Jump to content

Coala

Nariai
  • Pranešimai

    228
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    1

Atsakymai kurių autorius Coala

  1. Šiandien nukūlėm žirnius. Klaida ta, kad laukta per ilgai norint išdžiovinti. Drėgmė 11. Skaldytų daug. Nuo sraigės skraidė kaip įgelti. Mano nuomone reikia kūlti kiek drėgnesnius. Derlius be fantastikos (zemesukis.com) srities. :D

  2. Slabo chemijos pamokas prisiminti? Pažiūrėk tirpumą karbamido prie skirtingų temperatūrų. http://lt.wikipedia.org/wiki/Karbamidas

    Tada prisimink iš chemijos, kad tirpimui (hidrolizei) reikia nemažai energijos ir suprasi, kodėl atšąla tirpalas ir kodėl niekaip neištirpsta norimas kiekis.

    Turiu tonines bačkas tirpinimui, viskas padarytam bet bandant nusivyliau didmaišio supylimu į bačką. Per maža anga. Pjaustyti bačkos nenoriu. Daryti piltuvus neturėjau laiko.

    Prie 20 laipsnių celsijaus realiai turėtų istirpti 540 kg karabamido 500 litruose vandens. Bet toks tirpalas turės makaluotis iki pasieks 20 laipsnių. Jei nepasieks tuomet turėsi sotųjį tirpalą su apačioje nusėdusiu karbamidu ir neaiškia koncentracija.

  3. Prieš kiekvieną tręšima persikalibruoju barstytuvą. Ypač šiais metais, kuomet trąšos yra drėgnokos. Man tai trunka apie 5 min. Prieš tai ant savo keliuko nusižymėjau 100 metrų. Man tai bus reikalinga ir skirtingiems greičiams ir purkštuvui kalibruoti. Pravažiuoji norimu greičiu pasižymėtą atstumą. Žinai laiką. Paskaičiuoji, kiek ploto būtų pabarstyta trąšomis per nuvažiuotą laiką. Viskas. Kišam po viena ar abiem skeldėm kibirus ir matuojam laiką ir išbertus svorius. Pas mane abi sklendės šiek tiek skiriasi, todėl kiekvieną atskirai reguliuoju, kad būtų vienodai. Tiesa, vieną kartą pamatavau vieną ir nusistatęs išlėkiau laukan. Po vieno lauko, nedidelio, supratau, kad norma dviguba. Pasirodo nusistačiau tokį svorį, kuris turėjo išbyrėti per abi skelndes. Nepamirškit šio fakto :D Sėkmės.

  4. Radot ožį ir jojat :D Turiu agronomo išsilavinimą ir ne tik bakalauro. Kas iš to. Žemkė arba kaip ją dabar neskaniai pavadino ASU yra lygi kaimo aludei. Mokslo lygis žemas. Dėstytojai persenę, isikibę į savo kėdes ir dreba kai tik kas nors juos pajudina. Dėl tos priežasties ir nėjau doktorantūron. Neskubėkit maikių draskytis dėl Lietuvos agrarinių mokslų. Bet tema ne apie tai.

    Kažkas minėjo kad manganą padavus augalai pasitaisys spalvą, gal, bet nepastebėjau skirtumo. Manganas neįeina į chlorofilo sudėtį ir jo sintezėje beveik nedalyvauja. Mangano cheminis trumpinys Mn. Magnio Mg. Gal čia buvo klaida. Magnis, o taip, jis yra centrinis chlorofilo molėkulinės sudėties atomas. Ir augalui padavus papildomo magnio tikrai pamatysim skirtumą. Tuo pačiu pamatysim skirtumą ir padavę tam tikrą kiekį geležies (Fe). Čia susiję su plastidžių susidarymu, be kurio "nesiformuoja" chlorofilas. Beje, chlorofilų yra kelių rūšių. Dėl ko sako mano- kviečiai net mėlyni? Dėl to, kad sveikame augale visuomet yra daugiau melsvai žalio chlorofilo. Visą tai rašau nes mano pagrindinis "derlius" yra augalų spalva. Ta kryptimi ir dirbu.

    Dėl Kustodijos straipsnių. Seniai norėjau jiem kelis meilius žodelius parašyti, bet vakaras būna durnesnis už rytą. Kai kuriuos straipsnius rašo mano bendrakursiai. Leisčiau sau išsakyti malonybinius žodelius. Tekstuose, kuriuose, minima apie reikšmingai padidėjusius ar pamažėjusius rodiklius nenurodant konkrečių skaičių su R, man kelia šypseną. Arba jokių nuorodų į mokslinius straipsnius, kuriais remiasi rašantysis. Jau nekalbu apie mikroorganizmų propagavimą. Jei mikroorganizmai "ant mūsų svieto" daugintųsi nekontroliuojami, per kelias paras turėtumem kelių metrų storio sluoksnį. Geometrinė progresija kam nors skambina varpais? Paduokit jiems idealias sąlygas ir bus nekontroliuojama reakcija. Bet turbūt jau "svietas" taip "surėdytas", kad visame kame būtų pusiausvyra. Ir manymas, kad aplinkui tų bakterijų nėra irgi kelia šypsena. Mes negyvenam steriliom sąlygom.

  5. Jei yra sutartis ir priėmimo- perdavimo aktai, tuo pačiu nėra apmokėjimų, labai efektyvi priemonė yra skambutis su pasakymu, kad jau einat pakeliui į teismą su prašymu areštuoti sąskaitas. Areštas įsigalioja per savaitę. Be to apsisaugosit, jei įmonė ištikrųjų bankrutuotų, neliktumėt kreditoriai iki savo gyvenimo galo.

×
×
  • Create New...