Jump to content

ar kas nors auginat šilauoges?


storas

Recommended Posts

Labas 'storas' , profesionaliskai nepatarsiu, bet pasakysiu ka man sake medelyno seimininkas kur as pirkau silauoges :) vienam krumui reikia 250 litru aukstapelkiu durpiu maiso, jos labai nemegsta kai ju saknys buna ilgai slapioje dirvoje, patariama jas mulciuoti, tokios mano zinios :) as irgi tik siemet nusipirkau silauogiu 4 krumus ir esu naujoke tame reikale, bet nete info apie silauoges yra nemazai, pvz.: rojaus sodai puslapy, sekmes ir jei kokiu naujienu suzinosi, pasidalink ziniomis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai išrausiau 60cm gylio 40 pločio ir apie 1m ilgio griovį, supyliau durpes bet aš vistiek biški maišiau pūdyto kraikinio mėšlo,dviem krūmams vietos turėtu pakakti.aš dar noriu paklausti ar iš gudobelių uogų padaryti pvz: uogiene,kompotą... ar jos tik šeip. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai išrausiau 60cm gylio 40 pločio ir apie 1m ilgio griovį, supyliau durpes bet aš vistiek biški maišiau pūdyto kraikinio mėšlo,dviem krūmams vietos turėtu pakakti.aš dar noriu paklausti ar iš gudobelių uogų padaryti pvz: uogiene,kompotą... ar jos tik šeip. :D

del gudobeles tai labai skanios po pirmu salnu tada lieka saldzios. O siaip i kompota laisvai galima dadeti kaip prieda. Del gryno gudobeliu kompoto ar uogies nelabai ka patarsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Mėšla dėjai be reikalo...

Šilauoges rekomenduotina sodinti į rūgščias durpes ph4.5, puikiai tinka skirtos rododendrams. Apačioje galima papilti miške prigrėbto mulčo (žievių, kitų atliekų).

Priklausomai nuo veisles krūmeliai auga ir dera iki 30 metų, o derliaus duoda nuo 5-7 iki 15 kg. Daugelis uogas sunokina skirtingu laiku, kai kurios veislės sunoksta vienu metu. Beje per vasaros kaitrą reikėtų nepamiršti palaistyti. O žiemai rekomenduotina apdengti eglišakiais ar aptverti, nes prie jų priėja kiškiai mėgsta išsikelti puota :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na dabar nebeiš imsi,taip labai daug ir nedėjau,biški.dabar pradėjo kraut žiedus.sesuo kažkur girdėjo kad pirmais metais metais tuos žiedus reikia nuskabyti,atseit kol gerai neprigijo negalima leist auginti uogų.ar tai tiesa?butu labai malonu jei kas parašytu apie valgomojo sausmedžio uogas?ar jas verta auginti ir koks jų skonis?[skanios ar ne ]ir kur jų gaut sodinuku.šiemet ieškojau turguose,bet tokiu turbūt žemaičiai tokiu augalu neaugina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...