Jump to content

Apšiltinimas


Gunia

Recommended Posts

5 minutes ago, ludditas said:

Kad būtų aiškiau (šiltinimo medžiaga gali būti ir kita)

:

GR-01.png

Aišku reiktų skaičiuoti kas pigiau ar ištisinės betono juodos grindys, ar blokelių eilė ir juodgrindės tarp lagių. 

esu pedantas, tad šiame pjūvyje yra esminis netikslumas - kai ant sutankintos skaldos patiesęs plėvelę ( hidroizoliaciją ) užpilsi betoną, iš plėvelės mažai kas beliks. per stambi pagrindo frakcija. labai apmaudu, kad mano techninė literatūra ir standartai palikti toli nuo manęs.

o šiltinimo medžiagą galima naudoti kokia tik patinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biesas naujai statybai viskas taip, bet mes čia restauruojam autentiką su akmeniniais pamatais, nlb įsivaizduoju kaip privesti polistirolą prie akmenų, kad neliktų tarpų. o avių vilna taip vienareikšmiškai gėris, ir manau jei sudėčiau neplautą nebūtų jokių bėdų (dėl kandžių, drėgmės pelių), ale vis tiek nesiryžtu eksperimentuoti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

22 minutes ago, jevgenijus said:

Graužikai labai sėkmingai purens praktiškai belekurią šiltinimo medžiagą, gal tik polisterolo granules sunkiau. Aš čia pliurpiu, nes laukia toks darbas. Svetainė, sitingas, kaip sako užusieny. Šiltos grindys butų liuks, bet neturiu info kaip grindų šildymas draugauja su parketlentėm, plytelių nichačiu ... tai kaip pasielgt AVJŽ.

kaip sakiau, namas be pelių, kaip namas be durų. o granules tiesiog išneša iš namų ;)

šiaip jau Jevgenijau, grindinis šildymas eina iš mados. pagrinde dėl patalpų klimato.

dabar dėl grindinio ir parketlentės. esu sudėjęs ant geotermo ąžuolo parketlentes. jos klijuotos su Sica Flex'u ( tiesiog yra ir kitokių, bet pamilau būtent Sica ) nei gaubiasi nei vartosi nei skyla. Bet, parketlentė susideda iš trijų skersuotų beržo fanieros sluoksnių ir 6 mm ąžuolo lomelės.

Trūkumas tas, kad šiek tiek sunkesnis šilumos atidavimas per medį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, Biesas said:

esu pedantas, tad šiame pjūvyje yra esminis netikslumas - kai ant sutankintos skaldos patiesęs plėvelę ( hidroizoliaciją ) užpilsi betoną, iš plėvelės mažai kas beliks. per stambi pagrindo frakcija. labai apmaudu, kad mano techninė literatūra ir standartai palikti toli nuo manęs.

o šiltinimo medžiagą galima naudoti kokia tik patinka.

Čia matomai paimtas mazgas ir adaptuotas, jei žiūrėt rodykles tarp skaldos ir gunto plėvelės ir nenurodyta, mano galva ji ir nebūtina jei bus gera hidroizoliacija prieš betono sluoksnį, bet blogiau nuo to nebus. Galėčiau ir šienainio plėveles prikloti. Skalda irgi perfekcionistinis variantas, na nebent namas pastatytas pelkėj, aišku blogiau nebus, bet žiūrėkim kur senoliai gryčias statydavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, ludditas said:

Biesas naujai statybai viskas taip, bet mes čia restauruojam autentiką su akmeniniais pamatais, nlb įsivaizduoju kaip privesti polistirolą prie akmenų, kad neliktų tarpų. o avių vilna taip vienareikšmiškai gėris, ir manau jei sudėčiau neplautą nebūtų jokių bėdų (dėl kandžių, drėgmės pelių), ale vis tiek nesiryžtu eksperimentuoti. 

šiaip jau klijavimo putos gerai priveda, bet tavo atveju prie akmens jokios izoliacijos nereikėtų, bet gal mes jau ne apie tai kalbame.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

8 minutes ago, ludditas said:

O kaip apskritai mikroklimatas patalpoje? nėra sausa, ar tarkim miegamajame ne per karšta? svarstau irgi ar verta rinktis šį būdą visose patalpose.

man grindinis šildymas yra pats baisiausias blogis, oras sausas, po nakties dulkės "kabo" metro aukštyje dėl šios priežasties aplamai, miegamąjame grindinio rengti negalima.

man patiko IR šildymas o ypač žmonai, kaip ankščiau žaluma namuose neaugdavo nors tu ką, taip su IR tiesiog bujoja. Nėra dulkių, šiltos grindys, vonios kambaryje nėra pelėsio.

naujame statinyje išbandysiu Oras-Oras. Kol kas tai optimaliausia priemonė. Bet mikroklimatas vis tik ne tas. Geriau už IR dar neradau. o miegamajame tik IR

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šeip ar dažnai renovuojant seną namą yra tikslas pasiekt pasyvaus namo lygį? Dažnai kaip ir daugelyje gyvenimo sferų viskas "skęsta" nelabai reikšmingose smulkmenose. Kai projektavo "alytnamį" apie šalčio tiltelius turbut nei nežinojo, bet nieko, uošviai dar nesušalo :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, jevgenijus said:

Šeip ar dažnai renovuojant seną namą yra tikslas pasiekt pasyvaus namo lygį? Dažnai kaip ir daugelyje gyvenimo sferų viskas "skęsta" nelabai reikšmingose smulkmenose. Kai projektavo "alytnamį" apie šalčio tiltelius turbut nei nežinojo, bet nieko, uošviai dar nesušalo :D 

tiesos daug yra, bet traukiant ant maksimumo rezultate bent jau mediumas minimum gausis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 minute ago, ludditas said:

Žinojo ir tada, bet tada kuro kainos buvo kitos, prie kožno alytnamio cisternos mazuto stovėjo

Tas taip...nepamirštant šių dienų aktualijų tokių kaip šalčio tilteliai, selektyviniai stiklai ar aliuminizuotos plevelės ir žiūrint į alytnamio stogo "buterbrodą", galima pagalvot, kad žiemą per speigus vidui bus jei ne šaldyklio, tai garantuotai šaldytuvo "mikroklimatas" ...bet taip nėra. Tas faktas pakerta :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

28 minutes ago, Biesas said:

man grindinis šildymas yra pats baisiausias blogis, oras sausas, po nakties dulkės "kabo" metro aukštyje dėl šios priežasties aplamai, miegamąjame grindinio rengti negalima.

man patiko IR šildymas o ypač žmonai, kaip ankščiau žaluma namuose neaugdavo nors tu ką, taip su IR tiesiog bujoja. Nėra dulkių, šiltos grindys, vonios kambaryje nėra pelėsio.

naujame statinyje išbandysiu Oras-Oras. Kol kas tai optimaliausia priemonė. Bet mikroklimatas vis tik ne tas. Geriau už IR dar neradau. o miegamajame tik IR

 

miegamajame grindinio buna po lova nevynioja, bet nebutinai. Siaip jei teisingai pajungtas grindinis sildymas nei dulkes kabo, nei oras sausas, nes oro dregme yra atskiras dalykas, kurias issprendzia rekuperacines sistemos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va bandau renovuoti savo gryčią tai ir ieškau tos pusiausvyros, tarp to, tai kas būtina ir kas ne. Imho "pasyvus namas" vienas iš sėkmingiausių statybų industrijos projektų. Aš pats esu baigęs būtent šios srities mokslus, tai šiek tiek bandau filtruoti ateinančią info ( ačiū kai kuriems dėstytojams), bet tai tikrai nėra lengva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, Virgis. said:

miegamajame grindinio buna po lova nevynioja, bet nebutinai. Siaip jei teisingai pajungtas grindinis sildymas nei dulkes kabo, nei oras sausas, nes oro dregme yra atskiras dalykas, kurias issprendzia rekuperacines sistemos.

Tai va ir klausiu ar verta įsirengti sistemą, kuri reikalaus dar vienos sistemos (rekuperacijos). 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

8 minutes ago, Virgis. said:

miegamajame grindinio buna po lova nevynioja, bet nebutinai. Siaip jei teisingai pajungtas grindinis sildymas nei dulkes kabo, nei oras sausas, nes oro dregme yra atskiras dalykas, kurias issprendzia rekuperacines sistemos.

ir po baldais ir po laptais daug kur nekloja. bet miegamąjame pagal normas grindinis nepraeina. bet čia jau kitos temos dirvonai. Termodinamikos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

21 minutes ago, jevgenijus said:

Tas taip...nepamirštant šių dienų aktualijų tokių kaip šalčio tilteliai, selektyviniai stiklai ar aliuminizuotos plevelės ir žiūrint į alytnamio stogo "buterbrodą", galima pagalvot, kad žiemą per speigus vidui bus jei ne šaldyklio, tai garantuotai šaldytuvo "mikroklimatas" ...bet taip nėra. Tas faktas pakerta :D

žinok ir aš apakęs ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

protingai apsiltinus rastinuka jau jau automatiskai namas turetu buti sausesnis, nes vistiek yra dedamos difuzines pleveles kurios dregme isleidzia bet nebeileidzia. Ir cia siaip bet kuriame name kuris turi geras hidroizoliacines savybes, dregme gali patekti tik is lauko, per atidarytus langus ar specialiai irengtas sistemas, jei neturime viduje kokios garines pirties ar kito dregmes saltinio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesuprantu vieno, kam diskutuoti apie nama kuris neapsidytas yra. Faktas nera apsildymo nera silumos, kame reples, mano tevu namas alytnamio tipo skydinis, nera apsildytas apmurytas puse plutos, kol kureni valio paskui saltas. iki apmurimo buvo baisiau, ateity eko vata i oro tarpa, kraigo apsildimas..... pas mane namas rastinis ~1930 apmurytas puse plytos oro tarpas kad gali guleti, siluma kiaurai eina, siemet renovacija pagaliau sutaupyra, bus dedama visko ko tik pinigine negailes, santechnika zodziu polny remonta, tikimes kad kurent reiks kas pora dienu, nes statoma bus su akumuliacinet talpom ir grindininiu sildymo, pecius tik malkinis, daug skaityta, daug pridiskutuota su specais, kaiina gaunas didele komfortas manau atpirks tai. Tad sildyti reikai manau oro tarpa pirme kur vejai pucia ir manau eko vata tam geriausia, minusas sukrenta per laika bet nors neputo rastu.... bet tiketina....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...