Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Prieš 10 valandų, vk_ pranešimas:

Likimas toks pats kaip ir kitų lietuviškų vaiskrūmių ar daržovių veislių - plačiai jų niekas neplatina ir norėdamas gauti turi ieškoti pas jų kūrėjus.

Gaila, kad taip stringa jų veisimas ir pardavimas. Lyg ir perspektyvios veislės Lietuvos sąlygomis. Na jei išgirsite kad kur parduodamos duokit žinoti. Vien dėl sportinio azarto būtų įdomu pasisodinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, 

Donatai, jūs su kibiru lakstote semdamas vandenį iš prūdo ar šulinio? Ar kitas vandens šaltinis?
Taip pat, ar visose duobėse dėjote plėvę? Kyla klausimas, kaip su drenažu, jei ant plėvės šakos, žvyras ir kt? Ar prabadote skyles plėvės apačioje?

Svarstome, koks būtų geriausias būdas ir laistymui. Kol kas jokio vandens šaltinio sklype nėra, o ir neaišku, ar prūdą iškasus vandens būtų. Kokiu vandeniu kiti laistote? Kaip manote, jei į prūdą prileidus gręžinio vandens ir keletą dienų palaikius laistyti augalus?
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Plėvelę deda tik iš šonų, o dugnas atviras.

Drenažas geresnis iš organinių medžiagų, o ne mineralinių kaip žvyras.

Daug kur versliniuose soduose šilauoges laisto iš gręžinių. Jei iš gręžinio pilsi vandenį į kažkokią iškastą duobę, tai daug vandens gali prarasti dėl susigėrimo į žemę, bet žinoma taip palaikytas vanduo būtų geresnis nei tiesiai iš gręžinio. Svarbiau, kad vandens būtų, o jau jo kilmė antraeilis dalykas, nereikia to per daug sureikšminti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-05-10 at 08:38, vk_ pranešimas:

Aš šiemet pasodinau gana nedidelių sodinukų, kur beveik vieni žiedai (čia sena nuotrauka, dabar jie žydi ir žiedų labai daug):

IMG_20180428_193919.thumb.jpg.2ade98e27ced6d7515bd4261d87fd6c8.jpg

Paklausiau pardavėjų, ką patartų, tai siūlė visų žiedų nenuskabyti, dalį palikti. Aš sodindamas pažiūrėjau, kad pas šiuos sodinukus labai geros šaknys, tai pagalvojau, kad gal paeksperimentuoti ir išvis žiedų nekarpyti, gal jiems užteks jėgų ir naujiems ūgliams užauginti. Iš dalies tai šioks toks apsileidimas, per kitus darbus nepriėjau iki žiedų paskabymo, bet gal ir taip bus gerai.

Šiemet pasodinau mažų sodinukų, kuriuose buvo vien žiedai, kurių nenukarpiau. Jie ilgai žydėjo, o lapų nebuvo, rezultate kažkiek uogų užmezgė, bet dauguma žiedų nudžiūvo ir nubyrėjo, o lapai labai ilgai nenorėjo augti, nes tiesiog pradžioje jiems nebuvo pumpurų plius augalas labai daug jėgų išeikvojo žydėjimui. Tad dabar manau, kad padariau klaidą, palikdamas visus žiedus, kai sodinukai maži, o žiedų be galo daug. O va su dideliais sodinukais taip pat palikau žiedus, bet ten jokių tokių problemų nėra, nes ten žiedų santykinai nedaug ir lapai bei ūgliukai ėmė augti iš pat pradžių.

Įdedu berods to paties kaip aukščiau nuotraukoje sodinuko naują nuotrauką. Čia jis turbūt geriausiai atrodo iš 6-ių tokių pačių pasodintų, pas kitus lapų dar mažiau:

IMG_20180607_190657.thumb.jpg.66a20dcb027b002d3e6094fad6e4d13a.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, vk_ pranešimas:

Po paskutinių šaltų naktų mano šilauogių lapai kai kur vėl parausvėjo. :) O va čia uogos ėmė truputį melsvėti, tik nesuprantu, ar iš šalčio, ar jau nokti pradeda: :D

IMG_20180607_185958.thumb.jpg.6020e1611d66819645073883e65a112b.jpg

Pas mane irgi šiais metais sodintų šilauogių lapai parausvėjo. Aš jau buvau išsigandęs ,kad čia nuo to paliejimo su actu kai buvo ūgliai nugleibę,bet gal tik nuo paskutinių šaltų naktų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, vk_ pranešimas:

Ne, negalėjo. Normalią šilauogę turbūt galima būtų 3 metus laistyti vandeniu tiesiai iš šulinio, o ji augtų sau toliau.

Ar pradžioje šilauogės normaliai skleidėsi? Kada pradėjo džiūti? Jei būtų kokių nuotraukų, tada gal ką daugiau būtų galima spėti.

Neikeliau nuotraukos rasydamas, nes dar Kaune buvau dabar tik grizau pas senelius...

O kada ir kaip tai tiksliai negaliu pasakyti, nes tik savaitgaliais bunu ir tai ne visada. Is pradziu panasiai buvo, kaip ta pirma ir po biski liko tik tokia, kaip antroje nuotraukoje... Tik tiek, kad as ju dar normaliai nepamulciavau, bet dregmes tai tikrai uztenka. 

70A9D449-F96C-4859-B3A3-B1BDD7DBA881.jpeg

6D6B120E-7695-431C-8EBE-30671D14C96B.jpeg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oho, antroje nuotraukoje ne apdžiūvusi, o pilnai nudžiūvusi. Mąstom, kas galėjo atsitikti:

1) nudžiūti dėl vandens trūkumo,

2) mirti dėl ligos,

3) kenkėjai nugraužti šaknis,

4) žūti dėl labai netinkamo substrato.

Daugiau versijų nesugalvoju. Lengviausia patikrinti 3-ią versiją - reikia nudžiūvusią iškasti ir pažiūrėti ar nenugraužtos šaknys. Daugiausia šansų duočiau 1-ai versijai, nors ją ir neigi. Problema yra tokia, kad jei sodinuko vazonėlyje ar pasodinus durpės per daug išdžiūna, tai po to laistant jų beveik neįmanoma sudrėkinti, nes vanduo paprasčiausiai prabėga pro šoną arba kiaurai, o durpės jo visai neįgeria. Dėl to sodinant rekomenduojama sodinukų vazonėlius pilnai užmerkti kibire vandens bent pusvalandžiui, kad vazonėlio viduje neliktų tokių perdžiūvusių durpių. Sako, kad pasodinus perdžiūvusias vėliau laistymas nepadės ir sodinukas žus. Gal tai pas tave ir atsitiko. Jei dar lėtai ilgai lytų, tai gal sušlaptų, o šiemet sausra ir karštis. Antras variantas, kad pasodinai gerai, bet po to dėl karščio ir sausros sodinuko durpės perdžiūvo pasodintos, o laistymas nepadeda. Mulčio nėra, o durpės karštyje greit išdžiūna. Jei iškasinėsi - pažiūrėk ar nėra labai sausa prie šaknų, nors aplink gal bus ir drėgna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent jau šiuo metu tai tikrai atrodo drėgna žemė tik paviršius biški apdžiuves ryt reikės būtinai likusias tinkamai apmulčiuoti. O manau čia ir bus tas atvejis, kad tinkamai prieš sodinant nebuvo pasirūpinta drėgme, nes visiškai nemirkiau ir tikėjaus, kad pasodinus palaisčius pilnai užteks dregmės, (gyveni ir mokais :D),o dar kitą atveji šiandien pagalvojau, kad šitos šaknis bandžiau praskirti ir gal netyčia pažeidžiau.

 

O pirmoje nuotraukoje galima tikėtis, kad atsigaus ir pradės normaliai augti,? Palyginus su kitomis tai lėtokai auga..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol augalas dar gyvas, tol visada galima tikėtis, kad nustačius priežastį ir ją pašalinus augalas iškart ims atsigavinėti.

Pirmoje nuotraukoje augalo lapai taip pat apvytę. Kodėl? Jei būtų blogai su rūgštingumu, tai lapai būtų geltonesni (būtų chlorozė), bet nebūtų tokie nugeibę. Todėl atmetam rūgštingumo variantą ir lieka išdžiūvimo, kenkėjų nugraužtų šaknų, tavo sodinant pažeistų šaknų ir ligos variantai. Ar kitos šalia šilauogės prigijo ir auga gerai? Jei kažkuri šalia auga visai gerai, tada turbūt ir ligos variantą galime atmesti. Toliau ieškant priežasties siūlyčiau iškasti visai nudžiūvusią šilauogę ir pažiūrėti, kas ten yra - ar prie šaknų šlapia, ar šaknys nenugraužtos, ar šaknys nenulaužtos. Kad atsigautų visai nudžiūvusi šilauogė šansų turbūt beveik nėra, na nebent iš kur nors prie šaknų koks ūgliukas imtų augti, bet to greičiausiai nebus, nes ji jau išeikvojo visas savo jėgas. Jei nori dar bandyti, tai aš ją iškasčiau iš jos vietos ir pasodinčiau kur šone, o šioje vietoje pasodinčiau naują šilauogę, nes dar tik vasaros pradžia ir puikiausiai galima sodinti naujus sodinukus.

Mano šiemet iš 23-ų pasodintų šilauogių blogiausiai atrodo šis sodinukas:

IMG_20180607_190621.thumb.jpg.f511e260f56edcb299c9e3409c96234b.jpg

Ilgai žydėjo, žiedai nudžiūvo ir nubyrėjo, lapų vis nebuvo, tik paskutiniu metu ėmė augti lapai ir ūgliukai. Bet dabar jau viskas bus gerai, išaugs ir sutvirtės. O tokių apvytusių lapų kaip pas tave aš nepamenu, kad būčiau pats matęs/susidūręs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ligas irgi galima atmesti šalia prigijo ir auga gerai čia manau kas atsitiko tai pačio kaltė, kad prideramai prieš sodinant nesudrėkinau ir neužteko joms drėgmės. O iškases tai nieko neradau, tik savo pačio bandyma "pradraskyti" šaknis, kuri jau minejau anksčiau.. Manau ir tai dar turėjo įtakos šitam veiksniui. Ir šiaip kažkodėl visa tai pasireiškė tik chandler šilauogėms.

O va aplinkui augančios šilauogės kuo puikiausiai atrodo.

IMG_1596.jpg

IMG_1597.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai tokia sausra tik belieka kasdien lieti, cia tas kibiras per savaite, galioja jau prigijusioms ir augancioms pora metu silauogems ir tai ne tokios totalios sausros atveju. Manau kad tikrai isdziuvo. Yra geras tirpalas kuri praskiedus su vandeniu ir imirkius durpes jos igeria vandeni ir ateityje. Nes naturalios durpes jei uzdziuna, tai kaip ir minejo vanduo kiaurai tarp durpiu zemyn o durpes lieka sausos todel tas kibiras nieko nereiskia. Pas mane molis tai yra pliusas kad supilus 4-5 kibirus ant silauoges tas vanduo uzsilaiko ir durpes speja atsigerti. Pas ka zemes lengvos manau kiaurai per durpes ir zemen viskas greit susigeria ir durpes nesuspeja prisigerti dregmes. Betkuriuo atveju rekomenduociau ieskoti to vandeni igeriancio preparato durpems. Durpes buna greit igeriancios ir dreme laikancios, netaip greit dziuna. As savo pirmu 30 silauogiu kelmu durpes buvau apdirbes su juo.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 34 minutes , Donatas pranešimas:

. Yra geras tirpalas kuri praskiedus su vandeniu ir imirkius durpes jos igeria vandeni ir ateityje. 

Viename video aiškino, kad jei į durpes primaišyti pjuvenų, tai tada toks mišinys lengvai įgeria vandenį.

Aš šiemet naujai pasodintas šilauoges laistau po mažai, vos ne po kokį litrą šilauogei, bet beveik kas vakarą ar kas antrą vakarą, kai ne taip karšta. Paliejus vanduo labai greit dingsta, bet ar jis susigeria, ar kiaurai praeina aš nežinau, na bet šilauogės dar nė karto nebuvo pavytusios. Gal padeda apmulčiavimas, nes tada durpės neperdžiūna, o neperdžiūvusios turi normaliai vandenį sugerti.

Seniai pasodintoms šilauogėms vandens užpilu gal kartą į savaitę, bet irgi ne po daug, gal po kokius 3-4 litrus. Pas mane visur apmulčiuota ir drėgmė gerai laikosi. Nelaistau tiek daug kaip Donatas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas tirpalas jei net isdziuna durpes ir buna sausos, jas liejant jos iskart normaliai vel geria vandeni nuo pirmuju lasu. Toki tirpala naudoja gaminant durpiu substratus kur imones gamina durpes.  Naturalias durpes po smulkinimo ir isvalymo, supurskia tuo tirpalu ir dadeda iviairiu trasu pagal ruosiama durpiu minisini.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Donatas pranešimas:

Na tas tirpalas jei net isdziuna durpes ir buna sausos, jas liejant jos iskart normaliai vel geria vandeni nuo pirmuju lasu. Toki tirpala naudoja gaminant durpiu substratus kur imones gamina durpes.  Naturalias durpes po smulkinimo ir isvalymo, supurskia tuo tirpalu ir dadeda iviairiu trasu pagal ruosiama durpiu minisini.

Pagooglinęs radau, kad tam naudoja FIBA ZORB

Zorb.png.bd7ee7ad517c901c290d7859f3d381fc.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-06-11 at 09:33, vk_ pranešimas:

Viename video aiškino, kad jei į durpes primaišyti pjuvenų, tai tada toks mišinys lengvai įgeria vandenį.

Aš šiemet naujai pasodintas šilauoges laistau po mažai, vos ne po kokį litrą šilauogei, bet beveik kas vakarą ar kas antrą vakarą, kai ne taip karšta. Paliejus vanduo labai greit dingsta, bet ar jis susigeria, ar kiaurai praeina aš nežinau, na bet šilauogės dar nė karto nebuvo pavytusios. Gal padeda apmulčiavimas, nes tada durpės neperdžiūna, o neperdžiūvusios turi normaliai vandenį sugerti.

Seniai pasodintoms šilauogėms vandens užpilu gal kartą į savaitę, bet irgi ne po daug, gal po kokius 3-4 litrus. Pas mane visur apmulčiuota ir drėgmė gerai laikosi. Nelaistau tiek daug kaip Donatas.

ar uztenka tiek laistyti ? as kazkaip po visa laistytuva kas vakara palieju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, kestasass pranešimas:

ar uztenka tiek laistyti ? as kazkaip po visa laistytuva kas vakara palieju :)

Tu turbūt tiek laistai, nes nori nemokamai pasportuoti. :) Kokio dydžio pas tave šilauogės ir ar jos apmulčiuotos? Jei šilauogės ne 2 m aukščio ir 2 m pločio, tai greičiausiai jas perlaistai. Paeksperimentuok ir pamatysi, kaip yra iš tikrųjų. Jei kalba apie šiemet pasodintas, tai gali kelis kartus sumažinti laistymą. Pavyzdžiui, laistyk kas antrą dieną, arba laistyk kasdien, bet ne po laistytuvą, o keliskart mažiau. Ir pamatysi, kad nebus jokių blogų požymių. Perlaistymas netgi blogai, nes gali išplauti naudingas medžiagas bei tada gali blogiau augti šaknys. Primenu šia tema anksčiau rašytą žinutę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...