Jump to content

Tinklas avims ir impulsų generatorius jiems


Mikus

Recommended Posts

Pagaliau ir pas mane atkeliavo tinklas avims, tai siandien nuskubejau po darbo i kaima ir aptveriau ploteli naudojau 12vnt tinklo ir el.piemeni 5J. Akumas paprastas masininis berods 55Ah. Tai ziuresiu kas bus avys jau pamokytos su mazu ploteliu is paprastu kuoliuku su keletu eiliu sniuru, paskutiniu metu nebelisdavo per juos. Tai tikiuosi ir tinklo bijos, nes bent jau oranzine spalva tinklo turetu atbaidyti. Nes kai iejo i aptvara tai nelabai prie tinklo ir artinosi. Vat mane irgi labai domintu saules baterija, pagal instukcija parasyta kad galima jungti i piemeni 25w berods baterija. Tik noretusi nusipirkti kuo pigiau :lol:

donatai kokius tiklus pirkai? titan ar ovinet? Mano atsiliepimai apie TITAN gali Mikus patvirtint nekoki. o ovinet nemegines, siai dienai meginu tiesiai is vokietijos uzsakineti menesio begi bus ziniu, gal perspjausiu avena :D ir pirksit is mane tinklus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

su tinklais viskas OK, įtempus papildomomis atitampomis ir t.t viskas gerai. Bet kaip ir minėjau ramioms avims nematau problemų, pasiutusių tikrai neišlaikys. Dėl chemijos buvo kalba šalia tinklo, avys tos žolės nė nebando ėsti gi :);)

Dėl įžeminimo ne viskas taip paprasta, jei smėlis teks ir 2 m ilgio strypus kalti, jei molis kita daina. O dėl pasakojimo, tai jai pas patį daug druskų tai taip, jei ne geriau vandenyje ištirpinti valgomąją druską ir pora tokio mišinio kibirų išpilti ant įžeminimo ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geras įžeminimas reikalingas ne tik kai yra smėlynai, bet ir kai aptvaras stacionarus ir iki jo nutiesta linija. O jei gruntas smėlis + nutiesta linija tai joks EKOTomo ūkiškas patarimas nepadės, jei strypas tik koks metras žemėje. Apskritai kilnojamo ir stacionaraus aptvaro specifika labai skiriasi. Kaip ir generatorių 12v ir 220v.

Kai EIG 12v + kilnojamas aptvaras, tai įžeminimas yra šalia aptvaro. Jei gruntas geras pakanka paprastų strypų.

Kai EIG 220v + stacionarus su nutiesta linija (pvz. 200m). Jei finansai ir galimybės leidža nutiesi ir antrą liniją specialiai įžeminimui tada ok ir paprastesnis įžeminimas su visais ūkiškais patarimais :icon-wink:(nepamirštam grunto) , o jei neleidžia - įžeminimas patampa pakankamai toli nuo aptvaro ir tikrai kelių metrinių strypų nepakaks (viso kaimo ūkiškų patarimų taip pat).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Na apie agro tiklą reikia galvoti iš anksto. Pasiruošti kuolus arba nupirkti, aptverti irgi užtrunka, be to jei žemę nuomoji jis netinka. Taigi abu turi savų pliusų ir minusų.

Mano kelių savaičių patirtis jog el. tinklas jis kaip auklėjimo priemonė - reikalinga pirmomis dienomis, dabar avys žino kas tai ir per jį neina. Generatorių jungiu tik nakčiai (tai labiau kaip išorinė apsauga nu kokių šunų). Aišku gal čia ir nuo avių temperamento, ganyklos būklės priklauso, jei jom ko trūktų tai gal ir liptų per jį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

tinklas gerai bet reikalauja prieziuros....

piemenukas pigu bet avys gali pabegt...

stacionari tvora geriausia bet ir brangiausia...

Turejau ir as didele problema. Pas mane avys piemenuku aptvertos. Nors ir apatine virve (viela) nuo zemes tik 15cm, turejau kelias avis, kurios be priekaistu pro ju apacia pralisdavo, kadangi pro vilna matyt nejausdavo elektros imulsu, bet radau iseiti, tiksliau senas piemuo patare: toms avims kurios pabegineja ant kaklo pririsau lenciugus ir pakabinau apie 10cm tai kai jos tik paliecia piemenuka per lenciuga gauna gera izeminima, tai savaite bijo prieiti prie piemens per 2 metrus. Bet po 1-2 savaiciu jos vel bando ir taspats senarijus:D karta gavo ir vistiek bando, neveltui ir anekdotai apie tas avis:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki visi planuoju statyt savo avytem aptvara bet nezinau koki ta impulsu generatoriu pirk planuoju is prazdziu aptvert apie1-2ha pievos eltinklu sakykit prasau ar tokis aparatas man tiktu ar kasko kito reiketu?

SECUR 500

Maitinimas: 12V akumuliatorius/ nuo 230V per spec. adapterį (papildomai).

* Maks. išėjimo galia 6J;

* Maks. įrampa 15000V;

*Galios reguliavimas;

*Akumuliatoriaus išsikrovimo indikatorius;

*EKO režimas (1 nustatyto/5 minimalaus stiprumo impulsai);

*Akumuliatoriaus apsaugos nuo išsikrovimo funkcija: akumuliatoriui senkant, automatiškai persijungia į EKO režimą;

*Dėžė akumuliatoriui. Atsparus lietui.

*Skirtas aptvarams iki 55km (geromis sąlygomis) arba iki 20 vnt tinklo po 50m.

Gamintojas LACME, Prancūzija. Garantija 3m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas klausimas kuom tversi,jei viela,tai gal ir patems,nors aš ji turiu,veikia jis siaipsau,ypač nuo tinklo,o jei nuo akumo ,vis vien laikysi ant max,tai iskrauna per savaite,o sujungus kartu,pradeda nesąmoningai dirbti.jei nori pirkt,pirk galingiausia ką gali sau leisti,nes niekada nežinai,kada kaimynas leis paganyti ir savo pevose :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Nu ką , pasitvirtino mano išsakyta nuomonė pirmuose postuose. Po nakties tinkle radau 6 mėnesių avelę uždususią. Nežinau po nakties gal šernas jas pabaidė, nes kitame gale radau du kuoliukus išverstus, o priešingam aptvaro gale avelę. Radau internete foto mano akimis patikimo aptvaro variantą. Jis panašus kaip Donatas naudojo sietą,tik kad jo neištampytų avys. Priešais dar iš vidinės pusės eina el. piemuo. Foto vėliau įdėsiu.

Tad lieku prie savo nuomonė, tinklas tik suaugusioms ramioms avims ir tik laikinam aptvarui. Jaunimui ir avinams tai netinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriausias variantas augint avis saloj,Aptvaru problema isnyksta savaime,o kritusias aveles galima iskart ismest I vandeni,zuvu serimui,irgi nauda,taip mano pazistamas augino Avis Venesueloj pries 60 metu:),to del diskutuoti kas geriausia beprasmiska-likimas yra likimas,as ir is stacionaraus siemet traukiau ir is elektrinio,beda ta,kad is elektrinio visom buvo jau misios,o is stacionaraus tik papurskst tereikejo makaule.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...