Jump to content

Javu auginimas 30-45 zemes nasumo balu zemese


Duncia

Recommended Posts

Pūdymas geras priešsėlis yra pirmiausia žieminiui rapsui, paskui žieminiams kviečiams ir t.t. Kitas dalykas, pūdymai turi būti apsėti iki einamų metų lapkričio mėn., tai žirniai kaip ir netinka, nebent žieminiai. Ir apskritai, po pūdymo "neapsimoka" auginti žirnių. Aš asmeniškai sėčiau žieminių rapsą, žinoma, prieš tai tą lauką sukultūrines pūdymuojant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

edviuxx15, aš pirmą kart gaunu tokios žemės tai tik noriu pasitikslint, kokius derlius tau išeina išspaust iš tokio našumo žemės ir kokių kultūrų?

Kviečiu vasariniu kolkas daugiau 5 nekuliau, zieminiu va ivairiai buna. Siemet kai tokie metai, buvo lauku ir po 10 - 9t birusiu , miežiai 7 - 6t, rapsai 4 - 5, žirniai 4 - 5. Tą ir teauginu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tadasg, ten sena pieva kurioj yra piktžoliu ir normalios žolės, bet pirmiausia padarysiu pūdymą, paskiau kokius žirnius, o po jų kviečius.

Arba dar gali pabandyt toki varianta: pavasari zeme idirbt, panaudot glifosata, o geguzes gale-birzelio pradzioj paset grikius :) Zeme jiems tinkama ir darbu eiliskumas susidelios :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlo žemes prastos: našumas 25, rišlus smėlis pagal geoportal.lt. Nuvaziavau pažiūrėti - apie 20cm priesmėlis(viršutinis sluoksnis tamsus su netikėtai daug sliekų), bet giliau tai konkrečiai smėlis. Žolė auga ir ganėtinai vešli, tai sakau gal ir koks rimtesnis augalas augtų:) O jei rimtai tai planas toks: 1) pavasarį išlėkščiuoti 2) po 2-4 sav. lėkščiuoti antrą kartą kartu išsėjant baltasias garstyčias 3) po 1-2 mėn užarti 4) pasėti žieminius rapsus. Paskui auginti rapsus, kvietrugius ir miežius. Visus auglus auginti žieminius, nes tokiame dirvožemį dregmės stoka. Arti sekliai apie 15cm, kad kuo mažiau išverst į paviršių smėlio. Derliai bus neįspūdingi, bet manau matematika gausis su mažu, bet "+" ženklu. Laukiu jūsų minčių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 8 mėnesių...

mano zemes irgi panasaus balo ir jau antri metai pastebiu kad apsimoka auginti kvietrugius, nes islaidos mazesnes gaunasi uz kviecius, o supirkimo kainos kaip cia pasakius, plius juos uzaugint daug lengviau nei kviecius. Pernai kvietrugius nuo kombaino veziau pagal sutarti po 134eur, uz siuksles ar dregme nuskaite tai gavosi apie 130eur/t., kvieciu turejau tik vasariniu, sutartis buvo po 173, bet veziau tik ekstra, gavosi 187eur, neblogai. siemet kviecius vezu pasarinius arba trecia klase, sutartis po 145eur, tai gaunasi apie 120eur/t, jau neskaiciuoju kiek uz dregme nuskaiciuoja, gaunasi apie 100eur/t. siemet kvietrugius siai dienai ima po 107eur, fiksuot dave po 110eur.

tiek kvietrugiu tiek kvieciu derlingumai panasus, tik kad kviecius brangiau uzauginti. taip ir sedziu mislydamas gal siemet dar daugiau kvietrugiu uzvaryti ir nereiks sukti galvos del klases ir nereiks lakstyti su karbamidu papildomai. kaip jus galvojat?

aplinkui kviecius kulia po 7-8t bet ir kisa i juos, man kol kas pavyksta 5-6tonas priauginti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano zemes irgi panasaus balo ir jau antri metai pastebiu kad apsimoka auginti kvietrugius, nes islaidos mazesnes gaunasi uz kviecius, o supirkimo kainos kaip cia pasakius, plius juos uzaugint daug lengviau nei kviecius. Pernai kvietrugius nuo kombaino veziau pagal sutarti po 134eur, uz siuksles ar dregme nuskaite tai gavosi apie 130eur/t., kvieciu turejau tik vasariniu, sutartis buvo po 173, bet veziau tik ekstra, gavosi 187eur, neblogai. siemet kviecius vezu pasarinius arba trecia klase, sutartis po 145eur, tai gaunasi apie 120eur/t, jau neskaiciuoju kiek uz dregme nuskaiciuoja, gaunasi apie 100eur/t. siemet kvietrugius siai dienai ima po 107eur, fiksuot dave po 110eur.

tiek kvietrugiu tiek kvieciu derlingumai panasus, tik kad kviecius brangiau uzauginti. taip ir sedziu mislydamas gal siemet dar daugiau kvietrugiu uzvaryti ir nereiks sukti galvos del klases ir nereiks lakstyti su karbamidu papildomai. kaip jus galvojat?

aplinkui kviecius kulia po 7-8t bet ir kisa i juos, man kol kas pavyksta 5-6tonas priauginti.

Kaime yra didelis ūkis kuris užsiima augalininkyste, tai jau pora metu nemačiau kad kviečius augintų, kvietrugiai, rapsai, miežiai, žirniai pagrindinės kultūros.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...