Jump to content

soRRgo

Nariai
  • Pranešimai

    53
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius soRRgo

  1. Nu tiksliai nzn, bet ne visada yra tie reikalavimai. Cia priklauso nuo krovinio. Kaqukuriuos galima vezti su belekuom jei tie kroviniai nelabai pavojingi. Svarbiausiai tai, kad vairuotojas turi tureti ADR pazymejima, o priekaba ir traktorius turi buti pazenklinti.

    Tiesa dar reikia sukomplektuoti gesintuvus ir uzpildyti teisingai dokumentus. O siaip traktorius manau pilnai tinkamas vezti trasoms (jei jis tvarkingas aisku) :)

  2. Lietuvoj labai silpna ADR kontrole, nes ADR kontroliuoja transporto inspekcija, o jie pagrinde stovi ten kur dideli furu srautai. Paprasti keliukai nelabai i ADR gilinasi nes ten labai sudetingas 3000 puslapiu teises aktas. :)

    Vat lenkijoj ar vokietijoj tai tikrai nekiltu noras pazeidineti ADR nes uz tai ten jau ne vienas vesejas nuo 5000 iki 10000 zlotu yra paklojas.

    o siaipniekas nesake kad su traktorium pagal ADR negalima vezti :)

  3. mano brolis ADR saugos specialistas tai gali pakonsultuoti :)

    trasas vezantis vairuotojas turi tureti ADR vairuotojo pazymejima, Transporto priemone turi atitikti vezamam kroviniui keliamus reikalavimus ir buti pazenklinta spec. ADR zenklais, transporto dokumentuose turi buti nurodomas spec. ADR irasas apie pavojinga krovini ir jokio skirtume 5 tonos ar ne 5.

    trumpai tiek :)

    aaa...

    tiesa prisiminiau...

    Amonio nitrato trąšos, k.n. - JT Nr. 2072, pavojaus klasė/zenklai 5.1 (Oksiduojančios medžiagos).

  4. Cia siaip istrauka :)

    ..."Siloso ruošimui naudojami įvairūs konservantai, tačiau naudojant EM preparatus silosas yra ne tik užkonservuojamas, bet ir praturtinamas mikroflora, kuri dalyjauja maistinių medžiagų įsisavinimo procese. Siloso paruošimui naudojamas EM-Probiotikas mažina biocheminių procesų aktyvumą, jo sudėtyje yra pieno rūgšties bakterijų, jis apsaugo pašarus nuo klostridijų, mažina pašarų pH, baltymų skaidymą bei sausųjų medžiagų nuostolius. EM-Probiotikas esančios gyvos pieno rūgšties bakterijos silosuojamos masės cukrų paverčia pieno ir acto rūgštimis, spartina siloso fermentaciją"...

    Ten dar daug visko apie sienavima, silosavima ir pan. net paskaiciavimai yra atsiperkamumo kazkokie :)

  5. na kalbant apie rulonų spalvas - tai jos yra reikalingos fermentacijos procesui vykti, balta plėvele naudojama pirmai žolei, kuomet saulė yra kaitri ir yra pakankamai daug šviesos ir šilumos fermentacijai vykti, tamsesnes spalvos (šviesiai žalia) yra skirtos antrai žolei, kadangi šviesos ir šilumos būna mažiau - o tamsesnė spalva, kaip žinia, sugeria šviesą - yra gaunama pakankama šiluma fermentacijai vykti, na o juoda plėvele naudojama pačiai paskutinei žolei vynioti, kuomet jau ir šilumos ir šviesos būna žymiai mažiau.

    Is kur tokia informacija? Seip antra zole sienaujant kaip tik daugiausia silumos ir sviesos, bent jau as pradedu sienaut pirma nuo geguzes 25, antra nuo liepos 10-15, trecia nuo rusgsejo iki spalio. Ir teko girdet kad purvinai zalia naudojama kad pauksciai "nesikabintu" prie ruliu per daug. Tipo blanki spalva netaip ju demesi traukia. Na del juodos ko gero teisybe sakai, logiska butu.

    Apie fermentacija ir silosa turiu informacijos idomios (is vienos imones gavau).

    Ten apie rulonu spalvas ir kosmine enerja tikrai nieko nerasoma :D

    Ten apie mikroorganizmu panaudojima pasaru ruosime.

    Kam reikia duosiu pasiskaityti :)

  6. As irgi skambinau ir gavau nemazai informacijos. Kiek supratau po derliaus nuemimo pats palankiausiais laikas pradeti bandyti :)

    Pastebejau, kad jie labai suinteresuoti zemes derlingumo pakelimu, nes aiskiai pasake, kad realiai po vieno ar dvieju purskimu humusas niekada nuo jokiu preparatu pastebimai nepakils, todel turi buti nusitekes bent jau 2-3 metu procesui, o tada jei trasu neipirksi tai ir galesi nepirkti :eusa-dance:

    Aisku cia pusiau juokais pasake, bet jei yra tokia galimybe manau reikia bandyti. Juo labiau, kad ir investicijos nedideles :)

  7. del SAZ galiu pasakyti tik tiek, kad kuris pirmesnis ja iteisins tas ir bus teisus, nepriklausoma nuo to kuris gamyba pirmas pradejo :)

    O del pacios gamybos neaisku... :eusa-think: jei Lietuvoje kaip ir visam pasaulyj netycia paplistu EM technologijos tai trasu gamintoju tikrai apmazetu :)

×
×
  • Create New...