Jump to content

gedmins

Nariai
  • Pranešimai

    353
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius gedmins

  1. vakar Kaune buvau svaiginimo kursuose, tai ten iš pradžių buvo gyvulių gerovė kur tokius atvejus aptarinėjo. Tokiu atveju kai gyvulys siautėja kaltas šeimininkas, su gyvulio gerove ne kas pagal juos. Visų pirma liepė nerišti karvių, jaučių, nepalikti vienų atskirai nuo bandos ir t.t. Šiaip įdomiai ir logiškai aiškino :)

  2. Na, kolega Gedmins, dalinai taip... Didžiąją pašaro dalį suskaido prieskrandyje mikrobai savo fermentais, kita dalis nesuskaidyta (vadinamoji bypass) patenka į žemesnįjį virškinimo traktą, kuriame skaidoma jau paties gyvulio fermentais...

    Taigi apie tai ir buvo kalba, kad esant prieskrandyje didžiulei konkurencijai tarp nuosavų mikrobų populiacijos ir stipraus jų troškimo išgyventi kaip populiacijai bet kokie pašaliniai (nesvarbu, naudingi, ar ne) mikroorganizmai turi labai mažą tikimybę išgyventi... Praktiškai neturi jokios..

    Turiu išsivertęs tokį Šiaurės Karolinos universiteto mokslinio bendradarbio straipsnį "Rumen Microbes and Nutrient Management [1]V. Fellner" buvo išspausdintas JSC (journal of dairy science) užpraitų metų kažkuriame numeryje buvo... Jei įdomu galiu į privatą atsiųsti...

    beabejo įdomu, būčiau labai dėkingas :eusa-dance: probiotikų panaudojimas žemės ūkyje ištiesų naujas ir inovatyvus dalykas. Pats naudoju savo ūkyje, auginu triušius ir broilerius tai galiu pasakyti, kad jiems tikrai veikia. Stebuklų nėra, bet ir vaistų pumpuoti nereikia, ryškiai sumažinau kritimus :eusa-dance: Dėl kitų augintinių nežinau, įvairiai šneka todėl ir domiuosi :)

  3. Na nelabai skaitot ką aš parašiau ir ką pats parašėt :(

    Tiek mano, tiek jūsų komentare aiškiai išdėstyta, kad visą masę maisto suskaido bakterijos, grybeliai ir t.t. PRIEŠSKRANDYJE o jau žūsta paskutinėj stadijoj, pakliuvus maistui į ketvirtą skyrių šliužą kuriame ir esančios rūgštys užmuša bakterijas, todėl karvė išvengia ligų ir gauna bakterijų išskirtų baltymų ;)

  4. Probiotikai suaugusiam atrajotojui - nonsensas.. Nei viena gyva bakterija nepraeis fermentacijos katilo tokiame būvyje, kad galėtų savo naudingąsias savybes prademonstruoti plonuonuosiuose žarnose.. Bus sufermentuota į mikrobinį baltymą arba, liaudiškai sakant, suėsta prieskrandžio infuzorijų..

    Bet koks pieno rūgšties papildas suaugusiam atrajotojui - taip pat nonsensas, visos šėrimo pastangos buna nukreiptos į tai kad prieskrandžiuose išvengti S.bovis ir M.elsednii produkuojančių laktatus, atsiradimo..

    Kitais atvejais, negaliu ginčytis, probiotikai būna naudingi..

    na paprašytas pakoentuoti tavo komentarą mokslo institucijos atstovas atsakė :

    "Tai rašo labai ribotos kompetencijos žmogus. Kažkur kažką girdėjo, ir

    tiek. Matomai, iš fiziologijos turėjo 2.

    Šiaip tai kažkoks kliedesys."

    kadangi nelabai norėjo veltis su manim į kažkokius aiškinimus tai pagooglines radau štai ką :

    "Kadangi žinduoliai neturi augalinį pašarą virškinančių fermentų, fermentacija vyksta dėl bakterijų, o jų gauna ėsdami žeme aplipusią žolę. Atrajojant fermentacija vyksta virškinimo sistemos pradžioje. Pašaras iš stemplės keliauja į karvės prieskrandį, pirmąjį iš keturių skrandžio skyrių, per juos pereina pašaras prieš patekdamas į plonąją žarną. Kai bakterijos prieskrandyje paverčia pašarą tam tikros konsistencijos mase, ši patenka į kitą skrandžio skyrių, čia ją minko sienelės, kol susidaro gniužulas. Tada karvė atsirūgsta ir pašaras atryjamas atgal į snukį, vėl pertrinamas ir sumaišomas su seilių fermentais. Toks papildomas pašaro apdorojimas vadinamas atrajojimu. Kai karvė baigia atrajoti, pašaro gniužulas nuryjamas į trečią skrandžio skyrių ir ten toliau minkomas. Iš čia apdorotas pašaras patenka į ketvirtą ir pagrindinį skrandžio skyrių – šliužą. Jame esančios rūgštys užmuša bakterijas, todėl karvė išvengia ligų ir gauna bakterijų išskirtų baltymų."

    tai darau išvadą kad kolega neteisus ar blogai informuotas :)

  5. tai nevisos vistos pradeda deti 8 men. kitos 10-11 men tik des.

    :icon-rolleyes: vištos pradeda dėti sulaukusios 140-150 dienų :eusa-naughty: kas atitinka apie 5mėn.

    Gerų 30 vištų pe dieną turi padėti ir padeda apie 26 kiaušinius.

    12 kiaušinių 30 vištų paprstai deda atidėjusios metus laiko ( tokias iš paukštynų nurašo ir pardavinėja po 3-8 Lt)

  6. kiekvienas valgo ka nori. jei nebus masinio auginimo fermose nebus ir musu. ir dabar pasaulyje didelis maisto trukumas. jau kalba eina apie dirbtines mesos kurima tai visokie visaverciai ir panasus pasarai tuoj bus gili senove. ir nieko cia nepadarysi. nors pats auginu triusius ant zoles grudu ir kitu svieziu pasaru, man nesvargu kiek uzaugs tas triusis per kiek, uz kiek as ji parduosiu ar neparduosiu. man tai tik hobis. taciau teko susidirti su visaverciais pasarais kurie neturi gmo ar cheminiu vaistu. auginant keleta pateliu gali sert kuo nori bet jei laikai prekini uki be kombikormo neissiversi. ne del dileliu prieaugiu o del to kad sunku sukontrioliuoti pasru kokybe triusiai daznai viduriuoja, didele infekcijos ar kitokiu pasaru uzkretimo tikimybe.todel rizikuoti tukstanciais triusiu butu labai neprotinga. del pasaru lyginimo tai naturalus serimas nera tik grudai. reiketu komponuoti zole, grudus, sultingus, pasarus, druskas, kadangi kombikormas triusius peni reiketu duoti ir virtu bulviu ir kt. kitas dalykas pasaru pasikeitimas jei naturaliai sertiems triusiams duosi staigiai kombikormo rezultatas bus panasus kai ir kombikormo i grudus. kitas dalykas triusiu skaicius ir veisle. kadangi pas tave veisliu ivairoves net genetikai tam triusi neatrastu tai net ir kiekvienas triusis gali tureti skirtingas ygimtas savybes. apie skaiciu net sneket nereikia. Alvydai manau esi teisingam kelyje bet mano asmenine nuomone isradineji dvirati kuris jau seniai israstas sutvaertas ir patikimai isbandytas. reiketu eksperimentuoti tose srityse kurdar galima tobulet. o tobulet tikrai yra kur. ir jei eksperimentas butu naudingas ir ydomus tikrai manau daugiau norinciu atsirastu.

    :eusa-clap: labai teisingai ir aiškiai pastebėta :eusa-clap:

  7. "Kadaise žmogus , sudievinęs gamtą, nesijautė pasaulio viešpačiu, o gyveno tuo pačiu ritmu kaip ir gamta. Vėliau panteizmą išstūmė žmogiškų, tačiau dar labai susijusių su gamta dievų panteonas. Dar vėliau įsigalėjus krikščionybei , liko vienintelis Dievas , o žmogus įtikėjo , kad jis pats sukurtas pagal Dievo atvaizdą. Taip žmogus tapo Dievu. O Dievas tapo panašus į žmogų. Ši nuostata padėjo įsigalėti grobuoniškam požiūriui į gyvųjų ir negyvųjų gamtos turtų naudojimą , kol neišaušo pirmasis istorijoje gamtosaugos amžius –XX –asis.

    Ekologinė krizė, XX amžiaus antroje pusėje peraugusi į globalinį procesą "

    Ekologija mano nuomone nieko bendro neturi su tuo kaip jūs šersit gyvulį, pašaras granuliuotas, spaustas ar išvis nieko jam nedaryta :) Čia grynas ir absoliutus briedas, kad nuo to ilgiau ar sveikiau gyvensit :) galutinis rezultatas vis vien bus jūsų mirtis ir nuo to nepabėgsit, su tuo reikia susigyventi :) visokie mesijai tik tuština jūsų laiko kišenes grodami per būties, meilės jausmus :)

    Problema žemės ūkyje egzistuoja tame, kad labai intensyviai ir beatodairiškai naudojant žemę, ji išsenka ir eroduoja, t.y. netenka savo derlingojo žemės sluoksnio, kuriame kaip dykynėj gali išgyventi tik pavieniai organizmai. Išgyvensim aišku mes ir dykynėj, tik ar norėtume to ir kokia kaina vyks tas išgyvenimas, vat klausimas :)

    norint to išvengti reikia kreipti didesnį dėmesį dirvožemio tręšimui ir vietoj sintetinių trąšų naudoti organinką ir organiką skaidančias bakterijas, sėjomainą. norint tai įgyvendinti reikia mažinti ūkius arba naudoti plačiai kooperaciją. ūkių mažinimas turėtų labiau kelti produkcijos savikainą nei kooperacija, bet kooperacija sunkiai įgyvendinama dėl žmonių jausminės prigimties ir individualumo :(

    GMO - nematau nieko blogo asmeniniam naudojimui (aš esu visaėdis ir visus tuos baisius genus gaunu valgydamas įvairų maistą :lol: ), bet gali būti didelis neigiamas poveikis biologinei įvairovei, todėl reiktų atsargiau naudoti :)

    Didžiausia bėda po nežinojimo yra hormonų ir antibiotikų naudojimas žemės ūkyje ne pagal paskirtį :icon-evil: dėl jų naudojimo prastėja mėsos kokybė (vietoj mėsos gaunam vandens perpildytas ląsteles) ir sintetiniai hormonai sunkiai pasišalina ir maisto žaliavų net jas pasterizavus ko pasekoje jie patenka į žmogaus organizmą ir sukelia nepageidaujamus padarinius :( čia turėtų būti griežta gamybos, panaudojimo kontrolė :icon-evil:

    Antra bėda jau perdirbimo grandyje, kad menkavertės gamybinės atliekos yra bandomos prakišti kaip natūralus mėsos gaminys :(

    taip, kad ar pašaras granuliuotas ar natūraliam savo pavidale yra tas pats ir neturi nieko bendro su produkto prastesniais ar geresniais kokybiniais rodikliais :) šersit prastu grūdu ar prastu kombinuotu pašaru turėsit prastesnį augimą ir galimai prastesnę užauginto produkto kokybę (nes ilgas auginimas dažniausia lemia prastesnius kokybinius rodiklius kalbant apie mėsą)

  8. http://www.skelbimai.lt/parduodu-nipelines-girdyklas-triusiams-ir-sinsilom-2515190.html

    Sie nipeliai taip pat skirti zemo spaudimo vandentiekiui, teisingai? Ta prasme, pastatysiu koki vandens rezervuara 2.20~m. aukstyje ir is jo isvesiu slangute, kokia priklauso siam nipeliui (10-8mm) ir paspaudus nipeli normaliai begs vanduo? :) Nes esu girdejas, kad reikia kazkokiu varikliuku ir panasiai.. :icon-mrgreen:

    teko bandyti šituos nipelius, tai nelabai kokie :( trapūs, plastmasė silpna, 8mm šlangelės gauti problema :(

  9. na cia ir priraset diskusiju apie tuos pasarus :) turiu as du klausimus.

    1. kodel visi mano triusiai pradejo maziau valgyt? Duodu grudu misini. Ar todel kad zoles gauna?

    2. kodel dvi avinu pateles smirda :) nu tikrai kalifornai normaliai o tos dvi atidarai narva ir smirda. Aisku kakiai isvalyti, viskas sutvarkyta.

    smirda,nes užsitriedė :( antibiotikai+probiotikai gal ir išgelbės, arba kol gyvi į puodą:(

    o valgyti mažiau gali pradėti dėl trydos arba daug žolės suėda, arba gerti neturi tada automatiškai grūdų mažiau suės:)

  10. Pagarba "timeshuttle" tiek daug parašyti ir taip koncentruotai naudingos info, lenkiu galvą.

    To "alvydas11" raides pažinti ir skaityti mokėti nėra tolygu supratimui :eusa-doh:

    tau žmogus pasakė ką skaičiuoti ir į ką dėmesį atkreipti, o tu vietoj to, kad vertingos info davė "fignioj stardajėš" . TOL KOL KITAS KELIS KART TĄ PATĮ DARBĄ ATLIKS GREIČIAU, TOL IR ATLYGIS BUS KELIS KART MAŽESNIS :lol:

    Jai galvoji spekuliuoti, tai spekuliuok akcijų ar kokiose kitose biržose :icon-mrgreen: ir neknisk proto :icon-evil:

  11. jo dėl tų tiklų ant viršaus, tai tikra problema as ir tokią apturėjas, nors jai kasdien su šepiačiu šveistum tai gal ir nieko :icon-geek: kas tie kapinukai biesiau, susidomėjau :icon-eek: net google tokio nerodo :icon-question:

    nenuspaudziau "M" raides. nesikabinek, pastielk savo isminty :D

    o del tu narvu is medzio. tai kaip pasidarysi taip turesi. o jei tas 2-3 vadas isauginsi ir tau tas tinklas atsiskirs nuo balkiuko tai jau ce meistro brokas. norint kad taip bebutu reike koke juostele prisukti ant to tinklo su medsraikciais. arba tiesiog kas 5 cm sukti medsraikcius kaip pavaizduota paveikslelyje. ir sukti butent taip kad nebutu vietos tinkliu prasprusti pro medsraikciu galvutes. gerau kad tos galvutes viena ant kitos butu

    poveržlę platesnę dedi ir psio, puikiai prispaudžia :)

  12. Vizija yra. Paprasciausiai reikia zinoti kiek 1 pateliai reikia mazdaug m2 ploto ir m3 oro. Kiek m3 oro kaitos per para. Svajoju daryti sandaria ferma su rekoperatoriumi. Kuo mazesne ferma, tuo lengviau sildyti, bet didesne oro kaita. O cia atsiranda oro srautas arba prie naturalaus vedinimo skersvejis. :)

    Esu girdejas, kad 1 pateliai (su prieaugliu) skaiciuojama apie 2 m2 ir min 6 m3 oro. Dabar esu sugrudes 20 pateliu i 33 m2, tai ventiliacija ir sildyma spek reguliuot.

    visų pirma reiktų apsispręsti kokius triušius laikysi ir kam :)

    šiaip rimtesnės fermos Europoje, turinčios savo prekinius ženklus parduodamos triušius suteikia ir laikymo info kur nurodoma kaip triušį laikyti ir kuo šerti norint pasiekti jų deklaruojamus rezultatus :)

    kiek teko skaityti tai bendri principai būtų pastato min tūris apie 2m3/patelei, oro srautas 6-12m/min, 0,75-2 m3 1kg gyvo svorio per val. . Pastato kvadratūra maždaug 2m2/patelei :)

    Kažkaip nesusiveda: "apie 2m3/patelei" ir "Pastato kvadratūra maždaug 2m2/patelei". Patelei skyrus 2 m2 ploto ir jei tvarto aukstis 3m, ti gaunasi 1 patelei 6 m3.

    vadinas skirdamas patelei 2m2 tikrai išpildysi šį reikalavimą :) aš pagal savo narvus maždaug skaičiavau, kad gaunas vienai patelei 2m2 :)

  13. Vizija yra. Paprasciausiai reikia zinoti kiek 1 pateliai reikia mazdaug m2 ploto ir m3 oro. Kiek m3 oro kaitos per para. Svajoju daryti sandaria ferma su rekoperatoriumi. Kuo mazesne ferma, tuo lengviau sildyti, bet didesne oro kaita. O cia atsiranda oro srautas arba prie naturalaus vedinimo skersvejis. :)

    Esu girdejas, kad 1 pateliai (su prieaugliu) skaiciuojama apie 2 m2 ir min 6 m3 oro. Dabar esu sugrudes 20 pateliu i 33 m2, tai ventiliacija ir sildyma spek reguliuot.

    visų pirma reiktų apsispręsti kokius triušius laikysi ir kam :)

    šiaip rimtesnės fermos Europoje, turinčios savo prekinius ženklus parduodamos triušius suteikia ir laikymo info kur nurodoma kaip triušį laikyti ir kuo šerti norint pasiekti jų deklaruojamus rezultatus :)

    kiek teko skaityti tai bendri principai būtų pastato min tūris apie 2m3/patelei, oro srautas 6-12m/min, 0,75-2 m3 1kg gyvo svorio per val. . Pastato kvadratūra maždaug 2m2/patelei :)

×
×
  • Create New...