Jump to content

KVIETRUGIAI


Raimisx

Recommended Posts

Tam kvietrugius ir pasirinkau, kad su minimaliom išlaidom, kažką užauginčiau. Cykocelį, gal tik pabandymui paimsiu vienam laukui, nes šiaip jie nėra aukšti, bet pačiam įdomu, kas per skirtumas būtų. 

Taip, kiekvienam savo, bet išklausius patarimų, kurie yra labai naudingi, susidarai vaizdą ir sprendimą priimi pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Iš straipsnio lentelės matyti, kad jei aš sėjos metu, lokaliai daviau 100kg/ha NPK 5-34-33 ir jei pavasarį bersiu 300kg/ha salietros, ar nebus be reikalo išbertos trąšos? :icon-rolleyes: Nes realiai galvojant, jei iš rudens "startas" prastas, berk kiek nori, derliaus gero nelauk. Šiuo atveju optimalu būtų 200kg/ha salietros, bet ar tas nesumažins derliaus, kaip galvojate?

http://www.rapsai.lt/agrotechnologiju_naujienos/zieminiu_kvietrugiu_sejos_darbai/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tam kvietrugius ir pasirinkau, kad su minimaliom išlaidom, kažką užauginčiau. Cykocelį, gal tik pabandymui paimsiu vienam laukui, nes šiaip jie nėra aukšti, bet pačiam įdomu, kas per skirtumas būtų. 

Taip, kiekvienam savo, bet išklausius patarimų, kurie yra labai naudingi, susidarai vaizdą ir sprendimą priimi pats.

Cikocelis ne tik mazina augala, bet ir storina bei didina derliu. Tikrai atsiprkantis dalykas. litro kaina juk tik 5 lt. skaitinejant susidaro vaizdas kad suart suarei, zeme isdirbai, pasejai, purksi kazkuo, kulsi bet trest nenori. pagal tavo idet nuoroda iseina kad investavus 180lt gauni 1 tonos prieda. Pagal dabartines kainas (460lt/t) tavo pelnas padideja 180. Aisku yra kitu niuansu  - zemes derlingumo potencialas ir kt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei buvo varpučio dėk atribut'a paimt ne paims bet tikrai paslėps po kvietrūgiais. Tik maišyk ji su kuom nors papildomai.Beje ir panaudojimo laikas jo labai svarbus yra.Na ir trašu šešioliktuko bent šimtą kg. ir azoto bile kokia forma nors šimtą kg gryna medžiaga.

P.S.Man vis kyla klausimas kodėl ūkininkai kvietrūgius augina .Juk tikrai neprognozuojama kainos atžvilgiu kultūra.Vienais metais kainuoja tiek kiek miežiai , kitais metais nepaiškinamai pigesni trečdaliu užjuos.Suprantu tik tuos kurie juos sėja į lengvą žemę bet ten norint gauti gerą derlių reikia didinti trečdaliu trešimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei buvo varpučio dėk atribut'a paimt ne paims bet tikrai paslėps po kvietrūgiais. Tik maišyk ji su kuom nors papildomai.Beje ir panaudojimo laikas jo labai svarbus yra.Na ir trašu šešioliktuko bent šimtą kg. ir azoto bile kokia forma nors šimtą kg gryna medžiaga.

P.S.Man vis kyla klausimas kodėl ūkininkai kvietrūgius augina .Juk tikrai neprognozuojama kainos atžvilgiu kultūra.Vienais metais kainuoja tiek kiek miežiai , kitais metais nepaiškinamai pigesni trečdaliu užjuos.Suprantu tik tuos kurie juos sėja į lengvą žemę bet ten norint gauti gerą derlių reikia didinti trečdaliu trešimą.

paziurek tw3 kriminalus ir suprasi kodel apsimoka  :icon-mrgreen:  aisku perdirbus. jei rimtai ir pas mane buvo apie 8ha, bandysiu isparduot is namu greitu metu kaip pasarinius, neveziau nes nesvarus buvo ir kainos geresnes laukiau. siaip tai nlb suprantu is kur tas varputis jei dirvone sejai ir pirmi metai? o siaip tai kvietrugis gerai susitvarko su varpuciu, bent jau pas mane neliko jo nenaudujus hemijos. dirvone deres gerai ir su maziau trasos, nes zeme nenualinta ir ligu tikimybe mazesne

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gediminai, sėjam kvietrugį dėl sėjomainos, ir dėl lengvų dirvožemių. Būna, kad iš 35 balų žemės kvietrugių pasiimi po 7 t/ha su 140 v.m. azoto ir 300 kg/ha kompleksinėmis (skirtingos sudėties). bet čia išskirtiniais metais, bet šiaip lengvesnėje žemėjo su normalia investicija tikrai galima stipres 6 t/ha pasiimti. Ir paskui prisikūlęs galvoji pagal rinką, ką čia pašarui pasilikti, miežius ar kvietrugius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cikocelis ne tik mazina augala, bet ir storina bei didina derliu. Tikrai atsiprkantis dalykas. litro kaina juk tik 5 lt. skaitinejant susidaro vaizdas kad suart suarei, zeme isdirbai, pasejai, purksi kazkuo, kulsi bet trest nenori. pagal tavo idet nuoroda iseina kad investavus 180lt gauni 1 tonos prieda. Pagal dabartines kainas (460lt/t) tavo pelnas padideja 180. Aisku yra kitu niuansu  - zemes derlingumo potencialas ir kt.

Kad tręšti reikia ir tręšiu, tas žinoma, bet noriu ir pasikonsultuoti, kad pinigų be reikalo neišbarščius ir neišpurškus. Suprantu, kad nematant pasėlio po žiemos, yra būrimas, bet iš jų galėsiu atsirinkti, kas tiks mano atveju. 

 

Kvietrugius sėjau dėl to, kad gavau sėklos gera kaina, na ir jų išauginimo kaštai mažesni, mažiau priežiūros reikia, kas aktualu mano atveju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

klausimukas daugiau žinantiems: kvietrugiai rudenį nieko negavę prieš sėja, dabar pavasarį verta duoti po 200 kg salietros (kompleksinių negautų), ar visgi čia nelabai racionalus trąšų panaudoijimas?

Nepagailėk bent kokius 200kg azofoskos, ir išberk kuo greičiau, tikrai bus geriau nei tik salietra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...