Jump to content

Derliaus nuėmimo dienoraštis


vrimvydas

Recommended Posts

Tik vakar nusidyvijau, o šiandien jau pats Adą kūliau 14-16 drėgmės. Ir byra kaip kokiam Pasvaly virš 7 t/ha. Džiovina gerai, bet tik kad nebeilgai. Liko pora dienelių.

o man Ada tik biski virs 4t. kazko prastokai issikrumijo retoki

Aš pasėjau tik po 145 kg/ha Adą ir tankumo tikrai pakako. Jei tame lauke nebūtų 0,5 ha durpyno kur tik žolės likę, tai būtų apie 8 t/ha. Pusė lauko buvo pasėta su horš pronto tiesiai į ražienas, kita pusė po arimo ir įdirbimo. Esminio skirtumo derliui kuldamas nepajutau. Be to laukas po vasarinių kviečių-priešsėlis ne koks. Gal nedarai ankstyvo tręšimo ant sušalusios žemės, kad trūksta tankumo. :icon-rolleyes:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Straipsnis "Dzūkijos ūkininkai džiaugiasi fantastišku kviečių derliumi ":

http://www.lrytas.lt/-12178617261216378 ... raukos.htm

Man "užstrigo" šios frazės:

"...ūkininkė Alma Rutkauskienė, valdanti apie 700 hektarų ūkį, teigė, kad šįmetis žiemkenčių derlius užsderėjo kaip niekada gerai: chemizuotų kviečių prikuliama po 40 centnerių iš hektaro, o kvietrugių – po 30.

Mūsų žemėse, kur žemės našumas neviršija 30 balų, tai neblogas rezultatas..."

Jei naudoti pilną tręšimą ir chemiją,ar atperka toks derlius išlaidas :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šian nustebau iš vieno pabaigto ž. kviečių lauko įvažiavęs į šalia, per kelis metrus esantį - drėgnumą, vietoj anam lauke rodytų 14/15 pradėjo rodyti apie 19.... Ta pati Maxi, tas pats sėjos laikas, technologija, jokių žolių... Ką gi reziumė: nukulta daugiau nei trečdalis ž. kviečių, kiti du trečdaliai dar žali. Laukiam pagados..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi nelabai kas atsakė,tai pasikartosiu:

Straipsnis "Dzūkijos ūkininkai džiaugiasi fantastišku kviečių derliumi ":

http://www.lrytas.lt/-12178617261216378 ... raukos.htm

Man "užstrigo" šios frazės:

"...ūkininkė Alma Rutkauskienė, valdanti apie 700 hektarų ūkį, teigė, kad šįmetis žiemkenčių derlius užsderėjo kaip niekada gerai: chemizuotų kviečių prikuliama po 40 centnerių iš hektaro, o kvietrugių – po 30.

Mūsų žemėse, kur žemės našumas neviršija 30 balų, tai neblogas rezultatas..."

Jei naudoti pilną tręšimą ir chemiją,ar atperka toks derlius išlaidas :icon-question:

Kaip jūs manote kiek tonų iš hektaro reikia prikulti kad bent jau padengtų pilnas išlaidas visiems darbams su trąšomis ir chemija :icon-question: Paskaičiavimų nedariau,bet šiaip sumetus pilną tręšimą,purškimus herbicidais,insekticidais ir fungicidais,manau kad 5t/ha kviečių tik padengia išlaidas,o pelno dar neduoda...tad ta dzūkė kuldama po 4t/ha ir besidžiaugianti fantastišku derliumi,manau mažų mažiausiai klysta...

Kaip jūs galvojate :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie tą ūkį "Gimtoji žemė" rodė,ūkininkė pasakojo kad kai pagal žemės tyrimus užsisako pagaminti kompleksines trąšas,gamintojai stebisi kam reikia tokių "stiprių trąšų" t.y. kad derlingų žemių augintojai užsisako prastesnės sudėties trąšas.Ji ir minėjo kad daug reikia įdėti į nederlingas Dzūkijos žemes...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus reikia kulti 3 t tada iseina ant lygiu kas virs tas pelnas

Gal pagrįstum tai skaičiais :icon-question::icon-wink:

Nemanau, kad sugebės, nes susidaro vaizdas kad žmogelis neturi supratimo nei apie išlaidas nei kas yra pelnas. :lol:

Gal išdėstytum savo skaičiavimus :icon-question: Būtų įdomu pasižiūrėti nes esu gyvulininkas,grūdus auginu tik savo reikmėms,bet kai irgi kainos neaiškios,tai domiuosi įvairiomis šakomis ir jų auginimo kaštais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiokius tokius skaičiavimus pašarinių miežių auginimo buvau ne per seniai pateikęs gal grūdų kainų skilty ar kur tiksliai nepamenu. Tik kainos miežių tada dar buvo aukštesnės, dabar dar liūdniau. :icon-evil: Kviečių kompe turiu paskaičiavęs, pasistenksiu įkelt kada. Aišku tik, kad nei 3 nei 4 t/ha nedengia išlaidų. Nebent kulti su spragilais, sunešti ant pečių, įdirbti kauptuku viską pačiam ir neskaičiuoti savo darbo. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...