Jump to content

Amazone ZA-M Diskai


Recommended Posts

Jau rašiau ne kartą, kad labiau viskas priklauso nuo trąšų drėgmės, bet jei viskas geros kokybės, bandyk taip barstyti. Azofoską beria tik iki 30m. Mentelės 18/53. Prie 15 km/h turi išberti 250 kg/ha esant sklendei ant 40. 200 kg/ha - 35. Čia iš praktikos, ne pagal lentelę. Apsukimus PTO laikyti 540.

Dekui dekui uz info, jau mazdaug aisku pasidare kas kaip, reiks bandyt ant lauko pagal viska info susigaudysim nesunkiai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl paties subėrimo tikslumo. Kiek išaiškinta knygelėj, didžioji mentelė atsakinga už nubėrimą į tolį ir už tolimiausią išbėrimo dalį. Už išbėrimą arti iki vidurio atsakinga mažoji mentelė. Todėl jei pas kaiką gaunasi subėrimas per vidurį ar trūkumas manau yra negeras mažosios mentelės kampas.

Aš turiu lankelį pasėlių tankumui skaičiuoti, su juo pamėčius ant lauko galima ir trąšų paskleidimo tolygumą patikrint. Aišku granulių dydžiai yra skirtingi, bet daug maž. Po to kai pasėliai gula blogiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Realiai jei labai jau netolygiai barstys turi akivaizdziai ,matytis galvoju, o ten po granule skaiciuojant aisku tiksliai gautusi, tik del granules dydzio kyla netikslumai vel

Šiaip nors dauguma gamintojų aišku pateikia labai gražų išbėrimo vaizdą, bet skaičiau neseniai kažkur keletos skirtingų brendų tręštuvų bandymus, tai išbėrimo tikslumas skiriasi  apie 15-20 % pagal kiekį. Aišku ir vėjas įtakoja ir skirtingas drėgnis trąšų, ir lauko nelygumai ir tt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va siandien pabandem ant mazo laukelio kaip eina ta Amazone ZAM, tai viskas ok, NPK beria minimum 32m ant 540rpm, tik va toks vejas kad trasas nesa kaip turi but, pagrindini barstyma nukelem pirmadienio - antradienio paryciam, bus pasale jei prognozes nepasikeis ir vejas aprimes. Norma panasi gavos kaip Drapox minejai - sklende 40 reiskia apie 250kg/ha. tik dar reikia ant normalaus lauko uzvaziuot kad suprast iki galo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va siandien pabandem ant mazo laukelio kaip eina ta Amazone ZAM, tai viskas ok, NPK beria minimum 32m ant 540rpm, tik va toks vejas kad trasas nesa kaip turi but, pagrindini barstyma nukelem pirmadienio - antradienio paryciam, bus pasale jei prognozes nepasikeis ir vejas aprimes. Norma panasi gavos kaip Drapox minejai - sklende 40 reiskia apie 250kg/ha. tik dar reikia ant normalaus lauko uzvaziuot kad suprast iki galo :)

Čia toks keletos metų vidurkis kaip aš naudoju pradinius nustatymus, o toliau jau pasireguliuoji tręšimo eigoj, nes kas metai skiriasi. Matyt labiausiai dėl trąšų drėgmės skiriasi birumas. Tiesiog reikia tai išsisaugoti kažkur užfiksavus ir bus kitais metais vėl duomenų pradžiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ka siandien 4.00 pradejom ir baigem 7.00 savo tresimus - 36ha nubarstem per du laukus. Viskas kaip ir gerai ejo, vietom slapoka, nors ir buvo saltis pratraukes pavirsiu. Plotis 32m, menteles ilgoji 90, trumpoji 70. Subere is akies lyg neblogai. Norma bandem 300kg/ha, bet realiai gavosi apie 270kg/ha. Sklende buvo ties 45, reikejo turbot ties 50 pastatyti. Trasos NPK. Gal kam pravers info :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ka siandien 4.00 pradejom ir baigem 7.00 savo tresimus - 36ha nubarstem per du laukus. Viskas kaip ir gerai ejo, vietom slapoka, nors ir buvo saltis pratraukes pavirsiu. Plotis 32m, menteles ilgoji 90, trumpoji 70. Subere is akies lyg neblogai. Norma bandem 300kg/ha, bet realiai gavosi apie 270kg/ha. Sklende buvo ties 45, reikejo turbot ties 50 pastatyti. Trasos NPK. Gal kam pravers info :)

Pas Tave diskai OS kad toks menteliu nustatymas, pas mane OM tai ilgoji tik 52 sugraduota, bet svarbu gerai suberia :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Tave diskai OS kad toks menteliu nustatymas, pas mane OM tai ilgoji tik 52 sugraduota, bet svarbu gerai suberia :)

 

Pas Tave diskai OS kad toks menteliu nustatymas, pas mane OM tai ilgoji tik 52 sugraduota, bet svarbu gerai suberia :)

Čia gal naujesnis modelis, nes pas mane irgi iki 54 kažkur mentelės gradacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas Tave diskai OS kad toks menteliu nustatymas, pas mane OM tai ilgoji tik 52 sugraduota, bet svarbu gerai suberia :)

Na pasimatys ar gerai kai prades rimtai vegetuot - ar nebus juostu kokiu sviesiu :))) o seip dar nebuvo maksimalus menteliu kampas, na bet pagal instrukcija padarem mazdaug

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ka siandien 4.00 pradejom ir baigem 7.00 savo tresimus - 36ha nubarstem per du laukus. Viskas kaip ir gerai ejo, vietom slapoka, nors ir buvo saltis pratraukes pavirsiu. Plotis 32m, menteles ilgoji 90, trumpoji 70. Subere is akies lyg neblogai. Norma bandem 300kg/ha, bet realiai gavosi apie 270kg/ha. Sklende buvo ties 45, reikejo turbot ties 50 pastatyti. Trasos NPK. Gal kam pravers info :)

Siandien barsciau 33-3 sklendes-,,36,, ,greitis 16-18km\h norma gavosi 166kg\ha. Istikruju Amazonininkai galetumem pasidalint sita info,lengviau butu orentyra pagaut.Tiesa laukai ilgi,taisyklingi.Ant mazu laukeliu gali gautis kiek kitaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Barstytuvo diskai kazkur 1m nuo zemes horizontaliai,menciu nepasakysiu bet kazkur netoli didziausio skaiciaus,nes as ju jau kelinti metai nejudinu,plotis 24m.

Bajeristas. Tai tu gal kiekvienom trąšom turi po atskirą barstyklę, kad menčių nejudini? :icon-mrgreen:  O jei be ironijų, tai manau tikrai nėra geras sprendimas, nes vis tik trąšos skirtingos. Apskritos ir kristalinės skirtingai slysta mentelėmis. Juk ten viskas neržaveika, negi sunku persistatyti.

Aš irgi pirmą kart šiemet turiu 33-3, tai gal ir padėtų tavo nustatymai tik greitis koks ratų ar radaro ir koks vis tik 16 ar 18? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bajeristas. Tai tu gal kiekvienom trąšom turi po atskirą barstyklę, kad menčių nejudini? :icon-mrgreen:  O jei be ironijų, tai manau tikrai nėra geras sprendimas, nes vis tik trąšos skirtingos. Apskritos ir kristalinės skirtingai slysta mentelėmis. Juk ten viskas neržaveika, negi sunku persistatyti.

Aš irgi pirmą kart šiemet turiu 33-3, tai gal ir padėtų tavo nustatymai tik greitis koks ratų ar radaro ir koks vis tik 16 ar 18? :)

Neprisimenu ar su kompu taviske, jei birumo koeficiento, tai siemet nuemus diska ir sveriant gavosi 1,25, pernai 1,27. Kiek kg nori bert ir kokiu greiciu, galesiu ryt paziuret su kompu pastates. Norma panasiai, bet tolygumo manau nepagaunu, nes vistiek neberia iki kitos tech. vezes, nors mentes pastatytos pagal gamyklinius nustatymus.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Statinejau ir menteles ir su svarstyklem normas nustatinejau ,lakstydamas su sieksniu po laukus ir paskui stresavau kad per diena puse darbo padarai besizaizdamas.Norma, taip ,turi atitikti bet isbarstymo plota ,jei metras kitas persidengia neimu i galva nes paciam berimo kraste ir taip trasu maziau kliuna.Jeigu jau butu kazkas negerai matytusi ant paseliu.Greitis tai ka rodo skydelije na jeigu nori labai tiksliai tai vaziuok 17 ir turi atitikti.Man kazkaip nesigauna, lauko salygom, palaikyti 1km\h tiksluma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...