu parasyti veliau, kas mums gavosi, kiek ir kaip noko, kiek ejo uzdirbti, ir kaip is tikruju pirko, nes lygiai tokia pati zalia siuo metu ir as esu, gal but todel ir norisi pasidalinti ta informacija, nes jos labai truksta, kai reikia. Visai ne lietuve. :)

    Labai aciu uz nuosirdu dalijimasi patirtimi. Skaitau daug apie avietes, bet ko gero vertingiausia informacija yra paremta patirtimi. Truputi gaila, kad mazokai avieciu augintoju cia uzsuka :(

  10. Sveiki,

    Kadangi mano avietynas dar tik planuose, tai atsiranda visokiu klausimeliu: kaip naikinate avieciu atzalas? Idomu butu suzinoti patirti zmoniu, kurie turi avietynus 20 aru ir didesnius. Ar avietes Polana daug leidzia atzalu?

    Kaip ketinate realizuoti avieciu derliu ? Dekinga visiems patariantiesiems :)

  11. Pasidare idomu: o kaip su "uogautojais"- ar neatsiranda tokiu, kurie uzsimano svetimu uogu pasiskinti? Ar kas priziuri lauka?As irgi ketinu uz 20km avietes auginti, bet dar nesugalvojau, kaip avietyna apsaugoti.

    Na uogautojai nebent paukstukai, tikiuosi nenuskins, butu labai gaila, kol kas nesimato, kad butu uzskrides pulkas, ale dar vysniu yra, o kai jos baigsis, sakiau, tada temsiu laida i laukus ir sodinsiu sese su laptopu vietoj ciucialos. :) Kol kas cia didziausia mano baime - spokai. Gal kas susiduret ar jie lesa avietes? Siaip 20 km. gan idelis atstumas sunku bus ir priziureti ir apziureti. Mano laukas yra mano mociutes sklype prie sodybos, visada kazkas buna namie, o pazystant Lietuvius, tai tikrai apskabys uogytes, jei salia nebus jokio zmogaus, arba laukas turi buti toli laukuose, kad svetima akis nepamatytu. :)

    Avietes planuoju sodinti salia sklypo, kur statysime nama. Manau, kad ir taip kita vasara kiekviena diena teks ten pabuti.

    Gal avieciu augintojai, galetu pasidalinti, kokias veisles auginate ir kokias labiausiai verta?

  12. Siemet ir as pasodinau 20 aru avieciu tai gavosi apie 1000 daigu. Su laiku norisi isvystyti tai kaip pragyvenimo saltini, norisi grizti gyventi i kaima, nes miesto gyvenimas yra toks netikras, kad nesinori cia net buti. Visi ir tegalvoja kaip ka apgauti, kaip cia daugiau uzdirbti, nieko normalaus neimanoma nusipirkti, viskas yra meluojama. Todel pamastem, kad vistik reikia kazko imtis. Kadangi norim ir patys tureti tikra sveika produkta, tai ir patys norim zmonem toki pasiulyti. Darbo idejom daug, kai sodinom is karto tresem perpuvusiu meslu, iki sio laiko jau ravejau 2 kartus, griztu savaitelei i kaima ir nusiraviu. (Kol kas gyvenam Vln, o avietes musu teviskej Jurbarko raj.). As irgi planavau, kad cia eis taip juostom suart, bet kadangi mes pernai neissidirbom zemes, o tik pavasari velena plesem, tai toks variantas nepavyko, mes suarem viska, o jau dabar tarpai uzzele zole, jau viena karta tarpus pjovem ir jau antra reikes pjauti. Kadangi pati jokios patirties neturiu, tai nzn ar tikrai tikslingas toks ravejimas, reikes su laiku isbandyti ar nuo to derlius stipriai dideja ar neverta taip dirbti. Dar pries pora savaiciu, antra karta isravejau ir paliejom meslo raugu. Zodziu meiles jom ideta daugiau nei reikia, kas is to bus pamatysim po gero menesio, bet jau uogyciu yra uzmegztu, griztu ir kiekviena nuciupineju. Jei viskas gerai (pavyzdziui, jei uogu spokai nenules) planuojam uogyna plesti, nzn kaip tada spesiu issiravet, reikes ieskot pagalbos. Tai va tokia ta mano patirtis, jei idomu veliau parasysiu, kiek buvo uogyciu ir kaip sekesi jas realizuot, nes auginu kaip sau, tai noriu jas parduoti tiesiogiai zmogui, kad galetu nusipirkti tikrai sveika produkta, o ne kazkoki lenkiska ar azotais pritresta sh...

    Pasidare idomu: o kaip su "uogautojais"- ar neatsiranda tokiu, kurie uzsimano svetimu uogu pasiskinti? Ar kas priziuri lauka?As irgi ketinu uz 20km avietes auginti, bet dar nesugalvojau, kaip avietyna apsaugoti.

    Dar kilo toks klausimas: ziema buta apsildome kurendami malkas ir durpiu briketus, taigi pelenu - per akis. Kazin, ar tiktu pelenai avieciu tresimui, plius meslas? Labai nesinori tos chemijos.

  13. as siais metais pasodinau 100krumeliu , veisles nezinau , bet sake iki salciu uogos kaba , tai apie prieziura sake taip , su trimeriu vasara apeini 2kartus , o rudeni nupjauni visai ir pabarstai truputi meslo meslo.

    Bet su atzalomis vistiek reiks kovot, nes kitaip derlius nukentes (cia mano teorines zinios :) )

    O avietes sodinote savo reikmems ar parduoti uogas zadate? Dar idomu, ar nepuola ligos?

  14. Gal galetu avieciu augintojai placiau aprasyti ir patarti, kaip paruosti zeme avietems nuo A iki Z? Siuo metu turiu pievute. Galvoju ja suarti juostomis, paliekant tarpuose zole. Tose juostose sodinti avietes.

    Dauginimas gan paprastas. Senieji krūmai išleidžia šaknų atžalas. Jas reikia persodinti. Taip ir dauginasi.

    Dar del aiskumo, gal galetumete parasyti, kada reikia atskirti tas saknu atzalas: rudeni ar pavasari?

    Pasiskaiciau straipsniu apie avieciu prieziura, pvz. http://sodasirdarzas.lt/vaisiai-ir-uogo ... auginimas/ ir idomu pasidare, kaip avietes priziuri ukininkai , kurie turi keliu hektaru avieciu plotus, nes pagal aprasymus avietems reikia labai daug prieziuros: tresimai, purenimai, laistymai, zemes perkasimas, ravejimas ir t.t.

    Is anksto dekinga uz patirti ir patarimus :)

×
×
  • Create New...