Jump to content

dirvožemio tyrimai


gbandinis

Recommended Posts

  • po 6 mėnesių...

1mg/kg yra 3kg/ha jei standartikai 15cm dirvozemio.

Norejau pasitikslinti, jei 1mg/kg yra 3kg/ha, tai pavyzdziui jei reikalingas fosforo kiekis yra 120 mg/kg arba 360kg/ha, o zemes tyrimas rodo kad fosforo yra 100 mg/kg taip suprantu 300kg/ha, tai man reikalinga papildomai ideti 60 kg/ha P2O5 veikliosios medziagos. Ar teisingai supratau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ph 7,04

Humusas 9.22( keista kad lb daug ,gal kad cia raziena ir lengva zeme vietomis durpe.. O kur dar daugiau durpes kitame lauke tai virs 10 rodo)

P 87

K 183

Kokias patartumet tresimo normas ,pacias trasas butu sejami mieziai,,,

Dėl didelio humuso pastebėjau ir aš, kad iš durpynų jis ten yra kosminių dydžių. Todėl daugiau ir aš ir tau patariu neimti iš durpyno bandinio. Durpynas lieka durpynu, ten specifiniai ir tręšimai, ne tokie kaip priemolio žemėj, todėl geriau tuos durpynėlius aplenkti imant bandinius, kad labai neiškraipytų normalaus dirvožemio rodiklių.

O šiaip bent jau aš prie tokio PK panaudočiau keletą metų azofoskę, kažkiek padidintų P kiekį, nes kai kuriems augalams jis jau gal mažokas lyginant su K.

kokios isvados butu tokiu tyrimu?

1 ph 7,4 P 116 K 175 humusas 2.8

2 ph 7.7 P 210 K 150

3 ph 7.5 P 190 K 197

4 ph 7.5 P 234 K 240

Is kiek dalinti kali ir fosfora kad suzinoti kiek kg/ha? As kiek suprantu labiau reiktu susikoncentruoti i kali.

Tokios žemės aišku kelia pavydą, gražūs skaičiukai. Žiūrint į didelį P kiekį spėju, kad azofoskė naudojama dažnai. Kita vertus gal ten pas jus dirvožemiai turtingi fosforu. Bet dabar manau jau laikas orientuotis į trąšas su gerokai mažesniu P kiekiu lyginant su K.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...

Na tarkim pasidarau dirvožemio tyrimus, tai kaip man išsiskaičiuoti tada planuojamam derliui kiek ir kokias trašas berti? Gal yra kokia nemokama programa, ar bent kažkokios lentelės, formules pagal kurias galmetu pasiskaičiuoti tą visą reikalą?

Parodisi tyrimus rimtesniam agronomui ir viska paaiskins arba padarys plana tas kas darys tyrimus,uz kazkoki mokesti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išsityriau prie pH, P, K, hu, dar ir S kelis laukus. Pasirodo nieko gero sieros neturiu, vos iki 2 mg/kg. Kai norma 6-12 turėtų būti. Kas gal susidūrėt su S tyrimais savo laukuose? Kokias korekcijas tręšime siera reiktų daryti?

 

Siera dirvozemyje judri, o jos atsargos pasipildo trasu arba krituliu pagalba :) Slidus reikalas cia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išsityriau prie pH, P, K, hu, dar ir S kelis laukus. Pasirodo nieko gero sieros neturiu, vos iki 2 mg/kg. Kai norma 6-12 turėtų būti. Kas gal susidūrėt su S tyrimais savo laukuose? Kokias korekcijas tręšime siera reiktų daryti?

Sieros nera tikslo tirti, taip pat kaip ir azoto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet jei vidutiniškai dirvožemyje būna 6-12, o tyrimai juk atliekami netręšus, tai vis tiek gal kur užsilaiko koks miligramas kitas už grumsto pasikavojęs? :icon-rolleyes:  Tiesiog sugalvojau pora laukelių išsitirti, anksčiau neteko į tai labai gilintis. Tiesiog duodi S pagal tręšimo rekomendacijas ir tiek. Gaila neturėjau dar tyrimų kai buvau pasijungęs Smart programos pabandymui, dabar baigės periodas. Įdomu ką būtų išmetę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na parašysiu keleta pvz. PH~7,1 P ~140, K~160  humusas ~2 tai tarkim 5-6t planuokamam derliui ka reiktu tikslingai atiduoti?

Kitas variantas, toks smeliukas kur daug metu trešta mėšlu: PH~6,7 P~380, K~350 humusas ~2 , tokiam variante ar bereikia dar PK ar užtenka trešimo tik azotu?

 antrajam variante kokius 5metus gali pamirsti npk trasas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...