Jump to content

2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams


algis123

Recommended Posts

Prieš 4 valandų, kristivi pranešimas:

Tu teisus, bet prieš du metus, kaip rašė ankstesniame poste, gaudavo visi Smulkieji, kurie pateikdavo paraišką ir surinkdavo minimalų 35 balų ribą. O dabar gauna visi stambieji surinkę minimalų balų ribą ir net lieka perteklius, nes valdžios vyrai yra stambieji. Ar tu sau nepasiskirtum pakankamai lėšų būdsmas valdžioje?

Tikiuosi man nenutiks tokia nelaime ir neteks buti valdzioje. Man vienintelis zimomas budas kaip gauti pinigu tai juos uzsidirbti aisku nepraleidau progos gauti parama smulkiems ukiams 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Juodas pranešimas:

Pinigu kišimas į tuos smulkius ūkininkus, iš visu paraiškeju, gal max 10proc išsivysto į didesni ūkį. Pieno ukis turintis 4karves ir telyčia jau nebeatitinka paraiškos reikalavimu, nes yra per didelis... O kokia ekonomine verte sukuria tokie ūkiai? Praktiškai jokios, dirbdami paprasta darbą daugiau uždirbtų žmones gaudami minimumą. 

 

va tokie tik ir laukia kol smulkūs ūkiai užsidarys ir išsiparduos žemės stambiems ir galės plėstis jų sąskaita. Deja kol tokių stambių ūkių atstovų mąstymas bus, tol smulkieji bus už borto.

 

Nereikia įsikąsti karvių ir jas minėti. Jei būtų normali parama, tai smulkūs greitai atsikratytų karvių ir pataptų nišiniais šeimos ūkiais, tačiau visa parama ir milijonai išdalijami stambiems ūkiams remti.

 

Beje jei augini 38 ha pluoštinių kanapių arba 8 ha  aviečių, jau tikrai esi nišinis ūkis ir gali sėkmingai savo nišą plėtoti. Tačiau gaila kad tokių ūkių iki  8000 VED nesugeba tinkamai paremti. Chemizuoti ūkiai pagal įsisavinamus pinigus pirmoje vietoje, ir kas nuo to pasikeitė, duona tikrai neatpigo, o visos paramos į gelžgalis nuėjo..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , stirnas pranešimas:

 

 

Beje jei augini 38 ha pluoštinių kanapių arba 8 ha  aviečių, jau tikrai esi nišinis ūkis ir gali sėkmingai savo nišą plėtoti. Tačiau gaila kad tokių ūkių iki  8000 VED nesugeba tinkamai paremti. Chemizuoti ūkiai pagal įsisavinamus pinigus pirmoje vietoje, ir kas nuo to pasikeitė, duona tikrai neatpigo, o visos paramos į gelžgalis nuėjo..

I gelzaliu pardaveju kisenes. P.S. manau  tamsta zeme apirbi ne arkliuko pagalba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandų, stirnas pranešimas:

Deja esu ne chemizuoto augalininkystės ūkio atstovas, o nišinio ūkio, tad arkliuko nereikia. Kiekvienas kalba iš savo varpinės, tačiau net mokslininkai nišiniuos ūkiuose mato didesnę pridėtinė vertę. Tad juos ir remti labiau reiktų, ko seniau išvis nebuvo daroma.

Vakar per LRT nugirdau, kad valstiečių lyderis labai priešinosi dėl įstojimo į ES, NATO ir t.t.. O dabar yra daugiausiai imantis ES pinigų, kurių net visų nepavykstą apžioti, kurių labai trūkstą Smulkiesiems ūkiams. Matyt tikslas yra labai paprastas, smulkius sužlugdyti ir periimti tuos kelis turimus hektarus. Nes kova rinkoje tampa labai iškraipyta, didieji paramų sau pasiskiria pakankamai, o Smulkiems, tik dėl vaizdo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 21 valandų, Juodas pranešimas:

Pinigu kišimas į tuos smulkius ūkininkus, iš visu paraiškeju, gal max 10proc išsivysto į didesni ūkį. Pieno ukis turintis 4karves ir telyčia jau nebeatitinka paraiškos reikalavimu, nes yra per didelis... O kokia ekonomine verte sukuria tokie ūkiai? Praktiškai jokios, dirbdami paprasta darbą daugiau uždirbtų žmones gaudami minimumą. 

 

Aš iš tų smulių kategorijos, bet tenka pritart. Nesukuriam praktiškai nieko, tik kad patys pragyvenam. Bet klausymas ką gi sukuria didelis augalinikystės ūkis? Dvi darbo vietas ant 500 ha žemės? Tuoj tais grūdais rusai ir ukrainiečiai užvers visą europą ir kaina bus 80 eurų už toną. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 darbo vietos jau labai optimistiškai, dažniausiai buna 4, be to kažkur grūdų užaugina 2000t per metus, trasu, chemijos už kiek tūkstančių nuperka. Bet tai ne svarbiausia, pavyzdžiu matau kai pasinaudoja parama o su padargais nedirba, nes nežino kaip sureguliuoti ar sugedę stovi pastatyti, nes lenkiško mėšlo nusipirko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Juodas pranešimas:

2 darbo vietos jau labai optimistiškai, dažniausiai buna 4, be to kažkur grūdų užaugina 2000t per metus, trasu, chemijos už kiek tūkstančių nuperka. Bet tai ne svarbiausia, pavyzdžiu matau kai pasinaudoja parama o su padargais nedirba, nes nežino kaip sureguliuoti ar sugedę stovi pastatyti, nes lenkiško mėšlo nusipirko. 

Na taip nuperka ir paskui būna temų čia"kokia įmonė galėtų sudaryti sutartį kitų metų derliui ir jau duot pinigų kažkiek." Tai nauda iš to ūkio irgi aiški, jei kyla tokie klausymai. Mažas ūkis, maža rizika, didelis ūkis didelė rizika. O taršų nupirks ar 10 smulkių ar vienas didelis, namatau skirtumo dėl to.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

SKirtumas yra, nes mažiukai neperka arba labai mažai naudoja chemines trasas, be to ir derliai visai kitokie.

Na mažo ūkio kurio metine apyvarta 15-20tukst eur, o didesnio ūkio visai kitokie pinigu srautai, tai skirtingi dalykai. Kai du metai iš eiles ekstremalios sąlygos pasitaikė, tikrai nėra lengva nei vienam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, Juodas pranešimas:

SKirtumas yra, nes mažiukai neperka arba labai mažai naudoja chemines trasas, be to ir derliai visai kitokie.

Na mažo ūkio kurio metine apyvarta 15-20tukst eur, o didesnio ūkio visai kitokie pinigu srautai, tai skirtingi dalykai. Kai du metai iš eiles ekstremalios sąlygos pasitaikė, tikrai nėra lengva nei vienam.

Tai tą aš ir norėjau pasakyt, kad ar ūkininkui lieka nuoda iš to, kad daugiau perka trašų?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 43 minutes , urbonas10 pranešimas:

Tai tą aš ir norėjau pasakyt, kad ar ūkininkui lieka nuoda iš to, kad daugiau perka trašų?

 

Lieka nauda ir ūkininkui, su sąlyga jei jos protingai panaudojamos, ir pardavėjui, ir valstybei. Plačiau pamasčius sarasas dar prasiplestu :) ūkininkas yra visko pradžia, esmė ir šaknis.. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, kristivi pranešimas:

Vakar per LRT nugirdau, kad valstiečių lyderis labai priešinosi dėl įstojimo į ES, NATO ir t.t.. O dabar yra daugiausiai imantis ES pinigų, kurių net visų nepavykstą apžioti, kurių labai trūkstą Smulkiesiems ūkiams. Matyt tikslas yra labai paprastas, smulkius sužlugdyti ir periimti tuos kelis turimus hektarus. Nes kova rinkoje tampa labai iškraipyta, didieji paramų sau pasiskiria pakankamai, o Smulkiems, tik dėl vaizdo.

Iš serijos... ateina verslininkas pas perdirbėją (gauna 40cnt) ir sako, pakelk man kainą už pieną keliais centais, noriu dar prasiplėsti, statysiu pora fermų su robotais. Perdirbėjas sako, kad nėra iš kur jau... verslininkas, anokia čia problema- nurėžk iš smulkių ūkių po centą ir bus....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gauna tie smulkieji ir vidutiniai paramų, o ir užtektinai jų gauna. Pavyksta tiems, kas rizikuoja, kas verslūs, o kiti, kiti moka tik verkti, daugiau nieko nemoka. Gyvenimas neteisingas, gal jau laikas būtų priprasti? Kad ir mano pavyzdys - aš juk buvau jaunas ūkininkas, sunku ir rasti geresnių kandidatų į paramą, bet pritrūko balų. Praėjo keletas metų ir liko pinigų paramai, gavau kvietimą rizikuoti ir bandyti vėl jaunojo ūkininko paramą, bet atsisakiau, nes pinigų suma buvo maža, dar mažesnė nei smulkaus ūkininko, todėl pasirinkau pastarąją, o dabar sužinojau, kad rizikuojančių jaunajam ūkininkui gauti buvo mažai, todėl likę gavo visus pinigus paramai - 60.000 eurų. Koks nuostolis man, tiesa? Bet negi verksi dabar, ar visą pasaulį kaltinsi, geriau jau pagalvoti, kokią gerą dovaną padariau kažkam kitam, kuris rizikavo ir gavo paramą mano atsisakymo dėka. 

Dėl smulkaus ir vidutinio verslo apskritai. Būtent toks verslas sukuria stiprias ekonomikas: Vokietija, Britanija ir kitos. Lietuvoje nėra vietos stambiam verslui - rinka maža, o ir matome kokią įtaką daro konkurencijai toks verslas. Aišku, darbo vietos, bet ar ne geriau susikurti sau darbo vietą, savo šeimai ir gal kokiam darbuotojui? Būti nepriklausomam nuo darbdavio? Pačiam kurti kokybę ir darbo santykius, santykį su klientu? O ką jau kalbėti apie interesą, kad verslas, kuris yra nuosavas, pasisektų, nors ir akcininkai yra suinteresuoti, bet tai kitas lygmuo, kitoks dėmesys visam verslui. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, ekologas pranešimas:

tavo pamokslas nusibodo ,nesigirk kad labai gudrus ,nacionaline agentura kalba kitaipir niekas cia neverkia 

tegul pamokslautojas pasižiūri, kiek šiemet smulkių liko užborto. O jų liko beveik pusė, tai reiškia, kad pinigai nukreipti stambiems, tai yra modernizavimui, nes modernizavime liko perteklinių pinigų. Tai, vat taip ir rememi smulkieji..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-09-25 at 08:46, kristivi pranešimas:

Vakar per LRT nugirdau, kad valstiečių lyderis labai priešinosi dėl įstojimo į ES, NATO ir t.t.. O dabar yra daugiausiai imantis ES pinigų, kurių net visų nepavykstą apžioti, kurių labai trūkstą Smulkiesiems ūkiams. Matyt tikslas yra labai paprastas, smulkius sužlugdyti ir periimti tuos kelis turimus hektarus. Nes kova rinkoje tampa labai iškraipyta, didieji paramų sau pasiskiria pakankamai, o Smulkiems, tik dėl vaizdo.

Jūs tik vakar nugirdote... Va kad taip prieš rinkimus būtumėt nugirdę ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, kristivi pranešimas:

tegul pamokslautojas pasižiūri, kiek šiemet smulkių liko užborto. O jų liko beveik pusė, tai reiškia, kad pinigai nukreipti stambiems, tai yra modernizavimui, nes modernizavime liko perteklinių pinigų. Tai, vat taip ir rememi smulkieji..

gal nebeverkšlenk o imkis darbo 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, virgis807 pranešimas:

gal nebeverkšlenk o imkis darbo 

Smulkieji dirba dar ir kaip, šeimas išlaiko ir visa kita. O va daugiausia dejuoja stambieji, jog neturi už ką pelno mokesčio mokėti, nors logiškai mąstant jei buvo sunkūs metai, pelno nebuvo, tai ir nereiks mokėti.  Na bet tas stambiųjų verkimas per visur eina, pradedant nuo paties Talmanto, jaučiasi dar labiau nuskriaustas už smulkius ūkius. Bet esmė tokia: smulkūs skundžiasi jog es parama dalinama neproporcingai, kodėl beveik visa parama atitekti turi stambiems? Tai ne dejavimas, tai statistika,  kurią galima pasižiūrėti oficialiai. Kadangi stambūs ūkiai yra iškovoję geresnes paramas sau, tai nieko keisto jog smulkūs ūkiai yra puolami, kai jie pareiškia, jog ir jiems reikia paramų. Didžiulė klaida buvo padaryta rengiant KPP 2014-2020 programą ir beveik viską nukreipti stambiems ūkiams remti.. Tikėkimės sekantis etapas 2021-2027  bus skirtas šeimos ūkiams, nes visi matome ką stambiųjų paramos davė kaimui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandų, stirnas pranešimas:

Smulkieji dirba dar ir kaip, šeimas išlaiko ir visa kita. O va daugiausia dejuoja stambieji, jog neturi už ką pelno mokesčio mokėti, nors logiškai mąstant jei buvo sunkūs metai, pelno nebuvo, tai ir nereiks mokėti.  Na bet tas stambiųjų verkimas per visur eina, pradedant nuo paties Talmanto, jaučiasi dar labiau nuskriaustas už smulkius ūkius. Bet esmė tokia: smulkūs skundžiasi jog es parama dalinama neproporcingai, kodėl beveik visa parama atitekti turi stambiems? Tai ne dejavimas, tai statistika,  kurią galima pasižiūrėti oficialiai. Kadangi stambūs ūkiai yra iškovoję geresnes paramas sau, tai nieko keisto jog smulkūs ūkiai yra puolami, kai jie pareiškia, jog ir jiems reikia paramų. Didžiulė klaida buvo padaryta rengiant KPP 2014-2020 programą ir beveik viską nukreipti stambiems ūkiams remti.. Tikėkimės sekantis etapas 2021-2027  bus skirtas šeimos ūkiams, nes visi matome ką stambiųjų paramos davė kaimui...

Ka ten dirbti tokiam ūkį iki 8000 euru sp ? Sodo bendrijoje daugiau žmones darbo turi  :D Iš vis ką jus skaitote stambiu ūkiu? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Dr.Zoidberg pranešimas:

Jūs tik vakar nugirdote... Va kad taip prieš rinkimus būtumėt nugirdę ....

Tai ir aš buvau prieš nato ir prieš ES. Bet jau įstojom ir yra kaip yra. Tai dabar man išmokų atsisakyt ar kaip? Čia tema daug gilesnė ir taip paviršutiniškai neina spręst. Nebūtumėm ES butų kitokios rinkos sąlygos ir taip toliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, urbonas10 pranešimas:

Tai ir aš buvau prieš nato ir prieš ES. Bet jau įstojom ir yra kaip yra. Tai dabar man išmokų atsisakyt ar kaip? Čia tema daug gilesnė ir taip paviršutiniškai neina spręst. Nebūtumėm ES butų kitokios rinkos sąlygos ir taip toliau.

Tema ne apie tai, bet būtų įdomu išgirsti argumentus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandų, Dr.Zoidberg pranešimas:

Tema ne apie tai, bet būtų įdomu išgirsti argumentus.

Taip galėtum ir neimti ES paramos, jei buvai prieš ES ir Nato, tai būtų sąžininga. Jei diskutuoti į temą, dabartinės valdžios vyrai (stambieji) ima ES paramą, prisitaiko sau palankius įstatymus taip, kad patys jau net neapžioja visų paramų, o smulkiesiems lėšų skiria, tik dėl vaizdo. Tai matosi iš šių metų rinktų paraiškų, pagal programą smulkiems ūkiams, kur paraiškų beveik dvigubai daugiau, nei skirta pinigų. O programos skirtos stambiems ūkiams, ten pinigų skiriama dvigubai daugiau, nei paraiškų. Tai ir pasidarykite išvadas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...