Jump to content

Plasma cutter - metalo pjovimo irenginys


Donatas

Recommended Posts

čia parodytas filmukas su originaliu skriestuvu,bet manau kažką panašaus nesunku suburti,patiko anglų variantas su vielos žieduku aplink degikli,galima vesti ir pagal lekalą ir ko tada ne papigeiska ''CNC'' :)

o tu bandei pasidometi kiek ta papigiaiska CNC kainuoja :D kai pradesi dometis validolio tablete po liezuviu pasidek :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aruni,aš gi parašiau' pjauti pagal LEKALĄ' :eusa-naughty: detalės pav. išpjovei iš storesnio kartono ir apvedinėk kiek širdis geidžia,jos bus daugmaž vienodos. taip darau kai reikia pafrezuoti mediniu detaliu daug ir vienodų.

o cnc daiktas man paviršutiniškai pažįstamas,turiu literatūros prisisiuntes [norėjau freziuką pakinkyt].noras baigėsi kai sužinai žingsniniu varikliu ir valdiklių kainas,Taip kad ta liga lygtais praėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Blaki, nuejes i kanceliarines prekes sakyk, kad tau reikia korektoriaus( juo taiso teksta- uztusuoja baltai kur klaida ir pan.). Bet prasyk su metaliniu galiuku, supras. Ten lb plonam vamzdelyje itaisyta adatele. Kai rasai jis nusispaudzia, tik reikia lengvai tarp pirstu spustelti pati korektoriu, kad tusas begtu laukan.Jei ilgiau nenaudoji buna, kad padziuna tas antgaliukas, arba i adata nesvarumu patenka. Tai as su plona vielike pakrapstau, bet dazniausiai su bulgarke pertraukiu :lol:

Skriestuva as pirkaus tos pacios firmos ir....sumokejau be reikalo 250Lt :icon-redface: Nesudetinga ji pasigaminti. Pas mane dvi skirtingo ilgio stangutes ir triju tipu centriukai skriestuvo fiksavimui ant metalo: magnetinis, antras toks kaip adata(nelabai isivaizduoju kur ja galima ismeigt :icon-rolleyes: ) ir fiksavimas su varzciuku is antros puse per isgrezta skylute. Pastarasis, manau, yra geriausias variantas, kai nori tikslaus disko. Mano magnetukas toks nerimtas, slydineja isonus daznokai.

Ne tik zingsniniai varikliai, bet ir guoliai CNC nepigus. Tokius dalykus tik uzsieny pirkt. Elektronines dalies medziagos internetas pilnas, bet mechanine bragi. Siauliuose viena firma man siules uz 30stuku pagamint, bet ten jau su kopijavimu butu buve( jei idedi nelygu laksta, tai pjoviklis automatiskai seka jo nelygumais).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne tik zingsniniai varikliai, bet ir guoliai CNC nepigus. Tokius dalykus tik uzsieny pirkt. Elektronines dalies medziagos internetas pilnas, bet mechanine bragi. Siauliuose viena firma man siules uz 30stuku pagamint, bet ten jau su kopijavimu butu buve( jei idedi nelygu laksta, tai pjoviklis automatiskai seka jo nelygumais).

tai cia jau bus triju asiu :eusa-think: seip plazmai turetu ir dvieju uztekti bet kuriuo atveju velniskai brangus zaislas :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai atsirado tuščia niša,pradėsim gaminti skriestuvus :eusa-doh: magnetas nuo didesnio dinamiko ir guzas drato,o cnc buičiai? kol sukuri jai proge,kol pasiruoši ,tai geriau kaip rašė Okonoras -čiumpi markeri ir pirmyn[nebent reikia europos rinką užverst masinėm detalėm].Mačiau saituose net mediniais rėmais ir šveleriu kreipiančiom pridarytų.Cnc savo gamybos-tai užlipimas į Everestą ,įrodei ir lipk žemyn.Pramonine nupirkt ,oi oi oi kiek reikia ''bapkių''

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stebina cnc įrankiu pjovimo greitis, aš niekaip su savo tekarne negaliu taip greit nurėžti metalo ''skiedros''.Kas ten per įrankiai?

Greitis stebina, bet kaina dar labiau stebina. Vienas peiliukas tekinimo staklėsm (antgalis peilio, keičiamas rombukas toks) kainuoja 30eur. Bet atidirba jis už tuos pinigus nenormaliai. Plius viskas emulsijoje mirksta. Yra darbe pas mane ir plazma cnc ir tekinimo cnc ir frezavimo triju koordinačių staklės. Daiktai superiniai, be kai kainą sužinojau... :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padarai kaip adatini spausdintuva, tik didesni, prikabini ta rankena ir veikia. Ir zingsniniu varikliu nebutinai reikia. Galima asinchronini + daznio keitikli gudresni. Arba nuoatines sroves varikli.

Be žingsninio variklio tikrai neišsiversi, nes "pabėgs" ir nesukontroliuosi. Žingsninis variklis tam ir daromas, akd tikslumą išgaut - kiek impulsų gavo, tiek pasisuko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip gyvenimqa isivaizduoji? Su alaus bonke prie teliko? :D Cia buna tokiu zmoniu kurim niezi rankos kazka padaryt :)

Softas buna turbo CNC, su zingsninukais, jei be zingsninuku reikalingi enkoderiai - sitie taip pat padaromi, tik ne visada itin tikslus gaunasi. Su softu ir kita elektronika jau sunkiau, nemokamos nelabai buna. Nete as visa ko prisiziurejes, tai galiu pripasakot. Be to zingsninukai nera greitas daiktas.

O kreipianciosiom nebutini hidrocilindro stokai. Plazmai pilnai pakanka dvitejinio profilio. Ko gero geriausias varinatas naudoti kazka panasaus i begius, arba prie kamuocio galo apskritas profilis privirintas ir guoliais ant jo "karietka" su plazmos galva vazineja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

alus skaniausias ,kai lauke +20 ir daugiau,dabar gyvas arbatom.kažko užtraukė mano ''samapalo tr .'' dyzelio filtrą besiginant nuo sniego, teko gerokai pašalti.sugriuvo ir žvejybos planai ir kitka,tik džiugu tiek ,kad plazma pakeliui namo.o cilindrus pasiūliau todėl,kad pas mane dauguma savadarbėse staklytėse panaudota,juk seniau prieš10-20m.nelabai ką ir galėjai tiesaus ir gauti.tik įvorių stengiuos nebenaudoti ,jos stringa nuo nešvarumų ir sunku kontroliuoti laisvumą,o guoliams galvolu užmauti kaproloną[gal tyliau eis ir neplaks kreipiamūjų].gal kas išbandėt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kagi,plazma namuose ir pirmas ''pliupkis'' su antgaliu,keistai nutirpo kamputis.ar yra kokios taisyklės norint su jais ilgiau dirbti,ar čia reikia patirti viską savo ''kailiu'',kie suprantu ,antgali reikia laikyti prispaudus prie lakšto,o jei lakštas rifliuotas,ar galima pjauti atitraukus , ar kitos firmos antgaliu neina pritaikyt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kagi,plazma namuose ir pirmas ''pliupkis'' su antgaliu,keistai nutirpo kamputis.ar yra kokios taisyklės norint su jais ilgiau dirbti,ar čia reikia patirti viską savo ''kailiu'',kie suprantu ,antgali reikia laikyti prispaudus prie lakšto,o jei lakštas rifliuotas,ar galima pjauti atitraukus , ar kitos firmos antgaliu neina pritaikyt?

o tai pas tave atsarginiu nebuvo?

pas mane tai buvo dešimt atsarginiu elektrodų, dešimt tutų, ir kreipiančioji jei ranka labai dreba :)

toliau kaip pas tave uždega lanka? pas mane tarkim uždega per atstuma pas kitas reikia bakstelėti, kad uždegti, bet paskui visada reikia atitraukus temti jei neklystu :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsarginiu antgaliu yra,bet jei taip ''sparčiai'' mokysiuos -būsiu basas.Intike pasižiūrėjus neina suprasti to optimalaus darbo.Nurimus šventėm ,reiks vėl bandyti.Priliesti niekur nereikia,plazma užsidega per atstumą,tik pastebėjau pjaunant kartais ima ir lyg prilimpa degiklis prie lakšto,ir lyg šūvis plazmos būna.Aš suprantu kad kažką negerai darau,bet ką?........o mokslui liko 9 antgaliukai.

post-5792-141521771632_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Speju, kad taip gavos nes per arti laikiai degikli prie metalo pavirsiaus. Tokiu atveju metala musa i tuta. Gal ir per didele srove nustates buvai( greiciau sudega antgalis). Reikia stengtis pjauti optimaliu greiciu su atitinkama srove pagal metalo stori. Pasipraktikuosi ir pamatysi. Ir negalima tutos liesti prie metalo! Nors tuta izoliuota nuo elektrodo, bet kita kart prilietus trumpina. Ismatavau, koks pas mane tarpelis( atstumas nuo atraminiu auseliu, kurios liecia metala, ir iki tutos)- apie 3.5mm. Sitai tutai ragai jau, bet elektroda dar pabandyk su nauja tuta. Jei pjauni surudijusi metala, pavalyk nesvarumus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didelis dėkui visiems padedantiems surasti teisingą kelia.Šiandien turėjau laiko daugiau susipažinti su plazma,ir kad ją biesas -PRADEDA PATIKTI.Dėl atstumo,tai pas mane nėra ribojančio lankelio[reiks pasidaryti]ir kelis kart jutau prilipimą.Bet šiandien užvalgęs drąsos blynų,papjausčiau ir privirintų švelerių ir pagal šabloną ir aliumini .Dirba sparčiai,tik plaučiai kemšasi nuo degimo dujų,ventiliacijos tai jau reikia.Maniškei plazmai reikia 6at., jaučiu kad kompresorius vos išdrebina[o įtariu ir ne visada]reikalinga slėgi.Pjūvis ne visad švarus,nusklembimas kreivokas,bet manau kad primušiu ranką,svarbu tik viską susiderinti.O ar egzistuoja kokia nors taisyklė srovės stiprumui sureguliuoti pagal metalo stori?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turetu but pas tave plazmoj "ribotuvas", jei nera uztektino slegio tai neleidzia ir pjauti. O nusklembtos briaunos del ko gaunas, tai nesunku suzinot pasiziurejus kokia rankenos konstrukcija ir tai kaip ja vedi pjaudamas. Galiu pasakyt, kad ir su CNC gaunas tas nusklembimas, ypac ant storesnio profilio matosi. Instrukcijoje rekomenduoja atitinkamu kampu rankena traukti isave. As pjaunu vesdamas is desines i kaire, nes taip patogiau matyt pjuvio vieta, bet taip gaunas pasvirimas siuleje.

51689411.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

kažkaip apleidom temą,pabandysiu pratęsti.pirmas dalykas kas pasijuto,tai ''zil'' kompresoriaus kankinimas,oro reikia daug ir teko konstruoti rimtą kompresorių.dabartinis net pailsi,kol plazma pjauna [ne isivaizduoju kaip dirba aparatai su vidiniais kompresoriais].pjauti malonumas,nuputi ir svarkes ir kur per storai like -padailini.liniuotės irgi reikia,ranka tiesiai nepavesi,darysim bėgeli su karietėle.tik problema su antgaliais išliko,ar tai gamykla neapskaičiavo ar rankos netos...bet antgaliai greit sudega.išbandžiau visaip,manau kad ieškosiu kitokiu antgaliu.kadangi čia visi turi savo standartą ,tai teks pakeisti ko gero ir rankena,gal kas jau buvot susidūrę su ta problema?ir dar ....nevisad pavyksta uždegti lanką iš pirmo karto atitraukus,tenka arti priglausti.ar ne kaltas osciliatorius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...