Jump to content

vėjo jėgainių žala ???


marukas

Recommended Posts

Sveiki ,

asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 54
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Sveiki ,

asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

jei ta zeme paprasta z.u. paskirties, ne prie upelio ir pan. tai nieko ji nenuvertes... is vienos puses grazu iseini ryte is namu sukasi propeleriai, bet vat idomu del garso, jei ten uz diena nakti tai nu i nafig juos... :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,

asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

Nelabai noreciau tiketi, kad tu jas girdesi uz 650m. O jos visos tavo lauke bus? Siaip tai po jomis dar betoninis pagrindas yra daromas, tad uzims ne maza plota :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai noreciau tiketi, kad tu jas girdesi uz 650m. O jos visos tavo lauke bus? Siaip tai po jomis dar betoninis pagrindas yra daromas, tad uzims ne maza plota :icon-confused:

aha ten pamatas jo majo :) beje rytoj eisiu kaip tik i seminara apie vejo jegaines, tai paklausiu apie ju garsa... ten kietas profesorius apie jas desto, garantuoju kad zinos, nes mintinai apie jas viska zino :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,

asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

kiek žinau didžiausia problema būna kai rytais ar vakarais saulė šviečia per sparnus ir gaunasi mirgėjimas. Jei šito nėra tai problemu neturėtu būti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,

asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

Nelabai noreciau tiketi, kad tu jas girdesi uz 650m. O jos visos tavo lauke bus? Siaip tai po jomis dar betoninis pagrindas yra daromas, tad uzims ne maza plota :icon-confused:

o kelias irgi iki kiekvienos tiesemas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvau prie tokios jegaines kur isimtas rotorius ir viduje rotoriaus zmones netik stati vaiksciojo bet su kopeciom dirbo.(dar ji buvo ant zemes).Lietuvoj tokiu nera.O garsas kai ji sukosi pastatyta, tai uz 100m. visai nesigirdi.O cia kur lietuvoj stato tai praktiskai niera to garso uz 50m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As irgi kai vaziavom pro vokietija buvom sustoje stovejimo aikstelej kur salia afygenos vejo jegaines tai garso jokio. Tos didziosios juk nesisuka taip kaip vejo maluneliai kurmiams o nebunant tokia apsisukimo skaiciui tai ir garso nebus.

o,tai jos stovi kaip elektros stulpai laukuose,ar daro kokius keliukus prie ju privaziuot,techniniai prieziurai atlikt?Nes jei pristatys ju laukia dar keliuku pridarys,tai kaip zeme dirbt... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau ir as nuvažiaves i Kretingos rajoną, ten prie Žibininkų ju nemažai sukasi .

Na garso atrodo nera , bet diena rami buvo. O jeigu didesnis vėjas ?

DAr cia kaimynai labai daug kalbejo apie infrogarsa ar kazkaip ten, kur normaliai zmogaus ausis negirdi, bet jis savo neigiama itaka datro. KAs turi sirdies stimuliatorius ir t.t.

Naujovė dar tos jegaines ir tyrimai žmogaus sveikatai padoriai nepadaryti. DAbar daug reklamos ir visi kalba tik apie nauda, o apie kita puse t.y. poveiki sveikatai nelabai.

As irgi uz atsinaujinančia energija, nu bet lai ne mano kieme stato. Juk yra lauku kur nieks negyvena, lai ten ir konstruoja kiek netingi. Ar pvz juroi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau ir as nuvažiaves i Kretingos rajoną, ten prie Žibininkų ju nemažai sukasi .

Na garso atrodo nera , bet diena rami buvo. O jeigu didesnis vėjas ?

DAr cia kaimynai labai daug kalbejo apie infrogarsa ar kazkaip ten, kur normaliai zmogaus ausis negirdi, bet jis savo neigiama itaka datro. KAs turi sirdies stimuliatorius ir t.t.

Naujovė dar tos jegaines ir tyrimai žmogaus sveikatai padoriai nepadaryti. DAbar daug reklamos ir visi kalba tik apie nauda, o apie kita puse t.y. poveiki sveikatai nelabai.

As irgi uz atsinaujinančia energija, nu bet lai ne mano kieme stato. Juk yra lauku kur nieks negyvena, lai ten ir konstruoja kiek netingi. Ar pvz juroi.

na siaip ar taip sutikti at nesutikti teise tavo... vokieciai prisistate ju labai daug ir dar statytu, bet nebeturi kur...o lietuvelej nelabai kur yra, kad ji statyti turi buti pastovus vejai toj vietoj, taip kad kur sugalvojai nepastatysi, pajurys tinkama vieta, bet be proto irgi nepristatysi nes nepaves tinklai,juroj statyt prabanga na zodziu yra niuansu daugiau nei atrodo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau ir as nuvažiaves i Kretingos rajoną, ten prie Žibininkų ju nemažai sukasi .

Na garso atrodo nera , bet diena rami buvo. O jeigu didesnis vėjas ?

DAr cia kaimynai labai daug kalbejo apie infrogarsa ar kazkaip ten, kur normaliai zmogaus ausis negirdi, bet jis savo neigiama itaka datro. KAs turi sirdies stimuliatorius ir t.t.

Naujovė dar tos jegaines ir tyrimai žmogaus sveikatai padoriai nepadaryti. DAbar daug reklamos ir visi kalba tik apie nauda, o apie kita puse t.y. poveiki sveikatai nelabai.

As irgi uz atsinaujinančia energija, nu bet lai ne mano kieme stato. Juk yra lauku kur nieks negyvena, lai ten ir konstruoja kiek netingi. Ar pvz juroi.

na siaip ar taip sutikti at nesutikti teise tavo... vokieciai prisistate ju labai daug ir dar statytu, bet nebeturi kur...o lietuvelej nelabai kur yra, kad ji statyti turi buti pastovus vejai toj vietoj, taip kad kur sugalvojai nepastatysi, pajurys tinkama vieta, bet be proto irgi nepristatysi nes nepaves tinklai,juroj statyt prabanga na zodziu yra niuansu daugiau nei atrodo :)

mm truputuka klysti. Kas del vienpusiu veju, tai si problema jau isspresta. Yra vejo jegainiu, kurioms sparnuotes dedamos horizontaliai ir vienpusio vejo nebereikia. Jeigu gerai pamenu, joms pakanka 0.6m/s.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mm truputuka klysti. Kas del vienpusiu veju, tai si problema jau isspresta. Yra vejo jegainiu, kurioms sparnuotes dedamos horizontaliai ir vienpusio vejo nebereikia. Jeigu gerai pamenu, joms pakanka 0.6m/s.

na kai buvau seminare tai aiskino kad min. 5m/s vejas turi buti, kitaip neapsimoka, uztai ir kelia aukstai kad ten vekjas tas yra... kalbi apie vertikalias jegaines??? kad jos nelabai pasitvirtino...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mm truputuka klysti. Kas del vienpusiu veju, tai si problema jau isspresta. Yra vejo jegainiu, kurioms sparnuotes dedamos horizontaliai ir vienpusio vejo nebereikia. Jeigu gerai pamenu, joms pakanka 0.6m/s.

na kai buvau seminare tai aiskino kad min. 5m/s vejas turi buti, kitaip neapsimoka, uztai ir kelia aukstai kad ten vekjas tas yra... kalbi apie vertikalias jegaines??? kad jos nelabai pasitvirtino...

Ne, as sakau, kad dabar nebereikia vienpusio vejo. Dabar gali statyti jagaine kur nepastovios krypties vejas. O vertikalios jagaines tai pasitvirtino, bet ne musu kraste. Nes pas mus vejas nepastovus. :) Kokios info apie jegaines pasakojo seminare???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ten viska isdeste, kokios yra, kur statomos, kur lt yra pavyzdziu dave, paskui aisku daugmaz kainos ir t.t. dar vat suzinojau kad jeigu sukas tai nebutinai elektra gamina, nes turi suktis taip kad pasiektru tam tikra galia tada pradeda gamint elektra... aj dar sake kad geriausios triju propeleriu, tyliausiai dirba ir tolygiai, maziausia vibracija... o antra seminaro diena pasakojo apie atsinaujinancius energijos saltinius t.y. saules kolektoriai, saules-el. generatoriai ir .t.t. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ten viska isdeste, kokios yra, kur statomos, kur lt yra pavyzdziu dave, paskui aisku daugmaz kainos ir t.t. dar vat suzinojau kad jeigu sukas tai nebutinai elektra gamina, nes turi suktis taip kad pasiektru tam tikra galia tada pradeda gamint elektra... aj dar sake kad geriausios triju propeleriu, tyliausiai dirba ir tolygiai, maziausia vibracija... o antra seminaro diena pasakojo apie atsinaujinancius energijos saltinius t.y. saules kolektoriai, saules-el. generatoriai ir .t.t. :)

vat apie saules generatorius tai galetum ir placiau papasakot, kiek zinau, tai jie nera labai brangus palyginti su vejo jegainemis :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ten viska isdeste, kokios yra, kur statomos, kur lt yra pavyzdziu dave, paskui aisku daugmaz kainos ir t.t. dar vat suzinojau kad jeigu sukas tai nebutinai elektra gamina, nes turi suktis taip kad pasiektru tam tikra galia tada pradeda gamint elektra... aj dar sake kad geriausios triju propeleriu, tyliausiai dirba ir tolygiai, maziausia vibracija... o antra seminaro diena pasakojo apie atsinaujinancius energijos saltinius t.y. saules kolektoriai, saules-el. generatoriai ir .t.t. :)

vat apie saules generatorius tai galetum ir placiau papasakot, kiek zinau, tai jie nera labai brangus palyginti su vejo jegainemis :eusa-think:

nera ka pasakoti is esmes... ka spejau uzsirasyt : 1kv/m instaliavimo kastai - 11625lt, jam sugaudyt reikia 6kv/m ploto. Per metus 1 kw instaliuotos galios gali pagauti apie 700 kwh (idealiu atveju) siaip vidutiniskai apie 400kwh elektros. dabar nustatyta supirkimo kaina - 1.5 lt, tai vat atsiperkamumas apie 10 metu...BET 1. neaisku ar tokia supirkimo kaina isliks (vokieciai jau mazina, nes cia gaunas kaip valstybes parama) 2. LAABAi priklauso nuo metu. siaip kaip sake destytojas nelabai apsimoka, nebent nepasitiki bankais, namuose nenori laikyt kokiu 56tk "nereikalingu" litu, tai galima isirengti... :) greiciausiai atsiperka saules kolektoriai siltam vandeniui sildyti tai pvz komplektas su dviem kolektoriais ir reikiam iranga kainuoja apie 7000lt, tai jei 2-4 zmones pastoviai naudojas karstu vandeniu tai per kokius 5-6 metus atsiperka, bet reik turet kur det ta karsta vandeni vasara, nes jei nenaudosi tai perkeps sistema :) reik turet koki baseina sildyt, sildomas grindis, gyvatuka ar dar ka... paradoksas toks kad kai daugiausia reikia karsto vandens t.y. ziema, tada pas mus maziausia sauletu dienu, o kai vasara reikia mazai tada ju daugiausia :icon-wink: tai va tiek...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ten viska isdeste, kokios yra, kur statomos, kur lt yra pavyzdziu dave, paskui aisku daugmaz kainos ir t.t. dar vat suzinojau kad jeigu sukas tai nebutinai elektra gamina, nes turi suktis taip kad pasiektru tam tikra galia tada pradeda gamint elektra... aj dar sake kad geriausios triju propeleriu, tyliausiai dirba ir tolygiai, maziausia vibracija... o antra seminaro diena pasakojo apie atsinaujinancius energijos saltinius t.y. saules kolektoriai, saules-el. generatoriai ir .t.t. :)

vat apie saules generatorius tai galetum ir placiau papasakot, kiek zinau, tai jie nera labai brangus palyginti su vejo jegainemis :eusa-think:

nera ka pasakoti is esmes... ka spejau uzsirasyt : 1kv/m instaliavimo kastai - 11625lt, jam sugaudyt reikia 6kv/m ploto. Per metus 1 kw instaliuotos galios gali pagauti apie 700 kwh (idealiu atveju) siaip vidutiniskai apie 400kwh elektros. dabar nustatyta supirkimo kaina - 1.5 lt, tai vat atsiperkamumas apie 10 metu...BET 1. neaisku ar tokia supirkimo kaina isliks (vokieciai jau mazina, nes cia gaunas kaip valstybes parama) 2. LAABAi priklauso nuo metu. siaip kaip sake destytojas nelabai apsimoka, nebent nepasitiki bankais, namuose nenori laikyt kokiu 56tk "nereikalingu" litu, tai galima isirengti... :) greiciausiai atsiperka saules kolektoriai siltam vandeniui sildyti tai pvz komplektas su dviem kolektoriais ir reikiam iranga kainuoja apie 7000lt, tai jei 2-4 zmones pastoviai naudojas karstu vandeniu tai per kokius 5-6 metus atsiperka, bet reik turet kur det ta karsta vandeni vasara, nes jei nenaudosi tai perkeps sistema :) reik turet koki baseina sildyt, sildomas grindis, gyvatuka ar dar ka... paradoksas toks kad kai daugiausia reikia karsto vandens t.y. ziema, tada pas mus maziausia sauletu dienu, o kai vasara reikia mazai tada ju daugiausia :icon-wink: tai va tiek...

aisku :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vat ka man persiunte viena pazystama is pajurio

Gerb.bendruomeniu atstovai ,

I jus kreipiuosi kaip Ezaiciu kaimo bendruomenes narys ir pirmininkas.Musu kaimas susidure su tokia situacija ,kai viena ryta suzinojome jog 340-780 m atstumu nuo musu kaimo ir salia esanciu kaimu gyventoju namu ,pradzioje 5 ha plote, suprojektuotas po 250 kw galingumo kiekviena 5vnt vejo jegainiu "parkas".Ju bendras aukstis 59-65 m .

Pradzioje buvo siaip idomu ,nes asmeniskai kazkada masciau pats pakinkyti veja prie namo elektros energijai gauti , tad labiau domejausi informacija susijusia su gamintoju pasiulymais .Aisku ,kad joje daugumoje atveju pateikiama vejo energija kaip panaceja nuo ekologiniu problemu.Bet kai tapau LR pilieciu, salia ,kurio atsidurs parkas ir dar ne bet koks , o vejo jegainiu ,tai nusprendziau pasidometi ,kuo izymus tie parkai ir kaip jie pakelia aplink esancio turto verte.Juk naturalu , kad salia parku esantis turtas igyja kita verte.Bet kaip nustebau ,kai tokiu parku pasaulyje neradau.Tai buvo paprasciausi vejo jegainiu ukiai.Toliau dar graziau.Pasirodo salia gyvenantys zmones labai nepatenkinti esamais ukiais.Manau sau ,marazmas kazkoks , kaip gali nesidziaugti ,juk tavo turto verte kyla, nes ju gaminamos elektros energijos kaina tai brangi ,o kodel brangi irgi aisku , nes ji ekologiska.Manau - uzsienis ,mac'donaldas , kad jie nenusimano apie eokolgija .Kuo toliau ,tuo idomiau.Randu informacija ,kad zmones kovoja uz tai ,kad tu ukiu nebutu.Pradedu nerimauti , nes pasirodo turto verte krenta.Galvoju vardan pasaulio isgelbejimo , juk tai svarbu , galima iskesti tos vertes kritima.Bet kai aptinku informacija ,kad ta ekologiska energija jau nera tokia ekologiska ir kad jos kaina auksta ne del ekologiskumo ,bet del neekonomiskumo ,del abejotino efektyvumo , visai sutrinku.

Nesuprantu kaip verslas uzdirba is to ,nes tai neekonomiska ,neefektyvu.Randu informacija - ES remia ir be to ta auksta kaina sumokame mes patys.Pasirodo ,kad galima uzdirbti.

Plaukai piestu atsistoja ,kai perskaitau ,kad keliamas triuksmas (infra garsas ,zemas) ,seseliavimas sukelia rimtus sveikatos sutrikimus tiems ,kurie gyvena arciau kaip 1500 m.nuo tu ukiu. http://www.windturbineno isehealthhumanrights.com/,http ://www.windturbinesyndrome.com /.

Galu gale pamanau ,kad gal ir nereikia tokios kaiminystes.Stai cia pasirodo mes tampame impotentais dar nepradejus veikti toms jegainems .LR Teises aktai suteikia beveik visiska laisve tokiu ukiu planuotojams atsudurti vos ne kaimyno kieme.Po naujausiu pakeitimu ,ale supaprastitant ukininkams galimybes dziaugtis vejo energijos privalumais , sukuriamos beprecedentes salygos ,kada tokie ukiai atsiras be detaliojo plano pakeitimu ,kuriam reikia savivaldybes tarybos pritarimo ,nes teoriskai suskaidzius i atskirus ukius zeme ,bus galima pastatyti visa vejo jegainiu uki.http://www.zum.lt /lt/naujienos/pranesimai-spaud ai/7363/

Cia yra nuoroda i isvada del poveikio aplinkai t yrimo.http://klrd.am.lt/VI//fi les/0.859819001263809745.pdf. Argumentai ,kuriais vadovaujamasi pribloskia.Nera zinomu pauksciu migracijos keliu ,bet kad zmogus ne tik migruos 1500 m atstumu ,bet tures ir gyventi i tai nekreipiama demesio.

Kazkodel , tikslas kuri turetu pasiekti vejo energetika yra tiesiog isniekinamas - tai issaugojimas aplinkos ,kurioje zmogus galetu sveikai gyventi.Istisos pasaulio bendruomenes susiduria su viesumo problemomis apie poveiki sveikatai ,turtui.Pazeidziamos konstitucines zmoniu teises.Aroganticja ,koia kalba vejo jegainiu ukiu kurejai ,vercia vienytis.http://www.ba lsas.lt/naujiena/371388/vejo-j egaines-toliau-kaitina-aistras

Sio laisko tikslas suvienyti bendruomenes ,kad butu galima inicijuoti vejo jegainiu ukiu projektavimo ,statymo darbu moratoriuma LR , gal ir ES , kol nebus sukurta teisine baze uztikrinanti sveika aplinka visiems LR pilieciams bei apsauganti ju turta nuo tiesiogines ir netiesiogines vejo jegainiu ukines veiklos.Manau reikia siekti asmenines atsakomybes uz priimamus sprendimus ,taip pat numatyti apie metarialines ir nematerialines zalos atlyginima is tokiu ukio subjektu .

Beje ,susidurus su sia problema ,pastebejau ,kad butinas pakeitimas teises aktuose ,nusakanciose ,kaip turi buti informuojama visuomene apie palnuojamus vykdyti projektus, butent ,kad suinteresuoti subjektai turi tiesiogiai kreiptis i esancias bendruomenes ,nes dabar ,jeigu neperskaitei rajono laikrascio ,gali ryte atsibusti su kokiu nors pavojingu objektu pasoneje ,nes bus ir terminai praeje ir savivaldybes taryba jau priemusi savo sprendima .

Prasau visu rasykite kas jau gyvenate ir susiduriate su vejo jegainiu ukiu keliama zala ,kas esate neabejingi sveikos aplinkos uztikrinimu visiems LR pilieciams.Siulykite idejas ,gal kas artimau kontaktuojate su tarptautine bendruomene.Domina Danu patirtis , ju istatymu bazes pakeitimai susije su vejo jegainiu ukiais.Gal kas turite minciu del atskiro tinklalapio sukurimo siai problemai.

Atsiprasau visu tu ,kuriems si tema neidomi ,bet gavote si laiska.

Pagarbiai ,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nebukit jus i kelnes pridejusios bobutes Man keista matyti zmones kurie veda nesveika gyvensenos buda ir postringauja apie jegainiu zala( taikoma ne visiems) Paprasciausei mes per savo aplaiduma ir tinguma pasidarome tiek sau zalos kad ta jegaine tai tik eilinis stulpas apilinkese Cia greiciau veikia pavydo ir arogantisko nepasitenkinimo desniai . Jei patis nesugebate pletotio panasau verslo netrukdikite ir kitiems tai padaryti kol imanoma gauti ES parama Bukime tolerantiski ir negadinkite oro...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...