Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

prieš valandą, zetor1 pranešimas:

Zirniuose panasiai irgi kaikur jau nudziuve ankstys zieduose

nezinia ko tiketis, pernai rugpjucio 10 pradejome tik  kulti (pries gai glifosuota ir defoliuota), siemet birzelio pirma savaite pradejo zydeti zirniai. Zirniai po 2-6 ankstis suformave, ziedu like labai mazai, 30-40 cm. aukscio pagrinde...klausimas, atnaujins zydejima ir anksciu formavima ar uzbaigs cikla gave dregmes ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , mwex pranešimas:

galimai prades dar toliau augti ir zydeti gave dregmes zirniai...(optimistinis variantas) arba uzbaigs formuoti susidariusias ankstis, liks tokio pat beviltiskai mazo ugio, o dregme leis piktzolems juos peraugti :/  

nezinia ko tiketis, pernai rugpjucio 10 pradejome tik  kulti (pries gai glifosuota ir defoliuota), siemet birzelio pirma savaite pradejo zydeti zirniai. Zirniai po 2-6 ankstis suformave, ziedu like labai mazai, 30-40 cm. aukscio pagrinde...klausimas, atnaujins zydejima ir anksciu formavima ar uzbaigs cikla gave dregmes ? 

Ir taip ir taip gali būt , o pamatysi vėliau kaip bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet yra kaltės ir iš ūkininkų pusės. Kažkaip labai lengvai, nebent mūsų krašte visi ima chemiją ir trašas į skolą. Ir pasiskaičiuoja, kad gaus max derlių. O mano nors ir neilga ūkininkavimo patirtis rodo, kad geras derlius buna maždaug kas 3 metai. Taip kad reikia daryt viską su galva.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandų, urbonas10 pranešimas:

Bet yra kaltės ir iš ūkininkų pusės. Kažkaip labai lengvai, nebent mūsų krašte visi ima chemiją ir trašas į skolą. Ir pasiskaičiuoja, kad gaus max derlių. O mano nors ir neilga ūkininkavimo patirtis rodo, kad geras derlius buna maždaug kas 3 metai. Taip kad reikia daryt viską su galva.

 

Mazdaug kiek siekia tavo investicija i ha tiktrašos ,chemija,mikro?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, urbonas10 pranešimas:

nedaug. 150 kompleksinių, ir 300 salietros. Vienas purškimas nuo ligų ir nuo žolių. Bet nenoriu aš pasakyt, kad visi taip darykit. GAl čia ir mažai, bet daugiau mano manymu perdaug rizikinga.

 

Turi investuoti kiekvienais metais taip pat, kad islaikytum stabilu derliu savo ūkyje, jei ne tai nejudesi i prieki. Ir klausimas kam tada ukininkaut? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Vilius pranešimas:

Stambu uki ar pazangu sunkiau ant menciu parklupdyt blogais metais ;)

bet jai sudedi i zeme max. ir negauni ko tikies ir taip keli metai,dar jai pazangaus ukio mandri technika lyzingu,tai ?aisku kur seni ir stambus ukiai su nemazu kapitalu,prasuke ne viena ES parama tai kita kalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, urbonas10 pranešimas:

nedaug. 150 kompleksinių, ir 300 salietros. Vienas purškimas nuo ligų ir nuo žolių. Bet nenoriu aš pasakyt, kad visi taip darykit. GAl čia ir mažai, bet daugiau mano manymu perdaug rizikinga.

 

 

Prieš 2 valandų, WiNT pranešimas:

Turi investuoti kiekvienais metais taip pat, kad islaikytum stabilu derliu savo ūkyje, jei ne tai nejudesi i prieki. Ir klausimas kam tada ukininkaut? 

2016m sudariau sutarti su KG ir prisiimiau trasu,chemijos, atrodo metai geri tad nupirkau mtz vietoj Jumz..ir ka ? rudeni visi kvieciai sudyge po 95€ vos isikapsciau is skolu.Pamoka gera buvo.

Dabar panasiai kaip urbonas10,is rudens nieko nepilu,pavasari jai orai palankus anksti 16tuko 170 ir 200 salietros,purskimai 1 nuo ligu+dar konors biski ir 1 nuo zoliu,priklausomai nuo metu ir sejamainos 4-5t tikrai bus ir nereik galvos sukti ir miegi ramiai,200-300€ savikaina ir kur cia neapsimoka ukininkauti? sukisa 600-800€/h ir visi metai kaip ant adatu ir kas?gerai jai 8-10t paimsi o jai 6-8t tai tas pats o gal ir maziau lieka kaip nuo 4-5t tik darbo ir nervu N,na aisku fyrmos ir vadyba taip nepasakytu nes jiem tai neaktualu,tu tik pirk.Taipat manau ir apie parodinius laukus man tai kaip sako rusai(pakazucha)as irgi tokiu galiu uzauginti tik mokek man € o jai gerai pamokes dar ir pribursiu kokia nuostabi sita veisle.Vaziuodamas mtau AK laukus su reklamom vienokiu ar kitokiu kulturu bei veisliu ir juokas ima,tegul suraso ant tu stendu kiek ten pripylta ir pripurksta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 37 minutes , manttys pranešimas:

kad pakankamai neblogai sudedant gaunasi kintamos islaidos apie 400 euru, tai kaip 600 ar 800 idet nelabai isivaizduoju. geriausia paseti ir nukulti, koki pora tonu vis tiek bus su minimaliom islaidom

turejau galvoje tuos kur siekia 8-10t ir daugiau tai 4simtukais tikrai neprasisuksi,is rudens pila po +-400kg,salietros +-500kg,sulfato+-200 ir purskimu belekiek tikrai ne vien su vandeniu,tai manau nesunku paskaiciuoti koki savikaina.

Ir niekas nesako  kad tik paseti ir nukulti tada aisku kad neapsimoka,nors yra ir tokiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 53 minutes , manttys pranešimas:

na man būtų įdomu pamatyti 10 t išlaidų sąrašą :)

Dar prie lito vadybininke buvo davus pasiulyma kaip augint z. kviecius, sumoj ant trasu, chemijos ir seklos buvo 3.2k ar 3.3k litu i 1ha, gaila nebeturiu to lapo - pasijuokiau ir ismeciau. Lietu sumazino, bet panasu kad vistiek visi jo gausim :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...