Jump to content

Ar artimiausiu metu Kris grudu kainos


bLiudas

Recommended Posts

  • Atsakymai 68
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

trumpam turetu kristi, nes prasideda vezimas ish sandeliu

Na kol kas nesimato jokio didesnio judėjimo, nebent jau Joniškyje prie elevatorių, kol kas manyčiau visi sėja užsėmę :D Kaina gali kristi, bet ne dėl pradėto vežimo, o dėl kai kurių valdžios vyrų sprendimų :( Asociacijos, vienijančios grūdų perdirbimo įmones, nuomone, Lietuvos kompetentingos valstybės institucijos galėtų inicijuoti Europos Komisijos sprendimą laikinai panaikinti iš trečiųjų šalių įvežamų grūdų importo muito mokesčius ir supaprastinti importo procedūras. Panaikinus importo muito mokesčius, Lietuvos grūdų perdirbėjams atsirastų galimybė įsivežti grūdų iš pasaulio šalių, kuriose jie pigesni ir tokiu būdu stabilizuoti miltų, duonos ir pašarų kainas.

Tik vat kyla klausimas kiek pigiau ir iš kur tų grūdų šiais metais jiems pavyktų gauti :icon-question: Taip kad spreskit patys :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va uz ka efrendas mane ir zavi :). Dazniausiai tokias atvejais as sakau: krasavec. Del LGPA - tiesa, bet nemanau. Cia jau, sakant, suns balsas... :) Be to, pats l. gerai pastebejai, kad muitai siemet nepades. Tai kad sekite spauda. Ir skelbimus, o ne uzsakomosius straipsnius. Viena zinau tikrai: grudu verte dar nesusiformavo. Tai reiskia, kad savo virsutines ribos dar nepaseke. Nei LT, nei ES.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...

O as manau, kad bus ta pati situacija kaip ir pernai - kaina laikysis tokia kokia yra siandien su siokiu tokiu sokinejimu iki 06 antros puses, na gal iki 07 pradzios, o po to ir ypac kulimo metu zemyn ir zemyn pagal tai koks apkrovimas elevatoriuje. Taip sprendziu is praejusiu metu ir uzpraejusiu metu situacijas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nemanau kad elevatoriai siemet bus perkrauti, pazekit kokia daba padetis, mano manymu grudu pertekliaus lietuvoi ner, pasariako ir rugiu tai tikrai. derliau nori nenori dali nusinese nes kur zieminiai apsale gero derliaus neduos o kur atseta vasariniai irgi derlius mazesnis. su rapsu jauciu bus trukumas nes zieminio NER. aisku cia tik mano pamastymai neparemti jokiomis analizemis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia viena medalio puse, o kita kitur, dar reik atkreipt demesi ir i kaimynus. Pvz lenkuos potvyniai, jei ten derlius bus mazesnis, kur liaudis pirmiau kreipsis o gi pas kaimynus. Nezinau kaip pas latvius ir estus su rapsu, pas mus rajone maciau gerus plotus geltonuojant. Yra labai gerai pasakyta "smagu ziuret kaip kaimynotvartas dega" kazkaip as siemet tikiu kad grudai gali lipti per keturis simtus (bet cia tik mano asmenine nuomone, kuri gali ir nesutapti su jusiske) P.s. as irgi bijodamas mazesniu kainu fiksavau siek tiek rapso ir kvieciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Maskva, sausio 14 d.) Nuo Naujųjų metų tarptautinėse prekybos biržose kviečiai atpigo 3,58 proc. „Forex Club“ analitikai tai sieja su stambių biržos dalyvių ir grūdų gamintojų veiksmais trumpalaikėje prekyboje. Įtaką kainoms daro ir stiprėjantis JAV doleris. JAV ateities sandorių prekybos komisijos teigimu, praėjusią savaitę didieji grūdų operatoriai ir gamintojai inicijavo daugiau nei įprasta trumpalaikių ateities sandorių Čikagos prekių biržoje (CBOT) ir Mineapolio grūdų biržoje. Vadovaujantis ataskaita, kontraktų skaičius siekė atitinkamai 3341 ir 621. Didžiųjų operatorių ir gamintojų inicijuoti trumpalaikiai kontraktai trijose pagrindinėse biržose Čikagoje, Kanzase ir Mineapolyje sudarė neįprastai didelę dalį nuo bendro kontraktų skaičiaus – atitinkamai 49,9 proc., 62,5 proc. ir 64,3 proc. Šie faktoriai perša mintį, kad dėl gausių sandorių skaičiaus artimiausioje perspektyvoje kviečių kainų augimas yra mažai tikėtinas. Kviečių kainos mažėjo iki pat sausio 12 d. Vėliau jie vėl pabrango, tačiau brangimas siejamas su JAV žemės ūkio departamento (USDA) paskelbta ataskaita sausio mėnesiui, kurioje pateikiamos pasaulinės grūdų prekybos ir atsargų prognozės šiems rinkos metams (jie baigsis birželio 30 d.). Ataskaitoje minima, kad pasaulinė kviečių gamyba sausio mėnesį sumažės 0,11 proc. iki 645,82 mln. tonų. „Forex Club“ ekspertų teigimu, tai ir buvo pagrindinis kainų augimo katalizatorius. Analitikai neabejoja, kad artimiausiu metu kainas diktuos stambūs grūdų operatoriai ir gamintojai, o tolimesnį kviečių pigimą gali sustabdyti tik dolerio silpnėjimas.

cia toks idomus straipsniukas, apie tai, kad artimiausiu metu birzose gali siek tiek kristi grudu kainos, del dideles pasiulos trumpuoju laikotarpiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai suprantu kam reikalinga dar viena teme apie grūdų kainas, bet jau vėlu kiek matau, nors mintys dėstomos identiškos. Atsakant į klausimą - taip kris po to vėl kils, tada kris ir vėl kils....... Ir tt tą tiksliai galiu pasakyt. Kiek ir kada tai jau burtai.

Taip ekonomika veikia mano supratimu. :) Kada didžiausia pasiūla kaina krinta, kada paklausa kyla. :eusa-think: Kas netūri kur sandeliuoti retas atvejis kada laimės.(deja aš prie jų). :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maskva, sausio 14 d.)

cia toks idomus straipsniukas, apie tai, kad artimiausiu metu birzose gali siek tiek kristi grudu kainos, del dideles pasiulos trumpuoju laikotarpiu.

Šis straipsniukas šiuo metu yra kaip shaulinis sakė apie nieka.Burimas iš kavos tirščiu.Tik butu idomu sužinoti kam ji rašė :tam kad turėjo laisvos vietos bloge,ar tam kad kažka suklaidinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai suprantu kam reikalinga dar viena teme apie grūdų kainas, bet jau vėlu kiek matau, nors mintys dėstomos identiškos. Atsakant į klausimą - taip kris po to vėl kils, tada kris ir vėl kils....... Ir tt tą tiksliai galiu pasakyt. Kiek ir kada tai jau burtai.

na tas tai aisku nes tas vyksta su viskuo rinkoje, man tik neaisku kodel tai nevyksta su zemes ukio technika :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai suprantu kam reikalinga dar viena teme apie grūdų kainas, bet jau vėlu kiek matau, nors mintys dėstomos identiškos. Atsakant į klausimą - taip kris po to vėl kils, tada kris ir vėl kils....... Ir tt tą tiksliai galiu pasakyt. Kiek ir kada tai jau burtai.

na tas tai aisku nes tas vyksta su viskuo rinkoje, man tik neaisku kodel tai nevyksta su zemes ukio technika :icon-rolleyes:

Kaip tai nevyksta, vyksta ir net kaip, nuo 2007 iki dabar kombainų kainos svyravo +/- 12%. Žinoma tai daugiau tokių kaip aš darbas gaudyti tas apatines bangas. žinoma čia dėsniai kiek kiti, čia daugiau liamia žmonių atlyginimai nei žaliavos, taigi jei mašinom kaina nekilo nuo 2008 tai irgi tam tikra prasme kainos kritimas, bet daug ir giliai aiškintis reiktu apie valiutų, palūkanų svyravimus ir pan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai nesutinku, ir siūlyčiau tą vidurkį išsivesti ;)

O tu sudėk viska : ikalkuliuok sandėliu kaštus, pakrovima iškrovima, ir suprasi kad tik grudu džiovinimas duoda apčiuopiama nauda kuria gali pajusti šiandien.Aišku aš nieko nesakau kai metai tokie kaip šie kai kiekvienas mėnesis neša pliusa.Bet yra buve metu kurias viskas buvo atvirkščiai.Taip kad padaryk dešimtmečio vidurki ir tu suprasi kad jeigu be paramos tai tik vieni nuostoliai.Ir tai tau sakau aš kuris gali sandėliuoti šešis tukst. tonu be vargo.Ir mano idėjimai yra minimalus šioje srityje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai suprantu kam reikalinga dar viena teme apie grūdų kainas, bet jau vėlu kiek matau, nors mintys dėstomos identiškos. Atsakant į klausimą - taip kris po to vėl kils, tada kris ir vėl kils....... Ir tt tą tiksliai galiu pasakyt. Kiek ir kada tai jau burtai.

manau,kad paskutiniu metu tai labiausiai priklausys nuo nelaimiu skaiciaus pasaulyje,o mokslininku prognozes pradedant NASA labai nekokios:didejantis saules aktyvumas,vis daznesnis ir didesnis stichiniu nelaimiu skaicius...jei taip bus ir toliau,o tikimybe tam didele,kainos ne tik nekris,bet del didesiancio bado pasaulyje galima sulaukti ir karo.Na,bet zmogus toks "tipas",kad kas jam nepatogu-nemato,taigi nemanau kad ir i mano zinute kas nors paziures rimtai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai suprantu kam reikalinga dar viena teme apie grūdų kainas, bet jau vėlu kiek matau, nors mintys dėstomos identiškos. Atsakant į klausimą - taip kris po to vėl kils, tada kris ir vėl kils....... Ir tt tą tiksliai galiu pasakyt. Kiek ir kada tai jau burtai.

manau,kad paskutiniu metu tai labiausiai priklausys nuo nelaimiu skaiciaus pasaulyje,o mokslininku prognozes pradedant NASA labai nekokios:didejantis saules aktyvumas,vis daznesnis ir didesnis stichiniu nelaimiu skaicius...jei taip bus ir toliau,o tikimybe tam didele,kainos ne tik nekris,bet del didesiancio bado pasaulyje galima sulaukti ir karo.Na,bet zmogus toks "tipas",kad kas jam nepatogu-nemato,taigi nemanau kad ir i mano zinute kas nors paziures rimtai...

Pora bombų ant Afrikos ir bado nematyti :D joke. O jei rimtai, tai visko gali pasitaikyti, tad karas- ne išimtis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...