Jump to content

Kaip pradėti ūkininkauti


y18

Recommended Posts

prieš 13 minutes , gerasukis pranešimas:

wow wow. sustokim šitoje vietoje. "Geresnės pajamos" tai dar nereiškia geresnis pelnas.  Jei padarytumėte detalią, analizę tai pastebėtumėte, kad per paskutinius 20 metų produkcijos kaina dažnu atveju keitėsi nežymiai, o dėl veikiamos infliacijos viskas pabrano ne procentais o X'ais, Butai, namai, žemė, paslaugos ir t.t.. Dėl spaudimo iš abiejų pusių - pardavimo kainos ir savikainos ūkininko dalis darosi vis kudesnė. Todėl kas turi ne gerų o vidutinių ~100ha praktiškai viską pravalgo. O tie kas valdo 300+ gerų žemių kaip pats puikiai gyvena ir nemato, kad liaudis tai plika. Nors kai kurie optimistai vis dar tiki, kad turėt ko pavalgyt ir šiltą bakūžę yra gero gyvenimo sinomas.

 

Ir nepamirškim, kad retas kuris turi nuosavos žemės po  200 ha. Šiais laikais žmonės ir nuomą moka kas ir sudaro liūto dalį. Kai kuriems apsukriems individams jos mokėti nereikia, todėl ir gyvena kaip ponai, nes savu laiku, buvo tinkamose pareigose ir padėjo reikiamus parašus tinkamoje vietoje...

iškart pasitaisysiu rašydamas "geresnes pajamas" raumenį turėjau  geresni pelna.Prisimink kolega ka turėjai startuodamas ir ka turi dabar palygink ir suprasi kad vis tiek eini pirmyn ne atgal.

p.s. prieš daug metu jau neprisimenu net kada pirma kelionė pas danus buvo ūkinikus.Tai tada nesupratau nes durnas buvau bet mintis ta kad nulis nėra jau taip blogai kaip iš pirmo karto atrodo aišku nulis ir afrikoje nulis bet kai neturi iš ko rinktis tai ne taip baisiai jis ir atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , grazbek pranešimas:

.Parodykite šiandien geresni versla kuris neša geresnes pajamas

Perdirbimas zemes ukio produkcijos ,pvz koncervai , salotos, prieskoniai ,arbatzoles , ju pakavimai .... ir t.t 

kiauliu mesos skerdykla,desros,lasiakai nestu antra tiek kiek kiauliu ferma..

krekenavos desrynas su koncervais nebankrutuoja.

-------------------------------------------------------------------------------------

Prieš 5 valandų, rita pranešimas:

na as nesakau, kad klestim,tik ieskau geresnio sprendimo,o pragyvent kaime aisku galima tik nereik tinget

nuvaziuokit i lenkija ,uzeikit i viena prekybcentri paskui kita ir pamatysit koks gausus pasirinkimas vietiniu gamintoju desru,koncervu, misrainiu ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , grazbek pranešimas:

iškart pasitaisysiu rašydamas "geresnes pajamas" raumenį turėjau  geresni pelna.Prisimink kolega ka turėjai startuodamas ir ka turi dabar palygink ir suprasi kad vis tiek eini pirmyn ne atgal.

p.s. prieš daug metu jau neprisimenu net kada pirma kelionė pas danus buvo ūkinikus.Tai tada nesupratau nes durnas buvau bet mintis ta kad nulis nėra jau taip blogai kaip iš pirmo karto atrodo aišku nulis ir afrikoje nulis bet kai neturi iš ko rinktis tai ne taip baisiai jis ir atrodo.

na tai be nuliu nebus ir milijonu,o ka jus patartumet smulkiem: eit i prieki ar tiesiog pragyveni ir gerai,nes pagal viska tai atrodo kad neapsimoka niekuo ir uzsiimt...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , grazbek pranešimas:

iškart pasitaisysiu rašydamas "geresnes pajamas" raumenį turėjau  geresni pelna.Prisimink kolega ka turėjai startuodamas ir ka turi dabar palygink ir suprasi kad vis tiek eini pirmyn ne atgal.

p.s. prieš daug metu jau neprisimenu net kada pirma kelionė pas danus buvo ūkinikus.Tai tada nesupratau nes durnas buvau bet mintis ta kad nulis nėra jau taip blogai kaip iš pirmo karto atrodo aišku nulis ir afrikoje nulis bet kai neturi iš ko rinktis tai ne taip baisiai jis ir atrodo.

O jei prie to nuliu pridedi kelis privalums (ukininkavimas  jug turi ir privalumu) tai visai neblogai gaunasi 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , grazbek pranešimas:

Prisimink kolega ka turėjai startuodamas ir ka turi dabar palygink ir suprasi kad vis tiek eini pirmyn ne atgal.

Kaip dabar prisimenu, prieš pradėdamas turėjau tuo metu man didelę krūvą pinigų ir užsidegimą, kad čia tikrai verta eiti ir "stabilus verslas".  Dabar turiu už tuos pinigus pripirktų geležų, kurie kai ateis laikais bus kartais nuvertėję, kelis lopinius žemės, investicijas į ūkį, kurių nieks matereliai neįvertins ir viltį - kad rytoj bus geriau. Ir tikrai bus, bet ne visiems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , gerasukis pranešimas:

  Dabar turiu už tuos pinigus pripirktų geležų

o jei butum X6 nusipirkes su modeliu kanaruose pragulejas tas lesas ,arba suvalges koks statybu UABas-   butu geriau?

tas daininkas ruoses dangoraizius statyt ,kai leidos zemyn su bankrotais tai ir dainuot neisejo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , Augunstas pranešimas:

o jei butum X6 nusipirkes su modeliu kanaruose pragulejas tas lesas ,arba suvalges koks statybu UABas-   butu geriau?

Mano filosifija nereidžia investuoti į gerbūvį, kol nėra užtikrintų pajamų srauto. Bet tas srautas vis dar keliauja į ūkio išlaikymą. Aš suprantu, kad gal kai kam atrodo tai kaip kliedesiai. Turėdamas jūsų sąlygas gal irgi kitaip galvočiau. Taip sakant nepabuvęs kito žmogaus kailyje nesuprasi. Iš kitos pusės nebūtina ir kiekvieno žiniuonio klausyt, bet bent įsiklaysyt ką kalbą ir kodėl taip galvoja tikrai verta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , gerasukis pranešimas:

Mano filosifija nereidžia investuoti į gerbūvį, kol nėra užtikrintų pajamų srauto. Bet tas srautas vis dar keliauja į ūkio išlaikymą. Aš suprantu, kad gal kai kam atrodo tai kaip kliedesiai. Turėdamas jūsų sąlygas gal irgi kitaip galvočiau. Taip sakant nepabuvęs kito žmogaus kailyje nesuprasi. Iš kitos pusės nebūtina ir kiekvieno žiniuonio klausyt, bet bent įsiklaysyt ką kalbą ir kodėl taip galvoja tikrai verta.

man ukkis buvo relaksas pora metu,paskui reikejo pradet popierius israsinet ,tai pasidariau ukininku . is gyvuliu vien kiek turiu neissilaikyciau bet pavalges buciau ,prideda papildoma veikla ant kelniu.

tai gal per didelis srautas i islaikyma ?? man anksciau budavo pigiau dasipirkt siena nei kad nuomot zeme,gaudyt ora,pjaut ir vest .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Augunstas pranešimas:

man ukkis buvo relaksas pora metu,paskui reikejo pradet popierius israsinet ,tai pasidariau ukininku . is gyvuliu vien kiek turiu neissilaikyciau bet pavalges buciau ,prideda papildoma veikla ant kelniu

gal as kvaila,bet vistiek nesuprantu kaip negali pragyvent is gyvuliu? tai kam tada ismokas gaunam,as pvz. turedama 10ha ir gaudama ismoku kone 3000 eur,nesuprantu ar tai uz jas negalima islaikyt ukio, juk sociai ,tik nedekim plastikiniu langu o viska jei skirsim ukiui tai karves tikrai bus socios,o pienas mano,plius da maistas kaime kaip ir nekainuoja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , rita pranešimas:

gaudama ismoku kone 3000 eu

esme turbut kad politikieriai dirbtinai kelia minimuma ,ka paskui pacios biudzetines istaigos neissilaiko priverstos atleidinet zmones.

tai jei gaunat tiek ismoku dar turbut ir kazkokios produkcijos parduodat .... apie issilaikyma turejau galvoje kad dar lesu liktu ne ukiui o man ,ukis issilaiko tik kad dadet nereiktu

beje nei vienas neminejot ,kad esat pats sau bosas !?! ir nereikia su kortele atsizymeti kada ateini ir iseini is darbo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Augunstas pranešimas:

esme turbut kad politikieriai dirbtinai kelia minimuma ,ka paskui pacios biudzetines istaigos neissilaiko priverstos atleidinet zmones.

tai jei gaunat tiek ismoku dar turbut ir kazkokios produkcijos parduodat .... apie issilaikyma turejau galvoje kad dar lesu liktu ne ukiui o man ,ukis issilaiko tik kad dadet nereiktu

beje nei vienas neminejot ,kad esat pats sau bosas !?! ir nereikia su kortele atsizymeti kada ateini ir iseini is darbo

tai cia ir svarbiausia,pats sau bosas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, gerasukis pranešimas:

Mano filosifija nereidžia investuoti į gerbūvį, kol nėra užtikrintų pajamų srauto. Bet tas srautas vis dar keliauja į ūkio išlaikymą. Aš suprantu, kad gal kai kam atrodo tai kaip kliedesiai. Turėdamas jūsų sąlygas gal irgi kitaip galvočiau. Taip sakant nepabuvęs kito žmogaus kailyje nesuprasi. Iš kitos pusės nebūtina ir kiekvieno žiniuonio klausyt, bet bent įsiklaysyt ką kalbą ir kodėl taip galvoja tikrai verta.

kodėl galvoji kad mums kažkas kitaip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, gerasukis pranešimas:

Mano filosifija nereidžia investuoti į gerbūvį, kol nėra užtikrintų pajamų srauto. Bet tas srautas vis dar keliauja į ūkio išlaikymą. Aš suprantu, kad gal kai kam atrodo tai kaip kliedesiai. Turėdamas jūsų sąlygas gal irgi kitaip galvočiau. Taip sakant nepabuvęs kito žmogaus kailyje nesuprasi. Iš kitos pusės nebūtina ir kiekvieno žiniuonio klausyt, bet bent įsiklaysyt ką kalbą ir kodėl taip galvoja tikrai verta.

Visur gerai kur mūsų nėra. Atrodo ne žemės ūkio verslą lengva tureti, ten dar daugiau rizikų nei zu. 

P.s koks pacio ūkio dydis ir kokios kripties? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Minduksx pranešimas:

Paprastas požiūris į ūkininkavimą, viskas priklauso nuo sugebejimo valdyti ūkį, kas angliškai nemoka tai foto yra. Šitas rančeris maistą pardavinėja per programėlę, įeini užsisakai ko nori, mėsa daržovės, ir tau atveža į numatytą tašką viską vienu kartu, ne į namus bet būna kažkoks nustatytas maršrutas kur davažiuoji ir pasiimi, tipo labai pasiteisina, visa infrastruktūra kuo pigesnė, paprastesnė. Klausimas kaip pas mus kokia veterinarija ar šiaip žmonės reaguotų

Šiaip iš Joel Salatin reikėtų pasimokyt ne tik pardavimų modelio, bet ir kitų dalykų tokių, kaip mažų ūkių valdymas, dirvožemio gerinimas be didelių kaštų ir jokios chemijos. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, rita pranešimas:

gal as kvaila,bet vistiek nesuprantu kaip negali pragyvent is gyvuliu? tai kam tada ismokas gaunam,as pvz. turedama 10ha ir gaudama ismoku kone 3000 eur,nesuprantu ar tai uz jas negalima islaikyt ukio, juk sociai ,tik nedekim plastikiniu langu o viska jei skirsim ukiui tai karves tikrai bus socios,o pienas mano,plius da maistas kaime kaip ir nekainuoja...

Na aišku, kad gali. Tik nepamiršk, kad šviesios dienos nematysi, ryta vakara be išeiginių reiks eit prie givulių. Aš paz pasirinkau eit į valdišką darbą ir ūkų orientuot ant išmokų kad dasidurt prie algos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 38 minutes , Minduksx pranešimas:

Klausimas kaip pas mus kokia veterinarija

Tai kalba kad mazint biurokratija-prieziura ,cia turetu buti kaip ABC nes jei tik blogai  padarai- is taves niekas neperka ,net gali turet visus leidimus is vet . 

tie smulkus gyventu jei parama butu patalpom isi4engti ,bliudam nusipirkt ... pristatai ceki-kvita ir grazina100% ,dabar plana 5ecio paruosk ,veikla vykdyk nnn metu dar kazkokia buhalterija vesk ...kai tu is vet negauni leidimo vykdyt veikla . tai kur cia relaksas is tos paramos ?? kiek paramos susitaupytu jei galetu patys statybos darbus pasidaryt ar kaimyno paprasyt 

pvz namuka staciau kainavo 400eu ,pagal parama tik naujas- 4000eu ir tas itas funkcija atliks.

maziuku gvardija biedna -jie neisgali paremt politikieriu kad jiem lengvatines salygas priimtu . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, gerasukis pranešimas:

Kaip dabar prisimenu, prieš pradėdamas turėjau tuo metu man didelę krūvą pinigų ir užsidegimą, kad čia tikrai verta eiti ir "stabilus verslas".  Dabar turiu už tuos pinigus pripirktų geležų, kurie kai ateis laikais bus kartais nuvertėję, kelis lopinius žemės, investicijas į ūkį, kurių nieks matereliai neįvertins ir viltį - kad rytoj bus geriau. Ir tikrai bus, bet ne visiems.

O kuris verslininkas ar ukininkas turi kruva grynuju? Visi pinigai yra prekese,,Kam geriau ar ukininkui kuris gauna ismokas ir gali pasistatyti kazkoki cecha ,,prie ukio,, ar verslininkui kuris turi toki pati cecha,bet ismoku negauna? Ar prekybininkas gauna ismoku? Ismkos tam ir yra,kad kazkiek stabilizuoti pajamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, rita pranešimas:

gal as kvaila,bet vistiek nesuprantu kaip negali pragyvent is gyvuliu? tai kam tada ismokas gaunam,as pvz. turedama 10ha ir gaudama ismoku kone 3000 eur,nesuprantu ar tai uz jas negalima islaikyt ukio, juk sociai ,tik nedekim plastikiniu langu o viska jei skirsim ukiui tai karves tikrai bus socios,o pienas mano,plius da maistas kaime kaip ir nekainuoja...

Na gerai grįžtam prie to pačio. Visgi nelabai suprantu iš kur jūs gaunate 3000€ išmokų, nes paprasti mirtingieji tegautų apie ~ 1500-2000€ bet tiek to, sakykime ten susietoją gaunat už karves, pirmi ha ir t.t. Dar papildomai gaunate € priduodant pieną, greičiausiai po 0,13€ dar kokius 500€, nes gi daugiausiai kiek supratau suvartojate. viso ūkio pajamų 3500€

Išlaidos:

1500€ žemės nuomą. Gerai jūs jos nemokat, bet galima sakyt, kad ją jūs iš savęs nuomojatės, nes bet kuriuo metu atsisakius ūkio ją galima būtų išnuomoti ir gauti pajamų.

Pašarai. Kiek supratau ~3 karvėms 60 rulonų ~ 900€ + šiaudai, premix'ai, grudai, elektra, vanduo, kuras ir t.t. dar kokie na labai taip optimistiškai minimum 600€ tai trijų karvių išlaikymas per sezoną 1500€ jau neskaitant, kad žiauresnio boso už karvę nėra ar audra ar lijundra nustatytu laiku jau turi būt isikibęs į karvės tešmenis.

Vėl gi paprasti mirtingi privalomai draudžiami sveikatos draudimu, o turėdamas ~10 ha ir karvių turėtų berods gautis virš 2 EDV, kas reikštų 38,74 x 12 = 464.88€

Neįtraukiu ten haltuščikų kuriuos samdot, nei žemės mokesčio, veterinaro paslaugų, pažymų ar kitų daugybės, DAUGYBĖS susijusių išlaidų bet esmę pagavot.

Taigi išlaidų turime 3464.88€. Mūsų super duper pelnas gaunasi 35.12€ WOW!

 

Beg gi sakysit, gerasukis gi tu nusišneki, nemoku aš nei nuomos ir pašarus pati pasiruošiu (samdau) o ir PSD nereikia mokėti, nes invalidumą turiu. Tačiau čia ir yra esminis dalykas, kad jūsų visas ūkio pelnas ir susidaro tik iš to, kad nemokate niekam nuomos ir turite lengvatą PSD. O pašarai jei taip grubiai paskaičiavus ir viską tektų samdytis, dar klausimas ar ne brangiau gautusi. Tai galime drąsiai padaryti išvada, kad smulkus 10 ha ūkis yra visiškai nuostolingas, ir galėtumėte jį lengva ranka uždaryti ir išnuomoti savo žemes, kas jūsų atveju būtų protingiausias sprendimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerasukis gerai čia surašei,aš irgi tos pačios nuomones tik žiauriai tingejau tiek daug rašyt,pas mano tevus panaši situacija su tom karvem,realiai ta ka sukiša,to neatsiima ir kaip sakai dar kiekviena diena eina prie tų gyvuliukų vietoj to kad to atsisakytų,bet ne tokia žmogaus prigimtis,tiek metų laikė,dirbo o dabar pyst ir neapsimoka,ačiū dievui jau ant vienos karves pasiliko 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 44 minutes , gerasukis pranešimas:

Visgi nelabai suprantu iš kur jūs gaunate 3000€ išmokų,

As ir galvoju is kur tiek daug,paskui pagalvojau gal Mald.ikie.....ne bando iskvosti kaip gyvena ukininkai smulkus ..

o 500eu i men ar i metus ? senai prie karviu buvau tai nepamenu... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, gerasukis pranešimas:

Dar papildomai gaunate € priduodant pieną, greičiausiai po 0,13€ dar kokius 500€, nes gi daugiausiai kiek supratau suvartojate

na šitoj vietoj galiu paprieštarauti truputi , tokie smulkus kur turi po keliata karviu nelabai priduoda i pienine piena, jie labiau parduoda žmonėms. kurie mano mamos atveju moka po 50 centu už litra o kur dar kita produkcija. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...