Jump to content

Kaip pradėti ūkininkauti


y18

Recommended Posts

Prieš 16 valandų, rita pranešimas:

na tai be nuliu nebus ir milijonu,o ka jus patartumet smulkiem: eit i prieki ar tiesiog pragyveni ir gerai,nes pagal viska tai atrodo kad neapsimoka niekuo ir uzsiimt...

Tai vat tame ir esme kad visi gyvena is nuostuoliu.tai ko ju baidytis jei visi taip gyvena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, gerasukis pranešimas:

Na gerai grįžtam prie to pačio. Visgi nelabai suprantu iš kur jūs gaunate 3000€ išmokų, nes paprasti mirtingieji tegautų apie ~ 1500-2000€ bet tiek to, sakykime ten susietoją gaunat už karves, pirmi ha ir t.t. Dar papildomai gaunate € priduodant pieną, greičiausiai po 0,13€ dar kokius 500€, nes gi daugiausiai kiek supratau suvartojate. viso ūkio pajamų 3500€

Išlaidos:

1500€ žemės nuomą. Gerai jūs jos nemokat, bet galima sakyt, kad ją jūs iš savęs nuomojatės, nes bet kuriuo metu atsisakius ūkio ją galima būtų išnuomoti ir gauti pajamų.

Pašarai. Kiek supratau ~3 karvėms 60 rulonų ~ 900€ + šiaudai, premix'ai, grudai, elektra, vanduo, kuras ir t.t. dar kokie na labai taip optimistiškai minimum 600€ tai trijų karvių išlaikymas per sezoną 1500€ jau neskaitant, kad žiauresnio boso už karvę nėra ar audra ar lijundra nustatytu laiku jau turi būt isikibęs į karvės tešmenis.

Vėl gi paprasti mirtingi privalomai draudžiami sveikatos draudimu, o turėdamas ~10 ha ir karvių turėtų berods gautis virš 2 EDV, kas reikštų 38,74 x 12 = 464.88€

Neįtraukiu ten haltuščikų kuriuos samdot, nei žemės mokesčio, veterinaro paslaugų, pažymų ar kitų daugybės, DAUGYBĖS susijusių išlaidų bet esmę pagavot.

Taigi išlaidų turime 3464.88€. Mūsų super duper pelnas gaunasi 35.12€ WOW!

 

Beg gi sakysit, gerasukis gi tu nusišneki, nemoku aš nei nuomos ir pašarus pati pasiruošiu (samdau) o ir PSD nereikia mokėti, nes invalidumą turiu. Tačiau čia ir yra esminis dalykas, kad jūsų visas ūkio pelnas ir susidaro tik iš to, kad nemokate niekam nuomos ir turite lengvatą PSD. O pašarai jei taip grubiai paskaičiavus ir viską tektų samdytis, dar klausimas ar ne brangiau gautusi. Tai galime drąsiai padaryti išvada, kad smulkus 10 ha ūkis yra visiškai nuostolingas, ir galėtumėte jį lengva ranka uždaryti ir išnuomoti savo žemes, kas jūsų atveju būtų protingiausias sprendimas.

nepaminejau,kad dar laikau 20 eriavedziu,taigi ismokos cia ir uz avis,be to uz piena per metus gaunasi ne 500 o 2500eur, plius uz 3 verselius gavau 700eur, o uz nuoma daug neiseina,nes vienam kaimynui sodyba priziurim,kitas ima pienu ,suriais,kitam sumoku,ukis iki 2 edv,taigi mokesciu kolkas nera ,o psd aisku drausta,reik moket gyvent

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kažkodėl sunku patikėt, kad tiek už pieną gaunat, bet na tarkim gaunat. Gerai tokiu atveju jūsų ūkis pelningas. bet ką tas keičia? gauti 100-200€ pelno per mėn. atmetus visas išlaidas, tai čia tas orus gyvenimas kaip pagrindine veikla? Nes su karvėm, veršiais ir dar avim, tai čia antro darbo jau tikrai nepadirbsi ir išeiginės ar biuletenio nepasiimsi. Bet jei jums gerai, tai ir man gerai. Kiekvieno teisė rinktis. Bet dažniausiai į savo vietas padeda sustatyti pajamų išlaidų užsirašymas. Ne tų kurių noriu ar prisimenu, bet visų susijusių. Skaičiai niekad nemeluoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , woldass pranešimas:

jeigu taip blogai kaime ukininkauti, kodel niekas nemeta ir neina i miesta dirbti pardaveja, nes ten gyvensi tokiam pat lygyje, bet visa diena busi ne namie,ir dirbsi sunkiau,  o cia smulkus tikrai nepersidirba prie to ukio , o ir isgyvena ir visada namie esi

 

Smulkiam ūkyje kaip taisyklė reikia dirbti daug sunkiau nei dideliam. nes labai mažai mechanizacijos. Čia esmė tame, kad smulkus ūkis iki 50 ha prastų žemių su vien tik nuoma tikrai nėra pelningas, tačiau dažnu atveju prisideda vienas ar kitas lengvinantis faktorius dėl ko save ir apgaudinėjame. Net pencijos "neužsidirba" toks ūkis kad ir su 40 metų stažo ūkininkavimo, o juk dirba tikrai daug sunkiau, nei kokia vadybinkė ofise. Vieni nenori nieko keisti, kiti negali, treti neturi galimybių staiga persikelti į miestą, dar kiti jau susitaikę ir jiem gerai... Daug priežąsčių. Nukrypom čia jau labai į asmeniškumus ko nereikia daryti, bet mano sąlygomis aktyviai ūkininkauti finansiškai neapsimoka, todėl pasibaigus paramos administravimo laikotarpiui visur įsėsiu pievas ir pardavinėsiu rulonus arba tik smulkinsiu. Net SSRS laikais mūsų kolūkis gamindavo pagrinde žolės miltus ir juos keisdavo į kitus pašarus, o tai daug ką pasako apie žemių potencialą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei visa zeme reikia nuomotis tada taip , gal ir neapsimoka. bet jei nuosava tai is tokio ploto, ir gyvuliu, jau gyveni daug geriau nei bet koks vadybininkas. bet cia kiekvienas ukis yra skirtingas, ir negalima vienos taisykles taikyti visiem. kiekvienas sprendzia pagal save , apsimoka jam ar ne

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , gerasukis pranešimas:

Net SSRS laikais mūsų kolūkis gamindavo pagrinde žolės miltus ir juos keisdavo į kitus pašarus

Tais laikais ir zmones dirbo ir galvojo ,kiekvienam regione buvo savita kryptis .jau kaip ir tas dalykas turetu buti sufleris krypties 

bet jei yra zoles tai zoleedzius ir laikyt ir dar uzsiimt kokia veikla ,pvz ne zu  .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš valandą, woldass pranešimas:

jeigu taip blogai kaime ukininkauti, kodel niekas nemeta ir neina i miesta dirbti pardaveja, nes ten gyvensi tokiam pat lygyje, bet visa diena busi ne namie,ir dirbsi sunkiau,  o cia smulkus tikrai nepersidirba prie to ukio , o ir isgyvena ir visada namie esi

 

kas tiesa, tas nemelas :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esminis skirtumas tarp smulkaus ukininko ir tarkim tarnautojo ar pardavejos, yra tas,kad ukininkas viska ispardaves bet kada gali eiti dirbti,bet dirbant pardaveju ar apsauginiu ar tarnautoju pagalvojus ukininku TIKRAI nepasidarysi,nes is atlyginimo susipirkti tegul ir sena technika,gyvulius,padargus niekada nesutaupysi Lietuvoj,plius atleis is darbo ne duonai neturesi,o ukininkas visada tures.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, dariius 30 pranešimas:

 gal placiau kaip skaiciavai?

Seniai jau viskas suskaičiuota jei 7 rulonus iš ha suki gaunais ant 0, jei mažiau pigiau nusipirkt. Bet vėl rulonas rulonui nelygus, čia kalbu apie 1.3m tvirtai tinkliuku susuktus rulonus, užsenietiškais presais. Bet jei jūs išlaidas vertinat tikaip sudegintą kurą tai nėr ką ir kalbėt. Aišku turint savo presą turbūt nepirksi rulonų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...
Prieš 19 valandų, prancius pranešimas:

Gal galite patarti pradedančiajam seką dėl paramos. Jaunas ūkininkas, modernizacija, kas toliau?

Pirmas veiksmas,imi ir dirbi,jeigu tas tinka ir patinka.Priemonės visos geros,ir MTZ,ir XTZ,ir John DEERE.Visi atliks savo funkciją,vieni brangiau,kiti pigiau.O tu dabar kaip ta Šunskų Marytė,tai nusirenk,tai apsirenk,tai dulkys,tai ne:icon-razz:.Tai angarą statysiu,tai fendtą pirksiu.Patarimų protingų gavai pakankamai,tai tik rankoves raitokis ir bus viskas ok.Nepyk už tiesmukiškumą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 47 minutes , agronoms pranešimas:

Pirmas veiksmas,imi ir dirbi,jeigu tas tinka ir patinka.Priemonės visos geros,ir MTZ,ir XTZ,ir John DEERE.Visi atliks savo funkciją,vieni brangiau,kiti pigiau.O tu dabar kaip ta Šunskų Marytė,tai nusirenk,tai apsirenk,tai dulkys,tai ne:icon-razz:.Tai angarą statysiu,tai fendtą pirksiu.Patarimų protingų gavai pakankamai,tai tik rankoves raitokis ir bus viskas ok.Nepyk už tiesmukiškumą.

Viskas tinka ir patinka bet aš tokių klausimų čia neuždaviau, ką čia prirašei :). Jei turi ką į temą būtų smagu. Aš dar pats nesu plano susidėliojęs, o tu jau ant Marytės lipi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , Juozukas pranešimas:

Skaiciau, kad jau ir bokstus grudu stato ant 30ha

Kad dar nestačiau, viskas man idomu ir daug ką reikai žinoti, kad galėtum situaciją įvertinti. Pasišaipyti visada proto užtenka, o kažką naujokui protingo patarti jau blauzdos skystos ar kaip?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , prancius pranešimas:

Kad dar nestačiau, pasišaipyti visada proto užtenka, o kažką naujokui protingo patarti jau blauzdos skystos ar kaip?

Imi ir dirbi,toks ir patarimas.Aš 70 ha dirbau su vienu MTZ 82.Ir viskas ten gavosi,ir šiandien gyvas.Ir sveikata dar nesiskundžiu.O pradėjau nuo JUMZ sušalusiu varikliu,buvusiu ekskavatorium,be pakabos ir darbinio.Viską teko konstruoti pačiam.O dabar visos sąlygos.O dėl blauzdų galima ir pasiginčyt:icon-razz:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , prancius pranešimas:

Kad dar nestačiau, pasišaipyti visada proto užtenka, o kažką naujokui protingo patarti jau blauzdos skystos ar kaip?

Skystos. Kazkaip keistai galvoji tu savo pradzia. Bokstai, sandeliai, john deerai. As kaip pradejau apie tai negalvojau, sedau uz mtz ir dirbau DAUG SUNKIAI. Ne viena karta rankos buvo nusvire, norejau mest, bet zmona palaike ir kazkaip po biski po biski. O tu cia svaigsti iskarto viska susipirkt. Is sono jau tikrai juokingai atrodo ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , Juozukas pranešimas:

Skystos. Kazkaip keistai galvoji tu savo pradzia. Bokstai, sandeliai, john deerai. As kaip pradejau apie tai negalvojau, sedau uz mtz ir dirbau DAUG SUNKIAI. Ne viena karta rankos buvo nusvire, norejau mest, bet zmona palaike ir kazkaip po biski po biski. O tu cia svaigsti iskarto viska susipirkt. Is sono jau tikrai juokingai atrodo ;)

Esi malačius ir Lietuva tavęs neužmirš.

Pas mane kitokia situacija ir kitoks įsivaizdavimas vargai jau nugyventi ir dabar norisi projektą startuoti ne vien su entuziazmu. Aš siūlyčiau skaityt kas rašome, o ne kurti istorijas. Nieko aš nestatau, nieko aš neperku, bet ir neturiu noro nuo Jumz'o pradėti tai praeiti gyvenimo etapai ir pamokos išmoktos. Jei kai kuriems yra normalu nepasidaryti namų darbų, analizės, įgyti reikalingų žinių tai valio, bet tai ne mano kelias.

Dar yra geras posakis 'Jei nesvajoji tai tu negyveni ...'

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , prancius pranešimas:

Esi malačius ir Lietuva tavęs neužmirš.

Pas mane kitokia situacija ir kitoks įsivaizdavimas vargai jau nugyventi ir dabar norisi projektą startuoti ne vien su entuziazmu. Aš siūlyčiau skaityt kas rašome, o ne kurti istorijas. Nieko aš nestatau, nieko aš neperku, bet ir neturiu noro nuo Jumz'o pradėti tai praeiti gyvenimo etapai ir pamokos išmoktos. Jei kai kuriems yra normalu nepasidaryti namų darbų, analizės, įgyti reikalingų žinių tai valio, bet tai ne mano kelias.

Dar yra geras posakis 'Jei nesvajoji tai tu negyveni ...'

Tai kodėl ieškai tų pamokų?Perki fendą,pasistatai bokštą,nusiperki vieną priekabą,nes žemė apie bazę kiek supratau,kombainą koki džoni maziausią iš krautuvės,viską vienas pasišvilpaudamas pasidarai,ir tiek žinių.Čia aš tik javapjūtę paminėjau.O iki jos dar ir pakankamai reikalų.Bet ne tamstai gi koks ten jumzas ar mtz.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...