Jump to content

zoles smulkintuvas mulciaris


juozasp

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...

Sveiki,

 

Ar galite padėti išsirinkti mulčiarį?

 

Pagrindiniai darbai - žolės smulkinimas. Būtų gerai, kad nebijotų iš šakų bei nedidelių kelmų.

Traktorius 100 AG. Darbinis velenas gale ir priekyje.

 

Renkamės tarp šių dviejų:

1) MR 240.

Nuoroda: http://www.becchio-mandrile.com/ing/dettaglio_prodotti.php?id=MR

2500 r.p.m. ir 26 plaktukai.

Tviritnimas iš priekio ir iš galo.

 

2) TM 240.

Nuoroda: http://www.becchio-mandrile.com/ing/dettaglio_prodotti.php?id=TM%20240-260-280

1800 r.p.m. ir 52 peiliukai (Y formos).

Tvirtinimas iš galo.

 

Kiek svarbu žolės smulkinimo kokybei peiliukų/platukų skaičius? Kuris kokybiškiau smulkins?

Kuris mažiau bijos akmenų?

Kiek svarbus kuro ekonomijai apsukų kiekis (1800 ir 2500)?

Kiek Jums aktualu, jog tvirtinasi ir ant priekio?

 

Linkėjimai,

Mindaugas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokybiskiau smulkins su plaktukais, bet ir ant TM 240 gali det plaktukus (vietoj dvieju Y formos vienas plaktukas), ant siu abieju smulkintuvu tvirtinimo ausu skaicius vienodas. Pats siemet ant TM 240 vietoj Y formos sudejau plaktukus tai tikrai kokybiskiau smulkina, bet ir kuro apie keturias litras sudegida daugiau vienam ha. ir patys plaktukai nepygus lyginant su Y formos, o vienas akmuo net keturis per kart numuse :icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...

Na pas mane t.p nurodo jog 1000 aps/min

bei man atrodo jog ant 1000 lengviau perduodama jėga.

 

MKD 2500 Darbinis plotis,  2,50

Bendras plotis,  2,69  

Min. traktoriaus galia,  80

Diržų skaičius, vnt 4

Darbinio veleno apsisukimai aps/min    1000

Tipas   Būgninė  

Peiliukų skaičius, (A/B/C)*,26/78/116+58

Peiliuko sukimosi greitis m/sek.  51

Svoris, kg 1005

Maks. smulkinamų augalų storis*, cm 4 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pas mane t.p nurodo jog 1000 aps/min

bei man atrodo jog ant 1000 lengviau perduodama jėga.

 

MKD 2500 Darbinis plotis,  2,50

Bendras plotis,  2,69  

Min. traktoriaus galia,  80

Diržų skaičius, vnt 4

Darbinio veleno apsisukimai aps/min    1000

Tipas   Būgninė  

Peiliukų skaičius, (A/B/C)*,26/78/116+58

Peiliuko sukimosi greitis m/sek.  51

Svoris, kg 1005

Maks. smulkinamų augalų storis*, cm 4 

kai pirkai tai reikejo kad butu 540 , lengviau traktoriui pavezt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

norėjau paklaust, dėl KUHN darbinių apsaugų ties smulkintuvo kraštais, kad primažintų čiuožimą ant pilvo nelygiose vietose. dar kitaip vadinamų slidžių.. 
pas tiekėją abi kaštuoja 300 eurų, gal kas gamina jas pigiau? ar neverta net pačiam meistraut, nes reikia specialaus metalo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Teko dirbt su Rokiškio mašinų gamyklos rotorinė žoliapjovė - smulkintuvu ZS-2,75, per sezona teko pakeist viena pora diržu bet dėl pačiu kaltes, antra pora pagalandau i arima.

Dirbau ant 540darbinio apsuku, 1-2-3 bėgiu.

Teko smulkint iki traktoriaus kapoto paupio žole, durpynu kmynus, kiečius ir t.t.

Nusiskundimu, gedimu kol kas nera.

eVpypsk123o

Sveiki, Gal kas turit parduoti Rokiskio tipo smulkintuvą apie 3 metru pločio tel 860068590. Ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
  • po 3 mėnesių...

Sveiki, kankina klausimas kokius peliukus smulkintuvui rinktis, Y ar L?

Pas mane mulčeris 2,8m, kabinu ant mtz820. Buvo originliai plaktukai dideli špižiniai, bet jų nei pagaląst, nei apvirint, nei dažnai keist - brangūs.. Kol nauji, tai gerai skuta, gali golfo laukus skust, bet pievom ir kurmiarausiam smulkint truputį per gerai. O kai su ačipusiais zulini, tai žolės normaliai nenukerta ir nebeišveža bielkis.. Buvo iš pernai daug ausų nudaužytų nuo akmenų, tai pjoviau visas ausis lauk ir virinau naujas, ir pabandymui kabinau peiliukus Y forma, tai rezultatu nudžiugintas.

http://zemesukis.com/topic/7588-konstruojam-remontuojam-gaminam-tobulinam/page-5#entry359106

Peiliukai atsiejo daug pigiau, atlaikė visą sezoną, ~80ha per kurmiarausius, šakas ir akmenis ir dar nei vienas nenulūžo, o ir bielkiui daug lengviau sukt. Kitam sezonui apsuksiu tuos pačius ir pirmyn. Tiesa, pjauna gal kiek prasčiau nei nauji plaktukai, bet kaip pievų smulkinimui, per akis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane du draugai turi vienas 1, 80  kitas 125 tai mano savadarbe geriau piauna ,su mazesne draugas isvis nepapiauna dirzus numeta ,o kaimynas nauja nusipirko is marguciu ,kiekviena diena papiovus ,keicia dirzus ir keikiasi ir velenas viduj luzo ,norejau susigundyti ,bet o ienas draugas is litechnijos pirko japoniska tai ta giria 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane du draugai turi vienas 1, 80  kitas 125 tai mano savadarbe geriau piauna ,su mazesne draugas isvis nepapiauna dirzus numeta ,o kaimynas nauja nusipirko is marguciu ,kiekviena diena papiovus ,keicia dirzus ir keikiasi ir velenas viduj luzo ,norejau susigundyti ,bet o ienas draugas is litechnijos pirko japoniska tai ta giria 

Prašau plačiau, parašyk modelius ir kokie peiliukai. Kokį modelį iš margučių pirko? Mane labai gundo litechnijos išnešamas į šoną, universalus, gali griovius pašienaut. Tik baisoka, nes analogai europietiškų dvigubai tiek kainuoja, baisu kad nelaikys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie keiksmai bobučių pletkų lygio... Neaišku dėl ko lūžo, kokie diržai, kokią pievą pjovė. Japoniška dar nelūžo, tai giria, suluš, vėl keiksis. Informacijos lygus 0. Jei dedat diržus lytagrinius, tai ir keikiatės, sudėkit normalius Goodyear ar Optibelt, ir baigsis keiksmai. Iš patirties rašau. Beje, pats peiliukus pirkau lytagroj, mažiau nei 2eur už kiekvieną, laikys du sezonus garantuotai, esu patenkintas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie keiksmai bobučių pletkų lygio... Neaišku dėl ko lūžo, kokie diržai, kokią pievą pjovė. Japoniška dar nelūžo, tai giria, suluš, vėl keiksis. Informacijos lygus 0. Jei dedat diržus lytagrinius, tai ir keikiatės, sudėkit normalius Goodyear ar Optibelt, ir baigsis keiksmai. Iš patirties rašau. Beje, pats peiliukus pirkau lytagroj, mažiau nei 2eur už kiekvieną, laikys du sezonus garantuotai, esu patenkinta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Tie keiksmai bobučių pletkų lygio... Neaišku dėl ko lūžo, kokie diržai, kokią pievą pjovė. Japoniška dar nelūžo, tai giria, suluš, vėl keiksis. Informacijos lygus 0. Jei dedat diržus lytagrinius, tai ir keikiatės, sudėkit normalius Goodyear ar Optibelt, ir baigsis keiksmai. Iš patirties rašau. Beje, pats peiliukus pirkau lytagroj, mažiau nei 2eur už kiekvieną, laikys du sezonus garantuotai, esu patenkinta

 

Tai pasidalink patirtimi, kokį mulčerį pats naudoji?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mulčeriai būna lengvo tipo (nuganytoms pievoms pagražinti) ir sunkaus(nešienautus smulkiais krūmais apaugusius laukus įsisavinti). Reikia žinoti ką smulkinsi. Lenkiški lengvo tipo daugiausia ir atitinkamai resursas mažesnis. Smulkinu su tm240 tai mtz82 pats tas, dar isigijau siauresni-1,8 prancūzų gamybos tai su juo smagiau krumus drožti.Abu jie sunkaus tipo. Mtz82 2,8pločio sunkaus tipo nelabai paveža, o jeigu įžėlę gerai tai 2 bėgiu nepavažiuosi.  Peiliukai čia jau skonio reikalas, aš y formos naudoju, nors kiti giria plaktukus, tik plaktuko kaina didesnė, o pasitaiko kad ne visada ir ausis randi kai ant geru akmenu užlipi...Tm 240 smulkinu po 300ha per sezona, tai per 8 metus keičiau guolius , ratų tvirtinimus, veleno nei karto neteko tiesinti, o kolegos su platesniais kur dirba tai jau ne viena poka elektrodų suvirino ant veleno... apie lengvo tipo tai kiek teko girdėti -jie greitai susinešioja ir darbas nėra našus jeigu žolė riebi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mulčeriai būna lengvo tipo (nuganytoms pievoms pagražinti) ir sunkaus(nešienautus smulkiais krūmais apaugusius laukus įsisavinti). Reikia žinoti ką smulkinsi. Lenkiški lengvo tipo daugiausia ir atitinkamai resursas mažesnis. Smulkinu su tm240 tai mtz82 pats tas, dar isigijau siauresni-1,8 prancūzų gamybos tai su juo smagiau krumus drožti.Abu jie sunkaus tipo. Mtz82 2,8pločio sunkaus tipo nelabai paveža, o jeigu įžėlę gerai tai 2 bėgiu nepavažiuosi.  Peiliukai čia jau skonio reikalas, aš y formos naudoju, nors kiti giria plaktukus, tik plaktuko kaina didesnė, o pasitaiko kad ne visada ir ausis randi kai ant geru akmenu užlipi...Tm 240 smulkinu po 300ha per sezona, tai per 8 metus keičiau guolius , ratų tvirtinimus, veleno nei karto neteko tiesinti, o kolegos su platesniais kur dirba tai jau ne viena poka elektrodų suvirino ant veleno... apie lengvo tipo tai kiek teko girdėti -jie greitai susinešioja ir darbas nėra našus jeigu žolė riebi.

Kiek su bielkiu ymanoma nudrozti per valanda naudojant Tm 240?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mūsų senas Saphir HF280 Agip gamybos 950kg svorio, sunkusis. Mtz 2007 metų, tai arkliai dar nepabėgę, kai buvo plaktukai, tai sunkiai, bet pavežė, dabar su peilukais eina be problemų. Storesnius medelius apgraužia, o ponesnių net žymės nelieka. Važiuojam visada 4 palėtintu arba 3 bėgiu, 5 jau nespėja smulkint ir dantis galima pamest kabinoj. Sukam 540aps/min darbinio apsukom. Gerai įžėlusias žmogaus ūgio žoles juodo dūmo mesteli ir sutvarko. Planuoju turbiną bielkiui, tai neliks ir dūmo juodo.

Buvo mulčerio 5 originalūs Continental diržai, tai nuo senumo sutrūko. Dėjom pigius lytagrnius, ištempė ir sudegino per dieną, dėjom brangius lytagrinius, sudegino per dvi dienas.. Nupirkom tris ar penkis kartus brangesnius GoodYear diržus - puikiai laiko iki dabar.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...