Jump to content

Kaip sprendžiate MTZ elektros prietaisų problemas


Biesas

Recommended Posts

Sveiki, ar kas esate atradę būdus kaip kovoti su naujasnių MTZ elektros prietaisų nelogišku veikimu?

Nes beveik nuo naujo mūsiškio MTZ tai temperatūrą rodo bet kūro lygio nerodo. Jei tuos rodo, spaudimo nerodo. Tikslumai taip pat neapsakyti. Kiek degalų yra žinau tik pripylęs pilną baką ir kai lemputė užsidega - žinau, kad link tuščio. O taip tai šokinėja rodyklė kaip pasiūtusi.

Temperatūrinį daviklį esu keitęs nauju. Kelias arimo darbų dienas lyg ir žmoniškai rodė, veliau tai kyla temperatūra tai krenta iki 40, tai vėl lyg ir viskas gerai rodoma.

Klausimas -  ar yra kokių vaistų, kad prietaisų skydelis rodytų taip kaip rodo autobiliuose ar vakarų traktoriuose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiks, nu neaišku apie kokį traktoriu kalbi, bet numanau.Vaistų yra tik reik gydyti. Jei blogai rodo kuro lygį ir rodyklė šokinėja, tai gali kad bakas negauna pilnai masės. Pabandyk pajungti papildomą laidą nuo korpuso iki bako. Gali ir plūdei būti amen, nuo lingavimo varžos šepetėliai padilo ir nerodo vienodai. Keisti į naują, nes neremontuojamas daiktas.

Jei laksto temperatūra, gal ne daviklio, o termostato kaltė, tai atsidaro ir neužsidaro todėl krenta temperatūra, arba sudilusi sandarinimo guma kuri dedasi ant termostato, todėl praleidžia didžiuoju ratu ir neužšyla. Sunkiau dirbant užšyla, lengviau dirbant krenta. Man praeitą savaitę taip buvo- dirba traktorius 3 val, o temperatūra tik 40. Pakeičiau sandarinimo gumą ir bėdos pasibaigė.

Jei sugalvosi keisti el. daviklį ar kabinoje datčiką, žiūrėk kad jie tarpusavyje būtų suderinti, turėtų vienodus parodymus, nes prekybininkai siūlo bet ką, kad tik parduoti, o jei tarpusavyje varža skiriasi, tai ir rodo vėjus.

Sekmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiks, nu neaišku apie kokį traktoriu kalbi, bet numanau.Vaistų yra tik reik gydyti. Jei blogai rodo kuro lygį ir rodyklė šokinėja, tai gali kad bakas negauna pilnai masės. Pabandyk pajungti papildomą laidą nuo korpuso iki bako. Gali ir plūdei būti amen, nuo lingavimo varžos šepetėliai padilo ir nerodo vienodai. Keisti į naują, nes neremontuojamas daiktas.

Jei laksto temperatūra, gal ne daviklio, o termostato kaltė, tai atsidaro ir neužsidaro todėl krenta temperatūra, arba sudilusi sandarinimo guma kuri dedasi ant termostato, todėl praleidžia didžiuoju ratu ir neužšyla. Sunkiau dirbant užšyla, lengviau dirbant krenta. Man praeitą savaitę taip buvo- dirba traktorius 3 val, o temperatūra tik 40. Pakeičiau sandarinimo gumą ir bėdos pasibaigė.

Jei sugalvosi keisti el. daviklį ar kabinoje datčiką, žiūrėk kad jie tarpusavyje būtų suderinti, turėtų vienodus parodymus, nes prekybininkai siūlo bet ką, kad tik parduoti, o jei tarpusavyje varža skiriasi, tai ir rodo vėjus.

Sekmės.

Traktorius 952.3 kai pludei amen buvo tai ten jau ir taip aiškiai matėsi. vat gal masė gali būti "kalta" reiks prie gero laiko prilyst.

Dabar dėl temperatūrinio. ar gali būti termostatas, kai lygumą ariant važiuoji į vieną pusę temperatūra kyla iki 90 o apsisukus nukrenta. ( pastebėjau dėsningumą. kai saulė šviečia į variklio pusę kur yra daviklis - tempratūra kyla :) ) Kliedėti pradeda kai variklis gerokai pašyla, t.y. padirbus.

Vat ir klausimas man - gal visų MTZ preitaisai yra "girti"? gal aš čia per daug precizikos iš tokios technikos noriu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu bandyk keisti daviklius, jie varžos pagrindu dirba, arba geriausia būtų įdėti mechaninį temperatūros daviklį, jei ir tas šokinės, tai ardyk termostatą.

Beje prie kokio pusiaujo dirbi, kad saulė tiek kaitina. :auto-swerve:

Aš ir pats apakęs su tokia saulės kaitra. Beje mechaninis daviklis paprastai nesistato. jis ilgesnis, sako perėjimo reikia. bet koks tai perėjimas kai jis ilgenis? gal kokia tūba tekinasi, kad jis visas korpuse lindėtų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tada bandyk keisti el. daviklius, gal pasitaisys,nors visų tiksliausiai rodo mechaniniai ir nešokinėja rodyklės kaip pakvaišusios, o kaip dėl pritaikymo, tai jau darbščiųjų rankų burelis. :banana-blonde:  Pridėk papildomai į šlangą kur iš pompos išeina, galėsi temperatūras sulyginti. Suvirink trišakiuką ir pridėk, čia būtu mažiausiai išlaidų.

Parašyk kaip sekėsi susitvarkyti, visgi įdomu ir naudinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mane irgi daede tas prietaisu nerodomumas. Senieji rodydavo gerai. naujesni ne.

nupirkau vat toki nesenai.

http://www.ebay.com/itm/2-in-1-LED-Digital-Water-Temperature-Oil-Pressure-Gauges-for-Car-Truck-/271491772052?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3f362bae94&vxp=mtr

davikliu turi tinkamais sriegiais.

pats i krautuva idejau. Rodo kol kas gerai. minusas kad truputi mazas,  kinietiskas padarytas. Ir isoriskai ne taip graziai atrodo kaip noretusi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas žinote ar būna pardavime mtz istolecijos laidų sudegė dauk laidų skydelį

Senukai arba bet kuri parduotuvė, prekiaujanti elektros instaliacijos prekėmis. Perki daugiagyslį pagal reikalingą skerspjūvį. Kažkokių specialių laidų nereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Panašu , kad suprogramuotas kaip keturių cil.benzinkei ? Juk nuo genos imsi signala , ar ne , nebandei su juom , dar ?

 

Tacho signalą imsiu nuo generatoriaus (reikia pasidaryti išvadą iš apvijų prieš tiltelį). Šitas tachometras universalus, nes galima suprogramuoti ir veikimui nuo generatoriaus, nuo A/Į ritės valdymo, nuo Holo daviklio, nuo indukcinio daviklio. Čia pabandymui signalą paėmiau iš dažnio generatoriaus. Taip pat ir yra ir motovalandų skaitiklis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu neseniai pirkai , gal liko pardavėjo kontaktai , kiek laiko keliavo , galutinė kaina ir pabaigai moto/val. skaitiklį yra galimybė programuoti nepriklausomai , t.y. kai cil. skaičius pvz. du ar keturi , kai nuo holo jei imt signalą ? Būčiau labai dėkingas , už info :)

 

Nepirkau aš jo, radau lauže ir atrestauravau. Skaitiklis nesiprogramuoja, jis pradeda veikti kai atsiranda tacho signalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepirkau aš jo, radau lauže ir atrestauravau. Skaitiklis nesiprogramuoja, jis pradeda veikti kai atsiranda tacho signalas.

Tada prognuozuoju ne kokia perspektyva . Tau prie 100hz rodo 3000 aps/min , buvau pajunges taxa su kažkur prie 400hz pilną skalę rodanciu , prie traktoriaus gen. W išvado . Truputi padavus apsuku - rodyklė iki galo , jei dar daugiau iš vis krenta ant nulio , t.y nebeveikia . Ar tik skaitiklis nesiprogramuoja , o apsukas galima ,gal tą turėjai minty ?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tik skaitiklis nesiprogramuoja , o apsukas galima ,gal tą turėjai minty ?

 

 Tikrai taip. Šiaip teko statyti nat John deer'o pramoninio variklio keitiklį iš dažnio į srovę, tai varikliui dirbant laisvomis apsukomis rodė 266 Hz. Pagazuoti nebuvo galimybės ;) O šitame tachometre programuojasi nuo kokio dažnio kiek rodys. Tai dabar e-bay užsisakiau lazerinį tachometrą, kad būtų pagal ką atkalibruoti. Gaunasi jau visas projektas :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai taip. Šiaip teko statyti nat John deer'o pramoninio variklio keitiklį iš dažnio į srovę, tai varikliui dirbant laisvomis apsukomis rodė 266 Hz. Pagazuoti nebuvo galimybės ;) O šitame tachometre programuojasi nuo kokio dažnio kiek rodys. Tai dabar e-bay užsisakiau lazerinį tachometrą, kad būtų pagal ką atkalibruoti. Gaunasi jau visas projektas :D

Galima ir su "plunksnakociu" - genrikas 6 polių vadinasi šesi impulsai , pažiūrėti koks perdavimo skaičius vėl.škyvas - generatorius pvz. 2 , tada -6*2=12*1500=18000:60=300Hz/1500aps/min. . Jei signl.gen duoda tokį dažni ir be papildomo tax. apseitum , nu bet papildysite prietaisų kolekciją , jie nemaiso gyvent :) .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu hebryte JŪS pavarot <<VELYKIJ KOSMOS>>, erdvėlaivį kuriat. 

 

Nieko panašaus, tiesiog tenka tobulinti netobulą daiktą. Aš dar esu pasigaminęs kuro matuoklę. Turiu VDO gražų rodykliuką su gražiu užrašu "DIESEL" , todėl pritaikiau jam matuoklę iš sunkvežimio Mercedes ;) Matuoklė su herkonais, jokių atvirų kontaktų.  Teko suskaičiuoti rezistorių nominalus, pasitrumpint iki reikiamo ilgio ir t.t.. Pagaminta, tik neįdėta. Dar temperatūros daviklį VDO žadu įdėti, oro slėgio rodykliuką, tepalo slėgio....  Gerus gaminius ta VDO firma gamina :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...