Jump to content

Žalinimo programa.Kokia jūsų nuomonė apie šį išmislą?


valstietis

Recommended Posts

jeigu pernai jau buvo daugiametes deklaruotos panaikinti jas draudziama... :icon-rolleyes:  net jei augalininkas tarkim nusiperka žemę kuri pernai jau buvo deklaruota kaip daugiametė tai visada turės laikyti pievą.. :icon-exclaim:

aš išsinuomojau žeme buvo pieva mažiausiai 5m. ir aš ja dabar suariau rošiu sejai, tai kas dabar bus? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

skaitant skaidres iš NMA pristatymo tai:

 

Daugiamečių pievų ir ganyklų išlaikymas

•Daugiamečių pievų ir ganyklų Lietuvoje negali sumažėti daugiau kaip 5 proc. – nacionalinis lygmuo,

•Atskaitos taškas – 2012 m. deklaruotos daugiametės + 2015 m. deklaruotos naujos daugiametės,

 

Tai aš suprasčiau, kad arti galite iki Lietuvos ribos. Jums atrodo, kad tų pievų nieko nelikę, bet pagalvokite kokie plotai tuose rajonuose kur žemės prastos. Ten vien tik pievos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu pernai jau buvo daugiametes deklaruotos panaikinti jas draudziama... :icon-rolleyes:  net jei augalininkas tarkim nusiperka žemę kuri pernai jau buvo deklaruota kaip daugiametė tai visada turės laikyti pievą.. :icon-exclaim:

 

isipareigoja deklaruojantis nemazinti pievu ploto o ne toje zemeje 5m. laikyti pieva. Nupirkau suariau ir pasejau niekas jokiu pretenziju nepareiske, bent jau pokolkas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

skaitant skaidres iš NMA pristatymo tai:

 

Daugiamečių pievų ir ganyklų išlaikymas

•Daugiamečių pievų ir ganyklų Lietuvoje negali sumažėti daugiau kaip 5 proc. – nacionalinis lygmuo,

•Atskaitos taškas – 2012 m. deklaruotos daugiametės + 2015 m. deklaruotos naujos daugiametės,

 

Tai aš suprasčiau, kad arti galite iki Lietuvos ribos. Jums atrodo, kad tų pievų nieko nelikę, bet pagalvokite kokie plotai tuose rajonuose kur žemės prastos. Ten vien tik pievos. 

 

Tai jei 2012 metais neturejau daugiamečių, o pernai per klaidą uždeklaravau daugiametes tai galiu arti ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir dar vienas klausimėlis jei 2014 metais deklaruotos daugiametes tam plote,tai galėsiu uždeklaruoti pvz. pūdimą 2015 metais?

koks tikslas pudyma po daugiameciu laikyt, as seciau varpinius, nebent jau neturi daugiau zemes laisvos, pudumui :) Deklaruot nieks nedraus, bet jau turi but pudymas ten, o ne pieva :) Nes suprantu kad pavasari nupjausi pirma zole ir tada tik suarsi, ar jau suarta is rudens :) Ir iki Lapkricio 1D turi but uzsetas pudymas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

koks tikslas pudyma po daugiameciu laikyt, as seciau varpinius, nebent jau neturi daugiau zemes laisvos, pudumui :) Deklaruot nieks nedraus, bet jau turi but pudymas ten, o ne pieva :) Nes suprantu kad pavasari nupjausi pirma zole ir tada tik suarsi, ar jau suarta is rudens :) Ir iki Lapkricio 1D turi but uzsetas pudymas :)

Na atspėjot  :icon-mrgreen: nupjausim pirma žole ir tik tada suarsim ir bus pudymas, taip atitiksim žalinimo reikalavimus ir nereiks sėt ankštinių, vėliau sėsim Žieminį rapsą toks planas chuliganas  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa kad auginant zalinimui azota fiksuojancius augalus (na pvz zirnius) ju negalima tresti jokiomis trasomis ir dar jiems apribotas chemijos naudojimas?

kad šito neminėjo per seminarą...bet kad laikant žaliajį pūdymą netinka jį apsėti garstyčiom..ridikais..lubinais ir naudoti glifosatus tai minėjo..
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jeigu daugiameciu nemazinu, auginu pvz kokias 5 rusis augalu bet neseju jokiu azota fikuojanciu ir nepalieku pudymu tai gausiu vis tiek kazkokia dali tos zalinimo ismokos uz tuos du igyvendintus kriterijus?

Kaip man aiškino ŽŪ skyriuje tokiu atveju už žalinima išmokos negausi, nes nėra kulturų kaip žirniu, pupu ir kitu.  Man yra toks pats variantas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nezinau, cituoju Ukininko Patareja: 

"Tačiau žemdirbius labiausiai domina išmokos ir sankcijos, susijusios su žalinimu. „Šiems metams numatyta vienkartinė išmoka – 102 Eur/ha. Ją sudaro pagrindinė išmoka – 60 Eur/ha ir išmoka už įvykdytus žalinimo reikalavimus – 40 Eur/ha. Jeigu pastarieji reikalavimai įvykdyti iš dalies, atitinkamai mažinama žalinimo išmoka. Pvz., jei 100 ha ūkyje nėra nei baltyminių augalų, nei pūdymų, bet auga daugiau nei trijų rūšių augalai, žalinimo išmoka mažinama per pusę. Kad ūkininkas negautų šios išmokos visai, ūkyje turi būti pasėti tik vienos rūšies augalai, tarkime, kviečiai“, – aiškina A. Karbauskas."

 

http://ukininkopatarejas.lt/nezalinsi-nuostoliai-40-eurha-zalinsi-nuostoliai-1000-eurha/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip man aiškino ŽŪ skyriuje tokiu atveju už žalinima išmokos negausi, nes nėra kulturų kaip žirniu, pupu ir kitu.  Man yra toks pats variantas.

Bet jei deklaruos pievas ir neatitiks EPSV? Man ir toks klausimas iskilo.

O mano deklaruojamos daugiametes pievos ir naujai iseta ganykla bus priskiriamos EPV? Visai cia mane supainiojo.Seju javus triju rusiu ,azota fiksuojanciu neseju ir pudymo neturiu, o turiu sakykim beveik 10proc pievu,tai atitiksiu gauti pilnas ismokas,atitiks zalinima?1ha atitiks 0,7ha? Bet gi gausiu uz 1ha o ne uz 0,7, jei isvis atitiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...