Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

Buvau neseniai seminare, tai ten šnekėjo apie probiotikus, sakė jog avims reiktų juos duoti pastoviai, pasirinkti galima įvairius, kad ir su selenu, skirtumas tarp to ką gauna su probiotikais ir pvz leidžiamo seleno ,vit E yra tas, kad lengviau iš probiotikų įsisavinama, bet paima tik kiek reikia, visas perteklius pvz seleno kaupiasi raumenyse (čia vet akademijoje darė tyrimus), ko pasiekoje pagaminama aviena praturtinta selenu ( ko mums beje irgi trūksta) už kuria papildomai nemokama o turėtų.

Dar vienas skirtumas tarp visų leidžiamų vitaminų, mineralų ir gaunamų su mielėmis (probiotikais) yra tas jog kiekviena injekcija silpnina gyvulio įmunitetą, tačiau suveika staigiai lyginant su probiotikais. Gautųsi jog norint turėti sveiką gyvulį reiktų jam pastoviai duoti mielių, na o jei yra problemos tai jau reiktų injekcijų.

Dar reikia derinti reikiamus mineralus, kad jie efektyviai suveiktų, bet apie tai čia jau manau visi žino...

Tiek va man užsifiksavo iš seminaro "Avių ūkio kūrimas ir plėtra" šiuo klausimu, gal kam bus naudinga, pats kol kas dar neturiu kur to išbandyti praktikoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo, kad pagrindų pagrindas yra geras šėrimas, o iš pašarų - svarbiausia yra kokybiškas šienas, kokio turbūt retai pasidarome. Reikia turėtų teisingais mišiniasi užsėtų pievų, laiku nupjauti, gerai sudžiovinti ir t.t. Pvz., pernai dėl orų tikriausiai dauguma pjovėme jau peraugusį, tai šįmet akiaizdžiai matau, ką reiškia neturėti kokybiško šieno. Pagooglinkite ir rastie kokybiško šieno sudėtį - kiek jame visko yra!!! Jegiu šiene būtų pakankamai ankštinių, tai jame ir baltymų užtektinai būtų, priedų mažiau reikėtų. Aš asmeniškai labai susirūpinau savo šieno kokybe, reikės imtis konkrečių veiksmų ir pievoms pagerinti (rudenį jau susiarėm). - Pašarai, ganyklos avims galėtų būti atskira tema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar apie seleną: savo užrašuose radau savo vet gydytojo patarimą: duoti avims seleno/vit E kergimo metu (po 2,5 m. ant duonos arba suleisti), kad geriau susikergtų (vit E yra vaisingumos vitaminas), paskiau pakartoti (jei gerai užsirašiau!) likus 2-4 sav. iki ėriavimosi, ir tada ėriukams leisti nebereikia. Negalima perdozouti nei seleno, nei vit E (nei kitų vitaminų).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei kas šeriate grūdais, atkreipkite dėmesį į acidozės riziką. Acidozė dar vadinama apsinuodijimu grūdais, persirijimu grūdais, skrandžio acidoze ir pan. - pagal tai galite suprasti, kas tai yra.

Čia yra puikus str apie karvių acidozę, bet požymiai, pagal kuriuos atpažinsite, ligą, ir gydymas yra tokie patys, tik geriamosios sodos normą sumažinkite atitinkamai pagal avises svorį.

http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1550&z=73

Tiesa, angliškuose šaltiniuose rašo, kad negydant acidozės avis gali nugaišti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar seleno su vit E leidote? Jie būna sumaišyti kartu viename buteliuke. Reikia suleisti po 1 ml kiekvienam.

Leidziam ir eriavedem ir eriukams vos paugejusiems. Pernai poryte buvo tokiu, ir tokie liko, o sis irgi is porytes, bet tik jam vienam taip. Bet jau taisosi. Jau Stovi issitieses. Gal pavelavo isisavinimas ar dar kas. Dar stebesim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Loreta, acidozės problema labai aktuali, bet jei jūs šįmet turite blogą šieną, ji labai mažėja.. Ir dar ji mažėja, kai šeriate sveikus grūdus..

Šiaip tai, kad nekiltų acidozė gyvulys atrajotojas turi gauti pakankamai ląstelienos iš grubių (apėmingų) pašarų... ir nebūti peršertas neląstelieniniais angliavandeniais (krakmolas, cukrus, gliukanai, fruktanai, pektinai)..

Žinoma, jei privarysit gyvulį iki klinikinės acidozės ir nieko nedarysit, jis padvės.... Ar ilgai galit pragyventi su sustojusiu skrandžiu?? O atrajotojui prieskrandis dar daug svarbesnis nei mums skrandis... Jis ne tik suvirškina (sufermentuoja) pašarus..bet ir pagamina masę gyvuliui reikalingų baltymų ir energijos..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Užvakar parsivežiau dvi gražuoles berišono avytes savo mylimam avinukui, labai džiaugiausi. O vakar apsižiūrėjau - vienos kailis nuo pilvo ir kaklo gabalais krenta ::: Manau, kad plaukagraužis čia darbuojasi. Visa laimė, kad avytes apgyvendinau atskitai kitame pastatėlyje, karantinui, tik kartą avinuką buvau atvedusi apsiuostyti. Kaip manot, ar spėjo jis tą bjaurastį pasigauti besiuostinėdamas? Ir dar klausimas - ar plaukagraužis ir plunksnagraužis - tas pats NIEKADĖJAS, ar gali mano gausus paukščių būrys, triušiai užsikrėsti? Dar turiu kažkiek biokil'o, gal papurkšti, ar verčiau palaukti pavasario, kirpti ir tada gydyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal nespėjo baronas apsikrėsti? O paukščiai aplink vaikštinėja?

Iš kur atsivežėte avis? Paklauskite ten, bet greičiausiai neprisipažins :lol: .

Kiek girdėjau, naudoja arba leidžiamsu vaistus (tada nebūtina kirpti), arba nukerpa ir išprausia neostomozano tirpalu (viena ampulė vienam litrui vandens, vienai aviai pusė litro tokio tirpaliuko, ėriukams atitinkamai mažiau). Aš irgi buvau tokių avių atsivežusi (visas išvežiau). Maniškėm viena kitai tik dabar prasideda, nors laikiau atksirai, bet sukeičiau gardus ir pasigavo. Kirpsiu visas ir prausiu, kai jau bus šilta, p to balinsiu tvartus kalkėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paukščių aplink nėra, jos atskirai daržinėlėje gyvena. Bet va bėda, dabar daržinėlė gali būt apkrėsta, ir per šieną liga plist :eusa-doh: Pardavėjui skambinau, nustebo, sakė, kad nesirgo nė viena, bet, kai paprašiau patarimo, vaistų nuo plaukagraužių kažkodėl turėjo :icon-wink: Tai tikriausiai reiks leidžiamų nupirkt, ir abi paskiepyt, kol neišplito užkratas.... Nes kirpti tai tikriausiai dar per anksti. Ačiū už patarimus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ne skiepas, o vaistai nuo parazitų:) Kiek žinau, jie receptiniai, todėl aš naudoju Neostomosan. Girdėjua, kad kai kur (Kaune?) vaistinėje galima nusipirkti receptą ir vaistą, bet pas mus taip negalima:)))

Jeigu paukščiai serga, turėtų plikti (kaklas, kojos, apie sparnus). Jei ne, tada neserga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, emulsiją radau ir aš, bet avis reikia nukirpti, prieš gydant, o šiuo metu, manau, dar per šalta... Labai keista, kad iš dviejų avyčių tik viena tokia serganti, jauniklė atrodo visai gerai, kailis puikus - gal čia dar kokia kita problema? Esu visiška naujokė.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas vet gydytojas dar sakė, kad tai gali būti medžiagų apykaitos sutrikimas, kad trūksta vit B, p kitas sakė, kad avys pačios pakankamai pasigamina to vit B. Bandžiau leisti, bet nieko nepadėjo.

Tą, kuriai nieko, profilaktiškai vis vien reikia apdortoi, ir ėriukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau, kad Valdo avių šonuose vilna kuokštais išpešiota. Avys kasosi ir pešioja.

Aš tai tikrai visoms duočiau vaistų (ar tepčiau) nuo parazitų, nesvarbu, gydymo tikslais ar profilaktiškai. Jeigu leisite tuos kur skirti injekcijoms, gal jie bus skirti ir vidiniasm parazitams, tai pavasarį nušausite du zuikius, nes prieš išleidžiant į ganyklą šiaip ar taip rekomenduojama nukirmėlinti avis (dehelmintizuoti).

Pvz., Romanovo avys pačios nusišeria, bet kitos veislės natūraliai - nelabai.

Dėl Jurkio avyčių kaklo - iš patirties galiu pasakyti, kad pernai ir maniškėms buvo taip, bet daugiau ant kūno niekur nei slinko, nei pešiojosi, nei gabalais krito, tai nieko ir nedariau. Toks vaizdas, kad joms darosi šilta ir jos "prasisagsto" apykaklę :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia nemažai kas vis ivomektiną cituoja (arba ivermektiną, tai tas pats). Reikėtų išsiaiškinti su savo vet gydytoju. Manasis sakė, kad jau išimtias iš apyvartos, nebent neoficialiai pirkti, kiti gal kitaip sakytų. Be to, šiaip jau šis vaistas yra receptinis, todėl pagal viską pačiam neturėtų parduoti, bet Kaune vienaip, Utenoj kitaip. Dėl ėriukų ir kokio spketros parazitus naikina irgi reikėtų pasidomėti, neleidau, nežinau.

Ką sužinosite, parašykite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai norėčiau tikėti, kad čia vitaminų ar dar ko trūkumas, bet manau, kad vistik plaukagraužiai darbuojasi - po nukritusiu kailiu kailiukas kokio 1 mm, kaip nukirptas. Jei slinktų kailis, toj vietoj, manau, būtų plika.

Kai maniškėm krito, po to likdavo plika oda. Kuri avis buvo blogiausios būklės, kailis nusiėmė gabalais (pešti nereikėjo) lyg būtų pridėtas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...