Jump to content

PRIEŽIŪRA: Avių ženklinimas


baiselis

Recommended Posts

yra ir tokių kurie dalyvauja "ankstyvam pasitraukime iš ŽŪ" ir gyvulių negali laikyti tai ir veisia be auskarų. Su ožkoms tai išvis tragedija, retai pamatysi auskaruotą.

Šiaip jei nori turėti papildomo vargo, tai gali pirkti be auskarų. Keli pslp atgal buvo diskusija apie tokių avių legalizavimą - kryžiaus keliai neaišku dėl ko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kas nusiperka tai jau skaitosi baisi katastrofa ar kaip?Yra laikanciu po 40 aviu gal dar daugau mtes esu nes pirkinejausi ir nezenklinta ne viena ir jiems dzin jokiu baudu uz tai negauna o kai nusipirksi viena avi tai gausi bauda kad ja uzregistruot,pievos kazkokios...Visur visada buna kazkoks budas kuris sutvarko tokius dalykus netikiu kad neina uznumeruoti aviu kad butu viskas tvarkingai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Suaugusių avių neina įregistruoti, kad viskas būtų normaliai. Pačioj pradžioj, kai sistema buvo diegiama, avys galėjo atsirasti tiesiog iš niekur. O dabar jau turi būti pagimdyta registruotos avies, ir pati būti priregistruota.

Taip kad gali mėginti "suchimičinti" gimimą pas kokį nors avininką. Bet 6 metų avis bus registruojama kaip ne senesnė nei 6 mėnesių amžiaus. :) ir vėl tada žiūrėti reikia, kad 8 mėnesių amžiaus avis neturėtų prieauglio ir t.t. Todėl kaip ir minėjau geriau pirkti iš registruotos bandos, o ne iš bobučių kaime. Galėtu vet.tarnyba ir labiau sugriežtinti tvarką. Tvarkingai ūkininkaujantiems tas įtakos neturėtų, o kiti tegul moka baudas arba atsisako šito reikalo. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visur visada buna kazkoks budas kuris sutvarko tokius dalykus netikiu kad neina uznumeruoti aviu kad butu viskas tvarkingai...

Tai kam klausinėji jei netiki ką atsako, paskambink savo rajono Vet tarnybai ir viską sužinosi. Beje gali užsiminti apie 40 avių neregistruotą bandą, tai tau ir padėkos :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, Vilniuje organizuojami gyvuliu zenklinimo kursai. 2013 04 05 ,10val. Valstybines maisto ir veterinarines tarnybos patalpose Siesiku gatveje. Pasinagrineti LR zemes ukio ministro isakyma 3D-105, 2012 02 14 . Gal kas noresite dalyvauti ir pasimokyti... :)

Vyciukui-patarti negaliu,gal vertetu sudalyvauti kursuose . Patarima gal duotu veterinaras,nes jie tuos zymejimo klausimus ismano. Gali buti,kad tokius klausimus apie aviu legalizavima palies ir kursuose... O ir skaitant foruma galima rasti ivairiu gyvenimisku patarimu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kadangi Barborai buvau parases i pm tai gal nevisi supras apie ka eina kalba tai va paaiskinsiu ir gal kas man atsakys. su tevais bendrai pradejome auginti avis puse mano puse ju :D bet visos registruotos tevo vardu tai klausimas ar as jas baiges kursus galeciau zenklinti (atvestus eriukus) ir registruoti vic sistemoj ar tas kurio vardu avys turi pasibaigti kursus kad tai galetu daryti ir gal kas zino kursu kaina ir ar tik vilniui bus o gal ir kaune

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu baigsite tuos įprastinius kursus veterinarijoje, tai galėsite ženklinti tik savo avis. Tačiau mačiau, kai buvo atėjęs sūnus su tėvu, tai tėvas avių savininkas, bet, kaip supratau, ženklins sūnus. Dar yra variantai, arba persirašyti bandą ant savęs, arba pačiam apsiforminti gyvulių laikytoju, o tėvas liktų savininku, bet dėl šito reikia išsiaiškinti veterinarijoje. Kursai nemokami ir Alytuje vykdomi kartą į mėnesį. Todėl geriau paskambinti ar nuvažiuoti į savo veterinariją, nes šiaip kažkaip nelabai skelbiasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu baigsite tuos įprastinius kursus veterinarijoje, tai galėsite ženklinti tik savo avis. Tačiau mačiau, kai buvo atėjęs sūnus su tėvu, tai tėvas avių savininkas, bet, kaip supratau, ženklins sūnus. Dar yra variantai, arba persirašyti bandą ant savęs, arba pačiam apsiforminti gyvulių laikytoju, o tėvas liktų savininku, bet dėl šito reikia išsiaiškinti veterinarijoje. Kursai nemokami ir Alytuje vykdomi kartą į mėnesį. Todėl geriau paskambinti ar nuvažiuoti į savo veterinariją, nes šiaip kažkaip nelabai skelbiasi.

dekui uz informacija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išduotame kursų baigimo pažymėjime nėra nurodyta kam galima žymėti, o jeigu nėra nurodyta reiškia galima visiems. Tik toliau iškyla kiti VMI klausimai jei tai darysit kaip paslaugą, o šeimos nariams nebus gi paslauga už pinigus.

Neklaidink Mikus žmonių, pažymėjime nurodyta jog susipažino su "ūkinių gyvunų ženklinimo ir registravimo taisyklėmis", kuriose parašyta 58. Įsigytais ausų įsagais laikytojas gali paženklinti tik savo ūkinius gyvūnus..

Kitaip sakant tavo užsakyti ausų įsagai kabės ant tavo bandos. Kas dėl šeimos narių tai taip, duomenys bus užregistruoti CDB tėvo bandos, o ženklins tarkim dukra, bet duomenis užsakinėdamas įsagus vistiek teiks tėvo bandos.

Su svetimais toks numeris neišdegs, nebent jie irgi bus išklausę tuos kursus ir tik nenorės ar neturės priemonių įsegti tuos auskarus, bet juos užsakyti vistiek turės tas asmuo, nes juos užsakant reikia arba jungtis per savo el. bankinikystę, arba pateikti savo tapatybės dokumentą ir kursų baigimo pažymėjimą VMVT skyriui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu naujokas aviu auginime,kai zenklini aviuka kokia veisle turi irasyti ar kokia tėvo ar motinos,ar isvis netaip .Lakiu paganbos

Pats ženklinsi ar veterinorius? jei pastarasis, tai jis ir nuspręs, gali ir sufolkas patapti VŠ ir atvirkščiau :D. o šiaip teisingiausia būtų žymėti - mišrūnai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

to liudas,

o kur mano parašyta , kad ženklinti ruošiuosi savo auskarais ?

Kur tu radai informaciją, kad žmogus negali pats užsakinėti auskarų, tam pakanka per e-bankininkystę juos užsakyti ir niekas ten nieko neprašo. O žymint pasirašo žymintis asmuo, o auskarus duoda pats šeimininkas. Kelis puslapius atgal yra info, kad žmogus gali parduoti kitam žmogui auskarus. Tad prieš puolant rašyti, pasiskaitom daugiau ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip auskarus gali užsisakyti pats žmogus, bet kas išto, juk juos gali ir veterinorius užsakyti, nereiks žmogui niekur važiuoti (internetas kaime retenybė, juo labiau el. bankininkystė). O dėl to parašo žurnale, VMVT paaiškino, jog jį dedant turi būti pas juos įregistruotas kaip paslaugos teikėjas (kokia ten tvarka nzn). ir kaip bus su suženklinto kaimyno gyvulio registracija? tu juk jo neįtrauksi į GŽ-2 žurnalą, žmogus turės pats važiuoti į VMVT ar prašyti veterinoriaus už litus (pas mus pvz kainuoja 20 lt). Sizifo darbas gaunasi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip teisingai, registruoja savininkas, o kam man reikia registruot ?

Parašysiu paprasčiau, nes vėl bus daug postų apie orą.

Veterinaras nusiperka auskarus už ~3 lt.

Atvažiuoja suženklina, užpildo GŽ2 formą ir jos kopiją nuveža i VET. Ten sėdintis darbuotojas suveda į VIC sistemą. Už visa tai paima 20,- ( Čia tavo Liudai pasakyta kaina)

Mano atveju, aš žmogui suženklinu avis su jo pirktais auskarais. Jis suveda gimimą į VIC sistemą, atsispausdina formą, aš pasirašau kur yra ženklinusio asmens vieta ir baigtas kriukis.Kadangi pinigų už paslaugą neimu tai nėra jokiu VMI pažeidimų. :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atveju, aš žmogui suženklinu avis su jo pirktais auskarais. Jis suveda gimimą į VIC sistemą, atsispausdina formą, aš pasirašau kur yra ženklinusio asmens vieta ir baigtas kriukis.Kadangi pinigų už paslaugą neimu tai nėra jokiu VMI pažeidimų. :eusa-dance:

Na taip tas tavo atvejis galioja tik tarkim tėvo sūnaus atveju, kai vienas kažkuris išklausė ženklinimo ir registravimo kursus. Tačiau toks bajeris su tarkim kokiu kaimynu neišeis, nes jis neišklausęs kursų negalės prisijungti prie VIC, o jei tuos kursus bus išklausęs tai kaip ir atpuls reikalas kažką prašyti, kad suženklintų, nes tą galės padaryt pats

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...