Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja

Recommended Posts

• Atsakymai 2,4k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Populiariausi pranešimai

Blyn, o tai kaip man jaustis?! Aš visai nebekišu... o dar nėra nė keturesdešimt 

Stūmimas vieni ant kitų, įdomiai jūs čia bendraujat. Siūlyčiau patirtis dalintis, o ne stumt ir filofisuot, bus bent naudos.

MTZ 952 +SZ-3.6.   210 kg/ha. Skagenas. 

Paskelbtos nuotraukos

prieš 30 minutes , Karsonas pranešimas:

o apskritai geriau voluot prieš ar po sėjos? kiti seja į grumstus po to prispaudžia... 

Mano nuomone, privolavus pries seja gauni lygesni pavirsiu ir gali paset tolygesniam gyly viska. Po sejos volavimo reikia, jei zeme labai pradziuvus ir nezada krituliu.taip pavasari buna biski suvelinus

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėti, purkšti, tręšti, kulti.... :sad-roulette:

rapidas ir yra diskinis skutikas, sėjalka ir volas vienu važiavimu, tai kam dar papildomai voluoti. Tris kartus pravažiavus volu, gal dar gražiau atrodytų, bet ar to reikia, čia dar ginčytina. 

Na va išsikalbėjom, žiūrėk vienas po žirnių tiesiai sėjo, kitas po pupų, trečias ir rapsą tiesiai sėjęs. Dar šiek tiek ir vemsim kartu su Zvanu :D 

Zvanai, galėtum kokios vaizdinės medžiagos įkelti, kaip sekasi su tuo įsikūnijimu, aprašyti patirtis, o tai dabar tik juokiesi iš kaimiečių ;)

Nuoroda į pranešimą
prieš 33 minutes , JCB pranešimas:

Sėti, purkšti, tręšti, kulti.... :sad-roulette:

rapidas ir yra diskinis skutikas, sėjalka ir volas vienu važiavimu, tai kam dar papildomai voluoti. Tris kartus pravažiavus volu, gal dar gražiau atrodytų, bet ar to reikia, čia dar ginčytina. 

Na va išsikalbėjom, žiūrėk vienas po žirnių tiesiai sėjo, kitas po pupų, trečias ir rapsą tiesiai sėjęs. Dar šiek tiek ir vemsim kartu su Zvanu :D 

Zvanai, galėtum kokios vaizdinės medžiagos įkelti, kaip sekasi su tuo įsikūnijimu, aprašyti patirtis, o tai dabar tik juokiesi iš kaimiečių ;)

aš gyvenu avataro kaimynystėje ir žmogus daro beveik tiek pat, kiek aš, tai sėjamoji stebuklų nepadarys nei viena. Kažkaip niekas nesupranta, kaip tai įmanoma (tipo skusti prieš avatarą), bet rezultatai kalba patys už save. Šiemet buvo skutimas nukulus, tada skutimas kampu ir sėja. Reiks paieškot, gal rasiu bent vieną lauką nejudintą, bet jau keli metai tokių sunkiai sekas aptikt

Sėklą padeda sėjamoji labai gražiai, didelis plotis su mažu galios poreikiu labai spartina sėjos darbus, vėluojant galima sėti į nedirbtą. Privalumų yra

Nuoroda į pranešimą
Prieš 6 valandas, JCB pranešimas:

Kokia diskų būklė? Įdomu čia ar su nujotais diskais ar gerais sėta. Diskinis dirbimas? Po rapsų dar ir purški? Kokias intervalais darbai atlikti?

Disku būkle manau 60-70%, diskinis dirbimas rapido. Rapsiena nupurksta  rugpjucio gale, diskuota ir seta ta pacia diena.  

Nuoroda į pranešimą
prieš 16 minutes , caper pranešimas:

Sėt reikia abejuose technologijose, skutimas noraginiu 15 l/ha dyzelio, volavimas 2 l/ha, grubiai tegul būna 20 l/ha dyzelio. Eurais pavertus 8,6 eur/ha tai pigiau nei no tille prieš sėja nupust glifosatu. Tai vat  kiek daug sutaupo notill technologija :D

Nepamiršk, kad ta technologija iki minimumo sumažina dirvos eroziją ir taupo drėgmę, kai jos labiausiai reikia. Ar dirvožemio audros pavasarį Jūsų nejaudina?

Nuoroda į pranešimą
prieš valandą, caper pranešimas:

Sėt reikia abejuose technologijose, skutimas noraginiu 15 l/ha dyzelio, volavimas 2 l/ha, grubiai tegul būna 20 l/ha dyzelio. Eurais pavertus 8,6 eur/ha tai pigiau nei no tille prieš sėja nupust glifosatu. Tai vat  kiek daug sutaupo notill technologija :D

Wtf? Skutime, volavime ir kituose darbuose tik kuras kainuoja?

Nuoroda į pranešimą
prieš 45 minutes , Auguliss pranešimas:

nebesuprantu kas su tais padais daros , vieniem pasakau kad su dikiniu pada galima pasidaryt tai durnium isvadina, kitiem pasakai kad tik diskini naudosi tik pado ir daugiau nieko neturesi

tai tiems kuriems pasakai , kad su diskiniu padą padarysi ir durnium išvadina tai jie patys durni.

Nuoroda į pranešimą
Prieš 3 valandas, aludaris pranešimas:

Nepamiršk, kad ta technologija iki minimumo sumažina dirvos eroziją ir taupo drėgmę, kai jos labiausiai reikia. Ar dirvožemio audros pavasarį Jūsų nejaudina?

Na su ta drėgme čia įdomiai gaunasi .....idomu katrie tarpueiliai drėgme garina labiau 15 cm ar 12,5cm... kiek sutaupei sėdamas tiek išgarinai daugiau augindamas....

Nuoroda į pranešimą
prieš 9 minutes , grazbek pranešimas:

Na su ta drėgme čia įdomiai gaunasi .....idomu katrie tarpueiliai drėgme garina labiau 15 cm ar 12,5cm... kiek sutaupei sėdamas tiek išgarinai daugiau augindamas....

Kuris žemės paviršius garins drėgmę greičiau? Apklotas mulču, ar juoda, atvira žemė? Kad atsirastų eilutės, ar 12cm ar 15 ar 30 reikalinga drėgmė. Kolkas dar jos, nors ir minimaliai, bet gauname. Kolkas...

Nuoroda į pranešimą
Prieš 7 valandas, Bulvinykas pranešimas:

Vasariniam rapsui volavom ir prieš sėją ir po. Ir linkstam link to, kad voluot visas kulūras be išimties.

Zinant kokie dirvozemiai aplink - toks volavimas pavasary padeda islaikyti dregme. As ir rudeni lengvas dirvas voluoju ypac jei toks oras kaip dabar - sausa.

Nuoroda į pranešimą

Volavimas gali būti pries seją, taip geriau paruošiamas sėklos guolis, suspaudziami kapiliarai kuriais dregme geriau pasiekia grudą, tada sejant kapiliarai nutraukiami ir drėgmė išsaugoma. Voluojant po sėjos ypač lygiais volais ne kiek taupo drėgmę o dar labiau ją išgarina, kadangi suspaudziama dirva ir tada kapiliarais drėgmė be paliovos kyla aukštyn ir garuoja. Nebent naudoti volus kurie nepalieka visiškai lygaus paviršiaus.

Nuoroda į pranešimą
Prieš 6 valandas, JCB pranešimas:

Juokiasi iš manęs, juk aš pezalas  :)

Vaizdinės medžiagos pilnas internetas, o patirtys labai brangios :( 

Nuoroda į pranešimą
prieš 5 minutes , Zvanas pranešimas:

Juokiasi iš manęs, juk aš pezalas  :)

Vaizdinės medžiagos pilnas internetas, o patirtys labai brangios :( 

Tai jei susilaikai nuo naudingos informacijos dalijimosi, tai tada susilaikyk ir nuo paistalų apie kelius į pražūtį.

Nuoroda į pranešimą

Negaliu susilaikyti tai papezėsiu :)

Didžiausia bėda visiems matau sėklos guolis, kapiliarai ir t.t. voluot, nevoluot, arti, kultivuoti bla bla bla... 

Bet juk viskas dirvoje yra kol nekišam nagų :icon-idea:  Tik ikišus kažkokį padargą į dirvą pasipila aibės problemų - grumstai, per puru, per kieta - nelenda ir t.t. Geležių prekeiviai pudrina smegenis, kad kažkoks stebuklingas metalo gabalas sukuria dirvos struktūrą, atstato kapiliarus ir t.t. Jūs tuo tikit?  Kas met tos pačios bėdos ir visi čia dejuojat tą patį per tą patį, bet nieko nekeičiat, o tik galvojat, kad pakeitus padargo spalvą ar naujus kaltus, ar dar su kregždėm ar be, stebuklingi rezultatai ateis, bet taip nėra. Ar yra?

Chemijos gamintojai rodo savo achujienas gamyklas, seka pasakas apie stebuklingus eliksyrus, be kurių mes, pasak jų, neužauginsim maisto, neišmaitinsim žmonijos. Jūs tuo tikit? 

Aš tikėjau, bet jau nebetikiu. 

Klausit ką daryti? 

Think outside the box 

P.s. nebūtina skaityti ką rašau, tai tik mano nuomonė, galit vadinti mane durnium, man nuo to tik smagiau.

Nuoroda į pranešimą
Prieš 5 valandas, Zvanas pranešimas:

Wtf? Skutime, volavime ir kituose darbuose tik kuras kainuoja?

Čia buvo skaičiuotas kuras aišku yra papildomu išlaidu. Abi technologijos turi savo pliusu ir minusu, bet nera ir notille viskas taip gražu ir idealu, pvz. šliužu naikinimui papildomos išlaidos, jei tik dar bus galima naudoti kažkokias priemones. Pelės, rapso auginimo niuansai ir pan.

Nuoroda į pranešimą
Prieš 10 valandų, Zvanas pranešimas:

Negaliu susilaikyti tai papezėsiu :)

Didžiausia bėda visiems matau sėklos guolis, kapiliarai ir t.t. voluot, nevoluot, arti, kultivuoti bla bla bla... 

Bet juk viskas dirvoje yra kol nekišam nagų :icon-idea:  Tik ikišus kažkokį padargą į dirvą pasipila aibės problemų - grumstai, per puru, per kieta - nelenda ir t.t. Geležių prekeiviai pudrina smegenis, kad kažkoks stebuklingas metalo gabalas sukuria dirvos struktūrą, atstato kapiliarus ir t.t. Jūs tuo tikit?  Kas met tos pačios bėdos ir visi čia dejuojat tą patį per tą patį, bet nieko nekeičiat, o tik galvojat, kad pakeitus padargo spalvą ar naujus kaltus, ar dar su kregždėm ar be, stebuklingi rezultatai ateis, bet taip nėra. Ar yra?

Chemijos gamintojai rodo savo achujienas gamyklas, seka pasakas apie stebuklingus eliksyrus, be kurių mes, pasak jų, neužauginsim maisto, neišmaitinsim žmonijos. Jūs tuo tikit? 

Aš tikėjau, bet jau nebetikiu. 

Klausit ką daryti? 

Think outside the box 

P.s. nebūtina skaityti ką rašau, tai tik mano nuomonė, galit vadinti mane durnium, man nuo to tik smagiau.

Šiaip tai dar per jaunas esi visoms toms nesąmonėms apie stebuklus iš nieko....sėklos guolio problema atsirado tada kai atsirado sėklos guolis ir ji bus amžina tol kol reikės sėklos guolio....

Nuoroda į pranešimą
Prieš 17 valandų, caper pranešimas:

O kur padargu ir traktoriu amortizacicinei , uzmokestis uz darba (jei dirbi pats tai bent minimuma prisiskaicuok), ekspluotacines islaidos . Na o apie zeme nekalbesiu ... Iki 50 proc Galima sumazinti islaidas dirbant ir planuojant atsakiugai. 

Nuoroda į pranešimą

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti

• Create New...