Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

Kalbant apie orus, tai naudojuosu dviems informacijos šaltiniais. Meteo.lt ir windguru.cz pastarasis skirtas daugiau vejo prognozėms, bet rodo ir kritulius. Gaunasi prognozės pakankamai tikslios, kokia 90 procentų.

Dėl to windguru, tai ką tu renkiesi Šventąją, Nidą ar Vilnių? Ar manai, kad kažkas tikslaus gali būti tokiais atstumais?

Be abejo tiksliausiai pagal vietovę ir pagal laiką rodo meteo.lt, be to galima visada pasitikslinti ar prognozė atitinka tikrovę pažiūrėjus ką rodo radaras, kuris rodo realią situaciją. Bet toks chaosas matyt su orais, kad net ir šis tinklapis šiemet ėmė nervinti, nuspėjimas labai suprastėjo.

Nuspėti orus vien su vyšnios šakele, kuri lankstosi kintant oro drėgmei, ar žiūrint į šviežiai raugtų kopūstų statinę, kai priklausomai nuo oro slėgio kinta vandens aukštis statinėj, jau manau kelius šimtmečius atsilikusi technologija. Barometras buvo sukurtas 1643m.

Pamenu jaunystės laikais aeroklube reikdavo prognozuoti dienos orus. Žiūri slėgį, drėgmę, sauso ir drėgno termometro parodymus 6 val ryto, tada imi grafikus su izotermom, izobarom ir izochorom ir kažkaip ten bebraižant gaunasi ko reiktų tikėtis, lis ar nelis, kokiam aukštyje bus debesys, ar išsivystys audra ir tt. Tai gi nėra čia viskas taip paprasta, kad iš vieno parametro kažką nuspėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl to windguru, tai ką tu renkiesi Šventąją, Nidą ar Vilnių? Ar manai, kad kažkas tikslaus gali būti tokiais atstumais?

Be abejo tiksliausiai pagal vietovę ir pagal laiką rodo meteo.lt, be to galima visada pasitikslinti ar prognozė atitinka tikrovę pažiūrėjus ką rodo radaras, kuris rodo realią situaciją. Bet toks chaosas matyt su orais, kad net ir šis tinklapis šiemet ėmė nervinti, nuspėjimas labai suprastėjo.

Nuspėti orus vien su vyšnios šakele, kuri lankstosi kintant oro drėgmei, ar žiūrint į šviežiai raugtų kopūstų statinę, kai priklausomai nuo oro slėgio kinta vandens aukštis statinėj, jau manau kelius šimtmečius atsilikusi technologija. Barometras buvo sukurtas 1643m.

Pamenu jaunystės laikais aeroklube reikdavo prognozuoti dienos orus. Žiūri slėgį, drėgmę, sauso ir drėgno termometro parodymus 6 val ryto, tada imi grafikus su izotermom, izobarom ir izochorom ir kažkaip ten bebraižant gaunasi ko reiktų tikėtis, lis ar nelis, kokiam aukštyje bus debesys, ar išsivystys audra ir tt. Tai gi nėra čia viskas taip paprasta, kad iš vieno parametro kažką nuspėti.

Šiaip nelabai supratau, kodėl tik tokius pasirinkimus matote. Aš renkuosi vietovę, kurioje esu. Tarp pateiktų opcijų yra vietovių paieška. Drapox kažkur randasi apie Kupiškį va - http://www.windguru.cz/lt/index.php?sc=435423 Visa kita ką rašai, taip pritariu. Bet man bendram vaizdui susidaryti pakanka informacijos internete.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kas kiek krituliu siandien gavot? Pas mane 1,5mm,  o link kupiskio tai turejo kliut daugiau pagal radara ziurint.

Suvalkijoj menesį smaigstau voodoo-lietaus lėlę pasisiuvęs, kaip giedra taip.. :D Šiandien ir turėjo lyti, bet taip ir nesulaukiau. Pagal mane nuo ketvirtadienio lietus pasirodys Lietuvoj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip nelabai supratau, kodėl tik tokius pasirinkimus matote. Aš renkuosi vietovę, kurioje esu. Tarp pateiktų opcijų yra vietovių paieška. Drapox kažkur randasi apie Kupiškį va - http://www.windguru.cz/lt/index.php?sc=435423 Visa kita ką rašai, taip pritariu. Bet man bendram vaizdui susidaryti pakanka informacijos internete.

Vietovių menių iš Lietuvos pateikta tik 8 vietos, o visa kita matyt rodoma pagal artimiausią, kaip ir pvz šiam tinklapyje:

https://weatherspark.com/#!graphs;a=Lithuania/40001_Kupiskis kur maniškė prognozė imama pagal šiaulius su korekcijom matyt. Bent jau man taip atrodo.

O šiaip aš pats kartais peržvelgiu ir kokia 10 atskirų prognozių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atskirai vien indelio nerandu, bet juos platina man rodos Syngenta per Agriclab. O šiaip manau čia geras varijantas: http://www.select.lt/namams-ir-sodui/sodui/stotele-de-luxe

Turiu tokį, konstrukcija nėra tvirta, detales reikėjo paklijuoti, kad vėjas nenupūstų, bet šiai dienai nieko geriau neradau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

pažiūrėjus į orų prognozes matosi kad prognozės tikslios jūsų

Šiaip tai čia buvo juodas humoras, bet pasitaikė kad pasitvirtino.

Man dabartinis lietus kol kas kulimui nemaišo, nes dar savaitę nenusimato to kulimo. Nebent tik kad pasėlius guldo. Bet labiau nerimauju dėl tų lietų kurie prognozuojami po rugpiūčio 7 d., nes tada jau gali būti subrendę keletas kultūrų vienu metu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasak orų tinklalapių artimiausias 2, o gal ir 3 savaites turėtų kepinti saulė, be lietaus ir šiluma atsigriebs už liepą. Mums irgi nebloga žinia, nes gal būt nemažą dalį grūdų galėsim pilti į aruodus nedžiovinus. Tad belieka gerai prasipūsti kombainų radijatorius, kad varikliai nekaistų ir tikėtis, kad tos prognozės bent jau didesne dalim pasitvirtins. Nes orų prognozės viena, o patys orai visai kita. Tai kaip moterų nuotaikos, ima ir pasikeičia netikėtai. :icon-biggrin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra ir tokių prognozių: http://www.meteoprog.lt/lt/review/Kupiskis/

Bet tikėkimės kad čia tik kompiuteriui hardas perkaito. Nu man nebūtų nieko naujo, nes šiemet panašiai buvo atostogaujant Italijoj, o vieną dieną auto rodė 43, o miesto termometras 41 laipsnį šilumos. Auto su kondiške vienintėlė maloni vieta, o išlindus ant saulės, jausmas ne šilumos bet svilinimo. :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasak orų tinklalapių artimiausias 2, o gal ir 3 savaites turėtų kepinti saulė, be lietaus ir šiluma atsigriebs už liepą. Mums irgi nebloga žinia, nes gal būt nemažą dalį grūdų galėsim pilti į aruodus nedžiovinus. Tad belieka gerai prasipūsti kombainų radijatorius, kad varikliai nekaistų ir tikėtis, kad tos prognozės bent jau didesne dalim pasitvirtins. Nes orų prognozės viena, o patys orai visai kita. Tai kaip moterų nuotaikos, ima ir pasikeičia netikėtai. :icon-biggrin:

Kazin ar spes subresti kvieciai per tuos gerus orus kai dar tik vaskine branda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazin ar spes subresti kvieciai per tuos gerus orus kai dar tik vaskine branda.

Šiuo metu kol pakanka drėgmės manau brendimas turėtų vykti ypač greitai kai spigins saulė. Kai drėgmė išsigaruos tikėkimės kad bus rūkas, kas irgi labai gerai brandina prie karščių. Nu ir pats karštis jei apie 30 laikysis ir papūs rugpiūčio vėjeliai, turėtų nusvilinti viską greitai. Todėl mano prognozės, kad brendimas bus labai greitas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiuo metu kol pakanka drėgmės manau brendimas turėtų vykti ypač greitai kai spigins saulė. Kai drėgmė išsigaruos tikėkimės kad bus rūkas, kas irgi labai gerai brandina prie karščių. Nu ir pats karštis jei apie 30 laikysis ir papūs rugpiūčio vėjeliai, turėtų nusvilinti viską greitai. Todėl mano prognozės, kad brendimas bus labai greitas.

Jo nuvaziavau i lauka situacija keiciasi labai greitai.Sia savaite jau ir kvieciai turetu pribrest.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...