Jump to content

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi


Loreta

Recommended Posts

Gal kokia lepi veislė?

Maniškės dvi atsivedė per pačius šalčius, viena naktį, bet iškart pakabinau šildymo lempą (reikia nedelsiant sausinti, masažuoti, nei neturi lempos), švirkštu į skranduką porą kartą suleidau pašildytų karvės krekenų - ir klesti.

Gal dėl kitko nugaišo? Šiaip silpni buvo? Taip greitai nestimpa.

Galima net neštis ėriukus vidun, bet didelė rizika, kad grąžinus motinai, jų nebepriims ir turėsite vargelio girdyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kergimas nuo liepos turi minusų, kaip šalčiai gruodį-sausį-vasarį. Tačiau, jeigu yra galimybės atidžiau sekti avis ir nepražiopsoti ėriavimosi per šalčius, šių mėnesių kergime matau daug privalumų:

- reikia mažiau šieno, nes pavasarį, kai mažieji įsivažiuoja į šieną, jau greitai laikas ir į ganyklą, o rudenį iki tvartinio laikotarpio juos jau galima pjauti ir nebereikia ginti atgal į tvartus. Suginus rudenį atgal į tvartus, krinta ėriukų svoris, taip pat reikia turėti daug daugiau šieno ir gerokai daugiau vietos tvarte.

Man kartą visus atsivedė gruodį-sausį, buvo labai patogu dėl mano išvardintų priežasčių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as manau ir meginau, kad eriukai atsirastu an pacio isgynimo. pernyskstis eksperimentas. isvada. kaip minejai maziau pasaru, didesni kieki gali eriavedziu laikyti tvarte(vietoj laukiamau eriuku) eriukai savaites ar dvieju jau isleidziami i ganyklas, tada pasirodo, kad ziema serimas sienu ir kitokiais priedais neprilygsta motinos pienui , svieziai jaunai zolytei, ir saules silumai. 6-7 men pardavimui pats tas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš būčiau 10 mėn. kergusi tai tikrai. Dėl kergimo ankstumo yra dvi lygiavertės nuomonės: vieni, kad anksti, kiti - kad leisti subręsti. Čia "skonio" ir ekonominių sumetimų reikalas, nes ir ankstyvesnis sukergimas aviai nekenkia, ekonomiškai mąstant taip ilgai laikyti avelę "be darbo" neapsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie karvės krekenų užšaldymą:

Kadangi reikia laikyti šaldiklyje (sako, ne ilgiau kaip metus), tai šaldau plastmasinėje. Supilu į 100 ml plastmasinius indelius, kokiuose dabar visi uogas šaldo. Galima kitokiuose, tik nedideliuose, nes paprastai vienam kartui, jeigu vienas ėriukas, daugiau kaip 50 ml neprireikia.

Kadangi prišaldau po 100 ml, tai su peiliu atskeliu per pusę ir vieną pusę palieku šaldiklyje. Jeigu atsiveda du tris vangesnius ėriukus, tai atsišildau visą.

Iš tų "uoginių" plastmasinių indelių labai patogu išimti.

Krekenų duodu max du kartus, vieną kartą daviau daugiau kartų, bet šiaip vieno, dviejų užtenka, matai iš ėriukų išvaizdos, elgesio - sausi, žvalūs, ieško motinos.

Sugirdau po 50 ml.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

niekada nenaudoju jokiu karves krekenu, viskas yra paprasciau kai gimsta eriukas ar eriukai ir yra matoma kad avis nesiduoda ar avinukai per silpni pasiekti avie tesmenis, avis tiesiog parsiguldoma ant sono dviem pirstai yra nutraukemas pienas (nes daugiause priezastis avies nedavimo pieno yra speneliu uzdegimas) tuo pienu yra patepamas spenelis ir avinelis priedamas prie spenelio kad pazystu pirmuju krekenu.dar galima tuo pienu ir paty eriuka istepti taip avis jaucia savo kvapa ir juos lengviau priima. Dar dauguma ereviedziu kai gimsta eriukai neturi savo pieno todel visi griebesi girdyti karves pienu kad to nereiketu daryti pries erevimasi likus savaitei nepatingekite ir paziurekite ar avies tesmenys nera karsti (jai tesmenys yra karsti tai reiskia kad speneliuose yra uzdegimas) tiesiog nutraukinekite spenelius prievarta kad stimuliuotusi speneliai ir dinktu uzdegimas tada avis prades gaminti piena...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbant apie pieno kvapą (kad pagal tai avis atskiria savo ėriuką), galiu pasidlinti, kokį įdomu dalyką šiemet stebėjau net du kartus. Du kartu ėriavosi po dvi avis viename garde vos ne sichroniškai. Kai viena avis atsivedė ėriukus (taip sutapo, kad visos po du), aktyviai dalyvavo ir antroji avis, nors jai tuo metu irgi jau buvo prasidėję arba jau buvo atsivedusi vieną ėriuką. Abi avys laižė, valė viena kitos ėriukus, o kai ėriukai mėgino žįsti ne savo motiną, leisdavosi. Prie vienos avies ėjo žįsti trys, prie kitos vienas ėriukas. Iš pradžių sunerimau, kad jeigu taip bus ir toliau, tirka motina vlėiau gali nebeprisileisti, bet vėliau viskas stojosi savo vieton.

Tai vat ir suprask kaip su tuo pieno kvapu!

Dėl karvės krekenų - man tai puiki išeitis, nes ir pačiai būna stresiukas, o dar jeigu sunkiau vedasi... Ėriukas šlapias, avis po gimdymo karščiuoja - man nelabai būna kada avį bandyti melžti. Manau, kad čia dar ir nuo žmogaus charakterio priklauso, taip pat ir nuo avies charakterio :) .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su tom avim - kiekvienas atvejis skirtingas, tos avys elgiasi nevienodai. Gal kiek per daug dienų praėjo. Dar pamėgikit jos pienu galvutę, nugarėlę sutepti. Arba ją gerai pririšti ir leisti ėriukui pažįsti - po kelių kartų turėtų priimti. Jei ne, teks girdyti pačiam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nei istepimas nei pririsimas nemacija, savo kailiu patyriau teks vargti kokias dvi savaites eiti palaikyti avy kad eriukas pazystu ir papildomai karvutes pieno duoti. kai sustipres gal ir pats pavoks is mamos pieno arba bus prastesnis(skurdukas) kol prades valgyst sienuka ir pan, bet jau toks nebus kaip tie kurie zinda motina. dar man buvo taip kad 3 sav eriuka uzmuse avis, o jau buvau isvarges pats ede sienuka voge piena is avies bet......... uzaugins avis likusi viena eriuka ir is principo ja parduosu mesai.nors il lb grazi ir pagal dokumentus vesdavo puikius eriukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Greenas klausia:

Kokios dažniausiai pasitaikančios priežastys dėl ko neišgyvena tik gimę ėriukai?

Iš esmės viska priklauso nuo avies sveikatos: ar ji pati sveika ir stipri, kaip išnešioja vaisių, ar lengvai ėriuojasi, ar turi pieno ir pan. O tai priklauso nuo geros priežiūros ir teisingo šėrimo.

Kartais šaltu oru atsivesti ir mūsų nepastebti ėriukai gali kristi dėl to, kad sušala, bet jeigu avis sveika ir normalios psichikos, ji ėriuką nulaižo, išmasažuoja, pamaitina, sušildo etc.

Pati esu priėjusi išvados, kad esmė glūdi avies sveikatoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:animals-shaun: Ir vel ta reklama...... vitaminu, mineralu, papildu.... juk tai tik reklama, cia nevieta reklamai Ivairiausio Avenos ir kitos frmo nekiskit cia savo produkcijos ir maziau meluokit zmonems :animals-sheep:

kur tu cia matai reklama? kaip tik yra saunu kai vieni kitiem padeda ir nukreipia kur galima rasti vienokiu ar kitokiu reikalingu priemoniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cinkore, man labai padeda kitų žmonių nuorodos ir būsiu dėkinga už bet kokią naują nuorodą. Nereikia taip jautriai reaguoti ir perlenkti lazdos. Man pvz. labai reikia, ypač pradžioje reikėjo, kol susigaudžiau kas prie ko. Pvz. visi kalba apie tinklus, o tu nė nenutuoki, apie kas jie čia plepa, kas ta avena ar juo labiau galageris.

Žinoma, firmoms tokia reklama iš lūpų į lūpas yra aukso vertės, bet tos, kurios gerai dirba, šito užsitarnavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei is maksties yra islindes "balionelis"su skysciu,

cia kaip suprantu eriavimosi pradzia?

ar peiliu galandimo valanda?

Paprastai ši pūslė sporgsta pati, o jei išlenda nesprogusi, reikia nagais sužnybti, kad suplyštų (tai labai nesunku, pūslės odelė plona), nes tokiame balione ėriukas sunkiau išeis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...