Jump to content

sertifikuota sekla tikrai geriau???


Petras_D

Recommended Posts

Atspejai kolega labai taikliai,tai kodel mes netaupom savo uzdurbtu pinigu o jiems atiduodam?

. Aišku tas sėklas kur jie duoda sėti būna iš užsienio,svarios su etiketėmis,bet tie kas augina,ne visi prižiūri ir būna kartais ūkinė Sekla geresnė,bet mus spaudžia pirkti iš jų,nes tai didelis biznis ir dideli pinigai,pvz aš kg mokejau po 6e,kai uzauginau jiems ,Man moka po 82cnt už tą patį kilogramą,o parduoda mano sėklą Juk vėl po 6e ir visas darbas ir rizikos Man,o jie tik išvalo ir parduoda.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu niekam nekyla klausimų dėl seklos veislių skirtumo, kad tai smarkiai įtakoja derlių, bet dėl atselio tai keliam didelius ginčus, aš asmeniškai manau, kad atselis tikrai turi didelę reikšmę derliui, kyla klausimų dėl kokybės tai sprendimas paprastas, perki C1 pasidaugini pats ir turi C2 tiek kiek tau reikia ir savos kokybės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Blyn, juk ne gamykloje ta sekla pagamina... Atselis jokios itakos neturi jei visada atitinkamai ruosiama sekanciu metu sekla. Galetu kasnors paaiskinti is kur tuscioji aviza ir dirse mano laukuose atsirado, nors 20 metu nei vienos nebuvo... Anksciau net chemijos joms nebuvo... Nes NEREIKEJO... Manau pagal sumokama kaina uz sekla turetume ir atitinkama produkta gauti, siai dienai tai tik didziulis blefas, gaila, remiamas ir valdzios

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

. Aišku tas sėklas kur jie duoda sėti būna iš užsienio,svarios su etiketėmis,bet tie kas augina,ne visi prižiūri ir būna kartais ūkinė Sekla geresnė,bet mus spaudžia pirkti iš jų,nes tai didelis biznis ir dideli pinigai,pvz aš kg mokejau po 6e,kai uzauginau jiems ,Man moka po 82cnt už tą patį kilogramą,o parduoda mano sėklą Juk vėl po 6e ir visas darbas ir rizikos Man,o jie tik išvalo ir parduoda.

Tai as irgi taip manau ,pavizdziui perki rapso sekla,vokiska pakuote,viskas tiksliai surasyta,uzplombuota o kai kviecius perki is kokios LT firmeles palaiduose maisuose tai tent ikrai tokie patys grudai, ka ir patys uzsiauginame.Ydomu kas tuos licenzijas ir sertifikatus jiems dalina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai as irgi taip manau ,pavizdziui perki rapso sekla,vokiska pakuote,viskas tiksliai surasyta,uzplombuota o kai kviecius perki is kokios LT firmeles palaiduose maisuose tai tent ikrai tokie patys grudai, ka ir patys uzsiauginame.Ydomu kas tuos licenzijas ir sertifikatus jiems dalina.

tvarka paprasta,kaip ir visur,siuncia sėklas aprobuoti augalininkystės tarnybai,kuri nustato daigumą ir viską kas sėklai būtina ir viskas sutaruoja i maišus užrašo savo vardą ir mokam mes visi pinigėlius prakaitu uzdirbtus
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panasu kad diskusija vyksta tarp zveju apie medziokle,jei nesuprantate kas yra veisles grynumas ir to nauda,tai ka galite nusimanyti apie selekcija ir seklininkyste? Tuos pacius kviecius gali ir 20 m. Seti jie uzaugs tik kiek liks pradines veisles savybiu?

O kam man tos veisles savybes jei derlius geras, sejant savo o ne taipskant elitine.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panasu kad diskusija vyksta tarp zveju apie medziokle,jei nesuprantate kas yra veisles grynumas ir to nauda,tai ka galite nusimanyti apie selekcija ir seklininkyste? Tuos pacius kviecius gali ir 20 m. Seti jie uzaugs tik kiek liks pradines veisles savybiu?

Jei prie nauju klimato salygu prisitaikys ir islaik6s derlinguma bei kokybe, nematau nieko blogo:))) beda ne tame jog mes nesuprantam geros seklos naudos, o tame jog Lietuvos psiaudo seklininkystes ukiai, atsiprasant 'api ineja' ant akiu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panasu kad diskusija vyksta tarp zveju apie medziokle,jei nesuprantate kas yra veisles grynumas ir to nauda,tai ka galite nusimanyti apie selekcija ir seklininkyste? Tuos pacius kviecius gali ir 20 m. Seti jie uzaugs tik kiek liks pradines veisles savybiu?

 

Visi čia rašantys kažką nusimano apie sėklą ir nei vienas neneigia kad geresnio atsėlio sėkla geriau. Kalba eina apie tai, kad negaunam sėklos tokios kokia jinai turėtų būti. Jei sėkloj leistina ar ne 2 proc kitokių priemaišų, kaip rugiai ir pan, tai kiek jų bus po metų ar kitų, su rugių krūmijimosi koeficentu? Kitas dalykas tai yra dar mažažemių kurie sėja širvintą jau nepamena, ko gero nuo kolūkio laikų. Tai jei taip stipriai kristų tie derliai ir savybės nuo atsėlio, tai po 20 metų turėtų nebekulti nieko, o kulia ir vienodom sąlygom jei tai manau ir ne ką mažiau. Firmos per daug arabų mums priskiedė apie visko naudą. Sėkla dadeda, fungicidai dadeda iki 2 t/ha, insekticidai, sėjos laikas, ir tt., o ką dadėjo kad ir šiemet, kai gavom pusę derliaus? Tie visi skiedalai atnešė juodają skylę, kitaip sakant išlaidos visokiems pesticidams tikrai nedengia derliaus priedo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienais metais stipriai apsalo laukas bet palikau ir pakuliau visai neblogai,ir is to lauko sejau rudeni ,sekanti ziema buvo dar saltesne ir aplink beveik visiems issale ,manieji atsilaike puikiai.Is to padariau isvada kad sekla buvo prisitaikiusi prie saltu salygu ir isgyveno.Taigi ta elitine pasizaidziant galima ir paciam pasidaryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienais metais stipriai apsalo laukas bet palikau ir pakuliau visai neblogai,ir is to lauko sejau rudeni ,sekanti ziema buvo dar saltesne ir aplink beveik visiems issale ,manieji atsilaike puikiai.Is to padariau isvada kad sekla buvo prisitaikiusi prie saltu salygu ir isgyveno.Taigi ta elitine pasizaidziant galima ir paciam pasidaryti.

O ka tai turi bendro su seklos elitiskumu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienais metais stipriai apsalo laukas bet palikau ir pakuliau visai neblogai,ir is to lauko sejau rudeni ,sekanti ziema buvo dar saltesne ir aplink beveik visiems issale ,manieji atsilaike puikiai.Is to padariau isvada kad sekla buvo prisitaikiusi prie saltu salygu ir isgyveno.Taigi ta elitine pasizaidziant galima ir paciam pasidaryti.

Apie kokybiniu ir kiekybiniu rodikliu kitima didejant seklos atseliui yra grynas pardaveju ismislas. Javai yra savidulkiai augalai, vadinasi kai jie apsidulkina, sekancios kartos augalai tures tokias pacias savybes, praktiskai nera jokio kitimo. Tai ne kryzmaziedziai augalai. Atseliuojant daug kartu sekla, ji issigrynina su tam tikrais genais. Pvz: ziemkentiskumo. Pasejot sekla, ir is po saltos ziemos paselis stipriai isretejo, liko augalai, su genai, kurie yra atsparesni issalimui. Pasejus tokia sekla bus gautas ziemkentiskesnis paselis. Taip ir gryninasi javu sekla, su tam tikrais genais, bet ne veisles savybemis, jos islieka panasios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...