Jump to content

Kokie žolynai geresni ? Žolių mišinių pasirinkimas.


ausra

Recommended Posts

Sveiki,
pas mane nemelioruoti nedideli kalniukai, tai kur žema dar geros buzos buvo dėl lietaus, iš rudens paruošta žemė , tik dar gegužės pradžioj pakultivuosiu ir jei sėt dotnuvos avims pievą iki gegužės kokios 10 dienos, nebus pervėlu? neturėtų gal uždžiovint, vistiek juk dirva per tiek drėgmės gerai buvo įmirkus ? ką manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

pas mane nemelioruoti nedideli kalniukai, tai kur žema dar geros buzos buvo dėl lietaus, iš rudens paruošta žemė , tik dar gegužės pradžioj pakultivuosiu ir jei sėt dotnuvos avims pievą iki gegužės kokios 10 dienos, nebus pervėlu? neturėtų gal uždžiovint, vistiek juk dirva per tiek drėgmės gerai buvo įmirkus ? ką manot?

Kiek zinau  is savo patirties, jei dregna vasara pasitaiko, zoles galima seti net iki liepos pirmo desimtadienio, 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...

Realiai kaip avižos pradeda megzt grūdus, reiktų pjaut, bet tuo metu dar vikiai neužsimezgę. Mes laukiam kol vikiai ankštyse atsiranda ir tada pjaunam, nes jei žiūrėt tik avižų brandą, o vikių ne, nebus baltymingo pašaro.

ir turbut su peiliais visais prese presuojat kad susmulkint gerai? galvojau su savo presuoti bet jis be peiliu tai gal ne gera mintis, reiks geriau pasisamdyti 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dotnuva 21 geras mišinys,esu sėjęs,o kas liečia avižų-vikių mišinį tai labai klystat,kad pjauti reikia tada kai vikiai jau būna su grūdais.Prieš kokį 10m aš tokį variantą buvau padaręs ir paskui spjaudžiausi,nes visi grūdai atsidūrė šūde,jei karvė sveikus grūdus suvirškintų,tada nereikėtų jų malti ar traiškyti.Be to avižos buvo gryni šiaudai,jų beveik neėsdavo,paskui kelis metus pjaudavau kai tik pradėdavo žydėti,bet vis tiek avižos būdavo nenoriai ėdamos.Dabar pievas atnaujinu sėdamas žolių mišinį su 10-15kg  1ha vienmete svidre ir normaliai patrešes,jau tą patį metą prisuku daug rulių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir turbut su peiliais visais prese presuojat kad susmulkint gerai? galvojau su savo presuoti bet jis be peiliu tai gal ne gera mintis, reiks geriau pasisamdyti 

anksčiau irgi neturėjau preso su peiliais, presuodavom taip. Dabar kaip yra, žinoma kad geriau, tiek suėdime, tiek padavime. 

 

Dotnuva 21 geras mišinys,esu sėjęs,o kas liečia avižų-vikių mišinį tai labai klystat,kad pjauti reikia tada kai vikiai jau būna su grūdais.Prieš kokį 10m aš tokį variantą buvau padaręs ir paskui spjaudžiausi,nes visi grūdai atsidūrė šūde,jei karvė sveikus grūdus suvirškintų,tada nereikėtų jų malti ar traiškyti.Be to avižos buvo gryni šiaudai,jų beveik neėsdavo,paskui kelis metus pjaudavau kai tik pradėdavo žydėti,bet vis tiek avižos būdavo nenoriai ėdamos.Dabar pievas atnaujinu sėdamas žolių mišinį su 10-15kg  1ha vienmete svidre ir normaliai patrešes,jau tą patį metą prisuku daug rulių.

Jei darbai atliekami ne laiku, taip, belieka spjaudytis. Dėl suėdimo, jei duodi iš rulono, tai lieka neėsto, mes dedam į miksą, suėda gražiai. Nesakau kad tai super pašaras, bet renkamės patys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau smulkinimas pasaro kokybei itakos neturi ar as klystu  ? Gal tik tiek kad smulkinta mase geriau susispaudzia rulone.

O kokio dydžio gabaliukais smulkinama?? Pašaro kokybei iš tikro įtakos mažai turi, tik susipaudus geriau, gali ir susifermentuoti (užsikonservuoti) geriau. Bet va pieno rodikliams tai turėtų turėti įtakos.. na ir kad primilžiui gali turėti įtakos irgi negalima paneigti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dotnuva 21 geras mišinys,esu sėjęs,o kas liečia avižų-vikių mišinį tai labai klystat,kad pjauti reikia tada kai vikiai jau būna su grūdais.Prieš kokį 10m aš tokį variantą buvau padaręs ir paskui spjaudžiausi,nes visi grūdai atsidūrė šūde,jei karvė sveikus grūdus suvirškintų,tada nereikėtų jų malti ar traiškyti.Be to avižos buvo gryni šiaudai,jų beveik neėsdavo,paskui kelis metus pjaudavau kai tik pradėdavo žydėti,bet vis tiek avižos būdavo nenoriai ėdamos.Dabar pievas atnaujinu sėdamas žolių mišinį su 10-15kg  1ha vienmete svidre ir normaliai patrešes,jau tą patį metą prisuku daug rulių.

Kiek tas daug ? Ir kuom, kiek tresi ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vienmetė svidrė reikli azotinėm trąšom,aš tręšiu po 200kg ha amonio salietros ir po 100kg po kiekvienos pjūties,o ją pjauti galima per vasarą 3-4 kartus,o rulių prisuku per visas pjūtis iš ha vidutiniškai 30,bet tai labai priklauso nuo vasaros orų t.y šilumos ir drėgmės.

30 rulių iš ha per tris kartus daug ?? Kad iš šimtametės pievos, nieko netrešus, tiek būna.. Kad per karta dar suprasčiau..
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...