Jump to content

Galvijų ligos


Rimis

Recommended Posts

Ponai ūkininkai prašau nemaišyti pas mane tik žindenės, pieninių nėra. O tos kur yra tik dėl savęs. Veršelio auginimas skiriasi tarp mėsinių ir pieninių karvių. Iš savo praktikos galiu pasakyti kad niekas savo vaiku geriau nesirūpina kaip vaiko motina. Matomai dar viena problema išlenda, jei karvės silpnos po atsivedimo, tada įtariu kad iš karvės bandei viską per pieną išspausti, neatsistatė organizmas (karvės) nepailsėjo prieš naują laktacijos sezoną. Tai labai tanki klaida nes kartais pelno vaikymasis nuvaro nuo kojų pinigų darytoją.

Čia yra nemažai tiesos.Labai daug dar mano ,kad geriausias pašaras turėtų atitekti tik laktuojančioms karvėms, o užtrūkusias šeria kas belieka.O šiaip tai stengiuosi užtraukinti likus 2 mėn iki vedimo, nebent dar karvė kokia 15 litrų duoda.Bet visvien karvės yra po vedimo mažiau atsparesnės ligoms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veršelių nenulaižo tik tos kur labai sustresuoja dažniausiai pirmaveršės, vėliau tokių problemų nebūna, nežinau ar padės pas mus bobutės kaime kartais su druska ar cukrum veršelį pabarsto sako padeda.

Tai ta karvė senai buvo...gali būti kad pirmaveršė,nebeatsimenu...niekuom nebarsčiau,šiaudais nuvaliau ir viskas :D tvarte nešalta buvo tai nei susirgo,viskas ten normaliai baigėsi...tiesa dėl nulaižymo-prieš kelis metus karvė laižydamą ką tik atvestam veršeliui bambą,jam kažkokį užkrėtimą buvo užnešusi :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponai ūkininkai prašau nemaišyti pas mane tik žindenės, pieninių nėra. O tos kur yra tik dėl savęs.

Nežinau ar tai Rimiui taikei...aš tai tikrai žinau kad pas tave žindenės :D

Matomai dar viena problema išlenda, jei karvės silpnos po atsivedimo, tada įtariu kad iš karvės bandei viską per pieną išspausti, neatsistatė organizmas (karvės) nepailsėjo prieš naują laktacijos sezoną. Tai labai tanki klaida nes kartais pelno vaikymasis nuvaro nuo kojų pinigų darytoją.

Nelabai supratau :icon-redface: ar čia karvės silpnos po atsivedimo ir todėl nenulaižo veršelio... :icon-question: Nu per tiek metų pas mus tik viena tokia buvo papuolusi...gal charakteris toks...aš čia norėjau pasakyti kad tik atvestam veršeliui šalto tipo tvarte tikrai turėtų būti per šalta...

O dėl karvės organizmo atstatymo,tai pas mus pagrindinė problema po atsivedimožtai kalcio trūkumas...ir užtrūkinam tikrai laiku,ir pailsėti leidžiam,na ir šeriam užtrukusias ne prasčiau,tik miltų ir saladino iki minimumo sumažinam...bet tas kalcio trūkumas po atsivedimo vis išlysdavo,nors ir premiksus gerus "MineraCalcium" pirkdavom...vienas veterinaras patarė karvių kraują ištirti ir matysis ko trūksta...jis sakė kad vienokiose žemėse ruošiamuose pašaruose-šiene,šienainyje,trūksta vienokio elemento,kitose-kitokio...padarė išvadą kad pas mus kažko trūksta kad karvėms kalcio pritrūksta(ir pas kaimyninius ūkininkus tas pats)...tai mes dabar ir užtrukusioms kalcio profilaktiškai suleidžiam...tai pasiteisino-dabar keletą metų problemų nebuvo...nors ir saladiną duodame,kai kiti veterinarai nusistatę kad jis esą kalcį iš organizmo "išvaro"...

Aš esu dalyvavęs keliuose seminaruose.Tarp jų ir užsieniečiai kur vedė.Pagrindinė užtrūkusios karvės taisyklė-NEDUOTI JOKIŲ PREMIKSŲ KUR DAUG KALCIO :icon-exclaim: pasižiūrėk į premiksus skirtus užtrūkusioms karvėms,Kalcio kiekis juose mažiausias.Dabar net nepaslenku rašyt kas kaip ir kodėl darosi jei duodi daug kalcio.Bet tai pirmas "vaistas" pogimdyvinei parėzei pasigaut.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvo ir pas mus sausio vidury , kol dar nešalo matyt kažkas įsimetęs . Nei iš šio nei iš to pradėjo visi galvijai ir karvės viduriuoti , niekaip negalėjom suprasti nuo ko, nes kaip tik pakeitėm vitaminus . Viduriavo kokias 4-5 dienas jau sakiau skambinsiu veterinarui, bet pradėjo pačios taisytis , matyt imunitetas stiprus . Galvijus laikom šalto tipo tvarte ir palaidus , manau ir tas turi didelę reikšmę .

Ir nereikia tų veršelių fenu šidyti :D , nes dar nei nei vienas nuo šalčio nesusirgo . Manau netgi šalto tipo tvarte veršeliai rečiau viduriuoja ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Aš esu dalyvavęs keliuose seminaruose.Tarp jų ir užsieniečiai kur vedė.Pagrindinė užtrūkusios karvės taisyklė-NEDUOTI JOKIŲ PREMIKSŲ KUR DAUG KALCIO :icon-exclaim: pasižiūrėk į premiksus skirtus užtrūkusioms karvėms,Kalcio kiekis juose mažiausias.Dabar net nepaslenku rašyt kas kaip ir kodėl darosi jei duodi daug kalcio.Bet tai pirmas "vaistas" pogimdyvinei parėzei pasigaut.

Gal parašytum plačiau,kodėl negalima kalcio duoti :icon-question: jei suleidžiu profilaktiškai,tai iš esmės tas pats...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš esu dalyvavęs keliuose seminaruose.Tarp jų ir užsieniečiai kur vedė.Pagrindinė užtrūkusios karvės taisyklė-NEDUOTI JOKIŲ PREMIKSŲ KUR DAUG KALCIO :icon-exclaim: pasižiūrėk į premiksus skirtus užtrūkusioms karvėms,Kalcio kiekis juose mažiausias.Dabar net nepaslenku rašyt kas kaip ir kodėl darosi jei duodi daug kalcio.Bet tai pirmas "vaistas" pogimdyvinei parėzei pasigaut.

Gal parašytum plačiau,kodėl negalima kalcio duoti :icon-question: jei suleidžiu profilaktiškai,tai iš esmės tas pats...

Čia tu manę į kampą spaudi. :) Kai užtraukini karvę ji labai sumažina kalcio gamybą,nes kalcis pagrinde reikalingas pieno gamybai ir tai trunka kol karvė apsiveršiuoja.Apsiveršiavus karvei pasidaro didelis kalcio trūkumas ,nes reikia daug kalcio ir skydliaukė pradeda gaminti kalcį .Jei galvijams yra duodamas kalcis užtrūkimo metu,tai skydliaukė išvis nustoja gaminus kalcį nes gauna su pašaru, ir apsiveršiavus karvei skydliaukė "nepabunda" ir negamina kalcio.Todėl po kiek tai laiko pasidaro kalcio trūkumas ir karvei ivyksta pogimdyvinis parėzas.Kažin ar ką supratai, nes aš tai nelabai. :D:D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tu manę į kampą spaudi. :) Kai užtraukini karvę ji labai sumažina kalcio gamybą,nes kalcis pagrinde reikalingas pieno gamybai ir tai trunka kol karvė apsiveršiuoja.Apsiveršiavus karvei pasidaro didelis kalcio trūkumas ,nes reikia daug kalcio ir skydliaukė pradeda gaminti kalcį .Jei galvijams yra duodamas kalcis užtrūkimo metu,tai skydliaukė išvis nustoja gaminus kalcį nes gauna su pašaru, ir apsiveršiavus karvei skydliaukė "nepabunda" ir negamina kalcio.Todėl po kiek tai laiko pasidaro kalcio trūkumas ir karvei ivyksta pogimdyvinis parėzas.Kažin ar ką supratai, nes aš tai nelabai. :D:D:D

Nu į kampą nespaudžiu :D tikėjausi,ir neklydau,kad draugiškai atsakysi :D viską surašei labai aiškiai ... čia viskas vyksta periodiškai:užtrūksta-nebegamina kalcio,apsiveršiuoja-vėl pradeda gaminti...padauginti niekur nėra sveika...o jei kaip tas veterinaras man aiškino kad greičiausia pas mane pievose augančiame šiene kažkokio elemento pastoviai trūksta ,kad visoms karvėms(mano-ir kaimynų) vis to kalcio pritrūkdavo...tai reiškia karvėms ne perdozuoji,o jo vis pastoviai trūksta-ir užtrukus,ir apsiveršiavus...pradėjom profilaktiškai kalcio suleisti-ir to pogimdyvinio paralyžiaus nėra...nors geriausia laktuojančioms karvėms kraują ištirti-kokių elementų yra,o kokių trūksta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

PANEVEZYS (man itartina ta sneka ir vos ne viskas sutinka),JEI KLISTU TAI VISU ATSIPRASAU,

Jo mįslių skrynelė čia :D Kažkam Panevėžys įtartinas...nu yra toks miestas Lietuvoje,penktas pagal dydį,Aukštaitijos sostinė...Kaip ir Šakiai yra ir visai man jie neįtartini :D

Kokia šneka įtartina :icon-question: Ir kas vos ne viskas sutampa :icon-question: Nieko nesuprantu... :icon-rolleyes: Panašu kad kažkam kažkas vaidenasi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

PANEVEZYS (man itartina ta sneka ir vos ne viskas sutinka),JEI KLISTU TAI VISU ATSIPRASAU,

Jo mįslių skrynelė čia :D Kažkam Panevėžys įtartinas...nu yra toks miestas Lietuvoje,penktas pagal dydį,Aukštaitijos sostinė...Kaip ir Šakiai yra ir visai man jie neįtartini :D

Kokia šneka įtartina :icon-question: Ir kas vos ne viskas sutampa :icon-question: Nieko nesuprantu... :icon-rolleyes: Panašu kad kažkam kažkas vaidenasi :D

Gal čia kovo 11 įtaka.Aš ir nelabai suprantu :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

PANEVEZYS (man itartina ta sneka ir vos ne viskas sutinka),JEI KLISTU TAI VISU ATSIPRASAU,

Jo mįslių skrynelė čia :D Kažkam Panevėžys įtartinas...nu yra toks miestas Lietuvoje,penktas pagal dydį,Aukštaitijos sostinė...Kaip ir Šakiai yra ir visai man jie neįtartini :D

Kokia šneka įtartina :icon-question: Ir kas vos ne viskas sutampa :icon-question: Nieko nesuprantu... :icon-rolleyes: Panašu kad kažkam kažkas vaidenasi :D

Norejau pasakyti,kad salia manes ukininkas gyvena (uzsiima gyvulininkyste),NEUZPYK :icon-redface:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teik virusinė diarėja,tiek paragripas yra virusinės ligos,antibiotikai jų(virusų) neveikia ir leidžiami siekiant išvengti antrinių,bakterijų sukeliamų infekcijų.Ūkininkui spresti,ar verta pienu trešti ganyklas,beje pagal reikalavimus pienas gali būti supilamas tik į mėšlidę.Yra ir antibiotikų,kuriems nėra karencijos.Tyrimai šiuo atveju praktiškai nereikalingi,nes užtruks o lygtai Lietuvoj virusų ir netiria.O kol gausi atsakymą bus jau po viskam.Yra vakcinos,bet bet kad panaudotum reikia atskiro leidimo,nustatyti viruso tipą ir kt.Išvengti šių ligų greičiausiai nepavyks,nes viruso nei tvora nei elektra nesustabdys.Visiškai izoliuoti gyvulių taip pat nėra galimybių,belieka tik profilaktika. Subalansuoti racionai,vėdinami tvartai ir tt.Net iš jūsų parašymų galima suprasti,kad kieno gyvuliai gero stovio,šios ligos praeina pačios per 3-4 dienas be jokio gydymo,o kiti traukia už uodegų.Imliausios šviežiapienės ir aukštos produkcijos karvės.Aišku svetimiems tvarte nėra ką veikti.Ar reikalingas veterinaras, sėklintojas taip pat spresti jums tikymybė,kad užneš yra.Belieka tik gerai užlaikyti gyvulius ir....didelės sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...