Jump to content

Vėjo jėgainės


mechanikas

Recommended Posts

Turiu nufilmavęs kokiu greičiu sukamas generatorius prie 7m/sek vėjo šios sparnuotės, kai jau buvau iškėlęs šią vasarą prieš audrą,kurios metu nutrūko vienas iš trijų tvirtinimo trosų ir todėl apdaužė jėgainę.Dabar ji atstatyta ir kelsiu iš naujo tik su dvigubu rotoriumi . Generatorius gavosi labai vykęs nors ir nežinau jo tikro NVK bet 12 voltų automobilinė lemputė perdega jei jį pavyksta rankiniu būdu išsukti nors 2 sūk/min. jei būtų kaip įdėti galėčiau įdėti tą roliką, kad akivaizdžiai įsitikintumėte kokia jėga vienas toks rotorius suka generatorių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 158
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Turiu nufilmavęs kokiu greičiu sukamas generatorius prie 7m/sek vėjo šios sparnuotės, kai jau buvau iškėlęs šią vasarą prieš audrą,kurios metu nutrūko vienas iš trijų tvirtinimo trosų ir todėl apdaužė jėgainę.Dabar ji atstatyta ir kelsiu iš naujo tik su dvigubu rotoriumi . Generatorius gavosi labai vykęs nors ir nežinau jo tikro NVK bet 12 voltų automobilinė lemputė perdega jei jį pavyksta rankiniu būdu išsukti nors 2 sūk/min. jei būtų kaip įdėti galėčiau įdėti tą roliką, kad akivaizdžiai įsitikintumėte kokia jėga vienas toks rotorius suka generatorių.

Tai įdėk būtinai (mpge2-3). Vėjas 7 metrai per sekudę tai mes isivaizduojam, bet kas per fizikinis dydis 2 sūk/min ????? (nac...ui)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu nufilmavęs kokiu greičiu sukamas generatorius prie 7m/sek vėjo šios sparnuotės, kai jau buvau iškėlęs šią vasarą prieš audrą,kurios metu nutrūko vienas iš trijų tvirtinimo trosų ir todėl apdaužė jėgainę.Dabar ji atstatyta ir kelsiu iš naujo tik su dvigubu rotoriumi . Generatorius gavosi labai vykęs nors ir nežinau jo tikro NVK bet 12 voltų automobilinė lemputė perdega jei jį pavyksta rankiniu būdu išsukti nors 2 sūk/min. jei būtų kaip įdėti galėčiau įdėti tą roliką, kad akivaizdžiai įsitikintumėte kokia jėga vienas toks rotorius suka generatorių.

Tai įdėk būtinai (mpge2-3). Vėjas 7 metrai per sekudę tai mes isivaizduojam, bet kas per fizikinis dydis 2 sūk/min ????? (nac...ui)

Vat atvažiuok pas mane ir duosiu tau pasukti apkrautą automobiline lempute generatorių ir tada suprasi kas tai per fizikinis dydis nors 2 sūk/min,jei tik pajėgsi pasukti iš visos sveikatos. Ir tada kai pamatysi kaip rotorius sugeba jį apkrautą pasukti per minutę bent 60 kartų tada suprasi kokia tai jėga yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu nufilmavęs kokiu greičiu sukamas generatorius prie 7m/sek vėjo šios sparnuotės, kai jau buvau iškėlęs šią vasarą prieš audrą,kurios metu nutrūko vienas iš trijų tvirtinimo trosų ir todėl apdaužė jėgainę.Dabar ji atstatyta ir kelsiu iš naujo tik su dvigubu rotoriumi . Generatorius gavosi labai vykęs nors ir nežinau jo tikro NVK bet 12 voltų automobilinė lemputė perdega jei jį pavyksta rankiniu būdu išsukti nors 2 sūk/min. jei būtų kaip įdėti galėčiau įdėti tą roliką, kad akivaizdžiai įsitikintumėte kokia jėga vienas toks rotorius suka generatorių.

Tai įdėk būtinai (mpge2-3). Vėjas 7 metrai per sekudę tai mes isivaizduojam, bet kas per fizikinis dydis 2 sūk/min ????? (nac...ui)

Vat atvažiuok pas mane ir duosiu tau pasukti apkrautą automobiline lempute generatorių ir tada suprasi kas tai per fizikinis dydis nors 2 sūk/min,jei tik pajėgsi pasukti iš visos sveikatos. Ir tada kai pamatysi kaip rotorius sugeba jį apkrautą pasukti per minutę bent 60 kartų tada suprasi kokia tai jėga yra.

Nesuprantu kažko. Tavo sparnuotė tarkim prie 7m/s vėjo apsisuka ~60 pasisukimų, jeigu jungiam tiesiai ašis su ašimi prie generatoriaus tai ir generatorius dirba 60 aps/min. Jeigu per jėgos reduktorių 3:1 arba 5:1 vis tiek man per mažai "2sūk/min". Paaiškink žmoniškai kad eitų suprasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai įdėk būtinai (mpge2-3). Vėjas 7 metrai per sekudę tai mes isivaizduojam, bet kas per fizikinis dydis 2 sūk/min ????? (nac...ui)

Vat atvažiuok pas mane ir duosiu tau pasukti apkrautą automobiline lempute generatorių ir tada suprasi kas tai per fizikinis dydis nors 2 sūk/min,jei tik pajėgsi pasukti iš visos sveikatos. Ir tada kai pamatysi kaip rotorius sugeba jį apkrautą pasukti per minutę bent 60 kartų tada suprasi kokia tai jėga yra.

Nesuprantu kažko. Tavo sparnuotė tarkim prie 7m/s vėjo apsisuka ~60 pasisukimų, jeigu jungiam tiesiai ašis su ašimi prie generatoriaus tai ir generatorius dirba 60 aps/min. Jeigu per jėgos reduktorių 3:1 arba 5:1 vis tiek man per mažai "2sūk/min". Paaiškink žmoniškai kad eitų suprasti.

Generatorius pas mane yra bėgančių magnetų tipo 16 polių. Jis prie mažų sūkių sugeba sukurti galingą srovę prie maždaug 15 voltų. Šiaip jau generatoriai yra sukurti ,kad tą pačią srovę sukuria prie maždaug 200 sūk/min. maniškis tai padaro darydamas 60 sūk. skiriasi tik kintamos įtampos dažnis ,bet jo vis vien pakanka kad galima būtų išlyginti gaunamą srovę ir ja krauti akumus.Magnetai aplink rites skrieja iš abiejų pusių ir todėl patys nuima parazitines sūkurines sroves,tad ričių šerdys neturi metalo.Toks generatorius neturi dalių ,kurios galėtų sudilti ir kadangi sukasi lėtai tai guoliai tarnauja labai ilgai. Jo ritės nekaista net tuomet kai uraganas išsuka jį iki 200 sūk/min ir nuo jo nuimama pikinė galia. Tai pasiekiau tik parinkęs ritės vielos storį,vijų skaičių,bei neodimio magnetų masę. Gavosi tai ko man reikia maždaug iš trečio karto,seniau mano generatoriai išduodavo 110 voltų įtampą bet reikėdavo sūkių, kuriuos buvo galima išgauti pasitelkus reduktorių,o šis gerokai sumažina NVK,todėl ieškojau toliau ir radau man tinkamą sprendimą.Tik daug vėliau sužinojau ,kad tokie generatoriai vyrauja daugumoje JAV eksploatuojamų vėjo jėgainių elektrinėje dalyje.

Naudojimui generuojamos įtampos dažnis reikšmės neturi ,nes vis vien inverteris iš pastovių 12 voltų akume padaro 220v ir 50 hz. dažnį,ką ir patiekiame arba el. tinklams per skaitliuką arba suvartojame patys buityje.

Yra specialūs inverteriai kurie tiesiai iš generatoriaus padaro tinkamą tiekimui įtampą el. tinklams tada atpultų brangūs akumai,nes pardavus pagamintą elektra kada ji pagaminama esant vėjui,nusipirktum iš tinklų tada kai vėjo nėra,bet pas mus el. tinklai monopolistai ir jiems toks dalykas nepriimtinas,nors JAV tai įtvirtinta įstatymu ir kiekvienas pastatęs vėjo jėgainę gali juo pasinaudoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

14 dienų (keturis kartus į parą) užsirašinėjau vėjo greitį prie savo namų. Išvedus vidurkį gavosi 3,46 m/s.

Klausimas: kiek realiai pagamintu kw tokio tipo generatorius (čia aprašomas), jei jis suktusi pastoviai tas 14 parų?

Baikite su tais savo vėjo vidurkiais, nes gaunasi tikras loxatronas. Vėjo jėgainė gamina energiją pagal konkretų vėją ,o ne vėjo vidurkį. Arba gaminama elektra arba ne jei vėjas per silpnas . O galingumas generatoriaus yra irgi skirtingas priklausomai nuo vėjo greičio jis gali dirbti tai kelių vatų galia,- tai kilovato ar pusantro,svarbu kad ta energija būtų sėkmingai sugauta ir sukimšta į akumus. Niekas jums vėjo pagal užsakymą neatkiš,kiek dievas duos tiek ir surinksite energijos ir teks ateityje prie to išmokti taikytis ,nes nafta jau baigiasi ,o urano irgi nedaug beliko.

tarp kitko vėjui, didėjant pagal aritmetinę progresiją išgaunama galia didėja ne pagal ją, o greičiau.Jei norite pastovios vėjo energijos tai darykite skaidančią jėgainę ir ją pakelkite į 10 000 m aukštį ten siaučia vėjo okeanai kurie turi milžinišką energijos tankį.O geriausiai tai nieko nedaryti ir tyčiotis iš tų, kurie ką nors bando padaryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Stanislovai kur aš čia iš Jūsų tičiojuos? Paklausiau normalaus klausimo.

Seniai man kirba mintis pasistatyti kažką panašaus todėl ir paklausiau nusimanancio žmogaus. Galiu tada kitaip paklausti kiek pagamins kw sukdamasi 14 paru prie 3,46 m/s vėjo greičio (vėjas sakykim bus visalaik tokio greičio)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Stanislovai kur aš čia iš Jūsų tičiojuos? Paklausiau normalaus klausimo.

Seniai man kirba mintis pasistatyti kažką panašaus todėl ir paklausiau nusimanancio žmogaus. Galiu tada kitaip paklausti kiek pagamins kw sukdamasi 14 paru prie 3,46 m/s vėjo greičio (vėjas sakykim bus visalaik tokio greičio)?[

Pagamins labai nedaug ,nes pradeda generuoti energiją prie 2.5m/sek,tad prie tokio vėjo bus generuojama galia ne daugiau 50 watų,tačiau vėjo greitis niekuomet nebūna toks pastovus jis, net paros bėgyje keičiasi pavyzdžiui šiandien svyravo nuo 3 m/sek iki 8 gūsiuose.O generatorius esant tokiam vėjui jau gali išspausti ir ženklią energiją.Tokių standartinių situacijų nebūna, kad visą para pūstų tik jūsų nurodytas vėjo greitis. Jis gali ir visai sustoti tačiau gali ir pūsti labai stipriai momentais,tam ir yra akumas, kad sugaudytų tuos gurkšnius energijos ir juos atiduotų tada kada to reikia.Stebėjau savo vėjo jėgainę yra ir nufilmuotas jos darbas tai rotorius sustoja tai sukasi kaip pašėlęs,todėl jos energijos tiesiogiai ir neįmanoma panaudoti, nes nėra stabilumo,nebent ,kad tenai šildytų vandenį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pas mane 2kw is kinijos horizontali, tai nera stebuklas, kaip vejas yra tai viskas su ja OK, bet jei ne kas siais metais kazkaip ir yra tai i men 50-70Kwh padaro, si menesis menesis lyg ir dekingas tai jau 30Kwh turiu, ant pavasario dar zadu paimti ir saules bateriju, nes vasara kudokai su veju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane 2kw is kinijos horizontali, tai nera stebuklas, kaip vejas yra tai viskas su ja OK, bet jei ne kas siais metais kazkaip ir yra tai i men 50-70Kwh padaro, si menesis menesis lyg ir dekingas tai jau 30Kwh turiu, ant pavasario dar zadu paimti ir saules bateriju, nes vasara kudokai su veju :)

Jos2 KW galia yra pikinė,t.y. kai vėjas bus maksimalios jėgos.o šiaip tai tokiu vėju kokie pas mus pučia pastoviai tiek pat pagamintų ir 1 KW pikinės galios jėgainė ir 10 KW galios. Daug kas klaidingai mano kad kuo galingesnė jėgainė tai prie mažo vėjo ji pagamins daugiau,be to kinietiška aplamai stebuklas, kad dar sukasi, nes jos mentys labai prastos aerodinaminės kokybės. Bet va jeigu pūstelės vėjelis kokia 20 -25 m/sek greičio tai tamstos dviejų kilovatų galios jau ženkliai pagamins daugiau kilovatų už tokią pat 1 KW galios jėgainę. Bet tai atsitinka ganėtinai retai., todėl teisus Evilkas teikdamas kad pardavimo vadybininkai manipuliuoja sąvokomis. Aš dabar kuriu naują,- savo kūrybos vertikalios ašies sparnuotę su plyšiniu sparnu ir pasyviu statoriumi ,kuris leidžia pridengti sparnuotę iš priešvėjinės pusės ir papildomai pagriebti didesnį vėjo srautą iš pavėjinės pusės ir taip jai leisti dirbti maksimalia galia jau prie maždaug 5m/sek vėjo. Jau bandau eksperimentinį modelį ,kuris parodė gana gerus rezultatus.Rotorius sukasi be garso ir nuo gatvės pusės beveik nesimato sukimosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane 2kw is kinijos horizontali, tai nera stebuklas, kaip vejas yra tai viskas su ja OK, bet jei ne kas siais metais kazkaip ir yra tai i men 50-70Kwh padaro, si menesis menesis lyg ir dekingas tai jau 30Kwh turiu, ant pavasario dar zadu paimti ir saules bateriju, nes vasara kudokai su veju :)

Jos2 KW galia yra pikinė,t.y. kai vėjas bus maksimalios jėgos.o šiaip tai tokiu vėju kokie pas mus pučia pastoviai tiek pat pagamintų ir 1 KW pikinės galios jėgainė ir 10 KW galios. Daug kas klaidingai mano kad kuo galingesnė jėgainė tai prie mažo vėjo ji pagamins daugiau,be to kinietiška aplamai stebuklas, kad dar sukasi, nes jos mentys labai prastos aerodinaminės kokybės. Bet va jeigu pūstelės vėjelis kokia 20 -25 m/sek greičio tai tamstos dviejų kilovatų galios jau ženkliai pagamins daugiau kilovatų už tokią pat 1 KW galios jėgainę. Bet tai atsitinka ganėtinai retai., todėl teisus Evilkas teikdamas kad pardavimo vadybininkai manipuliuoja sąvokomis. Aš dabar kuriu naują,- savo kūrybos vertikalios ašies sparnuotę su plyšiniu sparnu ir pasyviu statoriumi ,kuris leidžia pridengti sparnuotę iš priešvėjinės pusės ir papildomai pagriebti didesnį vėjo srautą iš pavėjinės pusės ir taip jai leisti dirbti maksimalia galia jau prie maždaug 5m/sek vėjo. Jau bandau eksperimentinį modelį ,kuris parodė gana gerus rezultatus.Rotorius sukasi be garso ir nuo gatvės pusės beveik nesimato sukimosi.

Dziugu kad kazka darai :) bet bishki nenoreciau su tavim sutikti del 1kw ir 2kw ar 10kw juk skiriasi darbinis plotas ju automatihkai ir galia prie tam tikro vejo bus skirtinga... kad mano 2kw negamina visuomet 2kw tai cia ir briedziui aisku :) per vasarine audra man sudegino 30A saugikli taip primetus paskaiciavau daugiau nei 4kw ant kazkokio piko buvo... O del kinijos tai cia jau nuo gamintojo priklauso, o ne nuo kilmes salies. O kas link vadybinku tai isviso, maiso A su Ah, o kiti net A su V... tai tragedija :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane 2kw is kinijos horizontali, tai nera stebuklas, kaip vejas yra tai viskas su ja OK, bet jei ne kas siais metais kazkaip ir yra tai i men 50-70Kwh padaro, si menesis menesis lyg ir dekingas tai jau 30Kwh turiu, ant pavasario dar zadu paimti ir saules bateriju, nes vasara kudokai su veju :)

kiek kainavo visas irengimas? akumai , jegaine ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pats tempiausi ji is kinijos tai i 10k tilpau su viskuo, akumai 10x12V 100Ah - 120V. Bet mano nuomone akumai gali but ir didesni sheip rekomenduoja 200Ah. Dar plevelenines saules baterijos manau apie 4k kainuos 600W @ 120V. Bus idomu tada pagal teorija 1W SB i metus duoda 1Kwh, aisq nevienodai i men.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pats tempiausi ji is kinijos tai i 10k tilpau su viskuo, akumai 10x12V 100Ah - 120V. Bet mano nuomone akumai gali but ir didesni sheip rekomenduoja 200Ah. Dar plevelenines saules baterijos manau apie 4k kainuos 600W @ 120V. Bus idomu tada pagal teorija 1W SB i metus duoda 1Kwh, aisq nevienodai i men.

Bijau kad Lietuva pati netinkamiausia šalis saulės baterijų eksploatavimui,Jau virš 12 metų eksploatuoju saulės kolektorių o paskutinius 2 metus patį paskutinį technikos žodį-vaakuminį. Vadybininai melavo kad žiemos metu jis sušildys vandenį iš dangaus skliauto energijos iki 35-40 laipsnių šilumos tad galiu pasakyti, kad nuo lapkričio pradžios iki vasario mėnesio buvo tik -3 dienos pernai, kad jis sugebėjo sušilti iki 40 laipsnių šilumos. O šiais metais dar nebuvo nei vienos dienos.O šiaip, kad neužšaltų sistema žiemą pastoviai naudoju tinklo elektrą, kad prieš naktį sukelti šilumokaityje nors + 25 laipsnių šilumą vandens, nes kitaip jis gali ir užšalti. Taip kad ir iš fotovoltinės sistemos žiema naudos tebus kaip iš ožio pieno ji kažkiek pradės dirbti nuo kovo pradžios ir dirbs iki spalio pabaigos. O ta reklama apgaulinga kaip ir su saulės kolektoriais, kad vaakuminiai gali ir žiemos metu tiekti karštą vandenį.Iš jų naudos tiek pat kaip ir iš plokštelinių,gal vasarą kiek karštesnį vandenį padaro nei jie. Bet šaltuoju metų laiku nedirba nei vieni.Tiek kad gravitaciniai vaakuminiai saulės kolektoriai saugesni ,nes nereikia pilti į juos antifrizo,kuris kartais prasiskverbia ir į geriamą vandenį jį apnuodydamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip stanislovai, sunku butu jums ir nepritarti, nes tai yra visiem zinomos tiesios... juk kaip temsta 4h nebus daug naudos... va pwz: 200W man rodos monokristalu instaliacijos experementiniai rezultatai Diagrama4.png&Width=350&Height=304&Method=5

Man rodos vasara kuomet vejo daug nera, tai privalomas dalykas kad nors kiek akumus palaikyt ikrautus... o manau dar is 600W bus ir naudos... na bus matyt kaip sakant... O kas link atsipirkimo tai gal ir tavo tiesa, nelabai atsiperka, tai kad del materialios geroves zada toki dalyka daryt tai nelabai verta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isdestyk toliau kokios islaidos ekspluatacijai?

Kolkas jokiu, kaip pastaciau taip ir sukas. Tik buvo toks atvejis kaip atsile buvo ir lijo poto vel atsalo, tai ant menciu buvo ledo ar kazkas pan - tas smarkiai sumazino jos efektyvuma, reiketu sugalvot tokeis atvejeis kuom nors nupurksti ledo tirpikliu kokiu ar pan. Sheip si menesi beveik be VST gyvenu. yra dar tox forumas www.zir.lt ten rasi daugiau info jei domina vejo energija ar panasus dalykai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Tai įdėjau dėl to kad tokiu pagrindu koks nors žirgų ar jaučių augintojas gali sukonstruoti panašų maniežą kuriame jo augintiniai galėtų gaminti elektros energiją panašiu nors ir kitaip išspręstu principu,kokioje nors 500-1000 KW galios elektros jėgainėje ir ją tiekti elektros tinklams,gal būt labiau apsimokėtų nei auginti galvijus mėsai?Tai tik mano žalia idėja tačiau kolektyviai apsvarsčius ir radus techninius sprendimus ji Lietuvai būtų labai naudingą. Kaip jūs manote?

Na po to vis vien galima būtų juos suvalgyti ačiau iki to laiko išnaudotume jų raumenų auguinimui naturalius metodus nereikėtų steroidų irbūtų maista sveikesnis be hormonų pertekliaus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien 15-57val. Vaakuminis saulės kolektorius jau sušildė vandenį 130 litrų saulės šildytuvo bake iki +63 laipsnių,vakar vakare buvo +43 laipsniai bet per naktį atvėso iki +38 laipsnių Celsijaus. Jei rytoj švies saulė galima tikėtis pirmą kart šiais metais ir apie +80 laipsnių vandens iš saulės energijos. Tad tokiu laiku pašildant naktį mano sukurto šiltnamio gruntą gal būt jau įmanoma vėjo ir saulės energijos dėka pradėti auginimo sezoną nenaudojant jokio iškastinio kuro arba smarkiai sumažinant jo kiekį. Bet paprasto pečiaus dar nerizikuočiau išmesti jo gali prireikti prastesnėmis dienomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal ilgalaikes klimato šiltėjimo tendencijas pagerės klimatas vasaromis bus geresni derliai,sparčiau augs miškai Lietuvoje,tačiau žiemomis padaugės audrų ir vėjingumas bendras gali pasiekti 8-9m/sek vietoje 5 m/sek. Tad ir vėjo energetikai atsivers palankesnės galimybės o Lietuvos žemė bus brangi kaip niekur . Tad neparduokite jos už jokios pinigus nes ateityje neįpirksite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...