Jump to content

sertifikuota sekla tikrai geriau???


Petras_D

Recommended Posts

ai sakau gal ka daugiau girdeje esat, o šeip tai su tuo minimaliu kiekiu čia slidus dalykas. kas man gali drausti seti mažiau seklos ir tureti retesni paseli  :icon-wink:

draust Jums niekas nedraus, bet ismoku negausit uz visus retus paselius, o tik uz tuos, kurie turi tilp i ribas pagal turima sertifikuota sekla ir galimus apseti ha su ta sekla. Galima daug sukaut, bet kaip jie nores, taip darys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

A koks tau skirtumas ar zalinimo sumazins ar kokia kita ismoka? Maisas bendras, pinigu nedades, tik juos paskirtys, reiskia nuo kazkur nuims ir cia vyruti nieko nepadarysi. Palyginus juokai cia, dar galvojama padidinti ismokas smulkiems, kas reiskia kad sofininkai dar labiau bujos...

man tai didelis skirtumas. Gal nematau as reikalo pirkt sertifikuota sekla ir remt seklininkystes firmas, kurios dar neaisku kokia "sertifikuota" parduoda sekla. Mane gal ukine tenkina sekla. O zalinimo ismoka man patiko, viska ivykdai ir pinigai nemaiso. Tad klausti koks skirtumas...didelis. Is mano varpines ziurint man sudinas toks perskirtymas pinigu butu. Uztatai ir domiuosi. As smulkus ukininkas, bet ne sofkinis. Tad gali didint normaliem smulkiem. Bet aisku, ir sofkiniai bujos. Bet ar stambiem reik taip pykt? Stambiem manau ir taip visko per akis, nes jie gatavi apsikt tuos smulkiuosius. Plius tie stambus savo veiksmais tik naikina smulkius ukius. Jiem juk vis maza zemes, paramu priima, o paskui lipa per galvas smulkiems, bando betkokiais budais atimt is taves nuomuojama zeme.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad tu reikalo nematai jos pirkt niekam neidomu, sutare seklininkai ir valdzia perskirtys ismokas. Turiu minty kad jei zalinimo ismoka paliks kokia yra dabar, tai nugriebs is kitos, taip ir lieka sviestas sviestuotas, o saskaitoj tas pats rezultatas.

Smulkius kad rems nieko pries, reikia remti, bet ne tokiu budu, o variantu yra tik ju niekas nenori girdeti. Teisybes nebus, bet pakrutejus kartais atsizvelgia i pastabas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viena valdžia-viena tvarka, kita valdzia- kita tvarka, prasideda rinkimai, prasideda ir dovanos, dažniausiai saviems.Nieko naujo.

Man tik įdomiausia, jog Kėdainių ir ūkininkų sąjungos grietinėliai, visos valdžios dosnios, vienas paramos 15 mln mestelėjo, kad persiorientuotu iš runkelininku į grudininkus, kita išrašė riebią parama us tuos pačius runkelius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su ismokom aisku kad niekas neaisku bet jus man paaiskinkit is kur atsiranda ta sertifikuota sekla?Juk tie patys grudai N-to atselio tik persijoti per tam tikrus sietus ir gaunasi sertifikuota,o gal as klystu.

 Sėkla atnaujinama viduveisliniu kryžminimu . arba atrankos būdu ir gerinama tol kol gaunamas žymiai geresnis derlius , už standartinį pasėlį , tokią sėklą pasėjus gaunamas superelitas . Taip darydavo seniau , kaip dabar vyksta atnaujinimas nežinau .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Sėkla atnaujinama viduveisliniu kryžminimu . arba atrankos būdu ir gerinama tol kol gaunamas žymiai geresnis derlius , už standartinį pasėlį , tokią sėklą pasėjus gaunamas superelitas . Taip darydavo seniau , kaip dabar vyksta atnaujinimas nežinau .

 

Sakykim kad viskas gerai su tom atrankom, selekcijom ir su tuo superelitu. Bet yra dar 3 pakopos, tai elitas, C1 ir C2 kurią mes dažniausiai ir perkam. O čia jau prasideda augintojų daugintojų sąžinės ir moralės klausimai, kuo kaip žinia lietuvaičiai nelabai pasižymi. Kas gali garantuoti, kad į tą elitą nebus primaišyta kokios Cx atsėlio sėklos? Niekas ir patikrinti šansų mažai, o jei ir kažką tikrinama, tai žinom visi kaip. O dar darbo kultūra su kombainais, valomosiom, džiovyklom kur viskas maišosi jei neišvalyta. Vat tada ir atvažiuoja kaip pas mane prieš kelis metus Kovas kviečiai. Net neįsivaizduoju kaip taip įmanoma, kai sudygsta akivaizdžiai bent 3 veislių kviečiai, žieminiai miežiai, rugiai ir kvietrugiai nu ir dar žolių kurių mano žemės nematę amžiais. SERTIFIKUOTA sėkla parduodama sėklininkystės firmos. Po pasikoliojimų lauko dienose ir parodose pagerėjo, matyt atrenka man geresnes partijas. Bet pasitikėjimo tikrai nelabai dadėjo. Dar vienas dalykas beicavimas. Visada sėju kažkiek savos ir kažkiek sertifikuotos sėklos ir niekad dar nebuvo, kad sertifikuota būtų labiau raudona nei maniškė, nors jau ir aš beicuoju ant minimalios normos. Reikia sertifikuotos sėklos sėti nėr kalbų, bet faktas, kad po metų savo C3 jau pasiruoši geresnę nei tą kurią pirkai prieš metus C2.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriausiai seti savo sekla ir kas 2-3 metus atsinaujinti pasiekiai C5 C6 atseli ir keiti. Nes su kokybe tai baisu.

O tie selekciju mokesciai tai tik budas dar daugiau pinigu isvyliot is ukininku. Jau ir taip sertifikuota sekla kainuoja 2x daugiau o cia dar ir mokescius pritaiko ir ismokas apmažins. Rimtai svyra rankos beukininkaut.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...