Jump to content

Graikiniai riešutmedžiai


PostFactum

Recommended Posts

Rimtas,didelis graikiniu riesutmedziu medelynas randasi sakiu raj sudarge,ten auginamos lieetuvisku graikiniu riesutmedziu atmainos,siuloma virs dvidesimt riesutmedziu formu,tai ko gero vienintelis toks specializuotas medelynas,kur  is tikro galima uzsisakyti lietuviskus,o ne lenkiskus riesutmedzius,augintojas tikras sios srities profesionalas,ten galima bet kada atvaziuoti,savininkas mielai parodo plantacijas,papasakoja daug tokiu dalyku,apie kuriuos tiesiog nerasoma,isties plantacijose sodinukai atrodo yspudingai,be to galima pamatyti kiekviena motinini medi,atvaziuoja zmones ne tik vasara,betir ziema,jo augaliukai ziemoja laukuose nepridengti,galima pamatyti virs 50 formu riesutu vaisiu kolekcija,visi vaisiai issamiai aprasyti-pasverti,ivertintas luksto storis,branduolio       kategorja,ju yra penkios,geriausiriesutai sviesiu branduoliu,zodziu,geriau karta pamatyti,ir suprasi,kad tie,kurie veisia sodus,tures nauda,tai jau ne kazkas nekonkretaus,lietuvoje jau ne vien ukininkai veisia riesutynus,zinau rimtu verslininku,trp kuriu yra ir sodinanciu  10-hektaru.

Tai nurodyk tiksliau kontaktus, t. y. kur tiksliai ji rasti, pas ka, zmogaus telefona, kad susisiekti eitu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Akademijos mugėje daugelio parduodamų augalų kilmė - pietų Lenkijos medelynai, o pardavėjai supranta tik kokį antkainį apsimoka taikyti - patys nieko neaugina. Riešutmedžiai "paskatinti" augti taip, kad 2-mečiai atrodo kaip galingos meškerės (galimai auginti net šiltnamiuose) su keliomis styrančiomis šaknelėmis. Tikėtis, kad tokie augalai prigis ir išgyvens galima, bet... :) Dar yra vienas toks vietinis prekiautojas iš Marijampolės raj. apie kurio medelyną spaudoje gražiai aprašyta, tačiau tai ką mačiau pardavime -

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Be riesutmedziu ten auginami vysnios,tresnes,slyvos,persikai,obeys,kriauses,sodininkas  augina selekcijai kelis hektarus riesutmedziu,ten berods buvo  minima pekiasdesimt graikiniu riesutmedziu atmainu.

 

Opa-pa. Penkiasdešimt atmainų...?  Arba tu reklamos agentas, pasinešęs link aferizmo, arba gavai klaidingą informaciją. Gal penkiasdešimt riešutų pasodino?  :icon-rolleyes: 

Kažko nesuprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 2016-12-31 at 10:51, Graikiniai riešutmedžiai said:

Nikolajaus Kiktenko filialas Lietuvoje :)

 

On 2016-12-23 at 21:27, EKOLO said:

 

Opa-pa. Penkiasdešimt atmainų...?  Arba tu reklamos agentas, pasinešęs link aferizmo, arba gavai klaidingą informaciją. Gal penkiasdešimt riešutų pasodino?  :icon-rolleyes: 

Kažko nesuprantu.

Sveiki, visi riešutų augintojai :romance-grouphug: Info ieškantiems sodinukų...Šakių rajone Sudarge tikrai yra medelynas, savininkas vardu Arūnas, jau du metus pirkau iš jo sodinukus,užsodinau 1 ha graikų...50 atmainų tikrai pas jį nėra...daugina ir pardavinėja maždaug 20 atmainų :). Žadu dar 1 ha pasodinti graikų, bet prisižiūrėjau visokių Nikolajaus Kiktenko seminarų ir apniko didelės abejonės: ar ne per mažus atstumus palikom tarp medelių...(sodinom 8 m tarp medelių ir 8 m tarp eilių)? Gal išraut kas antrą ir persodinti? :o Bet kažkaip absurdiškai ta mintis atrodo...  EKOLO rašei, kad pridarei klaidų... pasidalink info...kokiu atstumu pas tave susodinti graikai?

Cituoti

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nieko tokio, viskas gerai su tais 8 metrais. Nežinia kuris gal žus, augs kreivas, silpnas ar prasti riešutai ir pan.  - tuomet galėsi retinti. Be to svarbi veislė, o kol dar užaugs... :) Pas mane schema 7 X 7 m, tiesa tai įkalnė ir nuokalnė, t. y. nedideliuose šlaituose. Pas vieną kolegą medžiai  5 m atstumu, amžius 8 - 10 metų, kol kas visiems užtenka saulės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-01-13 at 13:06, Graikiniai riešutmedžiai said:

Nieko tokio, viskas gerai su tais 8 metrais. Nežinia kuris gal žus, augs kreivas, silpnas ar prasti riešutai ir pan.  - tuomet galėsi retinti. Be to svarbi veislė, o kol dar užaugs... :) Pas mane schema 7 X 7 m, tiesa tai įkalnė ir nuokalnė, t. y. nedideliuose šlaituose. Pas vieną kolegą medžiai  5 m atstumu, amžius 8 - 10 metų, kol kas visiems užtenka saulės.

Už paguodos žodžius :text-thankyouyellow: apsnūdęs šis forumas...o dėl veislės  abejonių nekyla, sodinukai pirkti iš rimtų pardavėjų.Pusę sodinukų pirkau iš A.Jušinsko Marijampolės raj. (pas jį shema 6 x 7, po to jis didino tarpus), o kitus sodinukus pirkau iš Sudargo Šakių raj. (pas jį sodo nėra,jis tik sodinukais užsiima) abudu sakė kad 8 x 8 gerai bus...kol neradau šitos info http://graikinisriesutas.lt/  ir visokių N.Kiktenko seminarų, va tada ir pradėjo nerimas graužti :sad-pacing: bet kaip sakoma "post factum"...bent jau likusią dalį sodo tikrai sodinsiu didesniais atstumais...

o kokias veisles pats augini? ar didelis sodas?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ne paguoda, normalūs tie atstumai, nebent planuoji riešutus rinkti mechanizuotai :) Pas mane ne veislės, nes neskiepyti, o tik atmainos, kurių dalis atkartos "Ideal" veislę, viskas aprašyta ir nuotraukos yra facebook paskyroje, nuoroda mano profilyje. Gal kas sudomins, pvz. apie graikinių ligas. Dabar rengiu šiltnamį vasario mėn. daiginimui, kitamet parengsiu ir skiepijimui. Tad netoli sodo suplanuotas ir medelynas. Kad būtų ką veikti kai bus :character-oldtimer: 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

22 valandas ago , Graikiniai riešutmedžiai said:

Tai ne paguoda, normalūs tie atstumai, nebent planuoji riešutus rinkti mechanizuotai :) Pas mane ne veislės, nes neskiepyti, o tik atmainos, kurių dalis atkartos "Ideal" veislę, viskas aprašyta ir nuotraukos yra facebook paskyroje, nuoroda mano profilyje. Gal kas sudomins, pvz. apie graikinių ligas. Dabar rengiu šiltnamį vasario mėn. daiginimui, kitamet parengsiu ir skiepijimui. Tad netoli sodo suplanuotas ir medelynas. Kad būtų ką veikti kai bus :character-oldtimer: 

Labai sudomino ligos, nes tokių "burbuliukų" ant lapų vasarą (2016 m) pastebėjau...ir nemažai...gavau patarimą iš vieno augintojo nupurkšti "actara", o po to kai kuriems lapai nujuodavo ir nebesupratau ar nuo tos chemijos ar šalna praėjo :eusa-think:  o pats kaip nors kovojai su tom erkutėm? Ir antraknozė buvo vieną vasarą aplankius...o pasakoriai pardavėjai pasakas vis tebeseka...:romance-cloud9:

o kuo apdėjai medelius žiemai (ar ten tik taip atrodo nuotraukoje juoda kažkas)?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas, pas mane erkučių dar nebuvo, gal kad apylinkėse nėra kitų riešutmedžių. Tai kito augintojo sode paėmiau pvz. Pats esu biologas, tai su kolegomis fitopatologais pateiktas ligas identifikavome. Beje erkės puola ir Kiktenkos riešutus, aiškiai matyti viename iš jo filmukų, nors jis pats nieko apie tai nekalba.

Medeliai žiemai gavo papildų :) mėšlas su šiaudais, durpžemis, tad darbo užteko ir prie 80 medelių. Graikinių šaknys, ypač kakleliai labai jautrūs šalčiui, be to tokios galingos riešutmedžių šaknys rodo jų labai gerą apetitą. Reikia maitinti, ypač kur smėlėtos dirvos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-01-18 at 09:43, Graikiniai riešutmedžiai said:

Sveikas, pas mane erkučių dar nebuvo, gal kad apylinkėse nėra kitų riešutmedžių. Tai kito augintojo sode paėmiau pvz. Pats esu biologas, tai su kolegomis fitopatologais pateiktas ligas identifikavome. Beje erkės puola ir Kiktenkos riešutus, aiškiai matyti viename iš jo filmukų, nors jis pats nieko apie tai nekalba.

Medeliai žiemai gavo papildų :) mėšlas su šiaudais, durpžemis, tad darbo užteko ir prie 80 medelių. Graikinių šaknys, ypač kakleliai labai jautrūs šalčiui, be to tokios galingos riešutmedžių šaknys rodo jų labai gerą apetitą. Reikia maitinti, ypač kur smėlėtos dirvos.

Sveikas, mačiau tavo mini video :auto-driving: ...aš pirmais metai pomedžius ravėjau, bet antrais metais pritrūkau laiko šiam darbui,tai irgi mulčiavau nupjautu šienu,bet žolė kai kur vistiek pralindo...šiemet jau trečia vasara bus,nupurkšiu pomedžius herbicidais...:eusa-think:

Kažin ar pavasarį reikia tręšti kuo nors? Rudenį kalio sulfato ir superfosfato truputėlį užbėriau...

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
On 2017-01-11 at 11:30, Linuxx said:

 

Sveiki, visi riešutų augintojai :romance-grouphug: Info ieškantiems sodinukų...Šakių rajone Sudarge tikrai yra medelynas, savininkas vardu Arūnas, jau du metus pirkau iš jo sodinukus,užsodinau 1 ha graikų...50 atmainų tikrai pas jį nėra...daugina ir pardavinėja maždaug 20 atmainų :). Žadu dar 1 ha pasodinti graikų, bet prisižiūrėjau visokių Nikolajaus Kiktenko seminarų ir apniko didelės abejonės: ar ne per mažus atstumus palikom tarp medelių...(sodinom 8 m tarp medelių ir 8 m tarp eilių)? Gal išraut kas antrą ir persodinti? :o Bet kažkaip absurdiškai ta mintis atrodo...  EKOLO rašei, kad pridarei klaidų... pasidalink info...kokiu atstumu pas tave susodinti graikai?

 

Labas . Siūlyčiau nesiblaškyt. Nedaryk klaidos. Pasodinai kas 8m, lai būna, nes pradėsi persodint, (ko graikiniai nemėgsta),  tai turėsi didelių nuostolių. Nebent turi ekskavatorių ir  laimę neskaičiuot pinigų. Tik keista  ar sodinukų pardavėjas nesuteikė elementarių žinių, ar pats neklausei ką jis šneka. Aš pasodinau erdviai - tarp eilių ir tarp medelių 10 m palikau. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-02-22 at 21:11, EKOLO said:

Labas . Siūlyčiau nesiblaškyt. Nedaryk klaidos. Pasodinai kas 8m, lai būna, nes pradėsi persodint, (ko graikiniai nemėgsta),  tai turėsi didelių nuostolių. Nebent turi ekskavatorių ir  laimę neskaičiuot pinigų. Tik keista  ar sodinukų pardavėjas nesuteikė elementarių žinių, ar pats neklausei ką jis šneka. Aš pasodinau erdviai - tarp eilių ir tarp medelių 10 m palikau. 

Sveikas. Ekskavatoriaus neturiu  ir pinigai man ant medžių neauga, o sodinukų pardavėjas sakė kad galiu sodinti min 8x8, arba max 10x10...pavaikščiojau jo sode,jis 3 ha apsodinęs yra  7x7, normaliai atrodė...aš likusius irgi sodinsiu 10x10

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Ziuriu ce hektarais jau tuos graikinius riesutmedzius augina , gales ir trumus t.y triufelius tose giraitese uzveist bus dar geresnis papildomas biznis nei riesutai :))) O ka sakote kvaila mintis man ce sove ??? O kodel gi ne , Suomijoje , Svedijoje jau senai augina , net braliukai latviai ir tie  jau turi du augintojus - bandytojus :) Be to tiems grybams auginti ir yra geriausi medziai azuolai , skroblai , guobos , lazdynai o graikiniai riesutmedziai vieni is labiausiai tinkamu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

 

Graikinių riešutmedžių augintojai, pasidomėkite apie perspektyvas, pažiūrėkite naujausią šeštadieninę (2017 04 22 arba Serija 32 Sezonas 3) laidą "Svajonių ūkis" (nesupainiokite su Svajonių sodais ;). Amšiejaus pasisakymas nuo 17 laidos min. http://play.tv3.lt/programos/svajoniu-ukis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-04-22 at 15:55, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

 

Graikinių riešutmedžių augintojai, pasidomėkite apie perspektyvas, pažiūrėkite naujausią šeštadieninę (2017 04 22 arba Serija 32 Sezonas 3) laidą "Svajonių ūkis" (nesupainiokite su Svajonių sodais ;). Amšiejaus pasisakymas nuo 17 laidos min. http://play.tv3.lt/programos/svajoniu-ukis

http://play.tv3.lt/programos/svajoniu-ukis/692125?autostart=true   siūlau atsukti laiką truputį atgal ir pažiūrėti  šitą "Svajonių ūkio" laidą 2 sezonas 1 serija (2016-01-09)...nuo 14 laidos minutės...:eusa-think: 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...