Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Sveiki. Gal kas turit patirties gydant pastereliozę ar užkrečiamą slogą? Ir kur gauti vakcinos nuo šios "pabaisos"? :icon-idea::icon-question:

sloga dabar triušiams dėl santykinės oro drėgmės ir nieko čia nepakeisi. Ateis pavasaris, pradžius patalpos ir praeis ta sloga, nereikia čia taip panikuot, nebent absoliučiai visi triušiai snargliuojas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar ryte radau viena toki apatiska nejudru triusiuka 1 men amziaus, o vakare jis buvo negyvas gal kas zino kas galetu buti ?

Iš vienos pusės žarnyno streikas, iš kitos pusės natūrali atranka. Išlieka stipriausi. Nepamirškit, kad triušininkystėje kritimas iki 20%, dar yra normalu, o ypač tokiu metų laiku, kai ypatingai drėgna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas zinot? Mano patelei ant nugaros (tiesiai virs uodegos) isaugo gumbas. Kietas, ir pakankamai didelis. Kas cia galetu buti?

prapjauk ir rasi kibirą pūlių, ir daryk tai kuo greičiau, nes kitaip patelei pritrauks kojas ir teks brokuot. Silpnesnių nervų žmonės, kai tai bus daroma siūlyčiau nežiūrėt....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, gal susidūrėt su tokiu reiškiniu: šian darinėjant triušiukus pas vieną radom labai keistą darinį. Prie kepenų, tulžies vietoje, prilipęs 4 cm ilgio baltas vamzdžio formos auglys, skersmuo 12 mm, prie jo dar 2 ataugos cm ilgio, labai stipriai buvo prikibęs prie kepenų. Viduje - balti pūliai :( Dar pastebėjimas - kai kurių triušiukų tulžis irgi sunykusi, vos vos siūlelis, o kitų pūslė kaip reikiant. Ir svoris jų labai skyrėsi - net iki pusės kg :eusa-doh: Gaila tik, kad vyras parnešė jau sumaišytas skerdenas ir kepenis, tai nebeatseksiu, kurios kieno... Na bet pagal tai, kiek kepenų buvo normalių su tulžimi, tiek ir triušiukų stambesnių buvo. Bandau įmesti foto, atleiskit, vaizdelis nekoks....:

4ae45da5c5b0.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
nu jau miksomatozės požymiai, prasideda baisumai

Miksomatozei dar anksti

labai tikiuosi, kad ne tokia baisi liga.... patele isnesiau i visai kitas patalpas... labai man jos gaila, juk skauda... apatinis vokas pilnas puliu ir niekaip neprasiverzia i isore... ka daryti? lasinu akiu lasiukus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu jau miksomatozės požymiai, prasideda baisumai

Miksomatozei dar anksti

labai tikiuosi, kad ne tokia baisi liga.... patele isnesiau i visai kitas patalpas... labai man jos gaila, juk skauda... apatinis vokas pilnas puliu ir niekaip neprasiverzia i isore... ka daryti? lasinu akiu lasiukus

Prapjauk, išplauk peroksidu žaizda ir dezinfekuok(salicilu ar pan), tik pasaugok,kad į pačia akį nepakliūtų, nes sudirgins gleivinę, o finalui dar antibijotikų į spranda priklausomai nuo rūšies puse arba visa kubika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nagi vakar apturėjau strioko :icon-eek: Pastebėjau, kad viena mano burgundė kažko sumenkus, nutariau apžiūrėti ir :o radau dantis iki kokių 3,5 cm ilgio užaugusius..... Viršutiniai užlinkę į vidų, dėl to ir nepastebėjau anksčiau. Puoliau su dildėmis brūžinti - kur tau, kančia vargšelei ir tiek... Taigi teko su pjūkliuku metalui pasidarbuoti :icon-eek: Sakykit, ar ir kitoms tos vados mergelėms tas pats gresia (turiu tos vados dar dvi paneles ir kitos vados vieną iš to pačio veislyno)? Kokia prevencija? Šakelių gauna pastoviai, dabar įmečiau malką, kad pasigalastų. Ar tai paveldima? Vargšė sukergta, atsivest balandžio 13 turėtų, jei iš vis po tokių procedūrų išsaugos triušiukus.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nagi vakar apturėjau strioko :icon-eek: Pastebėjau, kad viena mano burgundė kažko sumenkus, nutariau apžiūrėti ir :o radau dantis iki kokių 3,5 cm ilgio užaugusius..... Viršutiniai užlinkę į vidų, dėl to ir nepastebėjau anksčiau. Puoliau su dildėmis brūžinti - kur tau, kančia vargšelei ir tiek... Taigi teko su pjūkliuku metalui pasidarbuoti :icon-eek: Sakykit, ar ir kitoms tos vados mergelėms tas pats gresia (turiu tos vados dar dvi paneles ir kitos vados vieną iš to pačio veislyno)? Kokia prevencija? Šakelių gauna pastoviai, dabar įmečiau malką, kad pasigalastų. Ar tai paveldima? Vargšė sukergta, atsivest balandžio 13 turėtų, jei iš vis po tokių procedūrų išsaugos triušiukus.....

teke susidurt ir man su tuom. Imi reples vielai kirpt, liaudiskai "kusackes", pakerpi ir psio, as kirpau 5d. iki atsivedimo ir nieko, bet cia genetika, geriau jos palikuonis suvalgyt, nes vis gali pasireikst, cia giminisko poravimo pasekmes dazniausiai buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nagi vakar apturėjau strioko :icon-eek: Pastebėjau, kad viena mano burgundė kažko sumenkus, nutariau apžiūrėti ir :o radau dantis iki kokių 3,5 cm ilgio užaugusius..... Viršutiniai užlinkę į vidų, dėl to ir nepastebėjau anksčiau. Puoliau su dildėmis brūžinti - kur tau, kančia vargšelei ir tiek... Taigi teko su pjūkliuku metalui pasidarbuoti :icon-eek: Sakykit, ar ir kitoms tos vados mergelėms tas pats gresia (turiu tos vados dar dvi paneles ir kitos vados vieną iš to pačio veislyno)? Kokia prevencija? Šakelių gauna pastoviai, dabar įmečiau malką, kad pasigalastų. Ar tai paveldima? Vargšė sukergta, atsivest balandžio 13 turėtų, jei iš vis po tokių procedūrų išsaugos triušiukus.....

teke susidurt ir man su tuom. Imi reples vielai kirpt, liaudiskai "kusackes", pakerpi ir psio, as kirpau 5d. iki atsivedimo ir nieko, bet cia genetika, geriau jos palikuonis suvalgyt, nes vis gali pasireikst, cia giminisko poravimo pasekmes dazniausiai buna.

Tai nekas, jei paveldima.... Tada ir sesės gali turėt tą problemą :icon-confused: Ar veisėjas už tai atsako? Bandysiu skambint jam rytoj ...

Nežinau kiek trumpint tuos dantukus, kad iki nervo nenukirpti... Palikau kiek ilgesnius, tai jai vistiek negerai, jie kažkaip išsikreivinę, apatiniai labai į priekį atsikišę, reiktų dar patrumpinti :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba ,tokiu baiku pasitaiko su tais dantukais pas mane ir buvo lyg ir triusis is veislyno normalaus ,bet kaip sakoma ir tarp cigonu vagiu pasitaiko tik reikalas buvo toks kiek juos be trunpinau jie vistiek augo o triusis ne ,dar prisidejo problemos su kailiu gal del neisisavinamu vitaminu tai kol visai nesulyso isbrokavau i puoda :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oi chebryte, jaučiu, kad mūsų kiemą aplankė bėdos :( Šian ryte radau ilgadantės burgundės sesę su kruvinom akytėm :icon-eek: Pastebėjau, kad iš vienos akies bėga kraujuotos ašaros, galvojau, kad apsidraskė, apėjusi visus narvus grįžau, ogi ir iš kitos akies tas pats sunkiasi.... Po kiek laiko žiūriu - jau burgundų patinėliui po viena akim guzas ir akis raudona.... Negi jau miksomatozė? Paskiepyti jie kovo 16, tai tik 12 dienų praėjo....

Atrodo, tiek literatūros perskaityta, lyg ir viskas aišku buvo, o dabar pasimečiau, nebežinau ką daryti.... Patelė dar ir vaikinga, liko 10 dienų....

Atskyriau juos kuo toliau nuo kitų.

O gal čia nuo skiepų silpnesniems tokia reakcija? Gal perserga lengva forma???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oi chebryte, jaučiu, kad mūsų kiemą aplankė bėdos :( Šian ryte radau ilgadantės burgundės sesę su kruvinom akytėm :icon-eek: Pastebėjau, kad iš vienos akies bėga kraujuotos ašaros, galvojau, kad apsidraskė, apėjusi visus narvus grįžau, ogi ir iš kitos akies tas pats sunkiasi.... Po kiek laiko žiūriu - jau burgundų patinėliui po viena akim guzas ir akis raudona.... Negi jau miksomatozė? Paskiepyti jie kovo 16, tai tik 12 dienų praėjo....

Atrodo, tiek literatūros perskaityta, lyg ir viskas aišku buvo, o dabar pasimečiau, nebežinau ką daryti.... Patelė dar ir vaikinga, liko 10 dienų....

Atskyriau juos kuo toliau nuo kitų.

O gal čia nuo skiepų silpnesniems tokia reakcija? Gal perserga lengva forma???

Nesnervuok. yra ir pas mane tokių, tik jau švarūs sausi šašiukai belikę. Vakcinuota irgi 03.10-03.12(specialiai po tavo skambučio ėjau apžiūrėt :) )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesnervuok. yra ir pas mane tokių, tik jau švarūs sausi šašiukai belikę. Vakcinuota irgi 03.10-03.12(specialiai po tavo skambučio ėjau apžiūrėt :) )

Gal tikrai nieko baisaus, ką tik apžiūrėjau - patelei viskas tvarkoj, akys normalios, o patinėliui po akim lyg koks miežis belikęs, akis raudona, bet gumbo nebėra, tik nedidelis iškilimas smaila viršūne. Tikiuosi, išsikapstysim. Gal čia nuo vėjo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... mielieji patarkit vakare nueinu pas savo triusikus ogi mano burgunde susitraukusi tupi kamputi ir nieko needa, rami ir nusiminusi, bet svarute visa. Apziurejau kaip ir nieko is isores nesimato, gal kas patars ka nors... nervas ima nes jai dabar 6 men. paskiepinta . Nervas ima :(

... lauksiu ziniu is senbuviu augintoju... labai, labai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...