Jump to content

Išmokos 2014-2020


Jaras

Recommended Posts

prieš valandą, kristivi pranešimas:

tiesiogines išmokas smulkiems ūkiams iki 30 ha yra mokama tik apie 45 eur, kur ES leidžia mokėti apie 90 eur. Tokią pataisą ministeris gali priimti nors ir šiandiena, o realiai, tik kalba, kad reikia remti smulkius. To neleidžia padaryti vietinė aplinka, nes parėmus daugiau smulkius mažiau gaus didieji virš 30 ha. 

Aš už tai, kad smulkus ūkininkai butų rememi, bet pirmiausiai turi būti sutvarkyta su sofininkais.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , Juodas pranešimas:

Aš už tai, kad smulkus ūkininkai butų rememi, bet pirmiausiai turi būti sutvarkyta su sofininkais.  

Sofkininku nesutvarkys,yra suinteresuota grupe zmoniu kuriem tai naudinga,gera naujiena tik ta kad sofkinkai  nebegaus priedu už "nepalankias" sofkininkam turetu nuimti žalinima ir už pirmus ha palilti tik "pagrindine" tada butu arčiau teisybes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, virgis807 pranešimas:

Sofkininku nesutvarkys,yra suinteresuota grupe zmoniu kuriem tai naudinga,gera naujiena tik ta kad sofkinkai  nebegaus priedu už "nepalankias" sofkininkam turetu nuimti žalinima ir už pirmus ha palilti tik "pagrindine" tada butu arčiau teisybes

ir sutvarkyti tūkstantinius hektarų plotus deklaruojančius buvusius kolūkių pirmininkų ir jų palikuonių ir palikti tik "pagrindinę" ir pilnai liktų su kaupu mokėti po 90 eur iki 30 ha. Tai ir būtų rėmimas smulkiųjų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jau virš 30 tai stambus ūkis? 

Aišku, kad ne ūkininkai neturėtų gauti jokių išmokų, dėka valstiečių valdžioje visa Lietuva pamatė šio verslo skaudulius ir kitos valdžios jau pasidomės labiau ateityje, nes ankščiau nežinojo, jog Lietuvoje yra žemės ūkis. 

Ką reikėtų daryti su tikrais ūkininkais, nes apie sofininkus net neverta diskutuoti, tie kurie turi daugiau nei 500 ha - pakelti mokesčius tiek, kad neapsimokėtų toliau dirbti tokios žemės, o išmokos turėtų būti mokamos iki 500 ha ribos. Palaipsniui situacija pagerėtų ir ūkių stambėjimas pasibaigtų. 

Valstiečių valdžia niekada to nesiims, nes ir arkliui aišku, kad valdžioje išrinktas oligarchas. Kai pagaliau bus išrinkti politikai, o ne gelbėtojai ar profesionalai į valdžią, tada matysime idėjas, vizijas, strategijas politikoje ir nebus jokių piramidžių ministerijose, nors ir dabar jų nėra(yra tik Karbauskis). Yra ministras ir jis diktuoja tvarką, žinoma, pagal bendrą partijos ir ministrų kabineto politiką, sprendimus. Visko ko reikia, tai stiprių asmenybių, o ne silpnavalių.

Dėl sąmokslo teorijos, kad čia taip tyčia ministrą bando išversti, tai gal ir jūs kaltę verčiate konservatorių bėdoms? Ministras jau ne pirmą kartą turi problemų, buvo su pienininkų interesais, su naryste kooperatyve, dabar surado žurnalistai dar vieną kabliuką, kad užgrobė kito žmogaus žemę. Ir dalis tame nemato nieko blogo, gal patys esate užgrobę kieno žemę? Man vienas ūkininkas yra taip padaręs su mano sklypu, kurį nuomoju iš valstybės ir taip jis 2 metus vogė iš manęs, tiesa dar turėjau mokesčius valstybei sumokėti, nes nuomininkas tai aš, o kai jam paskambinau, atšovė, kas dirba žemę, tas ir deklaruoja bei išmokas gauna. Nėra lietuviško žodžio tokiam elgesiui pavadinti. Ministras kiek kitaip pasielgė, bet ir jis užgrobė sklypus, nemokėjo mokesčių, gavo išmokas, naudojosi - sunku buvo pasirašyti sutartį? Dar juk gali imti ir neduot žemės, štai kur esmė, todėl tyliai, gal niekas nesužinos. Sužinojo. Ir toks ministras, kuris tyliai grobia žemes, mums visiems formuoja mūsų verslo strategiją, pasirašinėja įstatymus ir kalba apie ateitį, kokia ji turėtų būti - deklaruojant žemės skypus neturint tam teisės, neteisėtai savinantis es išmokas, nemokant mokesčių ir svarbiausia, visus apgaudinėti. Jis prarado pagarbą ir pasitikėjimą visų sąžiningų Lietuvos piliečių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoje bent 10 % žemių yra paliktu likimo valei, turejau susitarimą su žmogumi žmogus numirė nėra palikuoniu, zeme guli ką daryti?  Puse sklypo turiu sutartį kito puse savininko tiesiog nėra, ant mirusio žmogaus, palikuonys kažkur. Ir tokiu atveju nevienas, atsiras ateis pasakys kad aš toks ir anoks, sumokėsiu kad ir atbuline data. Apskritai valstybes politika turėtų būti tokiems nėra savininko nemoka niekas mokesčių nusavinima, šiai dienai to nėra. 

Kas ten žino kaip buvo, kažkoks komunistas nesirūpino kažkada praėjęs pasake dirbk man reiks pasiimsiu, dabar iššovė garbes valanda leptelėjo nemoka mokesčių ir panasiai, savo turtu aš rūpinuosi, jei tau nerūpi išdaliea tai tavo problema, žemė nėra pilnai žmogaus nuosavybe, gavęs zeme turi su ją kažką daryti. Tam krašte net ir kaimynai pyksta apleisti sklypai palikti laukia kol kas nupirks jokios priežiūros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandų, kristivi pranešimas:

taip, negaus už nepalankias, kurie gyvuliukus šiemet įsigys- šią grupę atsijuos.

Suprantu esi supykes kad siemet negausi priedo už nenašias nes neturejai gyvuliu bet turi žiureti i prieki aišku tai neaktualu jei žemes nesinuomuosi mano pavyzdys pasiule žemes 2 gaspadoriai vienas nori 60 €  už ha (zeme nesiriboja su turima nuosava)kitas pasiulė pievas  už"visas deklaracijas"(žemė ribojasi su nuosava) man žeme reikalinga ukio pletrai  .Naujos salygos mano ukiui naudingos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 1 mėnesio...

Radau gan idomų komentarą mano ūkyje dėl vadinamų " išmokų mažinimo stambiesiems" tai reliai jau pastebėjau dažnai ši valdžia mėgsta reformas ar tai pokyčius, kurie yra tik dėl vaizdo. Tas pats kas pimti daiktą ir padėti jį į kitą vietą ir sakyti va padariau darbą. Komentaro kopija: mastantis (78.58.149.97) Visiems kas masto ir skaito, o ne kramto kas jiems skleidiziama: ismoku "mazinimo" arba "lubu" nustatymo principas isdestytas reglamente. Taciau niekas nesigilina i detales, kurios sita tipo "atemima is didziuju ir atidavima maziesiems" pavercia NIEKINIU REIKALU. Visu pirma jeigu ir ivedamos lubos - tai tik pagrindinei ismokai kuri sudaro apie 30-40 proc. visu gaunamu ismoku (kaip zinia yra pagrindine (apie 62 eur/ha) ismoka uz ha, tada zalinimas, tada uz pirmuosius, tada jauniesiem, tada visokie uz baltyminius, sertifikuotas seklas ir toliau - pienas mesiniai, ekologiniai ir t.t.). Todel tam kad pasiekti 150 tukst. turi dirbti ne maziau 2400 ha. Tokiu ukiu Lietuvoje yra tik 26 ir sutaupoma butu (tipo nuimama kas virsijama) tik kazkur apie 1,3 mln eur. - tai yra TIK 0,7 PROC. nuo PAGRINDINES ismokos uz visus Lietuvoje deklaruotus plotus. Tai cia netgi maziau uz simbolini skaiciu . Einam toliau - struktura didziuju ukiu visiems zinoma ir yra sakoma, kad yra keli stambus konglomeratai fondai ir kitokie koncernai - taciau is tikruju ismokas gauna atskiri juridiniai vienetai - filialai - buve kolukiai, todel virsyti net ir tuos 2400 ha kiekvienam is koncerno jau sudetinga. Trecia yra paslepta reglamente nuostata, tiksliau nepaslepta, bet nutylima kad ji bus taikoma - tai yra ismoku lubos gali buti "pakeltos" ta suma kiek ukis, imone ar buves kolhozas sumoka pinigu susijusiu su darbo uzmokescio fondu (algos plius ismokos sodrai), o TAI REISKIA kad imone dirbdama 2400 ha samdo vidutiniskai apie 15-30 zmoniu kuriu darbo uzmokescio fondas bus tikrai ne mazesnis kaip "GALVOJAMOS NUSTATYTI LUBOS". Ketvirta - virsijus lubas gali valstybe nustatyti mazinimo PROCENTA - minimaliai 5, maximaliai 100. Tai reiskia kad jeigu virsiji riba, ismokos dar nenubraukiamos o sumazinimos pasirinktu procentu. Visgi eilini karta EILINE SITUACIA - VEIKIMAS DEL NIEKO - talmantas apsimeta kad padarys gera darba vidutiniams ir smulkiems ukiams, bendroviu asociacija pasimaivys kad juos skriaudzia kad jie ir tiap daug darbuotoju islaiko, ministerija su puodziuko kontora ir nma isleis daugiau pinigu skaiciavimams - EFEKTAS BUS LYGUS NULIUI. Kad efektas nebutu lygus nuliui - ismokos turi tureti lubas bent nuo 60 tukst. ir lubos turi buti taikomos visoms ismokoms, o ne tik pagrindinei (aisku kur susieta su gamyba - ne), plius mazinimas turi buti 100 procentu kas uz lubu, o neismoketos sumos turi buti perkeltos ukiams deklaruojantiems iki 250-300 ha (su laiptais) kaip pirmuju ha ismoka. Tada atsistos i vienodas konkurencines salygas ir 10 ha ir 100 ha ir 1000 ha ukiai. Papildomai ivedus dar grieztesnes sankcijas ar apribojimus sofkiniams - pinigu is ES papildomai nereiks prasineti.

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/naujienos/agropolitika/parlamentinis-komitetas-siulo-150-tukst-euru-tiesioginiu-ismoku-lubas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažin nejau nėra kokių iniciatyvių, nusimanančių teisėje žmonių, kad rinktų kokius parašus ar dar kažką, kad būtų pritarta ES rekomendacijoms mažinti iki 60000 eur. Net kažokį mokestį galėčiau mokėti tam asmeniui, kad jis rūpintūsi smulkesniųjų interesais. Manau daugelis smulksenių ar netgi vidutinių ukių tikrai pritartų. Nes dabar jei tu nesi stambiausias ar bent vienas is stambesnių tai praktiškai turi nuolat gyventi nežinioje, ypač jei didžioji dalis žemės nuomojama, ar neteks viską mesti savininkams nusprendus parduoti žemę. Plius tie stambieji, bent jau mano vietovėje, visi išskaidę ūkius ant vaikų ar žmonų,  taip kad jei ir bus koks įstatymas greitai bus surasta būdų kaip jį apeiti. Taigi padėtis be išeities. Nebent sakau būtų galima kažka susikoperavus ir samdant kažką atstovauti visų smulkensių interesams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu man paaiškink ką tau tai duos? 

60 000 eur jei kalbam apie tik tiesiogines su žalojimu t.y 500-600 ha. Tau nuo to lengviau pasidarys? O kur galimybe palikti savininkui deklaruotis? 

Va žiūrėk kiti lobistai prastumineja tausojanti žemės ūkį, na kazkas panašaus i išskirtine kokybe, nieko nekeisi ir gausi pinigėlius. Junkis prie jų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakolkas jiems sunkiai sekasi argumentuotai paaiškinti kodėl tausojamąjį ūkininkavimą reikia papildomai remti, bet lobistai sugalvos kokius skaičiavimus reikia atlikti, gal dar keliems mokslininkams sumokės už reikalingus tyrimus kad įrodyti koks tai gėris apsaugantis Žemę nuo kataklizmų ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, kestoxs pranešimas:

Tu man paaiškink ką tau tai duos? 

60 000 eur jei kalbam apie tik tiesiogines su žalojimu t.y 500-600 ha. Tau nuo to lengviau pasidarys? O kur galimybe palikti savininkui deklaruotis? 

Va žiūrėk kiti lobistai prastumineja tausojanti žemės ūkį, na kazkas panašaus i išskirtine kokybe, nieko nekeisi ir gausi pinigėlius. Junkis prie jų...

Na manau, tai galėtų kažkiek pristabdyti stambiųjų plėtrą. Lengviau atikvėptų smulkesni ir norintys dar kažkiek plėstis( aš jų vietoje). Tada reikia, kad tie nepanaudoti pinigai būtų skirti labiau smulkesniems. Kuo mažiau nelygybės tuo manau laimingesni žmonės. Ne veltui turbūt Norvegija daugelyje tyrimų pripažįstama kaip šalis, kurioje gyvena vieni laimingiausių žmonių. Nėra labai malonus jausmas kai susitari su žmogumi dėl žemės pirkimo ir jau būna likusios kelios dienos  iki pasirašant notarui, ir bats ateina stambuolis pasiūlo 400 eur/ha didesnę kainą. Ir lieki nieko nepešęs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, sole pranešimas:

Pakolkas jiems sunkiai sekasi argumentuotai paaiškinti kodėl tausojamąjį ūkininkavimą reikia papildomai remti, bet lobistai sugalvos kokius skaičiavimus reikia atlikti, gal dar keliems mokslininkams sumokės už reikalingus tyrimus kad įrodyti koks tai gėris apsaugantis Žemę nuo kataklizmų ir t.t.

Nėra ką ten argumentuoti, visi dirba i viena kumštį, yra tokia programa kaip “išskirtine kokybe” kurioje dalyvauja daržoves žymima ženklu “kokybe” gal ir parduotuvėje teko matyti, ai va jau prieš kiek metu girdėjau apie lobizma prastumti i šita programa zirnius ir pupas. Dabar kiek suprantu stumiama viskas,  ten daug netiaikia įtraukti augalų sąrašą, visa kita yra padaryta, kontroliauoja Ekoagros, tręšti purkšti gali, tik atseit mažesnėmis normomis, nors realiai neisivaizduoju kaip natūroje patikrinti ar ten kokia norma buvo ar kitokia, esme viskas beveik padaryt tik reikia parašus sudėti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 25 minutes , kestoxs pranešimas:

Manau kad senai traukinys nuvažiavo, sėdim šitoj stotelėje ir laukiam stebuklo. O ten kosmetiniai pataisymai, arba kaip sakoma, saugikliai, kad kiti netaptų  stambesniais. Taip ir suveikė tavuoju atveju saugiklis kuris turejo “tarnauti” tau...

Tiesa tai tiesa, nepaneigsi. Bet mažų mažiausiai bent pasvajoti ir paieškoti išeičių galima. O norint kažką keisti to tikrai neužtenka...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visada ir viskas priklausė nuo individo požiūrio. Man visai nerūpi kiek kiti gauna pinigų, žinoma, būtų valstybei naudingiau skirti daugiau pinigų smulkiems ir vidutiniams, nekurti monopolijų, skatinti žmones imtis verslo( nors žemės ūkyje situacija išliko geriausia). Kita vertus, juk svarbiausia, kad apskritai kažką gauname - iš dangaus toks verslo rėmimas, niekada tų išmokų prasmės aš nesuprasiu. Bet neigti negalima, labai jau patinka žmogaus kišenei tos išmokos(man irgi toks paklydimas nesvetimas), nors nuo  pinigų, o tikrai nuo lengvai uždirbtų pinigų - žmogaus širdis mažėja.

Greitai neliks paramų, tai nebe išeis modernizuoti ūkių, išmokos gal ir pasiliks, bet plėstis nebus jau kur. Gal tada, tie mūsų godūs protai susisuks ir prisiminsim kaimynus, ir kitus ūkininkus, o tada kooperuotis pradėsime ir ne dėl paramų, bet ištikro. Tik dar negreitai taip bus, nes kišenės plačios, o širdys mažos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...