Jump to content

Savos gamybos kieto kuro katilai


gž

Recommended Posts

Augunstai kaip tau sekasi su katilu? Buvai rašęs apie savo mintis gamintis savadorbį katilą.Gal jau toks šildo tavo namus

Sveiki ,vasara visokiu nenumatytu darbu buvo atsirade nedariau nes reikia priestata dastatyti ir norisi kad jis butu oficialus ir jame irengti katiline .... pas mane galvoje sukasi mintis ... o va senas draugas kaip ir igyvendino ta minti pas save :))  labiausia patiko tai kad jis padare visokiam slamstui kurenti (pvz turi koki maisa prikimses kokiu zieviu liekanu tai jis ji ikisa visa ir pakuria ir dega yra malku tom kurena ,angliu ir kurena ...)zodziu visiem kuram nu jei dar granulem ar grudais eitu (automatizuotai )tai is vis gerai bet ten galimybes tam yra bet kada galima prikonstruoti. ..

Vat kaip ir rasiau kad didele anga kurui ideti ir ilgis tai svarbu kad gali viska kurenti... va su atidavimu silumos i sitema reikia pasukti galva ..vieni konstruoja is seno berzo kiti is seno kokio peciaus -pakura padaro atskirai -bet toks maziau atiduoda silumos , reiketu kad ugnis jau kaitintu vamzdius ar sienele su vandeniu .. 

ten kur foto ikeliau uzsieninio peciaus jo atidavimas iki 60procentu tik ,nes degant biomasei grudam i siukslem reikia aukstos temperaturos, tai jo sonai is samotiniu ploksciu padaryti...  

Kaina- jei geras pecius jo kaina prasideda nuo 8k ir tolyn   ...ir dar neatitinka tu noru ... todel ir norisi kazka konstruoti .. 

Turiu viena liaudies meistra santechnika tai jis isgriauna tuos smadielkas ir stato gamyklinius -tai visokiu projektu  papasakoja 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 56
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

...man mintis gamintis katila kilo tik prieš menesį,nes nerandu gamyklinio katilo kuris atitiktų mano norams.Vienas panašus yra,tačiau jis pergalingas ir kaina su nuolaida tik 17000.

Kadangi man reikia sąlyginai mažo galingumo katilo,tai man truksta informacijos - kokio dydžio turėtų būti pati degimo kamera.Kitas klausimas - ar lenkiskas šamotas atlaikys temperatūras ir apkrovas.Beto manasis katilas turėtų būt užkraunamas iš viršaus , nes mano kuras sukrautas į maišus. Šilumokaitį galvoju daryti iš vamzdžių - dumai eitų vazdzio vidumi , o vanduo išorėje

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...man mintis gamintis katila kilo tik prieš menesį,nes nerandu gamyklinio katilo kuris atitiktų mano norams.Vienas panašus yra,tačiau jis pergalingas ir kaina su nuolaida tik 17000.

Kadangi man reikia sąlyginai mažo galingumo katilo,tai man truksta informacijos - kokio dydžio turėtų būti pati degimo kamera.Kitas klausimas - ar lenkiskas šamotas atlaikys temperatūras ir apkrovas.Beto manasis katilas turėtų būt užkraunamas iš viršaus , nes mano kuras sukrautas į maišus. Šilumokaitį galvoju daryti iš vamzdžių - dumai eitų vazdzio vidumi , o vanduo išorėje

Pecius ir kuras aktualu kai atsala -kai silta yra kitu darbu :) dureles padare dideles ir jose mazos kai reikia atidarai vienas o kai reikia kitas .... galvoju reiketu taip sonai samotu o kur ugnis eina per visa reikia pertvara daryti su vandeniu kad ugnis degdama kaitintu ta pertvara ir iseidama dar ikaitintu tipo berzo su daug vamzzdziu  ir iseitu i kamina ... su 1k manau uztektu gal dar ir nereiketu 

Dydis tai tikrai kad tilptu maisas visas ir ilgiu ir auksciu  ciut vietos butu 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirminis variantas http://bart-katilai.lt/?page_id=6

jei turesit kazkokiu spec pageidavimu manau sutarsit gali padaryti vieta degiklio imontavimui ir panasiai

dega pjuvenos is po gaterio siaudines granules pjuvenu granules anglys malkos sausos slapios ir taip toliau kam idomu galit atvaziuot parodysiu gyva kaip dega ka sildo jei susidomesit ju dirbtuveles uz kokiu 500m nuvaziuosim dar ir kaina paderinsim  :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirminis variantas http://bart-katilai.lt/?page_id=6

jei turesit kazkokiu spec pageidavimu manau sutarsit gali padaryti vieta degiklio imontavimui ir panasiai

dega pjuvenos is po gaterio siaudines granules pjuvenu granules anglys malkos sausos slapios ir taip toliau kam idomu galit atvaziuot parodysiu gyva kaip dega ka sildo jei susidomesit ju dirbtuveles uz kokiu 500m nuvaziuosim dar ir kaina paderinsim :icon-rolleyes:

ačiu už pasiūlymą.Tik patarčiau būti atsargesniam ,nes nesu išdidus ir galiu pasinaudoti pasiūlymu.

...dar vasarą ir skambinau ir emailus rašiau, tačiau techninių bart katilo duomenu taip ir nesulaukiau..Katilo degimo budas užpatentuotas ,o dabartinis katilas irgi patentuotas ,tai todel jis man nelabai patinka.Beto katilas išgirtas tokiu pat stiliumi kaip ir stropuva - kiti katilai išpeikti išaukštinant savajį...Labiausiai nepatinka tai , kad liepsna šiame katile yra šaldoma ir antrinis oras paduodamas šaltas.Del lšilumos atidavimo nesiginčinu ,nes apie tai nelabai nusimanau,bet kuro sudeginimo kokybe tikrai turetų buti l.prasta.Šeip idėja nebloga.

Kadangi pats nevirinsiu,tai vistiek reikės iškoti gamintojo, tai gal ir teks į tą firmelę kreiptis ,juolab jie skekbia , kad gamina pagak užsakovo pateiktus brėžinius...

Kadangi savadarbis katilas tik planuose ,kurie panašesni į svajonę ,tai galvoju apie du varijantus - kopijuoti Ariterm +35 arba Viessman Vitolingo guju generacinius katilus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiu už pasiūlymą.Tik patarčiau būti atsargesniam ,nes nesu išdidus ir galiu pasinaudoti pasiūlymu.

...dar vasarą ir skambinau ir emailus rašiau, tačiau techninių bart katilo duomenu taip ir nesulaukiau..Katilo degimo budas užpatentuotas ,o dabartinis katilas irgi patentuotas ,tai todel jis man nelabai patinka.Beto katilas išgirtas tokiu pat stiliumi kaip ir stropuva - kiti katilai išpeikti išaukštinant savajį...Labiausiai nepatinka tai , kad liepsna šiame katile yra šaldoma ir antrinis oras paduodamas šaltas.Del lšilumos atidavimo nesiginčinu ,nes apie tai nelabai nusimanau,bet kuro sudeginimo kokybe tikrai turetų buti l.prasta.Šeip idėja nebloga.

Kadangi pats nevirinsiu,tai vistiek reikės iškoti gamintojo, tai gal ir teks į tą firmelę kreiptis ,juolab jie skekbia , kad gamina pagak užsakovo pateiktus brėžinius...

Kadangi savadarbis katilas tik planuose ,kurie panašesni į svajonę ,tai galvoju apie du varijantus - kopijuoti Ariterm +35 arba Viessman Vitolingo guju generacinius katilus

dėl to tai neišgąsdinsi, forumiečiai gan dažnai pas mane užsuka  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiu už pasiūlymą.Tik patarčiau būti atsargesniam ,nes nesu išdidus ir galiu pasinaudoti pasiūlymu.

...dar vasarą ir skambinau ir emailus rašiau, tačiau techninių bart katilo duomenu taip ir nesulaukiau..Katilo degimo budas užpatentuotas ,o dabartinis katilas irgi patentuotas ,tai todel jis man nelabai patinka.Beto katilas išgirtas tokiu pat stiliumi kaip ir stropuva - kiti katilai išpeikti išaukštinant savajį...Labiausiai nepatinka tai , kad liepsna šiame katile yra šaldoma ir antrinis oras paduodamas šaltas.Del lšilumos atidavimo nesiginčinu ,nes apie tai nelabai nusimanau,bet kuro sudeginimo kokybe tikrai turetų buti l.prasta.Šeip idėja nebloga.

Kadangi pats nevirinsiu,tai vistiek reikės iškoti gamintojo, tai gal ir teks į tą firmelę kreiptis ,juolab jie skekbia , kad gamina pagak užsakovo pateiktus brėžinius...

Kadangi savadarbis katilas tik planuose ,kurie panašesni į svajonę ,tai galvoju apie du varijantus - kopijuoti Ariterm +35 arba Viessman Vitolingo guju generacinius katilus

Firma arba rimtas suvirintojas gebantis suvirinti sandaria siule . atidavimas tai plotas i kuri liepsna atiduoda karsti i sistema ... pvz jei visas samotinis o viduje trys ar keturi vamzdukai kuriuos kaitins ugnis tai puse silumos ikaitins plytas ir tik truputi vamzdukai ... atidavimas bus koki 20 procentu ...aisku per kamina ir reikia kad siluma nepabegtu :) o tai galima su kiekvienu peciu . 

tokiam ir projekto nereiketu tik grazaus vaizdo nesuteikia :)

post-6634-0-66659100-1416940878_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiškai sutinku su tavimi Augunstai - reikia gero šilumos nuėmimo katilui.

Tik aš pirmenybę teikiu degimo kokybei.''AŠ UŽ EKOKOGIJĄ'' Vietovė kurioje gyvenu - žemumoje,apaugusi aukštais medžiais,jeigu dar žemas slegis ir vejas silpnas - tai dūmai eina pažeme ,tenka jais ir kvepuoti...

Nevisi gamintojai pateikia šilumokaičio plotą,pagal DGKKK gamitojus 10-čiai kW katilo galingumui būna 1m2 šilumokaičio paviršiaus.Galvoju apie 2m2 vamzdinį šilumokaitį...jei per daug šaldys dūmus -tai galima 'apdangstyti ' šamotu ,o jei per mažai - dėti turbolietorius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiškai sutinku su tavimi Augunstai - reikia gero šilumos nuėmimo katilui.

Tik aš pirmenybę teikiu degimo kokybei.''AŠ UŽ EKOKOGIJĄ'' Vietovė kurioje gyvenu - žemumoje,apaugusi aukštais medžiais,jeigu dar žemas slegis ir vejas silpnas - tai dūmai eina pažeme ,tenka jais ir kvepuoti...

Nevisi gamintojai pateikia šilumokaičio plotą,pagal DGKKK gamitojus 10-čiai kW katilo galingumui būna 1m2 šilumokaičio paviršiaus.Galvoju apie 2m2 vamzdinį šilumokaitį...jei per daug šaldys dūmus -tai galima 'apdangstyti ' šamotu ,o jei per mažai - dėti turbolietorius

Nus reikia atsizvelgti i tai kad jei per daug atsisaldo gaunasi net kondenstas -buna kad greitai uzsikisa kaminas nors kuras nesakingas ir sausas .. as kura targavojau tai visokiu budavo variantu -skambina ir sako tavo kuras blogas kaminas pas mus uzsikiso -sako kazka maisot o ten zinau jei dregmes daugiau nei standartas -briketas suira . tai ir aiskinu kad reikia pakelti peciaus temperatura kad jis siltesni ora isleistu i kamina ...kompiuterizuoti peciai pajaucia malku rusi ir net 2-3 proc.dregme .. 

Tai va jis jei per didelis bus po to bereikalo kurenti reikes -jei per mazas ji reikes pastoviai kurenti kad uzsildytu sistema ... reikia i ta atsizvelgti arba nukopijuoti kazka nuo padarytu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siai dienai padares esu sildomas grindis kaip akumuliacine talpa :)) tai esama pecka kaip tik tik speja darbuotis :)

Pasibaige mano eksperimentas ,o rezultatai ir nuvyle ir nustebino.Turejo katilas apsipilti kondesatu - bet jo nė kvapo. Nesuvaldau traukos , visa šiluma išeina pro kaminą,tad ir katilas sugebėjo kondesatą išdžiovinti..

Pas mane irgi yra šildomų grindų 50m2 ir akum talpa 500 ltr.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasibaige mano eksperimentas ,o rezultatai ir nuvyle ir nustebino.Turejo katilas apsipilti kondesatu - bet jo nė kvapo. Nesuvaldau traukos , visa šiluma išeina pro kaminą,tad ir katilas sugebėjo kondesatą išdžiovinti..

Pas mane irgi yra šildomų grindų 50m2 ir akum talpa 500 ltr.

Per kazkur per daug oro traukia jei peciaus durys sandarios tai jis turetu uzgesti jas uzdarius ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
  • po 6 mėnesių...

Sveiki, turim pasigaminę eksperimentinį katilo modelį, kurį dabar noriu padaryt galutiniu. Katilą gaminom iš seno dyzeliu kūrenamo "beržas" katilo ir iš šamotinių plytų moliu sumūrytos dėžės su dangčiu viršuje ir durelėmis priekyje orui patekti. "Beržo" dugne išpjauta skylė, kuri sujungta su dėžės apačioje palikta skyle ugniai. Dėžėje sudega bet kokios organinės liekanos bei šiukšlės, karšta ugnis patekusi į "beržą", pro "beržo" šonuose esančias skylutes gavusi oro sudega dar kartą, tad nesimato jokių dūmų kylančių iš kamino. Degimas vyksta po kuru, tad pakėlus dėžės dangtį galima matyti, kaip kuras (sumaltos grūdų liekanos) slenka žemyn, o baigiantis kurui, palei dėžės dugną matosi "skriejanti" ugnis. Dėžės vidaus matmenys 25x50x30cm, namo vienam aukštui apšildyti pilnai pakanka dviejų užpylimų per parą, kai lauke -10

Problema tame, kad pasibaigus kurui dėžėje labai įkaista plytos, bei degimo metu apsilydo ir subyra paprastos ketaus ardelės. Šiuo metu virinu naują dėžę dvigubomis sienelėmis, tarp kurių tekės vanduo.

Noriu paklausti ponų nuomonės kokias ardeles geriau dėti, ar kur paieškoti tų senovinių sunkių storų ardelių, ar daryti vandeniu užpildomus vamzdelius, tačiau baiminuosi, kad vamzdeliuose esantis vanduo per daug nesumažintų degimo temperatūros. Žinoma bus dedamas termostatas ir cirkuliacinis siurblys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turim pasigaminę eksperimentinį katilo modelį, kurį dabar noriu padaryt galutiniu. Katilą gaminom iš seno dyzeliu kūrenamo "beržas" katilo ir iš šamotinių plytų moliu sumūrytos dėžės su dangčiu viršuje ir durelėmis priekyje orui patekti. "Beržo" dugne išpjauta skylė, kuri sujungta su dėžės apačioje palikta skyle ugniai. Dėžėje sudega bet kokios organinės liekanos bei šiukšlės, karšta ugnis patekusi į "beržą", pro "beržo" šonuose esančias skylutes gavusi oro sudega dar kartą, tad nesimato jokių dūmų kylančių iš kamino. Degimas vyksta po kuru, tad pakėlus dėžės dangtį galima matyti, kaip kuras (sumaltos grūdų liekanos) slenka žemyn, o baigiantis kurui, palei dėžės dugną matosi "skriejanti" ugnis. Dėžės vidaus matmenys 25x50x30cm, namo vienam aukštui apšildyti pilnai pakanka dviejų užpylimų per parą, kai lauke -10

Problema tame, kad pasibaigus kurui dėžėje labai įkaista plytos, bei degimo metu apsilydo ir subyra paprastos ketaus ardelės. Šiuo metu virinu naują dėžę dvigubomis sienelėmis, tarp kurių tekės vanduo.

Noriu paklausti ponų nuomonės kokias ardeles geriau dėti, ar kur paieškoti tų senovinių sunkių storų ardelių, ar daryti vandeniu užpildomus vamzdelius, tačiau baiminuosi, kad vamzdeliuose esantis vanduo per daug nesumažintų degimo temperatūros. Žinoma bus dedamas termostatas ir cirkuliacinis siurblys.

Nu itariu idomus irenginys gavosi ,va kad dar foto  ,,v studiju ,,  :)   kazka panasaus is ,,berzo,, esu mates- patiko  ....  o kokio storio jum ardeles sudega ?  lytagroj maciau visokiu buvo ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu itariu idomus irenginys gavosi ,va kad dar foto  ,,v studiju ,,   :)   kazka panasaus is ,,berzo,, esu mates- patiko  ....  o kokio storio jum ardeles sudega ?  lytagroj maciau visokiu buvo ..

Reikia foto, bus foto :) Aišku dėl karščio siūlės sutrūkinėjo ir dėžė išsikraipė, bet ji jau paskutines dienas stovi. :)

Sudegę ardelės

Katilas

Dėžės vidus

"Beržo" vidus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus karstis didelis buvo jei taip sudege  :icon-wink:     as pirmam puslapyje ikeliau peciaus foto  vadinas --biomass    galvoju kad jum reikia pasidaryt sneka ir kad jis porcijomis paduotu  i peciu ir kad nesukeltu per daug temperatura ....   samotines plytos karsti atlaiko ,pas vakariecius net buna tokie spec samotai apvalus islieti  ....  

i tai cia kurenant su isvalom grudu taip sudege ar kokia angli kurenot ? 

Tas snekas  is bunkerio puse i vidu ilindes galas pakaista ir ta mase pakaitina  ...  

Bet mintis peciaus gera respect :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus karstis didelis buvo jei taip sudege  :icon-wink:     as pirmam puslapyje ikeliau peciaus foto  vadinas --biomass    galvoju kad jum reikia pasidaryt sneka ir kad jis porcijomis paduotu  i peciu ir kad nesukeltu per daug temperatura ....   samotines plytos karsti atlaiko ,pas vakariecius net buna tokie spec samotai apvalus islieti  ....  

i tai cia kurenant su isvalom grudu taip sudege ar kokia angli kurenot ?

Bus šnekas, bet ateity :) Karštis pirminiam degime tikrai didelis būna, ypač jei suvažiuoja šeimyna ir tenka staigiai namuose padaryt vilnietišką temperatūrą +24 (nesuprantu, kaip jie užmiega tokiam karštį :D ) tai oro daugiau davus iš toli girdisi kaip ūžia. Pakuriama dedant kelias pliauskas išilgai dugno, kad oras praeitų, tada jos uždengiamos laikraščiais, kartonais, senais skudurais ar pan, kad miltai neprabėgtų, o ant viršaus keli kibirai miltų, praeitas dvi žiemas miltus malėm iš suplėkusių lubinų, sukaitusių rugių ir visokių grūdų išvalų. miltai nuo karščio susilydo gabalais ir suanglėja, o kai sudega pelenų lieka labai mažai. Reiks perlėkt pirmadienį per katilus gaminančias įstaigas, gal ką patars ar gerų ardelių turės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...