Jump to content

Šiaudais kurenami katilai


Neider

Recommended Posts

Tokius katilus gamina "Umega". Bet as niekur informacijos kaip tie katilai veikia, kaip juose vyksta degimo procesas. Tai sakau gal kas domejotes, ar jau turit toki katila? Butu idomu suzinoti kaip realai sildo.

Dar prisiminiau , kad 2,8 kg siaudu atstoja 1 litra dizelio.

seip is siaudu gaminamos granules kuriomis kurenama. ir gali kurenti paprasta peciu. mano manymu jei kuriant paprastais siaudais tai reikia kurent kitkomis. nes daug paprastesnis ir lengviau automatizuojamas butu pecius.

http://www.sildymas.com/default.asp?act ... 538&f2=653

http://www.ekostrategija.lt/index.php?c ... &news_id=8

beto šiaudai ukiuose nerai visiškai atlieka. yra paskaičiuota kad palikti lauke šiaudai(susmulkiniti ar kitokie) supuve duoda apie 20kg N. tai atstoja 60kg/salietros ir kainuoja apie 50lt. tai va

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiaip šiaudų pečių turiu jau gal kokius 7 metus. Pirkau Slengiuose (prie Klaipėdos). Nedidukas telpa dvi stačiakampės kitkos.

Yra visokių niuansų ir nepatogumų, bet pakolkas keisti kuro rūšies neketinu. Visgi pigiausias variantas.

Kas žadat įsidiegti tai iš karto reikia statyti naują katilinę šalia namo, nei nemastyti panaudot jau esamą, nes namą užsišiūkšlinsit kaip daržinę. Aš jau po pirmų metų iškėliau į naujas patalpas. Prieš perkant reikia būtinai pasiskaičiuot kokio galingumo reikia, nes mano truputį per silpnas 300 kubinių metrų tūrio namui. Todėl reik dažniau dėt šiaudus ir aktyvint degimą. Pas tėvą toks pats stovi 200 kubinių metrų namuke, tai kaip tik labai pakanka.

Geriausiai dega žieminiai rugiai ir kvietrugiai, toliau kviečiai, o vasariniai beveik visai kaitros neduoda. Per parą sukūrenu 5-10 kitkų priklauso nuo šalčio ir pačių šiaudų. Pelenų kitos dienos rytą būna 10-15 litrų.

Na ir žinoma gerą kaminą reikia įsirengt, geriausiai apšiltintą, nes kemšasi greitai, pas mane diametras apie 25 cm, tai kas 3 savaites valau, bet mano nešiltas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiaip šiaudų pečių turiu jau gal kokius 7 metus. Pirkau Slengiuose (prie Klaipėdos). Nedidukas telpa dvi stačiakampės kitkos.

Yra visokių niuansų ir nepatogumų, bet pakolkas keisti kuro rūšies neketinu. Visgi pigiausias variantas.

Kas žadat įsidiegti tai iš karto reikia statyti naują katilinę šalia namo, nei nemastyti panaudot jau esamą, nes namą užsišiūkšlinsit kaip daržinę. Aš jau po pirmų metų iškėliau į naujas patalpas. Prieš perkant reikia būtinai pasiskaičiuot kokio galingumo reikia, nes mano truputį per silpnas 300 kubinių metrų tūrio namui. Todėl reik dažniau dėt šiaudus ir aktyvint degimą. Pas tėvą toks pats stovi 200 kubinių metrų namuke, tai kaip tik labai pakanka.

Geriausiai dega žieminiai rugiai ir kvietrugiai, toliau kviečiai, o vasariniai beveik visai kaitros neduoda. Per parą sukūrenu 5-10 kitkų priklauso nuo šalčio ir pačių šiaudų. Pelenų kitos dienos rytą būna 10-15 litrų.

Na ir žinoma gerą kaminą reikia įsirengt, geriausiai apšiltintą, nes kemšasi greitai, pas mane diametras apie 25 cm, tai kas 3 savaites valau, bet mano nešiltas.

O rapso siaudais nebandei,turetu gerai degti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na sa po sios ziemos irgi galesiu kai ka nupasakoti, nes uz poros sav toks stoves salia namo ukiniam pastate. Man tai ten toks zmogelis uzrode kur gamina pecius, sake pagamines viena bandymam, nulekiau apziurejau, nu paprastas bet neprastas. Daug kur apskambinejau, umegoj maziausias 11tukst kainuoja, slengiai maziuku nebedaro, uzsakymais apsiverte. O turiu pasipresaves ir rapso siaudu tai pavasari daugiau papasakosiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na sa po sios ziemos irgi galesiu kai ka nupasakoti, nes uz poros sav toks stoves salia namo ukiniam pastate. Man tai ten toks zmogelis uzrode kur gamina pecius, sake pagamines viena bandymam, nulekiau apziurejau, nu paprastas bet neprastas. Daug kur apskambinejau, umegoj maziausias 11tukst kainuoja, slengiai maziuku nebedaro, uzsakymais apsiverte. O turiu pasipresaves ir rapso siaudu tai pavasari daugiau papasakosiu.

Kai pasistatysi, galėtum kelias foto čia arba į portalą mestelt, būtų įdomu pažiurėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na sa po sios ziemos irgi galesiu kai ka nupasakoti, nes uz poros sav toks stoves salia namo ukiniam pastate. Man tai ten toks zmogelis uzrode kur gamina pecius, sake pagamines viena bandymam, nulekiau apziurejau, nu paprastas bet neprastas. Daug kur apskambinejau, umegoj maziausias 11tukst kainuoja, slengiai maziuku nebedaro, uzsakymais apsiverte. O turiu pasipresaves ir rapso siaudu tai pavasari daugiau papasakosiu.

O kokios galios katila isigysit. Ir kas juos gamina. :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

seip kvieciai dega ir paprastam peciui tik sunkiau. bet temperatura kelia normaliai. pas mums peciui bandem kurent tai viena buvo problemaq kad "uzkrisdavo" ugni ir tada jie smilksta.

bet jei koki peciuka specialiai padarius manau labai sekmingai galimetu kurenti.

kaina nedidele +-300 nes tinka prasciausi pasariniai. beto gali padaryti pilna automtika, nes grudai labai lenvai transoprtuojami ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seip kvieciai dega ir paprastam peciui tik sunkiau. bet temperatura kelia normaliai. pas mums peciui bandem kurent tai viena buvo problemaq kad "uzkrisdavo" ugni ir tada jie smilksta.

bet jei koki peciuka specialiai padarius manau labai sekmingai galimetu kurenti.

kaina nedidele +-300 nes tinka prasciausi pasariniai. beto gali padaryti pilna automtika, nes grudai labai lenvai transoprtuojami ir t.t.

Tai kiek laiko isivaizduoji butu galima 1t. pasariniu deginti apsildant standartini namuka :)

beje kogero kuo didesnis glitimas tuo didesnis kaitrumas :D taigi geriau tada extra kviecius deginti :icon-wink::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...
  • po 1 metų...
  • po 1 mėnesio...
alternatyva

Statuose sugalvojo kaip talpiau supakuoti kaledu eglutes :D siaip brangiai turetu atseiti tokios malkos, nebent tos amsinos nasumas kosminis, gal ir apsimoka, jei nera daugiau ka veikti, bet ateiti tokie irengimai manau kad tikrai turi.

vat ir klysti. Minetas agregatas yra tik vieno etapo dalis. Ten viska masinom daro, pjauna, veza, sakas pakuoja. Blyn kokia dabar naujo JD misko technika.. apsiseilek vietoj girtas.gif kabina atskirai sukiojasi, pasaka..

Varzteliui, o ka tas pecius sildo, gale kas nors pritaisyta? ibo sienos peciaus berods viengubos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...