Jump to content

Veja sodyboje


ricardaas

Recommended Posts

  • Atsakymai 70
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Gal įmestumėte nuotraukas savo aeratorių :icon-question: Gal įmanoma pačiam pasidaryti :icon-rolleyes: o gal kur turguje nebrangiai aptiksiu :)

Pas mane tai tipo horizontali freza .Besisukantys peiliai išdrasko velėną .

Ja suka benzininis varikliukas ,užgriebis - 0,5 m.

O kur subado tai tikriausiai vadinasi skatifikatorius ar dar kaip .Jis irgi gerai skatina vejos kvėpavimą ,drėgmės patekimą prie šaknų .

Kitas varijantas panaikinti velėną -smėliavimas . Užpylus ploną sluoksnį smėlio žolė išleidžia naujas šaknis .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kitas varijantas panaikinti velėną -smėliavimas . Užpylus ploną sluoksnį smėlio žolė išleidžia naujas šaknis .

Gavau tokias knygeles,tai jose apie vejas yra rašoma,ir apie aeraciją rašo-galima pavasarį subadyti specialiomis šakėmis-smaigais.Paprastos šakės netinka,nes per daug dūrių(200-300) padaro į 1 kv metrą.Tie smaigai bedami ne giliau kaip iki 15 cm kas 10 cm.Tais smaigais žemė subadoma iki 6 cm gylio skylutėmis-50-60/kv metrą

O apie smėliavimą dar neteko girdėti-būtų visai nebloga alternatyva badymui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kitas varijantas panaikinti velėną -smėliavimas . Užpylus ploną sluoksnį smėlio žolė išleidžia naujas šaknis .

Gavau tokias knygeles,tai jose apie vejas yra rašoma,ir apie aeraciją rašo-galima pavasarį subadyti specialiomis šakėmis-smaigais.Paprastos šakės netinka,nes per daug dūrių(200-300) padaro į 1 kv metrą.Tie smaigai bedami ne giliau kaip iki 15 cm kas 10 cm.Tais smaigais žemė subadoma iki 6 cm gylio skylutėmis-50-60/kv metrą

O apie smėliavimą dar neteko girdėti-būtų visai nebloga alternatyva badymui.

Smėliuojant yra problema -pakyla žemės pavirsius .Jei veja yra lygiai su bordeliais tai jie gali atsidurti žemiau vejos . Pliusai ,išlyginami buve nelygumai ,jei jie buvo .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siemet ikasiau i zeme ~42metrus palstikinio vamdzio.Penkiose vietose yra mini sulineliai islenda alkune vamzdzio su propke.Norimoi vietoj uzsuki purkstuka,ijungi siurbli kuris siurbia vandeni is upelio ir laistai.siurbliukas maziukas,elektrinis nardinamas i vandeni.viena beda kad per sausra upelis istusteja ir nera ka siurbti.siemet yra minciu kaip praplanti/prakasti didesni plota i kuri prisikauptu vandens,ir pajungti galingesni siurbli(hidrofora) kuris sukeltu bent 4-5 atmosferas slegio ir galeciau pajungti visus penkis purkstukus.Foto neturiu kaip ikelti,nes laido usb neturiu i kompiuteri is fotiko.Savaites begi kaip nors susiveiksiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš sutinku kad geriausia stacionari laistymo sistema su kompiuteriu ir iššokančiais purkštukais.Gerai ir kai požeminiai šulinėliai yra,bet mane tenkintų ir paprastesnis variantas:turiu hidroforą,kuris pumpuoja vandenį iš tvenkinio,o iš jo yra ilga šlanga laistymui,prie kurios pritaisyčiau kokį besisukantį ar kitokį purkštuką-palaistei,perkeli į kitą vejos vietą(ne taip patgu,bet šlangos ilgis tai leis :lol: )Tai kokį purkštuką geriau pasirinkti-ar tokį kur sukasi ratu ir tokia lopetytė pertraukia srovės ilgį...ar kitokį,kuris toks padedamas kaip stora šlanga su skylutėmis,ir vandens srovė laisto aukštyn-žemyn 180 laipsnių kampu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš sutinku kad geriausia stacionari laistymo sistema su kompiuteriu ir iššokančiais purkštukais.Gerai ir kai požeminiai šulinėliai yra,bet mane tenkintų ir paprastesnis variantas:turiu hidroforą,kuris pumpuoja vandenį iš tvenkinio,o iš jo yra ilga šlanga laistymui,prie kurios pritaisyčiau kokį besisukantį ar kitokį purkštuką-palaistei,perkeli į kitą vejos vietą(ne taip patgu,bet šlangos ilgis tai leis :lol: )Tai kokį purkštuką geriau pasirinkti-ar tokį kur sukasi ratu ir tokia lopetytė pertraukia srovės ilgį...ar kitokį,kuris toks padedamas kaip stora šlanga su skylutėmis,ir vandens srovė laisto aukštyn-žemyn 180 laipsnių kampu.

Atgaivinti galima su bet kokiu bet reikia atkreipti dėmesi : Jei laistai tai daug ,kad prisigertu gilesnis sluoksnis tada ir rečiau laistyti reikia .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei ploto nedaug tai galima ir taip zaist,as taip ilgai laisciau.Prisimink kad bet kokiam purkstukui reikalingas didelis slegis,tada isvystysi puiku rezultata.Esu isbandes nemazai laistykliu,ir tu pigiu kur galima pasirinkti laistymo tipa,nu tokie zaisliukai,vel visokie myztukai...bet geriausiai pasiteisino purkstukai besisukantys ratuku ir kaip tu sakai ta lopetele kuri pertraukia srove,su ja galima nustatyti laistymo kampa (nuo 0 iki 360)antroje vietoje buvo tokia laistykle kur vamzdelis ir jame daug skyliu.jis vartosi 180 laipsniu kampu,bet gali reguliuoti irgi.Tai ta laistykle naudoju mazuose plotuose arba gelyne kokiam.O purkstukus ant vejos,nes jie apima dideli plota.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai matai Hari,pas mane kol kas tik 6 arai vejos bus,juodžemis jau užvežtas,tai kasinėti nebenoriu :D O ta kompiuterinė tai ir pakainuoti turėtų :icon-eek: ,tai išsiversiu ir taip...kol žemė nebuvo užvežta,buvau pagalvojęs apie tuos šulinėlius,bet nusprendžiau kad užteks paprastesnio varianto...tai nebenoriu "žvalgytis atgal" :D kaip jau nuspręndžiau,taip ir reikės išsiversti.

Na spaudimas pas mane hidrofore nėra ypatingas(apatinis,kai siurblys įsijungia 1,1,o kai išsijungia 1,5 atmosferos.)Hidroforas fermoje stovi,tai kai iš šulinio pumpavau,tai iki 3 buvau sureguliavęs,bet kai nutiesiau liniją iš tvenkinio(100metrų),tai teko rėlę sureguliuoti mažesniam slėgiui,nes siurblys užsiorindavo ir nebeišsijungdavo.

O iš kur pirkai tuos abiejų rūšių purkštukus ir kokia jų kaina :icon-question: Tas kur sukasi ratu su lopetyte-ar jame galima reguliuoti ne tik apsisukimo kampą,bet ir purškimo aukščio kampą nuo žemės paviršiaus :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ta laistykle tai senukuos,tada gal 40lt kainavo ji,o purkstuka irgi is ten pat.aukstis tai taip reguliuojasi: jeigu purkstuka pakeli nuo zemes tarkim ant kokios baslio ismeigto i zeme tai jis ir smirskia auskciau :D yra ju dvieju rusiu,plastmasiniai ir metaliniai.metaliniai brangesni,bet patvaresni,visai darbas jo kitoks.Kainos ivairios,jei pirksi zinomos firmos pvz "gardena" tai sumokesi uz varda,o jei nezinomos tai kazkur nuo 10 iki 20 lt tekainuos.

Pats laikas prakast kol pievutes neuzsejai.mes kasem kai jau isivesejusi buvo.kiek ten tereikia kasi per kastuvo ploti ir gylis 10cm.Tik reikia nepamirst isleisti vandeni per ziema,nes uzsals ir gausi pavasari keisti vamzdy :D

su slanga gal ir gerai,bet man atsibosdavo vakare jas suvyniot,ryte vel isvyniot :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laistykelei gerai bus.Bet purkstukui biski maza,mazas spindulys ir kazi ar veiks normaliai.Ki bandziau tai buvau pajunges nuo vandentiekio,bet tai kai kaimas pradeda vakare laistyt tai slegio ir nenebuna.geriausias efektas kai buna 2.5-3 atmosferos.Nebent galetum daryti toki dalyka.pasistatai koki plastmasini kubila,ar backa taip koki 100ltr talpos.Padarai taip kad i ji pastoviai papildytu vandeni is to pastovaus siurblio,o ta kubila imerki maza siurbliuka(jis senukuos irgi ten kazkur kelias desimtis litu kainuoj) ir laistai purkstukais.Viena purkstuka veza puikiai,du silpniau bet irgi veza.ryt nufotkisiu kaip nors ta siurbliuka ir cia ikelsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

purkstukui biski maza,mazas spindulys ir kazi ar veiks normaliai.Ki bandziau tai buvau pajunges nuo vandentiekio,bet tai kai kaimas pradeda vakare laistyt tai slegio ir nenebuna.geriausias efektas kai buna 2.5-3 atmosferos.

tai aš tik 1 purkštuką jungsiu-palaistys,perkelsiu į kitą vietą.O nuo kaimo vandentiekio maždaug kokio ilgio srovė buvo dieną ir vakare :icon-question: Su mano 1,1-1,5 atmosferos kokio ilgio srovė gali būti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

purkstukui biski maza,mazas spindulys ir kazi ar veiks normaliai.Ki bandziau tai buvau pajunges nuo vandentiekio,bet tai kai kaimas pradeda vakare laistyt tai slegio ir nenebuna.geriausias efektas kai buna 2.5-3 atmosferos.

tai aš tik 1 purkštuką jungsiu-palaistys,perkelsiu į kitą vietą.O nuo kaimo vandentiekio maždaug kokio ilgio srovė buvo dieną ir vakare :icon-question: Su mano 1,1-1,5 atmosferos kokio ilgio srovė gali būti :icon-question:

Nepaklausiau kiek tavo tos vejos yra .Pas mane tai apie 1 - 1,5 Ha susidaro per visas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai kompiuteris tai isvis butu cia modernu bet galima ir pasigaminti.tarkim kiekviena purkstuka lauk isstumia varikliukas naudojamas automobiliu centriniuose uzraktuose.Pajungei laiko rele,nustatai laika pakst ijungia tau siurbli ir iskelia purkstukus,po kiek laiko automatiskai issijungia.tiek kad nematysi kiek litru issiurbe ir t.t bet esme butu ta pati.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mėgėjau,gal domėjaisi kiek ta kompiuterinė sistema kainuoja :icon-question: Įsirengti dar neplanuoju,bet po kelių metų visko gali būti :) Įdomu kiek ta įranga kainuotų kokiems 20 arų vejos :icon-question:

Domėjausi jei šiek tiek moki rankose laikyti gulsčiuką ,susipirkus purkštukus ,kompiuteri ,siurbli ,filtru -galima ir pačiam susimontuoti .

O parodoj kai užklausiau firmos apie irengima -papasakojo kaip irenginėjo pas vieną .Pilnai kompiuterizuotą su programuojamais purkštukais ,su prapučiamomis linijomis , su siurbliais ir filtrais ,su dregmės davikliais - 35 arai - 30 000 lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Normaliai-1 aras ~1000Lt :icon-eek: Teks laukti kol praturtėsiu :lol: O ir pačiam montuojant manau tik kokius 1-2 tūkst. Lt sutaupytum.Nieko nesakau-patogu,nereikia nieko galvoti,yra ir dirvos drėgnumo davikliai,ir pasilaisto kada ir kiek reikia,bet kol kas turiu kur pinigus dėti-kad ir ūkį modernizuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
siemet ikasiau i zeme ~42metrus palstikinio vamdzio.Penkiose vietose yra mini sulineliai islenda alkune vamzdzio su propke.Norimoi vietoj uzsuki purkstuka,ijungi siurbli kuris siurbia vandeni is upelio ir laistai.siurbliukas maziukas,elektrinis nardinamas i vandeni.viena beda kad per sausra upelis istusteja ir nera ka siurbti.siemet yra minciu kaip praplanti/prakasti didesni plota i kuri prisikauptu vandens,ir pajungti galingesni siurbli(hidrofora) kuris sukeltu bent 4-5 atmosferas slegio ir galeciau pajungti visus penkis purkstukus.Foto neturiu kaip ikelti,nes laido usb neturiu i kompiuteri is fotiko.Savaites begi kaip nors susiveiksiu.

Hari,tavo teisybė :D atsibodo tas šlangas tampyti :D Laistyti reikia vakare,o ir tada laiko nebūna...gal galėtum plačiau-kokio skersmens vamzdį dėjai,ir svarbiausia kokie tie mini šulinėliai :icon-question: Kur juos pirkai,kokia vnt kaina :icon-question: Gal galima kur internete pasižiūrėti kokių yra :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveikas,

Kasem pirma grioveli taip koki 15-20cm gylio,vamzdis juodas poletileninis skersmuo nzn net,nu toks kuri gali apimti plastaka ir i kuri trys pirstai lenda :D ,sulineliai tai tokie nuo asbestcementiniu vamzdziu jei zinai buvo statybose naudojami,tai juos supjaustem po 10cm kazkur,skersmuo ju 200mm.

Ikasti juos reikia taip kad pasidetu butu lygiai,su vejos sluoksniu(taip kad zoliapjove nekliutu,ir suzelus zolei nesimatytu,padariau aiskesni brezinuka.nesijuokit labai.

brezinysalksdhjn4.jpg

img410122lw6.jpg

Klausk kas dar neaisku.Iš viso nutiesta 78metru trasa,5 sulineliai(atstumas tarp ju 18m), kuriuose gali jungtis purkstukai,esam pasidare antgali su su slanga tad galima dar toliau nuvesti lietinima.Laistame iskart su trim prukstukais,tada siurblys laiko pastovu ir mums tinkama 3 atmosferu spaudima.Praejus kuriam laikui purktukus pernesam i kitas vietas ir toliau laistom,jeigu butume garantuoti kad niekas nepavogs siurblio ir griovy uzteks vandens tai laistytumem per nakty,tada ne taip greitai garuoja vanduo ir pigesne elektra. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkui Hari už informaciją. :icon-wink: Vamzdžio diametrą pagal purkštukus suderinsiu,o dėl šulinėliu aš irgi kažką panašaus galvoju daryti...

Kažkada kataloge mačiau tokių plastmasinių šulinėlių-su dangteliu,atsidarai ir laistai...tik nebelabai pamenu kas prekiauja :icon-rolleyes: Berods Lytagra...

Firminiai šulinėliai su purkštukais,patys atsidaro ir užsidaro,man užteks ir paprastesnio varianto. :) Pas tave tas purkštukas prisisuka tiesiai ant to trišakio :icon-question: Ar dar yra kokia šlangutė :icon-question: Kiek pasižiūrėjau,tie įsmeigiami purkštukai yra su pajungimu iš šono,tai mastau kad reikia daryti šulinėlį uždaromą-suvyniojai tą šlangos gabaliuką ir sukišai į šulinėlį(kad netrukdytų veją pjauti),o po to išvyniojai,prijungei purkštukus ir laistai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...