Jump to content

Komplikuotas ėriavimasis


EKOTomass

Recommended Posts

Pagarbiai viens kitam prasom :icon-cool: neidomu skaityt--- pas mane buvo atskirta ir panasus atvejis ir taip laukiau bet eriavimasis prasidejo man nebunant tai ir gavosi kad uzduso (uzspaude kakla o galva liko viduje uzspazmavo ir vsio) yra vaistuku kazkur skaiciau kad tipo lengviau eriuotusi -pas mane pirmu eriuku mamkos ir be tesmens ir nesuprasi kada ten eriuosis putka ir savo vietoj dar apsieriuoja pabega nuo tu eriuku nesupranta kas ivyko ...taip jau yra 100procentu tik ant popieriaus buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagarbiai viens kitam prasom :icon-cool: neidomu skaityt--- pas mane buvo atskirta ir panasus atvejis ir taip laukiau bet eriavimasis prasidejo man nebunant tai ir gavosi kad uzduso (uzspaude kakla o galva liko viduje uzspazmavo ir vsio) yra vaistuku kazkur skaiciau kad tipo lengviau eriuotusi -pas mane pirmu eriuku mamkos ir be tesmens ir nesuprasi kada ten eriuosis putka ir savo vietoj dar apsieriuoja pabega nuo tu eriuku nesupranta kas ivyko ...taip jau yra 100procentu tik ant popieriaus buna.

Pas mane ses metais pirmas atvejis tok nors ir is viso pirmas kartas kad taip nepastebejau sakau net palikes visoj bandoj dar ja buvau.Vistiek matosi daug mas buna ir tas pilvas didesnis ir ir tesmuo kad ir pirmais eriukais siek tiek atsoka o cia praktiskai visiskai nieko nebera jos.Del neprisileidimo kol kas nesitaike kad nemylet eriuku savo va kad buna biski piktesniu ant kitu eriuku tai yra ir pas mane bet jai kokius 2 atveda tai nieko tokio gali ir neprisileist kitu bet kada vienas buna tai galetu ir pasidalint bet cia jau kaip kas kada nepasakysm nueja kad va tai tas kitai kitas eriukas... :) Kada laikai 1 ar 2 tai ir tu ivykiu maziau buna kada jau kuo daugiau tai ir visokiu dalyku nutinka yra kaip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal per jaunas sukergiat, kad jau taip visai nieko nesimato tešmens ir pieno nėra? Nes pas mane šiemet viena jauniklė įsimaišė pas ėriavedes kergiamas ir.... "apsinėštino". :) Pagimdė, būdama pati tik 11 mėn amžiaus. Šiaip motinos instinktas puikus, bet avytę pagimdė smulkią, pieno praktiškai nėra, todėl turiu dar vieną "ant buteliuko" pasodintą. O kitos pirmavedės pagimdė būdamos 1metų ir 8 mėn amžiaus, tai ir pieno daug, ir ėriukai stiprūs.

O tie vaistukai, kuriuos čia minėjote, vadinasi - Oksitocinas. Jie skatina sąrėmius ir padidina pieno išsiskyrimą. Būna kartais, kad pagimdžiusi avis visiškai pieno neturi. Speniai tušti būna. Tai tada taip pat suleidžiu ir jau po pusvalandžio viskas ok būna. O gimdimą palengvint, gal ir nepalengvina, bet užtat pagreitina visą reikalą. Bet jei jau pamatau, kad ėriuojasi, tai praktiškai visada padedu išsigimdyti, ir nelaukiu, koj ji pati susitvarkys. Pasigaunu avį, pasiguldau ant šono. Ir.... padedu. :) beja, gal ir žinote, bet priminsiu, kad ėriuką traukti galima tik sąrėmio metu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MM :eusa-think: As tai stebiu nesikisu i ta procesa(reikalui esanat padeciau) ,jei aisku pataikau laika kai viskas vyksta,jei lauke geras oras ir jos ganosi tai net neatskiriu.. jei salta tada uzdarau... turejau viena avi tai ji pastoviai vesdavo negyvus :icon-cry: tai reikalai susitvarke i mesyte atidavus..beje pastebejau kad eriuojasi smagiau kai prie visu bandoje -jokio streso ,o kai uzdarai i viska reguoja nervingai ,aisku apsieriavusia atskiriu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 metų...
Prieš 3 valandų, rol2rekva pranešimas:

Sveiki,

Kada avis po tokių požymių turi pradėti ėriuotis: jau nuo ryto guli, prie šieno neina, matosi, kad ėriuosis, bet puslė dar neišėjus, gal palengvinti kažkaip reikia? Ačiū, su tuo dar nebuvau susidūręs.

Seip jai viskas gerai tai avis ir pries eda ir po eda vos ne iskarto ten tas atvedimas kada viskas tvarkoi gan greitas buna.Daugiau veda i ryta arba vakara.O jai nebega jokios isskyros ir pusles nera tai nieko ir nepridarysit.Gal tiesiog jai sunku gal daug ar dideli eriukai... Visokiu situaciju buna stebeti reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nusibodo laukt, užsimoviau pirštines, matėsi, jog gimdos kaklelis neatsidaręs. Pamasažavus 10min, pasijautė ėriūko koja, dar pamasažavus atsidarė pilnai gimdos kaklelis ir ištraukėm 3 sveikus ėriukus, svoris virš 4kg(romanovo berišono mišrūnai). Problema buvo netaisyklingai einantis pirmasis ėriukas (pataisėm jį dar esant viduje). Antrais metais tik laikom, tai nebuvau dar susidūręs su tokiais gimdymais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, rol2rekva pranešimas:

Nusibodo laukt, užsimoviau pirštines, matėsi, jog gimdos kaklelis neatsidaręs. Pamasažavus 10min, pasijautė ėriūko koja, dar pamasažavus atsidarė pilnai gimdos kaklelis ir ištraukėm 3 sveikus ėriukus, svoris virš 4kg(romanovo berišono mišrūnai). Problema buvo netaisyklingai einantis pirmasis ėriukas (pataisėm jį dar esant viduje). Antrais metais tik laikom, tai nebuvau dar susidūręs su tokiais gimdymais.

Tai vis viena jau turejo iskyros kazkokios eiti nes istraukt pries laika nemanau kad butu pavyke.Svarbu kad nepriduso.Man seis metais vienas buvo jau priduses man.O visaip buna ir netaisiklingai eina ir koja kokia uzsirietus ar seip kokie susipyne buna ivairiu dalyku svarbu kad nepersistengt padedant nes gali ka nors pazeist kas gali kainuoti tuo kad nurasyt tektu erevede.Kol kas tokio dalyko nebuve nors  padeti teko daug kartu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išskyros truputį jau nuo ryto 6val ėjo, dantimis griežė ir gulėjo ištisai galvos nekeldama, bet gimdos kaklelis iki 15val. dar neatsidaręs buvo, o būdavo ,kad per valandą ir apsiėriuoja. Paskaičiau knygoj, kad reikia pamasažuoti ir kaip mat atsidarė ir pirmą ėriuką ištraukus, kitus galima sakyt pati išstumė. Šiemet man visos kažko sunkiau ėriuojasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 metų...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...