Jump to content

INVENTORIUS: Ėdžios


Loreta

Recommended Posts

nu tai gal kada teks vaziuoti i lenkija apsipirkti kaip visa Lietuva :D , tai uzsuksit kas noresit i sveti paziuresit naturoj ir jai dar bus pardavime galima bus parvest

Aciu labai uz pasiulyma , man reikia pagalvoti kaip geriau butu is pacio uzsisakius parsisiusti :eusa-think: , reikia susizinot ar imanoma uzsisakyti kurjeri, nes taip parsisiuntem is Lenkijos aviu kirpimo masinele pas mus kainavo 600lt o is Lenkijos gavos 400lt. Tai jei surandu per ka siustis ar galiu kreiptis i pati ir uzsisakyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man gimė puiki mintis - juk galima panaudoti seną sėjamają su silpnu varikliu. Pakėlei aukščiau, o ant žemės pastatei dumenį ir byrės į 3-4 metrų pločio seryklą pagal nustatytą normą :) Arba atėjai, pasukai ratą penkis kartus ir koks ~ 20 galvų ant karto pavalgytų :)

Ekotomai, gal gali įkelti tą grudų padavimo mechanizmą?

ten nera grudu padavimo mechanizmo, pacios avys esdamos grudus juos judina ir jie byra zemyn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Norėčiau paklausti kaip protingiau padaryti. Turiu 3 avis ir palaido šieno manau jo užteks iki žiemos vidurio. Kaip manot jeigu pirkčiau ruloną šieno jį verčiau ardyti ir mesti į ėdžias ar tiesiog padaryti šėryklą lauke į kurią eitų įdėti visą ruloną.

Kažin ar geriau reikėtų iškarto šerti rulonais lauke, o paskui šerti palaidą šieną tvarte, nes gi avys kiek girdėjau negali eiti į lauką, kai apsiėriuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau paklausti kaip protingiau padaryti. Turiu 3 avis ir palaido šieno manau jo užteks iki žiemos vidurio. Kaip manot jeigu pirkčiau ruloną šieno jį verčiau ardyti ir mesti į ėdžias ar tiesiog padaryti šėryklą lauke į kurią eitų įdėti visą ruloną.

Kažin ar geriau reikėtų iškarto šerti rulonais lauke, o paskui šerti palaidą šieną tvarte, nes gi avys kiek girdėjau negali eiti į lauką, kai apsiėriuoja.

Sienas neina pas avis -avys eina prie sieno :)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau paklausti kaip protingiau padaryti. Turiu 3 avis ir palaido šieno manau jo užteks iki žiemos vidurio. Kaip manot jeigu pirkčiau ruloną šieno jį verčiau ardyti ir mesti į ėdžias ar tiesiog padaryti šėryklą lauke į kurią eitų įdėti visą ruloną.

Kažin ar geriau reikėtų iškarto šerti rulonais lauke, o paskui šerti palaidą šieną tvarte, nes gi avys kiek girdėjau negali eiti į lauką, kai apsiėriuoja.

Sienas neina pas avis -avys eina prie sieno :)

O iki kiek laipsnių gali avis eiti į lauką ir kaip eriukas katik atvestas eis kartu su mama i lauką?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau paklausti kaip protingiau padaryti. Turiu 3 avis ir palaido šieno manau jo užteks iki žiemos vidurio. Kaip manot jeigu pirkčiau ruloną šieno jį verčiau ardyti ir mesti į ėdžias ar tiesiog padaryti šėryklą lauke į kurią eitų įdėti visą ruloną.

Kažin ar geriau reikėtų iškarto šerti rulonais lauke, o paskui šerti palaidą šieną tvarte, nes gi avys kiek girdėjau negali eiti į lauką, kai apsiėriuoja.

Sienas neina pas avis -avys eina prie sieno :)

O iki kiek laipsnių gali avis eiti į lauką ir kaip eriukas katik atvestas eis kartu su mama i lauką?

buvo ekstra atvejis kai nelauktai prie -15 apsieriavo avys vejo nemegsta o minusas jom nebaisus ypac jei dar saulute sildo :icon-cool:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 5 mėnesių...
  • po 4 mėnesių...

Artėja tvartinis sezonas, ruošiam tvartą, todėl norėčiau pagalbos. Mačiau MIguelis kalbėjo apie tai bei dalis kitų forumo dalyvių.
Mastau šiam sezonui pirkti apvalias šėryklas avims, pirmiausia norėčiau info. Šėryklas reiktų imti tokio skersmens kokio pločio yra rulonas, ar imti platesnes , kad liktų nuo rulio dar kokie 20 cm pločio daugiau, kad avims pešant šienas kristų ne į gardą, bet dar į rulio aptvėrimą?  ar imti tokio pločio kaip ruliai susukti?
Taip pat mane domina, kas naudoja šitas šėryklas, koks suaugusių avių svorio vidurkis daugiau mažiau pas jus ir kiek maždaug 1 avis suėda šieno? nes man tai aktualu, nes visas šienas perkamas.
Beje kokio tipo šėryklas rinktis, nes bent pvz kad ir Margučiai pardavinėja 3 tipų apvalias šėryklas : http://www.marguciai.lt/index.php/products/fermu-ir-meslo-salinimo-irengimai/girdyklos-seryklos/lauko-serykla-rolstal-pls-detail 
Nors labiausiai patiko matytos pas Augustinavičių.
Gal kas galit pasidalint ir patart kas kokias naudojat ? Bei galbūt nurodyti pardavėją /kainą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pats suvirinau is keturkampiu vamzdeliu -tai pigiausia .  koki tarpa jom nepaliksi jos visktiek ispesa nueina pakramto ismeta ,,  mano manymu ideliausia kur aplink ruli susirenka is daliu . 

Buvau padares medines grazias prastovejo menesi ir sulauze jos pasikasyt reikia dar ka nors daryt ,zodziu nelaiko  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pats suvirinau is keturkampiu vamzdeliu -tai pigiausia .  koki tarpa jom nepaliksi jos visktiek ispesa nueina pakramto ismeta ,,  mano manymu ideliausia kur aplink ruli susirenka is daliu . 

Buvau padares medines grazias prastovejo menesi ir sulauze jos pasikasyt reikia dar ka nors daryt ,zodziu nelaiko  :icon-wink:

Aš masčiau  ir apie metalines, iš esmės nematau didelio skirtumo ar ten ėdžios butų apvalios ar šešiakampio kokio principo, bet turiu omenyje, ar rulis turi būt prisispaudęs prie pat apvalių ėdžių kraštų, ar dar tūrėtų būti kažkoks laisvas tarpas? mastau kad su tarpu geriau, nes įkištų galvą ir ten kramsnotų, o trupiniai kristų į rulio vidų, vėliau apverčiant tą rulį, likučius dar sumesčiau į ėdžias, dar prarinktų. tik idomu, kaip iš apvalių ėdžių rulio vidurį pasiekia? nereikia ten po to kapstyt jo prie kraštų kad pasiektų?

Dėl virinimo , tai manau vienreikšmiškai apsimoka, tik bėda, kad nei moku, nei turiu įrangos virinimui, aišku, kas apsiimtų daryti , gal bėdos ir nebūtų.

Augunstas, gal gali pavyzduką atsiūst į privatą ar čia kaip atrodo ? galbūt net iš žiemos laiko kai šėrei avis turi su ruliu viduje vaizdą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

geriausias kada beišrastas dviratis avims :

Per didelis tarpas dar daug ištrauks. Jei norisi isaugot šieną, tai manau, kad tarpai turėtų būti maždaug 10x20cm taip kad avis ispraude galvą ir būtų sunku ištraukti. Pas mane yra tokią tvorele su panašiais tarpais tai pašaro neištampo, ir pas mane yra apačioje lentą pririšta kad iš apačios nekristu. Koks ruliu diametras pas tave, jei kaip lenkiško dydis, manau

Kad dar tarpą galetum palikti dar turėtų dasiekti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pagrįsk savo nuomone

naudoju penkis sezonus,iš vieno maitinasi apie 50 galvų,išėdų lieka nedaugiau kaip penki-septyni procentai,tuo pačiu patys ir pasikloja sau naują patalą,statant kitą rulį kečiama stovėjimo vieta,tuo budu tolygiai pasiskirsto angare mėšlas,nieks nieko nešsitraukinėja,o stengiasi visi savo galvas sugrūsti gylin,nes ten gi skaniau:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš rulio šerti išvis tai ten daug ištampo. Avis turi tampriai įkišti galvą, kad jį tingetu galvą kišti lauk. Esu padares iš kelių lentų ir atlikusios faneros ėdžias su tarpų išlingai tokių, kad tik galvą ilistu, tai nelabai teprisidarko, bet šeriu smulkinta žolė tai ją ir isikandus nelabai ką nusineš.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš rulio šerti išvis tai ten daug ištampo. Avis turi tampriai įkišti galvą, kad jį tingetu galvą kišti lauk. Esu padares iš kelių lentų ir atlikusios faneros ėdžias su tarpų išlingai tokių, kad tik galvą ilistu, tai nelabai teprisidarko, bet šeriu smulkinta žolė tai ją ir isikandus nelabai ką nusineš.

Jei vien ruli pastatyt tai vaizdas toks-pora uzsiipusiu ant ruliu o kitos pesa aplink savi -tvorele aptverus jau sis tas ..  praeitais metais kitkom seriau tai gruotota deze pastatydavau   primesdavau ir esdavo is jos 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...