Jump to content

Blakis

Nariai
  • Pranešimai

    1182
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Blakis

  1. Prie alkūninio negalima virint jokiu būdu. Reik bandyt, svarbu kad užsimautų be laisvumo.

    Ten salnikas yra, jei teisingai supratau ko klausiama "kas per ššš" :) jį keist reikėtų. Ant škyvo neturėtų būti griovių nes per juos tepalą gali leist.

    Gal galima radiatorių kiek pakelt, gal kryžmelę įdėt išeitų. Kaip minėta "kietai" jungt negalima, motoras vibruoja gana nemažai, išplaks.

  2. Elektrodų daug kur yra, net pas mus tiekime. Jų visokių būva, bronziniai nebrangūs, keli lt, o su sidabru vienas gali ir apie 50lt kainuot, bet pastarieji žematemperatūriai, su lietlempe virinasi. Kaltam gali ir netikt.

    Su pusautomačiu net nebandžiau :) apie tekinimo kalbi, Eduard? Viską įkaitinęs virinai?

  3. Gi sakau - valdymas per tą masę. Pas mane irgi rėlės nėra, neradau kokios reikia, ten pertraukimui reikalinga, laiko intyervalui, tiesiog tas masinis laidas kol pajungtas tol valytuvas veikia, tik jį atjungi valytuvas stoja vienoje vietoje. Pats varikliukas visą laiką užmaitintas + ir -.

  4. , teoriškai virinimas vyksta tep: įkaitini ruošinį iki raudonumo, tada pabarstai borakso miltukais (arba alternatyviu fliusu), uždedi kietmetalį, dar pabarstai, truputį pakaitini, greit pridedi bronzinės vielos, ją pakaitini ir bronza pati palenda po kalto plokštele. Kietmetalių plokštelių negalima perkaitint.

    Kaip gausis praktikoj neaišku, nes pataikyt nėra lengva, praktikos reikia.. :)

    Virinamas metalas turi būti labai švarus.

  5. Kam trint? Geriau padaryt taip kad būtų naudinga :) ir kam klausinėt, jei jau ryžotės temą kurt, tai geriau viską iškart nufotografuot ir aprašyt, link to suku. Labai nemėgstu atmestinio požiurio apskritai.

    Tas katilas ir yra su abiem reguliavimais, gi matosi. Įpūtimas man nepatinka, visai kas kita ištraukimas. To privalumas akivaizdus kai atidarai katilo dureles.

    Kyla neaiškumų tik dėl oro padavimo angų, kita konstrukcija labai paprasta, lakštai ir vamzdžiai. Tiesa nemanau kad 4mm yra pakankamas storis. Metalas dėvisi, tiek rudyja tiek nudega.

  6. Mes įrankius irgi rakinam, nors stalo nedarysiu rakinamo. Jei aktualu stalčių neatsidarymas jį stumdant, tai tam reikalui pirkau bėgiukus su švelniu uždarymu (Senukuos 35lt pora). Tas uždarymas kartu ir prilaikymas, neduoda stalčiui pačiam išlyst.

    Radau labai įdomų VGTU straipsnelį apie plazminį aliumo pjovimą. Tai testavimas, bet medžiaga labai įdomi, gal pravers tobulėjant :)

    http://www.mla.vgtu.lt/index.php/mla/article/view/mla.2010.077

    apačioj PDF parsisiūst galima.

    Išvados

    1. Atlikus aliuminio plokštelės (6mm storio) pjovimo bandymus, nustatyta, kad, aliuminį pjaunant oro plazma, pjūvio kokybė yra gera.

    2. Ištirta, kad tarp pjovimo greičio, srovės ir pjūvio rievėtumo yra tiesioginė priklausomybė. Didinant srovę ir pjovimo greitį, rievėtumas mažėja.

    3. Remiantis gautais pjovimo bandymų duomenimis nustatyta, kad, didėjant pjovimo srovei, prie perpjautų plokštelių kraštų prilipusio šlako kiekis sumažėjo iki minimumo. Geriausias rezultatas pasiektas esant 217 mm/s pjovimo greičiui ir 69 A srovei.

    4. Atliekant pjūvius susidarė nedidelis ,,V“ formos briaunų nusklembimas, tačiau esant 217 mm/s pjovimo greičiui nepastebėta priklausomybės nuo srovės kitimo, matyti tik pakitęs pjūvio plotis. Didėjant srovei, pjūvis platėja.

    5. Remiantis gautais pjovimo kampo keitimo duomenimis nustatyta, kad pjoviklio palenkimas 45° ar 135° kampu turi labai didelę įtaką pjūvio kokybės gerėjimui, nes sumažėja rievėtumas ir prilipusio šlako kiekis.

    p.s. dar pastebėjau kad plazmų degikliai yra skirtingi, t.y. pas vienus vidinis antgalis yra viduje, neišlenda lauk, o pas Vida (berods) jis išlenda laukan ir todėl dega prisilietus. Pats nepastebėjau kad antgalis trumpintų, su Miller irgi pjausto antgalį padėję ant metalo ir nieko.

  7. Taip, djvu formatas specifinis, bet labai populiarus. Jam peržiūrėt reikalinga programa. Visokių yra, nepatiks viena - pabandysi kita :) daug staklių knygų turiu, anksčiau saviškėm ieškojau ir radau visa komplektą (gręžimas, tekinimas, frezavimas). Jei kažkas kažko neranda - klauskit, tiesa pažiūrėsiu tik kitamet po 7 dienos.. :)

  8. Dar yra daug rusiškų kaltų, nėr ko kitaiskų pirkinėt. Tikslesniam darbui galima nusipirkt atskirą plokštelę, kokybiška kainuoja apie 25lt. Turguose irgi dar galima rast senų, bet visai gerų kaltų.

    Radau neblogą sprendimą prie skersavimo staklių, gerai jei reik daug vienodų pjaustyt :)

    post-413-141521830333_thumb.jpg

  9. Tos konstrukcijos minusas yra aukštis. Degiklis turi eiti virš magneto. Ratukai turi būti su guoliais ar įvorėm, tai sušvelnins traukimą. Rimti skriestuvai su storais ratukais, ne šaibelam kaip pas mus. Musiškio sunkokai sukasi, bet nėr ko norėt - pigiena.. :)

    Vido įrankiukas paprastas ir efektyvus, kartu pažiūrėjau ir juostines stakles - liuks :)

    Beje, slėgio nebandėt reguliuot? Pas mus oro linija dirbtuvėse su reguliatoriumi, bet uždėjau oro filtriuką ant pačio aparato, nebereik lakstyt sukiojant. Žadu ir vežimėli plazmai padaryt, su stalčiuku pribambasam. Kitamet. Šiemet net suvirintojo stalo nebaigsiu matyt :)

×
×
  • Create New...