Jump to content

Aviliai


Donatas

Recommended Posts

Taigi destykit savo aviliu specifika. Kokiuose aviliuose laikote savo bites? As is viso turiu 3 standartinius 16 remu, 1 labai sena is seneliu parsitempes, o like 4 samadielkos pacio darytos.

Is tu standartiniu 3 aviliu tai vienas liuxinis.

Tada tas seneliu senovinis irgi liuxinis ir dar pacio samadielnas irgi liuxinis.

Liuxiniais vadinu tuos, kur praktiskai niekada netenka sukti galvos ar bites praziemos, nezinau kas lemia tu aviliu geruma avilio aura, ar dar kas :) gal. Pas jus taip nebuna?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane tas seniausias avilys irgi ~24 remu. Tai bene is jo medaus daugiausiai ir buna ir viskas pagrinde is pagrindiniu remu, bet ir magazinas neatsilieka. Ateityje jei darysiu tai tik tokius kad tilptu tiek remu. 16 remu biski mazoki aviliai reiktu kad bent 20 remu butu. Bent jau mano tokia nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...
Mano tėvukas tai mėgsta pats avilius daryt išskaptuojant, vieną jau padarė, įkėlėm, bet taip ir neatskrido praeitais metais niekas. Šiaip turim dar dodano tipo avilių, ir kažkokių lenkiškų, kiek tėvas sakė, prasti jie, reikia pirkt naujus, bet nauji brangūs, gyvatės.

Na, išskaptuoti aviliai tai čia jau tik egzotika ar romantika, nors jei atvirai tai ir aš bent vieną tokį mielai prižiūrėčiau. Vaikystėje dar pamenu toks buvo senelio sodo gale, nors ir tuščias, bet dabar rodos toks mielas... Šviežiai išskaptuotam vargiai ar atskris bitės, paprasčiau spiečių suleisti, žinoma vidų reikia gerai senu koriu ištrinti. Nauji aviliai gal ir brangūs, bet galima bitininkauti ir senuose kiek paremontavus, o kartais ir perdarius naujoviškiau. Jei dėl pelno tai reikia kuo daugiau naujovių pritaikyti, bet jei tai daugiau dėl malonumo... Aš nei už ką neatsisakyčiau varšavinio avilio daryto senelio , kuriame galima apgyvendinti tris šeimas. Didelis, gal kiek ir nepatogumų yra, bet kaip miela vien prieiti prie jo! O iš Dadaninių rėmų ir magazininių dėžių pasidariau daugiaaukštį avilį ir jame, manau, puikiausiai bandysiu naujoves.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 2 savaičių...

Man aviliai atiteko nuo senelio, varšaviniai jie ar kažkaip taip vadinami.

Pusė jų perdaryti mano, kai kurie dar senelio gaminti..

Nesiskundžiu žiemoja bitės tikrai gerai, bet mano nuomonė ne vien nuo avilio viskas priklauso bet čia jau atskira tema...

Pas draugą yra keletas dadano aviliukų, kelis kartus teko padėti jam tvarkytis, man jie labai patiko.. ruošiuosi sau pasigaminti vieną kitą pabandymui..

Labiausiai patiko toji mintis su medudemis, kadangi maniškiame viskas viename tai kai reikia sukti medų būna kėbloką nes dažnai ant vieno korio ir medaus daug ir perų, o dadaniniame medus atskirai išsuki ir nesuki sau galvos.. Tik akd kai turi vienokio tipo avilius tai viskas jiems ir pritaikyta todėl perėjimas ant kitokių bus nelengvas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane visi du meduvem: 3 vnt - 16remiu standartiniu, kiti samadielni pacio daryti tai remu ivairiai nuo 16-19 telpa, dar yra irgi senas nuo seneliu atsiveztas tai i ji eina 22 remai bet yra ir magazinas i kuri uzdejus buna jame apie 19-20 remtu. Tai ta senuka jei normaliai kai prasuki visus apdeda. Maziau linkusios spiesti ir t.t. nes seimai avilys daug erdvesnis. Siaip is esmes padarymas patinka man 16 remiu. Bet vat kad jie butu 20-22 remu tai manau butu daug geresnis variantas. Nes paskutiniais metais pastebejau kad seimos liko didesnes nei budavo pries 10 metu. Gal del bendro atsilimo biciu seimos lieka didesnes ziemojimui ir del to vasara buna didesnes... Net nezinau del ko taip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...
  • po 7 mėnesių...

sveiki ieskojau nauju aviliu, nes pernais kuriuos man pagamino atmestinomis rankomis reikia viska keist perejau visas parduotuves visus bitininkus,ir pagaliau radau zmogu kuris uzsiema bitemis,ir pac gamina sau avilius,nepatikesit jo bites sausos siltai gyven be jokiu apdankstimu,meduvines ir lizdinei korei B 18 plotis 4 cm ziemos metu galima korius su lizdai pastatyti taip kad vejes ju nesaldytu,paukscei neistraukia biciu,na vienu zodziu avilis avilije,man jie pasirode geriausi as seip netaip isiprasiau kad pagamintu 3 avilius tai pavasari reikes perdeti bitutes,tikiuosi jos bus patenkintos :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
  • po 2 metų...
  • po 2 metų...

Sveiki as esu zalias su bitem todel noreciau paklausti kaip reikia teisingai apsiltinti avili pries ziema. Bandysiu det pora putplascio lapu is sonu ir ant virsaus pacio kaldra uzkloti, kiek reikia sumazinti landa? ir su kuo ja uzkimsti ar uzkalti su lentele? Galvoju rast vatos is senos striukes ir pakamsyt taip net ir silciau ir nereikes kalt su vinim nes ir bites erzinciau ir dar sulauzyt netycia bijau. Ir ar butina ziemai istraukt vaistu juosteles? nes dabar jos paliktos ir tikrai nenoriu lyst per vejus i avilio vidu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...