Jump to content

Graikiniai riešutmedžiai


PostFactum

Recommended Posts

On 2017-04-22 at 15:55, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

 

Graikinių riešutmedžių augintojai, pasidomėkite apie perspektyvas, pažiūrėkite naujausią šeštadieninę (2017 04 22 arba Serija 32 Sezonas 3) laidą "Svajonių ūkis" (nesupainiokite su Svajonių sodais ;). Amšiejaus pasisakymas nuo 17 laidos min. http://play.tv3.lt/programos/svajoniu-ukis

Patiko. Stipriai susinervavęs pakalbėjo. Įdomu kas taip jį paveikė. Ar Matelio  pelno iš ha  skaičiavimas, kuris aišku kelia juoką,  ar tai, kad reikia  sodinukų rinka dalintis.  Aš tai pavadinčiau " kova dėl vietos po saule". Iš šalies žiūrint smagu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sumautas pavasaris. Šito nebuvau matęs.Sode pumpurai pradėjo po truputį skleistis atrodė jau viską pergyvenom, ir liko tik pasisaugot vėlyvų šalnų, bet kai užšildė saulė, kai kurie  taip ir liko prasiskleidę, o šiandien pamačiau, kad jie apdžiūvę ir negyvi.  Temperatūrų kaitaliojimas  , o paskui užėjęs šaltis juos vis tik pribaigė. Daigyne kaip ir viskas gerai. Kaip pas kitus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, EKOLO pranešimas:

Sumautas pavasaris. Šito nebuvau matęs.Sode pumpurai pradėjo po truputį skleistis atrodė jau viską pergyvenom, ir liko tik pasisaugot vėlyvų šalnų, bet kai užšildė saulė, kai kurie  taip ir liko prasiskleidę, o šiandien pamačiau, kad jie apdžiūvę ir negyvi.  Temperatūrų kaitaliojimas  , o paskui užėjęs šaltis juos vis tik pribaigė. Daigyne kaip ir viskas gerai. Kaip pas kitus?

Tas pats ir pas mane, kurie buvo prasiskleidę, tie nušalo...pajuodo ir nudžiūvo...

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, EKOLO pranešimas:

Sumautas pavasaris. Šito nebuvau matęs.Sode pumpurai pradėjo po truputį skleistis atrodė jau viską pergyvenom, ir liko tik pasisaugot vėlyvų šalnų, bet kai užšildė saulė, kai kurie  taip ir liko prasiskleidę, o šiandien pamačiau, kad jie apdžiūvę ir negyvi.  Temperatūrų kaitaliojimas  , o paskui užėjęs šaltis juos vis tik pribaigė. Daigyne kaip ir viskas gerai. Kaip pas kitus?

Ir pas mane tas pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Šiemet šalnos svilina iš peties. Graikiniams irgi liūdna. Jau dvi šalnų bangos prasinešė. Pirmos pavyko gegužinės šalnos išvengti, antra, birželio, buvo netikėta, nors sinoptikai nieko rimto nežadėjo. Kai kuriuos medelius teks rimtai renovuoti, kitiems visai nieko nenutiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

Šiemet šalnos svilina iš peties. Graikiniams irgi liūdna. Jau dvi šalnų bangos prasinešė. Pirmos pavyko gegužinės šalnos išvengti, antra, birželio, buvo netikėta, nors sinoptikai nieko rimto nežadėjo. Kai kuriuos medelius teks rimtai renovuoti, kitiems visai nieko nenutiko.

Pas mus didieji nenukentėjo smarkiai,tik vienas kitas lapelis pašąlo,bet mažiesiems kliuvo tikrai iš peties...šalnos praslinko dirvos paviršiumi,visi lapeliai nujuodavo, atrodo kaip apdegę...kokių priemonių imtis,kad renovacija būtų sėkminga?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad  buvo šalna supratau tik sekmadienio pavakarę ant ankstyvų bulvių, bet  nesureikšminau, nes pajudinta buvo saikingai . Šiandien graikiniuose supratau klydęs. Nors didieji visiškai nenukentėjo, bet žemesnieji  tie kur prie žemės-tai lapų galai nuvirę. Aš iš karto nieko nekarpau ir nepjaustau. Palaukiu kol ateina laikas genėt, o tada pasimato tikra padėtis ir būna aišku ką ir kiek šalinti. Jeigu daugiau staigmenų gamta neiškrės, tai riešutų rudenį  bus, nes riešutėliai  jau matosi. Dar vienas pastebėjimas- pusė medelių buvo apšienauta, tai iš pradžių pagalvojau, kad jeigu būčiau palikęs žolėj, tai gal šalna būtų nepalietus, bet pervažiavus visą lauką pasimatė, kad nukentėjo, vienodai tiek apšienauti, tiek pasislėpę žolėj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Pasirodo žmogus nusigando, kad kažkoks "supervirusas", užpuolė iškart kelis 100 medelių. Dar spėliojo, kad nudegė nupurškus baltarusišku preparatu "Nano plant profi". Bet laboratorijoje apžiūrėjome - nieko panašaus. Medeliai nukentėjo per birželio 3 nakties šalną. Uglių galai, jauni lapeliai pajuodo ir likę nepašalinti, esant drėgnam orui, ėmė tiesiog pūti ir toliau ta "gangrena" plisti iki pat kamienų. Vieną net išrausė, supanikavo, kad šaknys juodos spalvos... Jei "inovatorius" susitvarkys, viskas bus gerai, bet minėjo, kad vėl ruošiasi purkšti kažkokiu supernanoturbo. Globos perteklius :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki,

Auginu riešutmedžius ir dauginu juos skiepyjimo būdu. Mane domina Lietuvoje senai augantys Graikiniai riešutmedžiai. Jeigu auginate šalčiui atsparias ir derlingas  veisles, mane domintų jų skiepūgliai.

Mainais galiu pasiūlyti apie 30 veislių skiepūglių arba galiu paskiepyti Jūsų skiepūglius į savo poskiepį.Mano tel. +37065633588

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...