Jump to content

Apsauga nuo vilku...


Mantas33

Recommended Posts

Labas.Pas mane netolies praeita nakti papjove dvi avis kaiminystej.Bet tas zmogus paligdavo nakti jas ir kelios buvo risamos o kitos palaidos...As pats saviskes jau kokia savaite uzdarineju ant nakties kai pareina nors visa vasara pareidavo nakvot jos i tvarta... Ar seip tiketina kad vilkai gali diena i avis kesintis ir jauciu kad nera tokiu dalyku kaip kompensacijos uz sudraskytas avis...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebūtinai vilkai , yra dar vilko ir šuns hibridai arba išmestų sulaukėjusių šunų gaujos, pastaroji pernai uošviams devynias avis papjovė. Ka gali tai prašyt medžiotojų kad sutvarkytų ta problema.

Jai šalia namų tai vilkas neturėtų eiti , o pas kaimyna kai papjovė, kasnors bent pagal pėdas žiūrėjo , nes vilko kitokios negu šuns. Tai lengviau būtų kaltininko ieškot , kai žinai kas kaltas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seip vilkus draudzia medzioti SKAICIUOJA KA TEN JIES DARO KIEK PALIKTI JU ... na yra cia tas miskas kalniniskes gan dideli ar kur jie buna nezinau ar reik jiems misku ar ko bet sako per nakti jie gan toli vaiksto medziodami...Del pedu nezinau savinninkas sake isdraskytos jos skaito nusprende kad vilku bus darbas seip dar pries koki menesi buvo netoliese ir 3 papjove buvo kalba kad vilkai...Sunu dideliu nesu pastebejas palaidu cia lyg...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie mano galvijų,jei tiksliai apie 300-400m. nuo jų,medžiotojai gegužės mėnesį matė vilką apie 19val.Pasak jų sekė stirną,na jei pasitaikytų avis pakeliui manau neatsisakytų.Vienas kategoriškas pastebėjimas nėra vilko ir šuns hibridų,yra tik sulaukėję šunys ar jų gaujos.Šuo vilkui tik eilinis grobis,baikit tas pasakas kad pabėgo kalė susikergė su vilkais ir gavosi neaišku kas.Kas su manim nesutinka tegu pasikalba su p.Tijušu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O visa bėda tame,kad nieks nestoja i asociacija,ir,kada yra 77 nariai yra juokinga kažko reikalauti is ministerijos,patys sau kasame duobe,butų 500 -700 nariu,valdžia pati norėtų bendrauti,O dabar kiekvienas prie suduzusios geldos parinames,kad duok Die kaimynui šiandien pasisektų kaip man pasiseke vakar :icon-twisted:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,kaimuoliai ,neiskenciau ,vilkai puola o gal sunys .man tai keista ir juokas ima kai vet tarnyba neleidzia kastruoti su gumytemis -tipo skauda -ooo kai avy sudrasko vilkai ji ten is skausmo numirsta tai cia vsio legalno ,nes vilkai matai nykstantys ,savam sklype jei nera tikro seimininko tai ir savivaliaujama,vaistai -tarkst ir kaili ant sienos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia vitaminu tiems nekadejams pametyt...

kokia tu vaistu sudetis turetu but?

Pvz antifrizas arba jo koncentratas ,valgomas šaukštas užmuša katina, bet gali ir tavo katinas ir kaimyno šuo ir vištos tuos vaistus suvalgyt jai pamirši paimt ir dar reikia padėt ten kur rastų , žodžiu irgi daug niuansų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuodijimas tinka tik valkataujantiems sunims. O kas liecia suns-vilko misruna,tai juos(pagamina) zmogus,taip jis (gamina) pagalbininka medzioklei, na ir jai tarp zmogaus ir jo draugo nesusiformuoja rysys pastarasis gryzta pas protevius,o,tada ir prasideda kancios mums gerbemieji kolegos.Tokie padareliai nebijo nieko,o ir kergtis gali su abiem pusem...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Esu GAA "Baltijos vilkas" narys. Norėčiau pasidalinti informacija, o gal kažkaip kitaip pagelbėti sprendžiant gyvulių apsaugos nuo vilkų problemą. Matydami, kad kyla daug problemų paruošėme informacinį lankstinuką bei knygutę. Joje surinkti šiuo metu veiksmingiausi apsaugos būdai Europoje. Taip pat domimės šia tema bei renkame naujausią informaciją. Būtų įdomu sužinoti kokius būdus naudojate ir kokie pasiteisina, o ypač kurie ne, mūsų krašte?

Knygutė ir lankstinuką rasite čia. Džiaugtumėmės jei galėsite pasidalinti su tais, kurie neturi interneto prieigos:

http://www.vilkai.lt/ukininkams/literatura

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, šautuvas gali pagelbėti ginant gyvulius savo teritorijoje. Bet šaudymas miške gali pabloginti situaciją ir yra neveiksminga priemonė. Vikas yra baikštus gyvūnas ir vengia žmogaus. Tuo pačiu jis saugodamas savo jėgas visada renkasi lengvesnį grobį. Vilkas iš prigimties medžioja šeimomis, tėvai ir jų vaikai. Taigi naudojant medžioklę ir taip išardžius jo šeimą jis tampa bejėgis susimedžioti grobį miške. Taip mes jį patys priverčiame pasukti link ganyklų. Tuo pačiu yra tikimybė sumedžioti vilkus, kurie kaip tik pratę medžioti miške, o juos pakeičia kiti, kurie gali būti su kitais medžioklės įpročiais. Taigi tai tik aštrina problemą vietoj sprendimo. Vilkas paprastas gyvūnas, jei jam reikia daugiau jėgų nugvelbti avį iš aptvaro nei iš miško tai jis rinksis mišką. Rekomenduotume rinktis draugiškesnius apsaugos būdus, taip ir aplinka lieka sveikesnė ir problemų mažiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip realiai man regis tikimybe kad vilkai medziotu diena yra nedidele ar as klystu nes pvz mano avys visada preina i ukini pasta nakvoti belieka duris uzdaryti...Ir kol kas nebuvo man tokiu nutikimu viliuosi kad ir nebus...Nes aplink mane sudraske 5 jau avis bet jie jas palikdavo nakti laukuose...Siandien girdejau lyg medziokle prasideda vilku nezinau kiek ten ju suskaicevo kiek ten ju leistina medziotojam sumedziot bus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantas33, jūsų atvejis tik įrodo vilko logiką rinktis lengvai prieinamą grobį. Bet jūsų kaimynai nesaugodami avių pratina vietinius vilkus prastos medžioklės praktikos, kas vėliau gali atsiliepti ir jums. Labai svarbu organizuotis regiono mastu bendrą apsaugą ar praktikas.

Dėl pilno kompensavimo už vilkų žalą. Čia labai svarbu susitarti dėl galutinio tikslo. Jei sutartume dėl sveikos aplinkos kūrimo gyventi ir auginti maistą tai pilnos kompensacijos už žalą privestų iki visiško nesisaugojimo ir žalos pastovaus augimo. Kas iššauktų problemas arba kompensuotojui arba patiems vilkams ir aplinkai nes žala pasidarytų nebepakeliama. Taigi svarbu skatinti ir auginti apsaugos lygį. Idealiu atveju nebus poreikio ir kompensacijoms arba ji pastoviai mažės.

Dalinė kompensacija nuo 2013 sausio 1 dienos patvirtinta įstatymais. Daugiau informacijos rasite http://www.vilkai.lt/jau-atlyginama-vil ... 2013-10-10

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man rodos, vilkų mylėtojai pirmiausiai turėtų stengtis ne avis verst nakčiai uždarinėt, siūlyt vėliavėles ir šunis pirkinėt, o vilkų natūraliomis gyvenimo sąlygomis rūpintis - vilkų kiekis didėja, bet jų natūralaus maisto (stirnų, kiškių ir pan.) medžioklė nėra mažinama, o miškai iškertami hektarais plynai. Juk avys neina pas vilkus į miškus, atvirkščiai - vilkai ateina į sodybų kiemus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pilo pritariu jums. Dedamos didelės pastangos ir šia kryptimi. Bet čia sulaukiamas stiprus pasipriešinimas iš kitų suinteresuotų pusių, todėl rezultatas tikrai nebus pasiektas staiga. Kuo daugiau visuomenės viešai deklaruos sveikos ir gyvybingos aplinkos poreikį, tuo valdžios institucijos į tai labiau atsižvelgs. Tai yra šiuolaikiškos ir modernios šalies bruožas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...