Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

Kanopų netikrinau, bet mano ganyklos ant kalniuko, ten lieutas vanduo neužsilaiko.

Herpeso protrūkio nespastebėjau, bet radau, kad avys yra nešiotojos, perduoda bizonams (ŠAm), kt. kanopiniams, bet pačios neserga. Ėriukai gimsta be viruso, bet dėl kontakto su suaugusiomis, 5-6 mėn. amžiaus jį jau turi. KAd žmoguiperduotų per batus, rūbus ar pan. - nepastebėta.

http://www1.agric.gov.ab.ca/$department ... /agdex4793 -

"OHV-2 infection in sheep

All sheep should be presumed to be carriers of the OHV-2 virus. It does not cause any disease in sheep. Generally lambs are born virus-free, but by five to six months, almost all of the lambs are carriers. This implies that lambs are infected through contact with the adult members of the flock.

The virus is shed primarily in the sheep's nasal and eye secretions and transmitted through either direct or indirect contact. The significance of mechanical transmission (spread of the virus on boots, clothing, vehicles, etc.) is unknown."

Gal kituose šaltiniuose būtų aprašyta daugiau niuansų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Perkopijuoju iš www.vmvt.lt rastą atsakymą apie avių skiepus:

"Sveiki. Laikau kelias avis. Prašau parašykite, kokie skiepai avims būtini ir kokie rekomenduojami? Kokia skiepijimo tvarka? Viktoras

Laba diena,

atsakydami į Jūsų užklausimą dėl avių vakcinavimo, informuojame, kad Lietuvoje nėra privalomo avių vakcinavimo. Tik ligos įtarimo atveju avims gali būti atliekami šie tyrimai: pasiutligės, leptospirozės, paratuberkuliozės. Jei savininkas siekia oficialiai brucelioze neužkrėstos bandos statuso, atliekamas bruceliozės (Brucella melitensis) tyrimas. Šis tyrimas taip pat turi būti atliekamas, jei vežama iš tokio statuso neturinčios bandos į oficialų statusą turinčią bandą.

Veislinės avys gali būti tiriamos dėl kontaginio epididimito (Brucella ovis), kazeozinio limfadenito, kontaginės agalaktijos, Maedi-Visna ligos, plaučių adenomatozės, enzootinio avių aborto ir salmoneliozės (Salmonella abortus ovis). Šios ligos nėra oficialiai kontroliuojamos ir tyrimai atliekami savininko lėšomis.

Taip pat rekomenduojama reguliariai atlikti avių dehelmintizaciją."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Britų forume kaip tik skaičiau, kad kai kurie avių augintojai vakcinuoja avis nuo Maedi-Visna ligos. Jis labai vėlia pasireiškia, gali būti bandoje šeimininkui net neįtariant, bet jau kai pasireiškia, kad ir avys staigiai liesėja, krinta, ėriukai neauga ir t.t. - būna, kad po pusę bandos reikia naikinti.

Bet rašo, kad JK dar retai pasitaiko, tai ir pas mus - vargiai. Ši liga labiau išplitusi Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Belgijoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Noreciau paklusti del aviu viduriavimo pries isleidziant i pieva visa laika sugirdau Alben nuo parazitu bet 3 aveles vel pradejo skystai tustintis, sugirdziau vel vaistuku nepadeda,veterinoriaus zinios apie avis minimalios ziuri jis tas mano avis kaip pirma kart matytu,o paklaustas tik trukcioja peciais. Gal kas gali parekomenduoti koki gera preparata nuo sio dalyko.

O gal nebutinai tai sukelia parazitai gal yra kokia kita priezastis. Ar galima kur nuvest ismatas kad jas istirtu Tauragej netiria.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pora avelių irgi viduriavo, jau po nukirmėlinimo. Gali būti, kad dėl to, kad ši vasara tokia šlapia, l. greitai auga žolė, gal kai kurių medžiagų neįsisavina ar trūksta?

Kitiems patarus dariau keletą dalykų:

1. Nešiau į ganyklą šieno.

2. Į vandenį joms pyliau pelynų nuoviro

Bet šitos priemonės lygtai nepadėjo. Tada parsivedžiau tas kelias iš ganyklos į tvartą, šeriu šienu ir girdau tokius indiškus miltelius Diaroak. Jei iš augalų, be chemijos, naudojau ir anksčiau, tikrai veiksmingi, ir dabar padėjo. Pirkau Utenoj vet vaistinėj.

Dar galima duoti vaistų, skirtų žmonėms, pvz. Lopedium ar panašius. Galima paklausti vaistinėj, paaiškins, pagal kokį žmogaus svorį nustatoma suaugusiojo ir vaiko dozė, atitinkamai dozę pritaikyti pritaikyti aviai ar ėriukui pagal jų svorį.

Pas mus tai ir vet vaistinėj tokiais paprastais atvejais gerai pataria, kai perki vaistus. O kad vet gydytojas gūžčioja pečiais, tai labai keista, nes ir veršeliai viduriuoja, jiems visokių vaistų yra (gal ne viskas tinka avims, ypač vario kiekiai), ir suaugę galvijai ant pavasarinės žolės viduriuoja, tai tokius vaistus tikrai turi žinoti! Pagaliau galėtų pasiskaityti ar pasikonsultuoti su kolegomis. Nesuvokiamas apsileidimas ir tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visu pirma,pries duodant anhelmetikus reikia istirti ismatas,nuo kuo gydisim,beprasmis aviu nuodijimas pakartotinai sudavus ne tuos vaistus.

Jei augini vietines avis,siulau susirupinti,nes jei tai eimeria,ar jau cocidioze,tai nusitries iki misiu,juolab visas apkres ir rezultatas galimas liudnas

Yra vaistai Vecoxan,Po pirmo sugirdymo sutvarko vyduriavima

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tarpežere, šitiek pripasakojęs kokiam vetui Lietuvoje, išgąsdintum jį iki nuomario :lol:

O jei rimtai, britų forume vis paskaitau, kaip jie saugosi coccidiozių, bet sau pagalvodavau, kad Lietuvoje tokio daikto nesama.

Ar coccidiozę ir eimeria laboratorijos irgi nustato? Vad., tą trydą nusiveži į laboratoriją ir nustato? O Vecoxano irgi Lietuvoje yra? Man kažkaip atrodo, kad tu viena koja ne čia gyveni, o kur nors Prancūzijoje, tai ir tavo avyčių ligos nelietuviškos? :icon-confused::icon-cool::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ktioje temoje radau jau įdėtą Diaroak'o aprašymą:

Diaroak [indiški] milteliai – tai 13 žolelių mišinys, kuris yra ilgamečių mokslo tyrinėjimų rezultatas. Šie milteliai pagreitina regeneracijos procesą, reguliuoja virškinimo sistemos darbą. Apsaugo nuo diarėjos ir padeda ją gydyti.

Paskirtis. Įvairios kilmės diarėjos ( pvz..: pašaro pasikeitimas, šlapias ar užterštas pašaras, neaiškios kilmės viduriavimai) prevencijai ir gydymui.

• Apsaugo nuo vandens ir maisto medžiagų netekimo.

• Gerina virškinamumą, padeda įsisavinti maisto medžiagas iš pašaro.

• Absorbuoja ir išaktyvuoja endotoksinus.

• Pagerina skrandžio ir žarnų gleivinės regeneracijos procesus.

Naudojimas. Galvijams, arkliams, avims, ožkoms, kiaulėms, triušiams, paukščiams, karveliams.

Sumaišyti miltelius su vandeniu santykiu 1:5 (1 dalis miltelių ir 5 dalys vandens), gerai išmaišyti, kol gausis homogeniškas skystis. Sugirdyti per os du kartus dienoje.

Dozės:

• galvijams, arkliams – 30 g;

• veršeliams, telyčioms, kumeliukams – 10-15 g;

• avims, ožkoms, kiaulėms – 7,5-10 g;

• paukščiams pridedant į pašarą 0,25 %, šerti 5-7 dienas.

Kontraindikacijos. Nenumatyta.

Išlauka. Nenumatyta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man pvz sakė, kad Kaune receptą išrašo pačioje vaistinėje, t.y. jeigu vet vaistininkas yra praktikuojantis vet ydytojas ir turi savo individ. įmonę. Tik nežinau, kurioj. Šitoj matyt iį neturėjo. Sakė, kad kainavo 5 lt.

ivo-, iver-mektinas ir pan. yra receptiniai.

Mane vieną kartą dėl to recepto privaikė, tik reikėjo ne aviai, o ožkai: laboratorijoje ištyriau pieną ir tyrimų rezulatų lape parašo, kokiais vaistais reikia gydyti. Visi buvo receptiniai. Vaistinėse vienoje neturėjo IĮ, kitoje - nenorėjo "konkuruoti" su mano vietovei priskirtu vet gydytojų. O jį dar reikia pagauti, be to vaistą pasiūlė ne jis, tai pasakė, kad ne jis gydo mano ožką: maždaug, kas gydo, ten ir kreipkis (laboratorija?). Kreipiausi į dar vieną - irgi "negalėjo". Tai, pamaniau, ko vertos tos laboratorijos vaistų rekomendacijos, jeigu tokia didelė problema receptą gauti? Matyt, blogai buvo tai, kad pati kreipiausi į laboratoriją, o neprašiau vet gydytojo "siuntimo" :icon-confused: (būtų papildomas vizitas, nors pas ožką nevažiuoja)

Su avių dehelmintizacija būtų buvę tas pats, tik ,laimė, vaistai buvo nereceptiniai. Vienu žodžiu, vargas Lietuvoj...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kurioj vaistinėj, nežinau, Kaune niekada nebūnu. Reikia klausti ožkininkų forume.

Nereceptiniai yra Levamisol (tik nuo kelių tipų helmintų - jeigu laboratorijoj padarytumėt tyrimą ir jums pasakytų, kad šito užtenka), Albendazolis (plataus poveikio), daugiau nežinau, bet skirtingos vaistinės turi skirtingus tiekėjus ir siūlo truputį kitokį vaistų asortimentą.

Paskambinkite Kaune į kitą vaistinę. Tikriausia yra ne viena ir skirtingų savininkų (tai irgi svarbus faktorius, nes to paties tinklo vastinėse bus tas pats. Kartą išsiaiškinsite ir vėliau žinosite.)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man asmeniškai tai niekas neaišku :(

Jeigu duočiau bet kokius plačiausio veikimo vaistus, tada būtų tvarkoj, bet šitaip aš nenoriu gadinti nei avių, nei vaistų.

Jeigu gaudau savo vetą, kad išrašytų receptą, jis man sako, kad išrašysiu, bet nerasi vaistinėje, važiuosi į Uteną kelis kartus (60 km).

Jeigu nueinu tiesiai į vaistinę, ten recepto neišrašo.

Jeigu gaunu laboratorijos tyrimus, vėl gaudyk kas išrašys receptą rekomenduojamiems vaistams.

O blogiausia, kad mano tos kelios avelės padavus žolės vis vien viduriuoja. Ant šieno buvo gerai, bet negi dabar laikysi tvarte ir šersi šienu. Dar dvi iš kitos grupės (laikua trimis grupėmis) pradėjo viduriuoti, kai pervedžiau į naują žolę.

Kolegos, kai pbūtų gerai, kad parašytumėt apie savo avis, nes vien skaitytumėt, ką kiti parašo (tai labai savanaudiška :icon-confused:). Negi jūsų avys netriedžia, nešlubuoja? Tokia šlapia vasara! Ką darote, kokie rezultatai?

Štai britai sako, kad šįmet ir pas juos prastai ėriukai auga, nes nuo pat pavasario daug lyja. O jie sugeba į savo forumą parašyti, pasidalinti info ir po 400, 600 avių laikydami, kažkaip laiko atranda. Tad jau neįsivaizdinkime, jei 20 ar 30 avių laikome, parašykime. Tai kas, kad aš pati ką nors pasiskaičiusi kitur įdedu, bet labai trūksta jūsų visų praktinės patirties.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...