Jump to content

malku kapokle


Recommended Posts

Na kažkaip abejoju ar 10t sulankstys 200x20 pločio metalą kurį dar galiu platint stiprindamas. Pas Jus Kaziau peilio atramos veik nėra, minimali rėme, todėl nieko keisto kad lanksto, o aš kalbu apie tokį variantą kaip foto. Peilio nugara remiasi į atramą ir dar yra šoninis prilaikymas.

Kas link skaldiklio apsukimo, tai svarsčiau tokį variantą, bet tada ašis kliudo patogesniam priėjimui ir kaladės užkėlimui. Patraukt priskaldžius nebus problemos nes aparatas bus ant 3 ratų (priekinis atraminis, pakeliamas kaip priekabikės).

Dar klausimas ar nebijo siurbliai kitos sūkimo krypties? Vistik patogiau įdėt krypties keitimo jungiklį, bet trumpalaikis prasukimas, kad sužinotum sukimosi kryptį, bus.

Šiuo metu darau flanšus motorui ir siurbliam, vėliau nutekinsiu movą jiem sujungt ir bandysiu flanšus suderinęs suvirint. Kietam jungimui reikalingas didesnis tikslumas, bet iš šlicų kažkiek pasiduos, tai manau bus gut :)

post-413-141521819979_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane irgi atramos yra ir is virsaus ir is apacios ir dar is sonu prilaiko juosteles tokios kaip nuotraukoj bet supranti kalades buna visokios sakotos ar dar kokios jai i viena ta sparna kur i keturias dalis skelia labiau remias tai ir suka viska bet gal ir laikys 20 storio nezinau tas grederio peilis tai tik 10 yra man atrodo bet kietas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimas ar nebijo siurbliai kitos sūkimo krypties? Vistik patogiau įdėt krypties keitimo jungiklį, bet trumpalaikis prasukimas, kad sužinotum sukimosi kryptį, bus.

Norint išvengti tokių "patikrinimų" reikėtų naudoti fazių sekos relę. Jeigu fazių seka netinkama - neduoda paleisti. Tuo pačiu saugo ir nuo fazių dingimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane irgi atramos yra ir is virsaus ir is apacios ir dar is sonu prilaiko juosteles tokios kaip nuotraukoj bet supranti kalades buna visokios sakotos ar dar kokios jai i viena ta sparna kur i keturias dalis skelia labiau remias tai ir suka viska bet gal ir laikys 20 storio nezinau tas grederio peilis tai tik 10 yra man atrodo bet kietas

Aš gaminausi peilį iš fūros lingės ( storis-20mm, o plotis- 100mm). Tik teko žaizdre atkaitinti, kad galėčiau ją ištiesint. Po mėnesiuko tikiuosi išbandyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai smagu kad yra bendraminčių :) pats, kaip minėjau, bandysiu ašmenis apvirint. Peilis (kryžius) jau pagamintas ir nufrezuotas. Liko keli mm bukumo kol dirbu, apvirinsiu kai baigsiu.

Šiandien privirinau peilio kilojimo mechanizmą, primatavau cilindriuką, viskas gavosi labai neblogai, tad ryt jau nuplanavau kad pradėsiu ant šasi rėmą daryt prie kurio tvirtinsis motoras ir siurblys, na ir pats skaldiklis :)

Laimutis, pasirodykit kas gaunasi, įdomu į kitų klaidas pažėt kol da nevėlu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nežinau, jei pramoniniu budu tai kapokles gerai, bet jei del saves tai su geru kirvuko malkas kapoti vienas malonumas. Susikapojau 24 m3 ir nepastebejau :lol:

Aš su kinietišku 7t galios irgi kapoju jau 5 metai ir net nepastebiu :) Mosuot kirviu reikia nemažai sveikatos, kaip nori sakyk. O sveikata ne valdiška, todėl ją reikia taupyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Priklauso kokį darbą dirbi. Jei visą dieną sėdi, tai pasportuot labai gut, o jei darbų krūva, lakstai per visus galus, tai džiaugiesi kad bent vienas darbas lengvesnis tampa.

Dar klausimėlis dėl filtro:

http://www.samadielkos.lt/photogallery.php?photo_id=7639

Vistik dvejoju dėl jo, gal ne toks litražas, gal mažesnis bus, o pirkt gryn tokį, įleidžiamą į baką, tai kiek brangoka.

Mano progresėlis.. :)

img5666dc.th.jpg

Šiuo metu prisipaišiau kaip jungsiu hidrauliką, valdymą, reikės daba metalo bakui. Nuplanavau šone kaladės užkėlimą, eisiu pasiknist kokių cilindriukų da yra namie.

Progresu esu patenkintas, tik nelabai dailus motoro sujungimas su siurbliu, pagailėjau 200lt tam..

Jei kam įdomu, komponentų visokių yra čia:

http://www.dominga.lt/lt/komponentai-pramonei/hidraulika/

Patogu kad kainas rašo, bent apytikres.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolektyvas visiskai su Jumis sutinku. Malka malkai nelygu ir darbas darbui nelygus. Tiesiog sakau jei normali malka tai galima vakarais ir su kirviu pamojuot. Beto jei žmogus nemastytu ir nekurtu tai iki dabar dar su bezdžionėmis medžiuose sėdėtumėm :lol: O savadarbiai mechanizmai mane visados žavi ir aš pats dabar bandau pasigaminti stumiamą purkštuvą ant rato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Priklauso kokį darbą dirbi. Jei visą dieną sėdi, tai pasportuot labai gut, o jei darbų krūva, lakstai per visus galus, tai džiaugiesi kad bent vienas darbas lengvesnis tampa.

Šiuo metu prisipaišiau kaip jungsiu hidrauliką, valdymą, reikės daba metalo bakui. Nuplanavau šone kaladės užkėlimą, eisiu pasiknist kokių cilindriukų da yra namie.

Progresu esu patenkintas, tik nelabai dailus motoro sujungimas su siurbliu, pagailėjau 200lt tam..

Blaki, kaip visada, darbas aukštam lygį ! Rankos pas tave auga iš teisingos vietos ir galva puikiai veikia :) Pagarba :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Priklauso kokį darbą dirbi. Jei visą dieną sėdi, tai pasportuot labai gut, o jei darbų krūva, lakstai per visus galus, tai džiaugiesi kad bent vienas darbas lengvesnis tampa.

Dar klausimėlis dėl filtro:

http://www.samadielkos.lt/photogallery.php?photo_id=7639

Vistik dvejoju dėl jo, gal ne toks litražas, gal mažesnis bus, o pirkt gryn tokį, įleidžiamą į baką, tai kiek brangoka.

Mano progresėlis.. :)

img5666dc.th.jpg

Šiuo metu prisipaišiau kaip jungsiu hidrauliką, valdymą, reikės daba metalo bakui. Nuplanavau šone kaladės užkėlimą, eisiu pasiknist kokių cilindriukų da yra namie.

Progresu esu patenkintas, tik nelabai dailus motoro sujungimas su siurbliu, pagailėjau 200lt tam..

Jei kam įdomu, komponentų visokių yra čia:

http://www.dominga.lt/lt/komponentai-pramonei/hidraulika/

Patogu kad kainas rašo, bent apytikres.

galima komentara ? darbas puikus, tik manau kad cilindro galva kur ivirinai. detale kuri stums kube. tai cilindras manau yra per aukstai ir skersuos ta stumema detale. nors gal klystu pagarba auksarankiui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tomai, priklauso kokio aukščio maklos bus, kur atrama gausis :) čia optimalus aukštis pagal mano kalades (tep manau). Žinoma nebus įdealiai lygaus galo, aukštis irgi įvairus, bus vertimo visomis kryptimis, bet nemanau kad tai labai blogai :) nors realiai pamatysma kaip te bus.

Už palaikymą tikrai labai dėkingas :) šian dar radau cilindriuką, prašveičiau jį, o ryt mausiu Kupiškin, gal iškirps ir sulenks man bakui medžiagos. Dar smulkių detaliukų nusipirksiu, reik ratuko atraminio besisukiojančio, gal platesnį kokį rasiu kad purvyne nesmigtų labai, vistik svorio truputį yra. Pakeliu nesunkiai, bet dar dėsis kaladės kėlimo mechanizmas, sunkės.

Pripaišiau ir mygtukus į abi puses kad veiktų, bet tam jau reikės po magnetinį mažiuką dėt. Noriu bais krūto, a gausis kaip visad :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Joa, gražus skaldiklis.

Nuotraukoje nelabai gerai matau, bet man atrodo, kad hidrocilindro galą laikantysis flanšas silpnokai prie rėmo privirintas.

Kad cilindras aukštai pritvirtintas, tai viskas OK, galima normaliai bus didelio skersmens kalades skaldyti, tik tokiai kompozicija gali nuplėšyt tą flanšą, nes jėgos petys bus didesnis.

Taip pat nuotraukoje nematau peilio tvirtinimo "padrobnee", ar nebus, kad peilį išlenks su visu tvirtinimo lizdu.

Dabartines pramonines skaldykles (Hakki pilke, Japa) pradėjo gaminti su šiokiu tokiu atakos kampu, t.y. peilio viršūnė pasvirusi link cilindro. Tokia sistema skeliant neleidžia kaladei slysti peiliu aukštyn.

Mano skaldyklė seno kirpimo, peiliai įtvirtinti visiškai vertikaliai. Šiaip dienai peilių lizdai išsimalę, peiliai šiek tiek atsilošia atgal, kietesnio medžio kaladė šiek tiek slysteli ašmenimis, kol pradeda skilti, o tada jau skersuojasi ir klynija.

Blaki, kas dėl filtrų, tai mane stebina filtro tankumas. Pas mane gamykliškai dėdavosi 10 mikronų elementai, bet paskutiniu pirkimu gavau 20 mikronų, tai ir įdėjau tokius. O tie vokiški tai 25 mikronai pats smulkiausias, kaip suprantu, kitas 63 mikronų. Nu tas tai gal tik žvyrui filtruot :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasikasiau smakrą.. hm, nu perdirbinėt jau nebeverta, o stiprint dar galima :) nes prieky yra vieta tuščia o gale dadėsiu nupjautus kampukus. Pagal siją čia turėjo būti U formos galas, tada remtūsi į sijos vertikalę, bet kadangi užsakomi cilindrai gerokai brangesni, tai taip ir gavosi.

Apie peilio pasvyrimą nepagalvojau, bet kaip minėjau jį stiprinsiu, o esant bėdai galima kampą formuot nufrezuojant peilio ašmenis kiek žemėliau, nu arba davirint viršuje kelis mm.

img5668g.th.jpg img5669lc.th.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasikasiau smakrą.. hm, nu perdirbinėt jau nebeverta, o stiprint dar galima :) nes prieky yra vieta tuščia o gale dadėsiu nupjautus kampukus. Pagal siją čia turėjo būti U formos galas, tada remtūsi į sijos vertikalę, bet kadangi užsakomi cilindrai gerokai brangesni, tai taip ir gavosi.

Apie peilio pasvyrimą nepagalvojau, bet kaip minėjau jį stiprinsiu, o esant bėdai galima kampą formuot nufrezuojant peilio ašmenis kiek žemėliau, nu arba davirint viršuje kelis mm.

img5668g.th.jpg img5669lc.th.jpg

O ką kaladė lipa į viršų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinok as tai siulyciau perdaryt bet aisku cia tavo reikalas dabar lengviau dar perdaryt nei tada kai busi viska sustiprines ir perdazes tuo labiau kad cia to perdarymo nedaug tera nupjausi suzeminsi tas atramas abiejuose galuose ir atgal privirinsi aisku gal ir dabar gerai bus as negarantuoju kad neveiks bet jai bus kiek galima zemiau tai bus tik geriau patikek manimi turejau tokia pacia beda. Paziurek dabar atidziai is sono ir isivaizduok kaip stume cilindras tai ta kur slankios ant tos sijos tai spaus priekiu i sija labai didelis lauzimas bus lauzys ir ta slankikli ir ta sija as tai siuluciau zemint bet kaip sakiau cia tik mano patyrimas ir nuomone viska sprendzia pats konstruktorius :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vistik nesutiksiu, kai nužeminsi bus lygiai tas pats laužimas tik iš priešingos pusės. Pas Jumi, Kaziau, atramos kaip ir nėra, iš to ir visos bėdos.

Cilindro aukštis tai kaladės centras, mažiausias laužimas stumokliui bus kai kaladė yra tokia kokiai skaldiklis darytas. Dėl peilio - taip, nes aukštėjant jo atrama silpnėja. Pastiprinsiu.

Neradau ratuko tinkamo atramai, todė nutariau kad gal vistik darysiu be jo, nereikės stabdžių :)

Darvi, neikirtau ką parašei. Cituot nebūtina, visi savi.. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei žeminsi, tada bus geriau mažas kalades skaldyt - neklynys slankiklio. Bet bus blogiau dideles kalades perskelt - kaladės apačią slankiklis jau stums per peilį, o viršutinė kaladės dalis atsiliks, nesiskels, kaladė riesis aukštyn.

Cilindro aukštį ir yra geriausia pasiskaičiuoti pagal vyraujančios kaladės skersmenį - kad cilindro išilginė centrinė ašis eitų tokiame pat aukštyje, kaip kaladės centro ašis.

Tik pagal abrozdėlį, tai matau, teks sptiprinti papildomai apvirinant cilindro tvirtinimo flanšą, antraip nuplyš ta vieta. Trikampiukai, sakyčiau, gera mintis.

O čia, kai anksčiau buvau minėjęs - matosi nežymus, bet reikšmingas peilio pasvirimas (parodoje praeitais metais atkreipiau į tai dėmesį, nes gyvai geriausia pasimato):

http://www.japa.fi/en/index.php/hydraul ... a-110.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau as nesakau kad neveiks del to kad auksciau bus tas cilindras gal viskas bus gerai ir veiks ciki tik parasciausiai sakau is savo patyrimo matai pas mane remas kitoks nei cia gal sitas geresnis bet kai buvau auksciau cilindra pasidares tai blogai tame mano video matosi kur buvo tas cilindras mano is pradziu itvirtintas tai mazas kalades skalde neblogai bet tik imeti didesne rimta kokia tokia kad kaip tik per centra tai net matydavosi kaip rema deformuoja tai paskui paziurinejau vaizdelius visokius ir pastebejau kad beveik visose skaldyklese cilindras eina palei pat rema siemet dar parodoj preita savaite zemkej japa ziurejau tai irgi visi zemai pritvirtinti cilindrai prisitvirtinau ir as taip tai dabar neyveikiamu kaladziu nera bent per puse perkerta belekokias suktas kreivas sakotas ir ttt... :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...