Jump to content

AVIU GANYMAS


loreta1122

Recommended Posts

Laikau ir bordercoli ir australu avigani, (pirkau neruostus) taciau kaip bebutu keista, ganimo savoka labiau kolkas pasizymi australe nei bordelis.Pastarasis zasis noriau bando valdyti,aviu lygtai prisibijo (bet gal del amziaus,jam 7men), o australe noriai bando padeti,bet man paciam manau truksta patirties su ganimo sunimis.Nors esu sunininkas,bet ganimo sritis man taipogi naujas reikalas.Gerai butu kokios teorijos lietuviu kalba atrasti... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 119
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Aš auginu ir dirbu su dviem borderkoliais, naudoju juos avių ir galvijų ganymui, galiu iš patirties pasakyt, kad patys ganyt jie neišmoks, tam reikalingas, žmogus , kad tinakmai padėtų panaudot ganymo instinktus klausant komandų, o kad klausytų komandų, reikia mažais žingsneliais pratinti šuniuką prie avių,kad jų nepultų ir visos bandos neišsklaidytų,galima pradėti maždaug 9mėn. amžiaus, kai šunelis šiek tiek subręsta, aišku ,to vaikiškumo lieka, bet mažais žingsneliais po truputį treniruojant šuo įgauna vis daugiau įgūdžių, tik svarbiausia reikia, kad šeimininkas-dresuotojas tinkamai parodytų ko iš šuns norima.

Taigi taisyklė tokia, kad ir šeiminkas turi mokintis kaip valdyti šunį avių bandoje.

Man labai įdomu ar yra daugiau avių augintojų kas naudoja borderkolius avių ganymui, arba bent jau svajoja ir norėtų įsigyti tokį šuniuką?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Aš auginu ir dirbu su dviem borderkoliais, naudoju juos avių ir galvijų ganymui, galiu iš patirties pasakyt, kad patys ganyt jie neišmoks, tam reikalingas, žmogus , kad tinakmai padėtų panaudot ganymo instinktus klausant komandų, o kad klausytų komandų, reikia mažais žingsneliais pratinti šuniuką prie avių,kad jų nepultų ir visos bandos neišsklaidytų,galima pradėti maždaug 9mėn. amžiaus, kai šunelis šiek tiek subręsta, aišku ,to vaikiškumo lieka, bet mažais žingsneliais po truputį treniruojant šuo įgauna vis daugiau įgūdžių, tik svarbiausia reikia, kad šeimininkas-dresuotojas tinkamai parodytų ko iš šuns norima.

Taigi taisyklė tokia, kad ir šeiminkas turi mokintis kaip valdyti šunį avių bandoje.

Man labai įdomu ar yra daugiau avių augintojų kas naudoja borderkolius avių ganymui, arba bent jau svajoja ir norėtų įsigyti tokį šuniuką?

Aš pats svajoju paslapčia galvijus ganyt,avytės aptvare su jomis kaip ir rupesčių nėr.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 3 savaičių...
Gal kiek ne į temą, bet tai susiję su ganymu...

mano avių viduriai, kai tik jos išėjo į ganyklą, visai "pasiliuosavo"... Avys visos "daro" minkštai, o kai kurios išvis - kaip karvės.

Kur čia bėda?

Kaip patvarkyti?

Ačiū.

gali buti kad truksta sausuju medziagu tai reiktu pastatyt edzias su sienu o antra tai klausimas ar ne kirmeliu pasekmes? nukirmintos avytes?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kiek ne į temą, bet tai susiję su ganymu...

mano avių viduriai, kai tik jos išėjo į ganyklą, visai "pasiliuosavo"... Avys visos "daro" minkštai, o kai kurios išvis - kaip karvės.

Kur čia bėda?

Kaip patvarkyti?

Ačiū.

gali buti kad truksta sausuju medziagu tai reiktu pastatyt edzias su sienu o antra tai klausimas ar ne kirmeliu pasekmes? nukirmintos avytes?

Taip, gavo vaistukų nuo kirmėlių pavasarį...

O dėl sausų medžiagų tai įdomu - šienas vasarą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kiek ne į temą, bet tai susiję su ganymu...

mano avių viduriai, kai tik jos išėjo į ganyklą, visai "pasiliuosavo"... Avys visos "daro" minkštai, o kai kurios išvis - kaip karvės.

Kur čia bėda?

Kaip patvarkyti?

Ačiū.

Siaip jau vasara I pabaiga,jei tik dabar isleidom avis I ganyklas :icon-question:

Nenuostabu,kad paliuosavo vydurius

O jei rimtai tai

Avims paledzia nuo slapios zoles,ypac suffolkam

O siaip jei niekada neede be zmogaus pagalbos nieko nuostabaus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...