Jump to content

pagonis

Nariai
  • Pranešimai

    20
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius pagonis

  1. kažką čia nerišliai parašė VŽ

    tas 12% daugiau - tai lyginant su pernai per tą patį laiką nukultų grūdų kiekiu. Kas reiškiai kad kūlimas einasi greičiau. Jų nepalietė stipiriai liūtys, kurios siaubia visą vakarų Europą

    Ukrainos kviečių derliaus prognozė šiemet 19,6MMT (pernai 25,9MMT) 24% mažiau

    Bet maistinių kviečių planuoja 35-40% nuo bendro kiekio (pernai tik 29% maistinių)

    http://vz.lt/straipsnis/2009/07/24/Ukraina_jau_prikule_19_mln__tonu_grudu

    kazi kokie ten pas juos grudai, tikekimes kad pasariakas nors.

  2. Buvo fiksuojamas kilimas prieš USDA prognozių skelbimą, ypač JAV kur sausros tęsiasi pietvakariuose jau kurį laiką.

    Na o prognozės sustatė viską į savo vietas - atsargos prognozuojamos didesnės nei buvo manyta vasarį. Australijos pasėliai geriau atrodo. Daug grūdų dar turi ir Rusija, Kinija, Iranas. Suvartojimas mažėja..

    Analitikai teigia, kad sausrų padariniai dar gali įvesti korekcijų.

    Grūdų rinkas stebiu ne taip jau seniai, kaip jūsų manymu koreliuoja CBOT ir MATIF tarpusavyje? Ar MATIF turi pavėluotą kopijavimą? Ar nevisai priklauso? Kas darosi MATIF kai JAV grūdai tampa nelabai konkurencingi dėl $ kurso?

    Kokios įžvalgos dėl turimų sandėliuose grūdų? Aš manyčiau reiktu parduoti.

  3. Tas Jim'as toks užsiciklines :) Peržiūrėjau youtube gal 4 interviu jo duotus per paskutines savaites, tai visi vienodi, net frazės tos pačios :)

    O jei rimtai tai pritariu jo mintims, nes po šios griūties tikrai bus rimčiau vertinamos tikros ir apčiuopiamos vertybės bei verslo sritys kuriančios tikrą produktą, o ne orą.

    Kaip kolegos strateguojate pergyventi šiuos metus? Įdėjimus mažinate derliaus sąskaita ar nemažinat?

  4. Bent jau man smagu tokių minčių klausyt. Ir apie žemės ūkį ilgalaikėje perspektyvoje kalba palankiai.

    Jim Rogers jau savaitę per visus kanalus šneką tą patį - žemės ūkis yra ateitis, investuokit į žemės ūkį, maisto atsargos mažiausios per 50 metų..

    Kažkaip įtartinai man visa tai atrodo, ar tik nebando čia kažkokiom manipuliacijomis užsiiminėti? Grūdų kainos CBOT sparčiai kyla šiuomis dienomis :)

    Ir labai juokingai viename interviu pasakė, kad visi ūkininkai yra seni, nes per paskutinius 30 metų niekas nėjo į žemės ūki ir tipo trūksta dabar pasaulyje ūkininkų..

    Kokie jūsų pamastymai?

  5. Lietuviškos tikrai pigs liepą, bet tada tik kitiem metam galima bus pirkti.

    Dabar tikėtini svyravimai, bet aš netikiu, kad sulauksim ženklaus kainų mažėjimo greitu metu, nebent kažkam neatlaikys saugikliai. Achema $ turi ir spontaniškų veiksmų nedarys manau. Agromax aiškiai pasakė, kad nepigins iki tręšimo, nes yra nemažai didžiųjų užsipirkę ir jie čia negadins rinkos - kas yra labai logiška tokiam dideliam rinkos žaidėjui. Kiti pamatę, kad kainos nemažėja irgi matyt perka, nes tręšimas ne už kalnų.

    Tad registruojamės pas efrendą ir organizuojam bendrą užsakymą importui.

  6. Miežiam tyrimas kainuos 119lt ir jį atliks sėklų ir grūdų tarnyba, kuri intervenciniams pateiks išvadą.

    Plius reikia mokėti elevatoriui už saugojimą kol baigsi suvežti sutartą kiekį ir bus įformintas pirkimas. Nepamenu kiek tiksliai.

    Toliau visi atskaitymai gana standartiniai ir detaliai surašyti taisyklėse, kurios yra čia http://www.litfood.lt/get_file.php?file=eHB4c3BXblZ5WnZIWXBta21tYWR6c25FbUp5WG9uTFJtWjZicTIyVWJhZVluR3VmWnRMSG5NZW14V2JJblp2S25OSEZtMnRxY0pXY2NHNXRuSk51bE1hbGw1bVdvY3VBbXFISnE1eWNtOU9jMjV1Ylo2ZWV5TVdpYm1acWs1cGV4cVZzVm1UYXk1aVpuSnVxeUxESXpKdlJtcHVickc2VHhwMXVwMnJJbUd2Q2NXcyUzRA==/

  7. Siūlau nebūti abejingiems, nes nuo to nemažai priklausys mūsų būsimo derliaus savikaina.

    Keletas argumentų:

    1) Lietuvos pardavėjų pozicija jau aiškiai susiformavusi. Kainų neleidžia, o net bando didinti. Kažkas turi seną sandėlį, kiti nenori/negali atvežti pigesnių AN trąšų, nes reikia mokėti į priekį, o su pinigais visiems sunku.

    2) AN rinkos situacija: Rusija ir Ukraina susitelkę į vietinių poreikių patenkinimą, taip pat geležinkelių varo trąšas į Lenkiją bei balkanus. Exporto kaina šiuo metu ~610lt/mt (per savaitę pakrito ~55lt). Exportas per uostus vyksta vangiai. Kaina nuo mūsų Baltijos krantų ~525lt/mt. Ukraina šiuo metu pelnosi ir iš dėl silpnančios grivinos pingančių dujų, kas sudaro salygą produkcijos savikainos mažėjimui.

    Matau kelis galimus pirkimo variantus:

    1) Kooperuojamės didesniam pirkimui vagonais iš Rusijos.

    2) Perkam maženėm partijom kas sau iš Lenkijos furomis. Gintokas žada daugiau info pranešt.

    Dėl kokybės tai reiktų pasitikrinti prie perkant gaunant kažkokį pavyzdį manau.

    p.s. Gal kam įdomus KAS? Tik su jo transportavimu problematiškiau šiek tiek, bet jei būtų daug norinčių...

×
×
  • Create New...