Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Medlieva alksnialapė "Northline" (lot. Amelanchier alnifolia "Northline"):

IMG_20180607_192350.thumb.jpg.f938972ab7bca9e194a0bd95155e52cb.jpg

Bus pirmas derlius, įdomu ar bus geriau už senas vietines veisles.

"Northline" aprašymas:

Uogų dydis: iki 16 mm diametro.
Užauga: iki 4 m aukščio.
Atsparumas: visiškai atspari šalčiui, nereikli.
Sodinimo vieta: saulėta, dalinis pavėsis.
Dirva: nereikli, geriausiai tinka priemolio, humusinga.

Vaisiai iki 16mm skersmens, saldūs,aromatingi. Šios veislės medlievos uogos labai saldžios ir kvapnios! Uogos pasižymi sodriu, ryškiu skoniu, kuris labai primena šilauoges. Tačiau skirtingai nei šilauogėms, medlieva yra nereikli dirvai!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pliusas Donatui už entuziasmą. :)

Yra lietuviška patarlė "neturėjo bobutė problemų - tai nusipirko ožį". Tai šiuo atveju neturėjo Donatas problemų - tai per sausrą ir 30 laipsnių karštį nusipirko sodinukų plikomis šaknimis, o ne vazonuose. :) Neparodei, Donatai, kaip pasodinai, bet sodindamas turėtum nuskinti uogas ir šakas nupjauti per pusę ar dar net dar labiau.

Iš minėtų veislių auginu agrastą Mucurines (nufotkinsiu ir įdėsiu nuotrauką vėliau, gražiai deri), serbentus Bona ir Titania.

Patarimas: rusams neįdomu, už kiek tu perki sodinukus, nes jie iš Lietuvos nesisiųs, jiems būtų įdomiau, jei papasakotum apie veislių ypatybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl saulės gaunasi blogos nuotraukos telefonu. Plius dėl sausros uogos mažesnės, bet dar paaugs, jei palis.

Mucurines:

Mucurines.thumb.jpg.515cafb94ca85a248a841b0bb9df7f25.jpg

Invicta:

Invicta.thumb.jpg.281b7ecc5af44e5b946c5bfbb559b3e0.jpg

Krūmai, tiesą sakant, truputį apleisti - auga beveik be trąšų, beveik nelaistomi, o ir žolė nedažnai apraunama. Nepaisant to uogų pilna ir šiemet, ir pernai labai daug buvo, uogos visos sveikos nenaudojant jokių priemonių, taip kad nuostabūs, nereiklūs ir vertingi augalai. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-06-21 at 22:15, vk_ pranešimas:

Dėl saulės gaunasi blogos nuotraukos telefonu. Plius dėl sausros uogos mažesnės, bet dar paaugs, jei palis.

Mucurines:

Mucurines.thumb.jpg.515cafb94ca85a248a841b0bb9df7f25.jpg

Invicta:

Invicta.thumb.jpg.281b7ecc5af44e5b946c5bfbb559b3e0.jpg

Krūmai, tiesą sakant, truputį apleisti - auga beveik be trąšų, beveik nelaistomi, o ir žolė nedažnai apraunama. Nepaisant to uogų pilna ir šiemet, ir pernai labai daug buvo, uogos visos sveikos nenaudojant jokių priemonių, taip kad nuostabūs, nereiklūs ir vertingi augalai. :)

sodinsiu rudeni butinai nes tik vienas normalus ir sveikas(taip pat naturaliai augantis)kai iki galo prinoksta mazai kas ir lieka nes kasdien lesu:techie-eatcursor:nors dar ir rugstoki,siap saldus buna.

O ka vk patartum pagal skoni?

20180623_215628.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, vygantas1974 pranešimas:

O ka vk patartum pagal skoni?

Šiandien suvalgiau pirmą agrastą - raudoną Hinonmaki Rot. :)

Kurie skanesni, pasakysiu po poros savaičių, kai visus vienu metu valgysiu. Mucurines prinokę lieka gana žali, pernai vis laukiu, kada prinoks, o jie žali ir žali, nuskynęs paragauju - o jie jau prinokę ir saldūs. :) Invicta prinokę geltonesni. Šiaip turint galimybę siūlyčiau sodinti kelis skirtingus krūmus, tada ilgesnį laiką galima valgyti ir įvairesni skoniai nenusibos.

Dar ir medlievos Northline, kurios nuotrauką anksčiau įkėliau, ėmė nokti. Skanios uogos ir panašu, kad didesnės už senos vietinės veislės uogas, nors dėl sausros tiksliai nuspręsti neišeina. Reiks dar jų pasisodinti, kai priaugs atžalų. Manau, kad tai labai vertingos, sveikos ir perspektyvios uogos plius dar augalas nereiklus. Kanadoje ir JAV augina jų verslinius sodus, o pas mus jos kolkas nepaplitusios.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pas mus Kometa prinoksta kaip tik tada, kai baigiam valgyti Ijulskaja roza. Ijulskaja roza išvesta iš Kometos su kažkuo sukryžminus, bet nuo Kometos skiriasi prinokimo ankstyvumu, geresne medžio struktūra - šakos nelinksta iki žemės kaip Kometos ir vaisiai gal kažkiek kietesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuskynus vyšnias ar trešnes yra geriausias laikas per visus metus jas apgeneti. Pas mane vyšnios Keller šakos jau gulėjo ant žemės. Vyšnios dera tik ant pernykščių ūglių, tai gaunasi, kad nuderejo, kitais metais naujas ūglys, o seno vietoje lieka plika šaka. Su laiku gaunasi ilgos plikos iki žemės nusvirusios šakos. Tai vat jas kažkada reikia nugenėti ir tam geriausias laikas yra dabar, nuskynus derlių. Dabar gerai užgis žaizdos ir geriau augs likusios šakos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, vk_ pranešimas:

Nuskynus vyšnias ar trešnes yra geriausias laikas per visus metus jas apgeneti. Pas mane vyšnios Keller šakos jau gulėjo ant žemės. Vyšnios dera tik ant pernykščių ūglių, tai gaunasi, kad nuderejo, kitais metais naujas ūglys, o seno vietoje lieka plika šaka. Su laiku gaunasi ilgos plikos iki žemės nusvirusios šakos. Tai vat jas kažkada reikia nugenėti ir tam geriausias laikas yra dabar, nuskynus derlių. Dabar gerai užgis žaizdos ir geriau augs likusios šakos.

kaip zinodamas tai sende pradejau,keleta baisiausiu vysnios saku nukirpau ir suabejojau ar gerai darau ir prie tresnes nebelindau,rytoj tikrai pabaiksiu ka pradejau.

Kaskur skaiciau kad ir obelis geriausiai is rudens nugeneti ir nupurksti karbamido tirpalu,taipat ir nudazysiu jai gerai pamenu tavo aprasytais dazais nes tos kalkes tikrai Š.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Obelis galima ištisus metus genėti, jos lengvai perneša genėjimus. Tik genint kai jos be lapų geriau matosi, ką reikia nukirpti.

Vyšnias/trešnes genint, reikia palikinėti 1-2 cm šakelės galiukus nudžiūvimui. Pavyzdžiui, jei obels šakelę kerpi prie pat tos, kurią nori palikti, tai vyšnios reikia palikti šakelės galiuką nudžiūvimui, nes nukirpus iki pat kitos šakelės, vėliau gali nudžiūti ir ta kita šakelė.

Nugenėjus obelis vargu ar verta purkšti karbamido tirpalu. Tas tirpalas turbūt nuo ligų, o ne dėl to, kad po genėjimo jo reikėtų. Dėl ligų laikausi nuomonės, kad reikia sodinti rauplėms atsparesnes obelų veisles ir tada jų išvis niekada nereiks purkšti. Aš šiemet vieną kartą purškiau insekticidu nuo amarų, o nuo ligų niekuo nesu purškęs bent jau paskutinius 10 metų.

Tas mano kamienų nubaltinimas dažais labai pasiteisino. Ligi šiol visiškai balti kamienai, matosi mano fotkėse. Dažai ilgai laikys, tad tikrai galima dabar išsirinkti sausą gražią dieną ir nubaltinti ateinančiam pavasariui. Tada nereiks rudenį ar žiemą taikyti tinkamesnės dienos ir dažyti nekomfortiškomis sąlygomis. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-06-23 at 22:08, vygantas1974 pranešimas:

sodinsiu rudeni butinai nes tik vienas normalus ir sveikas(taip pat naturaliai augantis)kai iki galo prinoksta mazai kas ir lieka nes kasdien lesu:techie-eatcursor:nors dar ir rugstoki,siap saldus buna.

O ka vk patartum pagal skoni?

Agrastai daug maž prinoko, tai galiu palyginti juos pagal skonį. Dabar auginu Invicta, Mucurines, Hinnonmaki Red ir Captivator. Achiles veislės šiemet iškasiau ir išmečiau, nes sirgo valktimi.

Dabar pilnai prinokę, labai saldūs ir skanūs yra Invicta agrastai. Juos prinokusius paragavęs nusprendžiau, kad jie man idealūs ir net nereikia lyginti su kitais. :)

Mucurines agrastai yra panašaus dydžio kaip Invicta, bet vėlyvesni, šiuo metu jie dar rūgštesni. Pamenu, kad pernai jie buvo labai saldūs, tai turbūt reikia dar kažkiek palaukti ir jie taip pat bus saldūs, skanūs. Tačiau lygindamas su Invicta pasakyčiau, kad man gražesni geltoni Invicta agrastai. Mucurines lieka žalesni.

Hinnonmaki Red pas mane tik pernai pasodintas krūmas. Dabar ant jo tamsiai raudoni agrastai, dydžiu jie mažesni nei Invicta ir Mucurines, bei mažiau saldūs. Be to, ant kelių uogų radau valkties pėdsakų. Dėl valkties didesnių problemų nėra, dauguma uogų visiškai švarios, bet vistiek veislės atsparumas valkčiai mažesnis už aukščiau minėtų.

Captivator vėlyva veislė, šie agrastai pas mane prinoks dar negreitai. Captivator krūmas pas mane auga šalia Mucurines ir jie abu pasodinti tą patį pavasarį, rezultate Mucurines išaugo didelis krūmas, o Captivator dvigubai mažesnis, jį šiemet pavasarį pagraužė vikšrai ir ant jo kabo gana mažos uogos. Pernai Captivator prinoko vėlai, uogos staigiai ėmė kristi, bet buvo saldžios ir skanios.

Išvada: gero agrasto etalonu laikau Invictą. Jame nematau jokių trūkumų ir pirmiausia rekomenduočiau sodinti būtent jį. Atsparus ligoms, gerai augantis, puikiai derantis, nepramečiuojantis, desertinio skonio, gražos spalvos uogos. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 50 minutes , vk_ pranešimas:

Agrastai daug maž prinoko, tai galiu palyginti juos pagal skonį. Dabar auginu Invicta, Mucurines, Hinnonmaki Red ir Captivator. Achiles veislės šiemet iškasiau ir išmečiau, nes sirgo valktimi.

Dabar pilnai prinokę, labai saldūs ir skanūs yra Invicta agrastai. Juos prinokusius paragavęs nusprendžiau, kad jie man idealūs ir net nereikia lyginti su kitais. :)

Mucurines agrastai yra panašaus dydžio kaip Invicta, bet vėlyvesni, šiuo metu jie dar rūgštesni. Pamenu, kad pernai jie buvo labai saldūs, tai turbūt reikia dar kažkiek palaukti ir jie taip pat bus saldūs, skanūs. Tačiau lygindamas su Invicta pasakyčiau, kad man gražesni geltoni Invicta agrastai. Mucurines lieka žalesni.

Hinnonmaki Red pas mane tik pernai pasodintas krūmas. Dabar ant jo tamsiai raudoni agrastai, dydžiu jie mažesni nei Invicta ir Mucurines, bei mažiau saldūs. Be to, ant kelių uogų radau valkties pėdsakų. Dėl valkties didesnių problemų nėra, dauguma uogų visiškai švarios, bet vistiek veislės atsparumas valkčiai mažesnis už aukščiau minėtų.

Captivator vėlyva veislė, šie agrastai pas mane prinoks dar negreitai. Captivator krūmas pas mane auga šalia Mucurines ir jie abu pasodinti tą patį pavasarį, rezultate Mucurines išaugo didelis krūmas, o Captivator dvigubai mažesnis, jį šiemet pavasarį pagraužė vikšrai ir ant jo kabo gana mažos uogos. Pernai Captivator prinoko vėlai, uogos staigiai ėmė kristi, bet buvo saldžios ir skanios.

Išvada: gero agrasto etalonu laikau Invictą. Jame nematau jokių trūkumų ir pirmiausia rekomenduočiau sodinti būtent jį. Atsparus ligoms, gerai augantis, puikiai derantis, nepramečiuojantis, desertinio skonio, gražos spalvos uogos. :)

labai aciu,rudeni tikrai 2 rausiu lauk(ten jie caro ruriko laiku:D)ir sodinsiu invicta,vienas kur buvau ikeles foto gan ankstyvi(jau senai suvartoti)ir sveiki bei saldziai skanus(veisles nezinau)dar vienas yra pirktas jaunas dar ziuresiu kas is jo bus veliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
  • po 5 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...